Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Nostalgija, sljepilo ili istina? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (8): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Asja
Ruzica



Poruka: 337

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Stvar je u tome sto kod nas samopouzdanje lezi na pogresnoj strani....Inteligentni jesmo ali pametni nismo...

Duga je to skola

04-10-2003 10:23 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
Zadavalica Zadavalica is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 1632
Location: s dna kace

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pa nisam ni pomislila drugacije 10.gif Sta se tu moze kad smo idealni,ne moze ni to svako 04.gif uh,nesto mi se zamanta

___________________________________________________________________
...ko ne pamti, iznova prozivljava...

04-10-2003 10:24 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sta ti bi ?

Idi u bife i uzmi malo secera .

Hajde recite da nije ovako .

Kad Mostarc izadje u grad mora imati na glavi naocale super marke a i koznu jaknu. Marlboro vadi i zajedno sa kljucevima stavlja na sto . Poziva konobara sa arogancijom da mu donese jedno pice . Dok ceka pice , osvrce se po kaficu , baca komentar
"Divi one glupace" ili "A seljaka majko mila " a on sam u glavi nema puno ...

Hajde napadajte me .

04-10-2003 10:34
Frida Frida is a Female
puterica




Poruka: 109

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Citam ovu temu, pa reko da kazem i ja koju:

Imamo mi Mostarci negativnih koliko ti bog hoce, a to da smo relativno i prepotentni i to stoji. Svaka druga je ja i samo ja... Od posla, skole, razmisljanja itd, u nas sve najbolje, mi smo najpametniji i sve ljude na svijetu trebamo mi uciti kako da zive... Pa opet, kad pogledam ove "domordce" oko mene, nisu ni oni drugaciji puno, sve sto je njihovo je najbolje, od "strucnjaka" do hrane. Glavna reklama: valja jer je nase, kad kupuju u prodavnici, vazda ce kupiti svoj paradaiz nego onaj uvezeni, mada je onaj uvezeni da ga ocima jedes... Sto opet znaci, svi ljudi vole vise ono sto je njihovo i osjecaju svojim, nego tudje... Pa tako i mi, samo mi to radimo ono malo otvoreniije, mada, da se razumijemo, kome ne bi smetalo ono 'ta ce ovaj ili onaj, ovo ili ono... Voli i drzi do svoga, ali za sebe...

Ovdje nije poenta u tome koliko mi volimo svoj grad, nema tog neba ni rijeke koja je meni ljepsa nego u Mostaru, nema ni bolje hrane, niti ljepseg sunca od Mostarskog... To je ono sto sam ja, to je dio mene, to je dio moga djeteta, koje je dole 2 - 3 sedmice godisnje i koje jedva ceka kada ce ljeto... Godina mu se vrti na ono "prije i poslije" odlaska u Mostar. Poenta je sto smo "zacahureni" u tu mostarsku cahuru i ne vidimo dobro u drugim kulturama, ili ne zelimo da vidimo... Isto ti ga dode... Iz prvog dijela se vidi da ni ovi "drugi" nisu tako "prihvatljivi" prema drugim kulturama, niti znaju bilo sta o bilo kome, sve dotle dok se njih to ne tice. Svi znamo pitanja koja su nam postavljana u pocetku, a moje najdraze je kad su mi muza pitali je li dozivio kulturni sok kad je vidio autobus (?!), ili ako saljem pismo ili paket, pa trazi Bosnu u Africi... Hocu reci, nismo ni mi najgori...

Moja je poenta ovdje, Mostarci jesu slijepi sto se tice drugih, ali ni ti drugi nisu nista bolji! Licno, mislim da mogu biti relativno objektivna i naci malih milion stvari koje su ovdje puno bolje, npr. ove o kojima zadavalica prica.... Ali opet, Mostar je Mostar, sa svim manama i vrlinama, to je grad mog rodenja, moje "mladosti" (bilo mi je 19 kad sam otisla), prvih ljubavi... Zato je poseban.. Upitajte nekog Sarajliju koji je njemu grad najbolje, on ce reci 'ta ce Mostar....

