Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Deset genocida nad muslimanima Balkana » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (7): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
carinskimost carinskimost is a Male
brato




Poruka: 802
Location: Timbuktu
pokretac teme Thread Started by carinskimost

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tweetymo:

    Mehmed-paša Sokoloviæ (1505 ili 1506, Višegrad - 1579, Istanbul), roðeni Bajica-Bajo[1] je jedan od velikih osmanskih vojskovoða bosanskog porijekla[2][3][4][5][6].

    Rodio se u selu Sokoloviæi pored Rudog, a kao dijete pravoslavnih roditelja. Sa šest godina, Sokoloviæ je odveden u osmansku vojsku na adžami-oglan, više poznat kao danak u krvi. Podvrgnut je pod oštru vojnièku disciplinu u osmanskoj vojnoj akademiji u Istanbulu gdje je primio islam. Ovo je bila uobièajena praksa u osmanskoj vojsci u to doba


    samo da vas podsjetim



j e si li ovo prepisala iz bukvara i milis da je ovo stvarno istina .

ja pukoh od smijeha - nema ono nabijanje na kolac itd to si zaboravila - ili si to cula od meshe

___________________________________________________________________
Hej, nije važno
Koliko smo puta udahnuli dah
Hej, "važnije je
Koliko smo puta ostali bez daha" *

09-27-2008 23:00 carinskimost is offline Pregledaj poruke od carinskimost Dodaj carinskimost u listu prijatelja
carinskimost carinskimost is a Male
brato




Poruka: 802
Location: Timbuktu
pokretac teme Thread Started by carinskimost

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od HoneyMNE:

    *DRUGI GENOCID 1711. GODINE, UOÈI BADNJE VEÈERI.
    ÈUVENA ISTRAGA POTURICA OD STRANE CRNOGORACA *

    Molila bih te da sklonis ovo jer nema veze ni sa kavkvim genocidom.Meni je jako zao sto si toliko neupucen,ali nemoj da ti se neko smije...
    Ako treba,objasnicu ti o cemu se radi,a nemoj tek tako da napada si sudis o necemu napamet.

    EVO TI ISTINE :

    Posto je u to doba tursko carstvo vec propadalo,nas Vladika je osjetio momenat da zaista i digne neku vrstu pobune kod crnogorskog naroda kako bi se konacno oslobodili turske vlasti.
    E sad,trebalo je malo da u tom smislu digne na noge crnogorsko stanovnistvo...
    Jeste,ali posto nije medju Crnogorcima mogao pronaci nekoga ko bi to odradio(tj.poubijao neke muslimane) tek tako,jednostavno,jer ih nisu htjeli dirati (s obzirom da su ti zivjeli s njima godinama...)onda ti je taj Vladika nas platio 5 Crnogoraca da to odrade! Da,legendo,cak ih je morao potplatit' da ih ubiju.... Dok se zrtve mogu cak na prste prebrojat'! Zanimljiva ti je ta teza o genocidu nada zrtvama kojih nije bilo ni 10 ! Prvo provjeri,pa onda pricaj i pisi svasta...Jer to moze da bude problem na kraju.Vidis,masa ne zna,a ti se pravis pametan da znas,a u stvari ne znas...Ili ti nije ni vazno...



znaci ovo shto si ti napisala je istina a ovo gore iznad istine je notorna laz - 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

e vala uljepsa mi vece - hvala ti. mozda turci nisu nikad ni bili na balkanu - bice sledeci post od tebe 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
Hej, nije važno
Koliko smo puta udahnuli dah
Hej, "važnije je
Koliko smo puta ostali bez daha" *

09-27-2008 23:02 carinskimost is offline Pregledaj poruke od carinskimost Dodaj carinskimost u listu prijatelja
Alibaba Alibaba is a Male
moforaja




Poruka: 5511
Location: Malo vamo malo dole

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://en.wikipedia.org/wiki/Sokollu_Mehmet_Paºa


    http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=16&status=jedna=2006-02-03&feljton=4952

___________________________________________________________________
IMA SE, MORE SE 23.gif 18.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Alibaba dana 09-28-2008 u 08:03.

