Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Trenutno Citam ... 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (46): « prva ... « prethodna 31 32 33 [34] 35 36 37 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
First Lady First Lady is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1404
Location: NY

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

"The Sultan's Seal" (slobodni prevod Sultanov Pecat)
Jenny White
- prva trecina knjige
Istambul 1886-a godina. Pronadjeno tijelo engleske uciteljice koja je radila na sultanovom dvoru. Kamil Pasha kao glavni kadija, pokusava pronaci ubicu. Pogled u carstvo Osmanlija, borba izmedju tradicionalizma i modernizma...al ce se izgleda i zaljubiti. 27.gif

"Snow Flower and the Secret Fan
Lisa See
- tek otvorila
devetnaesti vijek kina...jos uvijek ne znam sta se desava 19.gif

&

Good To Great
Jim Collins (ovu jos nisam pocela)

uvodna recenica... "Good is the enemy of great."

___________________________________________________________________
Live, and let LIVE!!!

03-02-2007 08:14 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
OMAHA OMAHA is a Male
Mitsubishi sa zvjezdanim krovom




Poruka: 1488
Location: XYZ

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tek poceo!


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

03-02-2007 22:46 OMAHA is offline Pregledaj poruke od OMAHA Dodaj OMAHA u listu prijatelja
tweetymo tweetymo is a Female
moforaja




Poruka: 3089
Location: dvica kruzno oko hita

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

HARY POTTER PRINC MJESANE KRVI

___________________________________________________________________
Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

03-02-2007 23:15 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
torres torres is a Male
moforaja


Poruka: 2147

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

El Zahir-Pablo Coelho

03-02-2007 23:18 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
Mika Mika is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 310

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice




    ooooo draga Mika - ja sam ti totalni zaljubljenik M. Binchy!!!



    buket.gif


Spicoka

Vjerovatno vec znas, ovih dana je izasla nova knjiga od M. B. "WHITETHORN WOODS". 33.gif

___________________________________________________________________

    03-07-2007 21:32 Mika is offline Posalji Email za Mika Pregledaj poruke od Mika Dodaj Mika u listu prijatelja
    Yolanda Yolanda is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 226
    Location: Oslo

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    psiholoske teorije...girl_crazy.gif

    03-07-2007 22:17 Yolanda is offline Pregledaj poruke od Yolanda Dodaj Yolanda u listu prijatelja
    bule bule is a Female
    avenija kruzno


    Poruka: 147
    Location: jordan

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    On Life after death -By Dr.Elisabeth Kubler -Ross

    jako interesantna knjiga .spisateljica je provela mnogo vremena sa ljudima koji su imali near death experiences .

    njena poruka je da DEATH DOES NOT EXIST -IT'S BIRTH INTO ANOTHER EXISTENCE .

    03-08-2007 21:12 bule is offline Pregledaj poruke od bule Dodaj bule u listu prijatelja
    OMAHA OMAHA is a Male
    Mitsubishi sa zvjezdanim krovom




    Poruka: 1488
    Location: XYZ

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      My War Gone By, I Miss It So
    by Antony Loyd


    Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

    04-18-2007 11:58 OMAHA is offline Pregledaj poruke od OMAHA Dodaj OMAHA u listu prijatelja
    Losa cura
    SexNepoznat



    Poruka: 977

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Nista narocito! Istanbul od Orhana Pamuka, i jos neke tekstove na engleskom! 12.gif

    ___________________________________________________________________

        VIDI STVARNO: pink slonici! 17.gif 29.gif

    04-18-2007 12:59 Losa cura is offline Pregledaj poruke od Losa cura Dodaj Losa cura u listu prijatelja
    OMAHA OMAHA is a Male
    Mitsubishi sa zvjezdanim krovom




    Poruka: 1488
    Location: XYZ

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      by Joe Sacco

      10.gif 10.gif 10.gif

      Safe Area Gorazde
      The War in Eastern Bosnia 1992-95
      Introduction by Christopher Hitchens
      In 1996, Joe Sacco won the American Book Award for his groundbreaking work Palestine, a first-person journalistic account of the situation in the occupied territories, told in comics form. Naseer H. Aruri, Professor of Political Science at the University of Massachusetts, Dartmouth, wrote, "Sacco brilliantly and poignantly captures the essence of life under a repressive and prolonged occupation. Each page is equivalent to an essay on one of the many aspects of the occupation… His material is presented with a great deal of skill, insight and compassion." Entertainment Weekly wrote, "It figures that one of the first books to make sense of this mess would be a comic book."