04-10-2003 10:35 Frida is offline Posalji email za Frida Pregledaj poruke od Frida Dodaj Frida u listu prijatelja
Asja
Ruzica



Poruka: 337

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sto me ovo nesto podsjeti na Zapadnu Hercegovinu?! 29.gif

04-10-2003 10:36 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
obrisana
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mislis moj komentar 25.gif 25.gif

04-10-2003 10:37
Asja
Ruzica



Poruka: 337

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Asja:

    Sto me ovo nesto podsjeti na Zapadnu Hercegovinu?! 29.gif


Na ovo me asocirao Lelin komentar.

Pa Frida, gdje si ti meni???

Reci mi sto prepisujes od mene? 10.gif

04-10-2003 10:38 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
Frida Frida is a Female
puterica




Poruka: 109

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Odmaram 07.gif

Zar sam prepisivala... Oprosti, puno strana, pa se covijek malo izgubi.

Zar nije ovako?!

04-10-2003 10:40 Frida is offline Posalji email za Frida Pregledaj poruke od Frida Dodaj Frida u listu prijatelja
Zadavalica Zadavalica is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 1632
Location: s dna kace

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tebe Lelo jutros bas mrda 27.gif

___________________________________________________________________
...ko ne pamti, iznova prozivljava...

04-10-2003 10:41 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
Zuta Zuta is a Female
miss foruma '03




Poruka: 1115
pokretac teme Thread Started by Zuta

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Frida:

    Upitajte nekog Sarajliju koji je njemu grad najbolje, on ce reci 'ta ce Mostar....


Izvinices ali moje licno iskustvo je da sarajlije nikad nece reci " 'ta ce Mostar " nego "Saraj'vo".

Isto kao sto cu ja reci "Mostar, fala bogu" (misleci na onaj do '92. Ovaj "novi" maltene i ne poznajem, na zalost :-/ )

___________________________________________________________________

    04-10-2003 11:05 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
    Zuta Zuta is a Female
    miss foruma '03




    Poruka: 1115
    pokretac teme Thread Started by Zuta

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Zadavalica:

      Ja ne znam sto ali tebi dusa udariti meni kontru 23.gif Gdje je zapelo?


    Ma Zadavalice ti si meni super. Cuj ja kontru udaram ... 30.gif

    Nije nego samo iznosim cinjenice, s moje tacke gledista - naravno :)

    ___________________________________________________________________

      04-10-2003 11:07 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
      Zadavalica Zadavalica is a Female
      bice nesto od mene




      Poruka: 1632
      Location: s dna kace

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ok,ja cijenim i postujem svacije misljenje 10.gif

      ___________________________________________________________________
      ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

      04-10-2003 11:23 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
      Frida Frida is a Female
      puterica




      Poruka: 109

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Mala Zuta:

            citat od Frida:

          Upitajte nekog Sarajliju koji je njemu grad najbolje, on ce reci 'ta ce Mostar....


        Izvinices ali moje licno iskustvo je da sarajlije nikad nece reci " 'ta ce Mostar " nego "Saraj'vo".

        Isto kao sto cu ja reci "Mostar, fala bogu" (misleci na onaj do '92. Ovaj "novi" maltene i ne poznajem, na zalost :-/ )


      Vidis, moja su licna iskustva sasvim drugacija.... Zar nije to jedan dio "poente" ovdje?! Svako ima svoje misljenje i na osnovu istog donosi zakljucke... Moj je da, koliko god mi bili i prizali da jesmo "narcisoidni", da tako kazem, ne odudaramo puno od drugih krajeva i ljudi...