09-28-2008 08:00 Alibaba is offline Pregledaj poruke od Alibaba Dodaj Alibaba u listu prijatelja
Hogar Hogar is a Male
moforaja


Poruka: 2729
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://www.geocities.com/famous_bosniaks/MEHMED_PASA_SOKOLOVICH.html

___________________________________________________________________
lose,lose MSP

09-28-2008 10:32 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
HoneyMNE HoneyMNE is a Female
moforaja




Poruka: 2645
Location: Montenegro

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od carinskimost:

        citat od HoneyMNE:

      *DRUGI GENOCID 1711. GODINE, UOÈI BADNJE VEÈERI.
      ÈUVENA ISTRAGA POTURICA OD STRANE CRNOGORACA *

      Molila bih te da sklonis ovo jer nema veze ni sa kavkvim genocidom.Meni je jako zao sto si toliko neupucen,ali nemoj da ti se neko smije...
      Ako treba,objasnicu ti o cemu se radi,a nemoj tek tako da napada si sudis o necemu napamet.

      EVO TI ISTINE :

      Posto je u to doba tursko carstvo vec propadalo,nas Vladika je osjetio momenat da zaista i digne neku vrstu pobune kod crnogorskog naroda kako bi se konacno oslobodili turske vlasti.
      E sad,trebalo je malo da u tom smislu digne na noge crnogorsko stanovnistvo...
      Jeste,ali posto nije medju Crnogorcima mogao pronaci nekoga ko bi to odradio(tj.poubijao neke muslimane) tek tako,jednostavno,jer ih nisu htjeli dirati (s obzirom da su ti zivjeli s njima godinama...)onda ti je taj Vladika nas platio 5 Crnogoraca da to odrade! Da,legendo,cak ih je morao potplatit' da ih ubiju.... Dok se zrtve mogu cak na prste prebrojat'! Zanimljiva ti je ta teza o genocidu nada zrtvama kojih nije bilo ni 10 ! Prvo provjeri,pa onda pricaj i pisi svasta...Jer to moze da bude problem na kraju.Vidis,masa ne zna,a ti se pravis pametan da znas,a u stvari ne znas...Ili ti nije ni vazno...



    znaci ovo shto si ti napisala je istina a ovo gore iznad istine je notorna laz - 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

    e vala uljepsa mi vece - hvala ti. mozda turci nisu nikad ni bili na balkanu - bice sledeci post od tebe 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif


Nije ti niko kriv sto si neobrazovan pa ne znas... 19.gif

___________________________________________________________________
HoneyMNE
*Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
puca.gif

09-28-2008 12:27 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
HoneyMNE HoneyMNE is a Female
moforaja




Poruka: 2645
Location: Montenegro

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od HoneyMNE:

        citat od carinskimost:

          citat od HoneyMNE:

        *DRUGI GENOCID 1711. GODINE, UOÈI BADNJE VEÈERI.
        ÈUVENA ISTRAGA POTURICA OD STRANE CRNOGORACA *

        Molila bih te da sklonis ovo jer nema veze ni sa kavkvim genocidom.Meni je jako zao sto si toliko neupucen,ali nemoj da ti se neko smije...
        Ako treba,objasnicu ti o cemu se radi,a nemoj tek tako da napada si sudis o necemu napamet.

        EVO TI ISTINE :

        Posto je u to doba tursko carstvo vec propadalo,nas Vladika je osjetio momenat da zaista i digne neku vrstu pobune kod crnogorskog naroda kako bi se konacno oslobodili turske vlasti.
        E sad,trebalo je malo da u tom smislu digne na noge crnogorsko stanovnistvo...
        Jeste,ali posto nije medju Crnogorcima mogao pronaci nekoga ko bi to odradio(tj.poubijao neke muslimane) tek tako,jednostavno,jer ih nisu htjeli dirati (s obzirom da su ti zivjeli s njima godinama...)onda ti je taj Vladika nas platio 5 Crnogoraca da to odrade! Da,legendo,cak ih je morao potplatit' da ih ubiju.... Dok se zrtve mogu cak na prste prebrojat'! Zanimljiva ti je ta teza o genocidu nada zrtvama kojih nije bilo ni 10 ! Prvo provjeri,pa onda pricaj i pisi svasta...Jer to moze da bude problem na kraju.Vidis,masa ne zna,a ti se pravis pametan da znas,a u stvari ne znas...Ili ti nije ni vazno...