      SAFE AREA GORAZDE is the follow-up to Palestine, a 240-page look at war in the former Yugoslavia. Sacco spent four months in Bosnia in 1995-1996, immersing himself in the human side of life during wartime, researching stories that are rarely found in conventional news coverage. The book focuses on the Muslim enclave of Gorazde, which was besieged by Bosnian Serbs during the war. Sacco spent four weeks in Gorazde, entering before the Muslims trapped inside had access to the outside world, electricity or running water.

      As Men's Journal wrote in late 1998, "Not since 1992, when Art Spiegelman won the first-ever Pulitzer Prize for narrative cartooning with Maus, has anyone from the demimonde of comics portrayed the effects of war so intimately or powerfully."


      Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

      04-23-2007 23:17 OMAHA is offline Pregledaj poruke od OMAHA Dodaj OMAHA u listu prijatelja
      almonda almonda is a Female
      seka


      Poruka: 681
      Location: NYC

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      E ovo bih volila OMAHA, mislim da je dobra stvar

      ___________________________________________________________________
      Zivot nam vraca samo ono sto mi drugima dajemo.....

      04-24-2007 03:23 almonda is offline Pregledaj poruke od almonda Dodaj almonda u listu prijatelja
      First Lady First Lady is a Female
      samo sto nisam




      Poruka: 1404
      Location: NY

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Scarlet Letter

      Nathaniel Hawthorne


      citala u srednjoj kao dio obavezne lektire. tada sam tek ucila engleski i kontam, sta fali ponovo...da utvrdim gradivo. 29.gif

      ___________________________________________________________________
      Live, and let LIVE!!!

      05-05-2007 04:21 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
      Losa cura
      SexNepoznat



      Poruka: 977

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Pitanje: ima li neko ovdje da je procitao ovu moju cijelu knjigu, od Orhana Pamuka knjiga "Istanbul"?! Jer ja nisam dosla ni do dvadesete stranice, jednostavno nemoguce je! Covjek je stvarno nemoguc za citati, ne moguc. Prvo me odusevi sa jednom recenicom na pocetku, pa onda tako razocara da ja stvarno ne znam. 21.gif Nisam nikad gluplji materijal imala za citanje, nikad! Ukoci me svu nekako, navuce te i onda te zatvori ko u Alcatraz, ukoci, ne znam ni ja kako i sta mi bude, uglavnom sva se ukocim odjednom, nema sanse da slobodno krenem dalje citati, 21.gif ukoliko mu ne opsujem nesto 05.gif i preskocim citav dio! Uh, bacila bih ga najradije ali me interesuju svi ti podatci o tom prelijepom gradu! Majke mi ne znam dalje, zato pitam ima li neko, da je procitao i da mi kaze ima li fajde dalje se muciti! 33.gif 23.gif

      ___________________________________________________________________

          VIDI STVARNO: pink slonici! 17.gif 29.gif

      05-05-2007 16:26 Losa cura is offline Pregledaj poruke od Losa cura Dodaj Losa cura u listu prijatelja
      kaokakao kaokakao is a Female
      raja


      Poruka: 1583
      Location: A11-A@

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ja sam nedavno proèitala od Pamuka ZOVEM SE CRVENA. Na prvu se pomisli da je rijeè o ženi, ali ne. RIjeè je o boji i životu istanbulskih iluminatora. kroz sve to dešava se neobièna ljubavna prièa. Mislim da je sjajna knjiga. Istina, potrebna je veæa koncentracija, ali ja sam je "savladala" za šest-sedam dana. Njegov INSTANBUL još nisam ni kupila. A èula sam da je SNIJEG odlièna knjiga. Trenutno èitam više knjiga. To mi je pravo super. Iz svijeta u svijet putovati. Izdvajam knjigu Annemarie Schimmel MISTERIJA BROJEVA.