      04-10-2003 12:07 Frida is offline Posalji email za Frida Pregledaj poruke od Frida Dodaj Frida u listu prijatelja
      adidas` adidas` is a Male
      guster




      Poruka: 59
      Location: No

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Mjesate "dosle" u mostar i "dosle" u sarajevo pravi mostarci i prave sarajlije su isti vole svoj grad,isti narod.A sto se tice zapadne hercegovine ili ti "bum" skutorije e oni ne vole ni sami sebe a ni ne zamjeram im kad su taki nikakvi.Djaba razna misljenja kad se cinjenice znaju.Zna se kavada crvena a sad neko ima misljenje "ja mislim da bi bolje bilo da je kavada plava",ma bezze,neg mogo' bi ja prestat jel cini mi se da cu se spentljat.....

      ___________________________________________________________________
      a.d.i.d.a.s

      04-10-2003 12:28 adidas` is offline Posalji Email za adidas` Homepage of adidas` Pregledaj poruke od adidas` Dodaj adidas` u listu prijatelja
      Asja
      Ruzica



      Poruka: 337

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Cini mi se da si se vec spetlj`o 23.gif


      Nego, nisu Sarajlije tema (jesam takticna). A ni zapadnohercegovci

      04-10-2003 13:19 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
      zgera
      SexNepoznat

      Poruka: 296

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Dobri su Mostarci: orginalni, bistri, poljeni i simpaticni. Ali bi li nam valjalo da smanjimo kolicinu arogancije - bi brate. Od stare se slave ne zivi ( mada je i prije rata precesto bila nicim izazvana - arogancija mislim ) a trenutno smo mozda i najgori malo veci grad trenutno najgore drzave u Evropi. Zato, suocavanje s istinom, sta je tu je i hajmo naprijed

      10-24-2003 13:10 zgera is offline Pregledaj poruke od zgera Dodaj zgera u listu prijatelja
      adis b adis b is a Male
      rambling reck




      Poruka: 1083

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Zuta:

            citat od Frida:

          Upitajte nekog Sarajliju koji je njemu grad najbolje, on ce reci 'ta ce Mostar....


        Izvinices ali moje licno iskustvo je da sarajlije nikad nece reci " 'ta ce Mostar " nego "Saraj'vo".

        Isto kao sto cu ja reci "Mostar, fala bogu" (misleci na onaj do '92. Ovaj "novi" maltene i ne poznajem, na zalost :-/ )


      To znaci voljecu svoj grad dok je fino u njemu. Cim grad "upane" u nevolju i "promjeni se, nije isti" onda vise nije ni moj grad. Valjda je tako najlakse reci. Steta.

      Ma kakav bio on bice uvijek najdrazi. Kontao sam da sam se "rijesio" tog problema, nostalgije, ali kako vrijeme prolazi sve vise me vuce zelja da se vratim u Mostar.

      ___________________________________________________________________
      ...

      10-24-2003 13:26 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
      Zuta Zuta is a Female
      miss foruma '03




      Poruka: 1115
      pokretac teme Thread Started by Zuta

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Adise ja samo kazem da ne poznajem "novi" Mostar jer ne zivim u njemu vec odredjeno vrijeme.

      Ne mogu ga na zalost ni upoznati boraveci tamo nekoliko sedmica jednom godisnje 21.gif

      ___________________________________________________________________

        10-24-2003 13:44 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
        zgera
        SexNepoznat

        Poruka: 296

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Nevjerovatno je kakvu vitalnost ima. Ruku na srce ovaj novi kurcu ne valja, ali Mostar... I daba ti

        10-24-2003 14:25 zgera is offline Pregledaj poruke od zgera Dodaj zgera u listu prijatelja
        Leki Leki is a Female
        ne more meda


        Poruka: 78
        Location: Sverige

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        jao glupe teme!!! 21.gif

        pa zar se mora o ovome polemisati?
        svak voli svoj grad manje ili vise,pa cak i neko previse.
        sve mi je to ok.

        mi mostarci jesmo malo specificni sto se tice ljubavi prema mostaru ,ali sta, imamo pravo.


        zuta ostavi takva misljenja za sebe.

        ___________________________________________________________________
        ~287~

        10-26-2003 22:28 Leki is offline Pregledaj poruke od Leki Dodaj Leki u listu prijatelja
        Stranica (8): « prva ... « prethodna 3 4 5 [6] 7 8 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com