      znaci ovo shto si ti napisala je istina a ovo gore iznad istine je notorna laz - 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

      e vala uljepsa mi vece - hvala ti. mozda turci nisu nikad ni bili na balkanu - bice sledeci post od tebe 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif


    Nije ti niko kriv sto si neobrazovan pa ne znas... 19.gif


Oprosti,smatrala sam za potrebno da ti spomenem naslov te lazavine sto si napisao jer se mozda ne bi snasao da shvatis o cemu ti pricam...Prosto sam sokirana tvojom ubjedjenoscu da nesto znas,a nemas inace pojma ni o cemu...Turci jesu bili na Balkanu,a vidis,bas dosta mojih je poginulo braneci se od njih...
Ovdje je rijec o Istrazi poturica koje podmeces kao genocid..Informisi se negdje i procitaj ponesto,pa onda prospipaj pamet... 19.gif

___________________________________________________________________
HoneyMNE
*Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
puca.gif

09-28-2008 12:32 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
carinskimost carinskimost is a Male
brato




Poruka: 802
Location: Timbuktu
pokretac teme Thread Started by carinskimost

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

mozda ja nisam obrazovan ali nisam lazov . znaci sto god da napise njegos je istina a ostalo je sve laz - haj mrs na cetinje i tamo prosipaj te lazi .
sta ces kad je jadni i napaceni narod posten da ga nijema na svijetu - kad je posten shto ne plate ratnu odstetu BIh za istrebljivanje muslimana i rusenje susjedne drzave . to je ono najblize iz istorije sto se desilo od ovih hinjavaca iz crne gore - da ne govorim dalje . ili su se opet muslimani sami medju sobom klali i vjerovatno nije bilo djamija tu gdje su crno gorci napadali.

da nije turaka ne bi se znali ni okupati ko ljudi (ne samo crnogorci) i jos nesto da im nije valjalo pod turskom vlascu ne bi turska tu bila 700 godina

___________________________________________________________________
Hej, nije važno
Koliko smo puta udahnuli dah
Hej, "važnije je
Koliko smo puta ostali bez daha" *

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane carinskimost dana 09-28-2008 u 17:06.

09-28-2008 16:18 carinskimost is offline Pregledaj poruke od carinskimost Dodaj carinskimost u listu prijatelja
Provler2 Provler2 is a Male
moforaja




Poruka: 3154
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od carinskimost:

    mozda ja nisam obrazovan ali nisam lazov . znaci sto god da napise njegos je istina a ostalo je sve laz - haj mrs na cetinje i tamo prosipaj te lazi .
    sta ces kad je jadni i napaceni narod posten da ga nijema na svijetu - kad je posten shto ne plate ratnu odstetu BIh za istrebljivanje muslimana i rusenje susjedne drzave . to je ono najblize iz istorije sto se desilo od ovih hinjavaca iz crne gore - da ne govorim dalje . ili su se opet muslimani sami medju sobom klali i vjerovatno nije bilo djamija tu gdje su crno gorci napadali.



    samo mi je krivo shto ih turci ne istrijebise - da nije turaka ne bi se znali ni okupati ko ljudi (ne samo crnogorci) i jos nesto da im nije valjalo pod turskom vlascu ne bi turska tu bila 700 godina
To dobri Boshnjanine . Nek si joj reko 21.gif

09-28-2008 16:43 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
carinskimost carinskimost is a Male
brato




Poruka: 802
Location: Timbuktu
pokretac teme Thread Started by carinskimost

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma kome ce ona vise pametovati - sve ona fina naka vaka .

vjerovatno ti je krivo shto su ti uhapsili karadzica - najpoznatijeg pjesnika poslije njegosa a.