      ___________________________________________________________________
      = Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

      06-20-2007 01:06 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
      svjezina svjezina is a Female
      mofo beba


      Poruka: 3

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od kaokakao:

        Ja sam nedavno proèitala od Pamuka ZOVEM SE CRVENA. Na prvu se pomisli da je rijeè o ženi, ali ne. RIjeè je o boji i životu istanbulskih iluminatora. kroz sve to dešava se neobièna ljubavna prièa. Mislim da je sjajna knjiga. Istina, potrebna je veæa koncentracija, ali ja sam je "savladala" za šest-sedam dana. Njegov INSTANBUL još nisam ni kupila. A èula sam da je SNIJEG odlièna knjiga. Trenutno èitam više knjiga. To mi je pravo super. Iz svijeta u svijet putovati. Izdvajam knjigu Annemarie Schimmel MISTERIJA BROJEVA.

      Te zabune nema u izdanju Geopoetike "Zovem se crveno" ali svejedno ja tu knjigu ne mogu citati. Nekoliko puta sam pokusavala vec pola godine i stalno je vracam na policu. Znam da ce doci neki trenutak kad ce ponovo doci na red ali ne jos. Inace, citala sam od Pamuka "Novi zivot" i s tim naslovom je bila slicna prica. Trenutno citam "Samrtno proljece" od Zilahija. Zilahi mi prija.

      06-26-2007 10:35 svjezina is offline Pregledaj poruke od svjezina Dodaj svjezina u listu prijatelja
      OMAHA OMAHA is a Male
      Mitsubishi sa zvjezdanim krovom




      Poruka: 1488
      Location: XYZ

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Trenutno citam: Orhan Pamuk

        01.gif



          Pravo mi se svidja knjiga, ne mogu je ostaviti...

          Dobar Orhan, pravo... a i shega je 04.gif

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane OMAHA dana 07-12-2007 u 16:17.

          07-12-2007 14:08 OMAHA is offline Pregledaj poruke od OMAHA Dodaj OMAHA u listu prijatelja
          HoneyMNE HoneyMNE is a Female
          moforaja




          Poruka: 2645
          Location: Montenegro

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Zavrila *Kad je Nice plakao*od Irvina D.Zaloma

          A sad citam *Zabiljeske iz podzemlja* od Dostojevskog

          ___________________________________________________________________
          HoneyMNE
          *Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
          puca.gif

          07-12-2007 15:24 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
          Gianni Gianni is a Male
          raja




          Poruka: 2201
          Location: North see

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od OMAHA:

            Trenutno citam: Orhan Pamuk
              01.gif



                Pravo mi se svidja knjiga, ne mogu je ostaviti...


                Dobar Orhan, pravo... a i shega je 04.gif


              Citam takodje ,antiturska i anti islamska misao proizilazi iz citave knigu , nije ni cudo sto je dobio Nobelovu nagradu 29.gif 21.gif

              Ko je pise i radi protiv Islama odma dobije neku nagradu .... 18.gif

              edit. manjak slova

              ___________________________________________________________________
              There are no wrong choices; there are only different choices.

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Gianni dana 07-12-2007 u 15:56.

              07-12-2007 15:54 Gianni is offline Posalji email za Gianni Homepage of Gianni Pregledaj poruke od Gianni Dodaj Gianni u listu prijatelja
              OMAHA OMAHA is a Male
              Mitsubishi sa zvjezdanim krovom




              Poruka: 1488
              Location: XYZ

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Ja je nisam shvatio bas tako negativno...

              Meni onako, vise protiv extremizma (svih vrsta) 10.gif

              Nije mi se ucinio pristrasan, doduse nisam dosao do kraja.

              Al majstorski analizira drustvo, oko sebe. 07.gif

              Vjera bi trebalo biti nesto privatno, po mome skromnome misljenju.

              Al sta ja znam... 29.gif




              Hvala za ispravku, bajdvej! 01.gif

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane OMAHA dana 07-12-2007 u 16:18.

              07-12-2007 16:15 OMAHA is offline Pregledaj poruke od OMAHA Dodaj OMAHA u listu prijatelja
              tweetymo tweetymo is a Female
              moforaja




              Poruka: 3089
              Location: dvica kruzno oko hita

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              kronin - dama s karanfilima

              ___________________________________________________________________
              Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

              07-12-2007 16:16 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
              Stranica (46): « prva ... « prethodna 31 32 33 [34] 35 36 37 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com