___________________________________________________________________
Hej, nije važno
Koliko smo puta udahnuli dah
Hej, "važnije je
Koliko smo puta ostali bez daha" *

09-28-2008 16:47 carinskimost is offline Pregledaj poruke od carinskimost Dodaj carinskimost u listu prijatelja
HoneyMNE HoneyMNE is a Female
moforaja




Poruka: 2645
Location: Montenegro

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od carinskimost:

    mozda ja nisam obrazovan ali nisam lazov . znaci sto god da napise njegos je istina a ostalo je sve laz - haj mrs na cetinje i tamo prosipaj te lazi .
    sta ces kad je jadni i napaceni narod posten da ga nijema na svijetu - kad je posten shto ne plate ratnu odstetu BIh za istrebljivanje muslimana i rusenje susjedne drzave . to je ono najblize iz istorije sto se desilo od ovih hinjavaca iz crne gore - da ne govorim dalje . ili su se opet muslimani sami medju sobom klali i vjerovatno nije bilo djamija tu gdje su crno gorci napadali.

    da nije turaka ne bi se znali ni okupati ko ljudi (ne samo crnogorci) i jos nesto da im nije valjalo pod turskom vlascu ne bi turska tu bila 700 godina




Prvo,ja ne pisem nista sto nije provjereno tacno.S obzirom da sam odavde,ja znam to bolje nego ti....Evo ti jos objasnjenja...Posto vidim da je potrebno:)
S obzirom da je nas Vladika Danilo osnivac loze Petrovica dozivio torturu za vrijeme turske vladavine tokom 17 vijeka,onda je shvatio da se vise tako nije moglo,da je potrebno da se Crnogorci odupru toj turskoj vlasti.Ako pitas kakva je to bila tortura,reci cu ti da su Turci Vladiku odnijeli u Podgoricu i drzali ga da da visi naopacke jedan period,dok se nisu ustali pravoslavni Podgoricani i oslobodili ga.Zatim je Vladika dosao na Cetinje i odlucio da se osveti za to sto mu se dogodilo i inace da podigne narod na borbu protiv Turaka...Trebalo je da pocne ubijanje tadasnjih *domacih* Muslimana sa kojima su Crnogorci dugo zajedno zivjeli i kumili se,kao i Turaka iz Carigrada,sto niej bilo nimalo lako.Crnogorci nisu htjeli ubijati komsije i kumove,tako da je Danilo morao,ali morao platiti nekolicinu,najvise petoro Crnogoraca,da to urade...Kasnije se pojavljuje Njegos.Ali se Njegos pojavljuje u vremenu u kome se vec osjecao pad vladavine turskog carstva i on je tada osjecao momenat da se Crnogorci konacno oslobode od Turaka...Opet je i njemu trebao neki dobar razlog i neki dobar podstrek za narod..Tako da se sjetio dogadjaja od ranije,koje je bilo najbolji podstrek,odnosno istrage poturica...Cak su pored tog Cetinja sto ti rece postojale nekad dzamije,ali nakon tolike vladavine Turaka i tolike torture s njihove strane,normalno je da bi se svaki narod pobunio...Tako da ti je Njegos tada pisao o tome.Eto,cisto da znas o tome nesto.
Steta sto ne dodjes na Cetinje da objasnis to sto si rekao... 05.gif
Vidim da ne znas koliko je turska vlast inace bila jaka nekad i koliko je bila rasprotsranjena.Pa normalno da nam je trebalo dugo kada su bili toliko jaki i kada smo mi mala drzava,tada je cak bila u svega nekolike nahije.Samo,jedan dio-Cetinje sa okolinom nikad nisu uspjeli osvojiti.

Druga stvar koju si rekao je vezana za cistu politiku...Mislim da je Filip Vujanovic jedini iz bivse Jugoslavije koji se izvinio za sve sta se dogodilo (a da nije trebalo) s nase strane i da smo cak ponudili placanje ratne odstete...Pazi,mislim da su Crnogorci najmanje ucestvovali u svemu tome,kad vec pomenu rusenje susjedne drzave aludirajuci na tu tvoju...Osim toga,nemoguce je da odgovornost za to ne snosi i tadasnja vlast tvoje drzave..
Sto se tice deportacije Muslimana iz Crne Gore,(posto vidim da aludiras i na to),ono jeste neka crna tacka sto se desila s nase strane devedesetih godina..Iako smo mi odmah znali tada ko je to radio,cija su imena odvedena,ko je naredio da se odvedu i zasto.Ipak mnogi nisu htjeli da ucestvuju u tome,dok su se drugi veoma bili osilili nazalost..Reci cu ti da je tih sto ih ti nazivas hinjavcima iz Crne Gore krilo jedan dobar dio Muslimana iz BiH...Izvini,bas smo mi cekali neke da se pojave tada,ali nisu nikad i dan danas ne znamo sto je s njima.
Trece druze,mislim da smo mi najmanje krvavih ruka imali tokom ovog rata...
Jeste bilo to sto je bilo i zao mi je,ali brate i mi smo zivjeli jedni s drugima cio zivot,ali
se ne poklasmo tako ni dan danas,tako da nas ostavis na miru...
Dzamije se i dalje grade.Upravo se nedavno jedna izgradila za tvoju informaciju.

Pozdrav

___________________________________________________________________
HoneyMNE
*Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
puca.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane HoneyMNE dana 09-28-2008 u 22:10.

09-28-2008 22:04 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
HoneyMNE HoneyMNE is a Female
moforaja




Poruka: 2645
Location: Montenegro

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od carinskimost:

    ma kome ce ona vise pametovati - sve ona fina naka vaka .

    vjerovatno ti je krivo shto su ti uhapsili karadzica - najpoznatijeg pjesnika poslije njegosa a.


nije mi krivo.bas naprotiv,taj lik mi se nimalo ne svidja.pogotovo nakon srebrenice.
inace ima facu nekoga ko je sebicnjak,ko voli da se snalazi pa kako god to radio.
ba smi drago sto je u hagu a njegov izgled dabica mi je veoma lici na nekog ko je
umno obolio,iako je psihijatar po struci.
samo mi je krivo sto ih sigurno ima jos koje treba hapsiti,a pogotovo sto se mnogi obogatise
te sad ne znaju sta ce prije da otvore..Lanac prodavnica ili lanac hotela...

___________________________________________________________________
HoneyMNE
*Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
puca.gif

09-28-2008 22:07 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
carinskimost carinskimost is a Male
brato




Poruka: 802
Location: Timbuktu
pokretac teme Thread Started by carinskimost

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Prvo,ja ne pisem nista sto nije provjereno tacno.S obzirom da sam odavde,ja znam to bolje nego ti....Evo ti jos objasnjenja...Posto vidim da je potrebno:)
S obzirom da je nas Vladika Danilo osnivac loze Petrovica dozivio torturu za vrijeme turske vladavine tokom 17 vijeka,onda je shvatio da se vise tako nije moglo,da je potrebno da se Crnogorci odupru toj turskoj vlasti.Ako pitas kakva je to bila tortura,reci cu ti da su Turci Vladiku odnijeli u Podgoricu i drzali ga da da visi naopacke jedan period,dok se nisu ustali pravoslavni Podgoricani i oslobodili ga.Zatim je Vladika dosao na Cetinje i odlucio da se osveti za to sto mu se dogodilo i inace da podigne narod na borbu protiv Turaka...Trebalo je da pocne ubijanje tadasnjih *domacih* Muslimana sa kojima su Crnogorci dugo zajedno zivjeli i kumili se,kao i Turaka iz Carigrada,sto niej bilo nimalo lako.Crnogorci nisu htjeli ubijati komsije i kumove,tako da je Danilo morao,ali morao platiti nekolicinu,najvise petoro Crnogoraca,da to urade...Kasnije se pojavljuje Njegos.Ali se Njegos pojavljuje u vremenu u kome se vec osjecao pad vladavine turskog carstva i on je tada osjecao momenat da se Crnogorci konacno oslobode od Turaka...Opet je i njemu trebao neki dobar razlog i neki dobar podstrek za narod..Tako da se sjetio dogadjaja od ranije,koje je bilo najbolji podstrek,odnosno istrage poturica...Cak su pored tog Cetinja sto ti rece postojale nekad dzamije,ali nakon tolike vladavine Turaka i tolike torture s njihove strane,normalno je da bi se svaki narod pobunio...Tako da ti je Njegos tada pisao o tome.Eto,cisto da znas o tome nesto. BY Honey

ovo je ono sto zeli crnogorski narod cuti tj to je istina koju je prepricao izvjesni vladika - znaci uvijek imaju dvije istine - tj ti nisi objektivna nego subjektivna kao i ovaj papak od vladike

___________________________________________________________________
Hej, nije važno
Koliko smo puta udahnuli dah
Hej, "važnije je
Koliko smo puta ostali bez daha" *

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane carinskimost dana 09-29-2008 u 17:53.

09-29-2008 17:53 carinskimost is offline Pregledaj poruke od carinskimost Dodaj carinskimost u listu prijatelja
HoneyMNE HoneyMNE is a Female
moforaja




Poruka: 2645
Location: Montenegro

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od carinskimost:

    Prvo,ja ne pisem nista sto nije provjereno tacno.S obzirom da sam odavde,ja znam to bolje nego ti....Evo ti jos objasnjenja...Posto vidim da je potrebno:)
    S obzirom da je nas Vladika Danilo osnivac loze Petrovica dozivio torturu za vrijeme turske vladavine tokom 17 vijeka,onda je shvatio da se vise tako nije moglo,da je potrebno da se Crnogorci odupru toj turskoj vlasti.Ako pitas kakva je to bila tortura,reci cu ti da su Turci Vladiku odnijeli u Podgoricu i drzali ga da da visi naopacke jedan period,dok se nisu ustali pravoslavni Podgoricani i oslobodili ga.Zatim je Vladika dosao na Cetinje i odlucio da se osveti za to sto mu se dogodilo i inace da podigne narod na borbu protiv Turaka...Trebalo je da pocne ubijanje tadasnjih *domacih* Muslimana sa kojima su Crnogorci dugo zajedno zivjeli i kumili se,kao i Turaka iz Carigrada,sto niej bilo nimalo lako.Crnogorci nisu htjeli ubijati komsije i kumove,tako da je Danilo morao,ali morao platiti nekolicinu,najvise petoro Crnogoraca,da to urade...Kasnije se pojavljuje Njegos.Ali se Njegos pojavljuje u vremenu u kome se vec osjecao pad vladavine turskog carstva i on je tada osjecao momenat da se Crnogorci konacno oslobode od Turaka...Opet je i njemu trebao neki dobar razlog i neki dobar podstrek za narod..Tako da se sjetio dogadjaja od ranije,koje je bilo najbolji podstrek,odnosno istrage poturica...Cak su pored tog Cetinja sto ti rece postojale nekad dzamije,ali nakon tolike vladavine Turaka i tolike torture s njihove strane,normalno je da bi se svaki narod pobunio...Tako da ti je Njegos tada pisao o tome.Eto,cisto da znas o tome nesto. BY Honey

    ovo je ono sto zeli crnogorski narod cuti tj to je istina koju je prepricao izvjesni vladika - znaci uvijek imaju dvije istine - tj ti nisi objektivna nego subjektivna kao i ovaj papak od vladike



29.gif 30.gif 32.gif a nisam subjektivna ni trunke nego je sve to tako bilo i vise svak zivi zna bez ti...nemamo dvije istine nego jednu i jedini je priznamo ma kakva da je bila,pozitivna ili negativna...u ovom slucaju je sve bilo kao sto ti je gore objasnjeno.
Naprotiv,Vladika nije uopste bio papak,cim je mogao da izdrzi ko zna koliko dana tj.mjeseci da visi objesen naopacke,dok su se nasi sunjali uvece,podizali ga i davali mu vodu i hranu...jer da nije bilo toga papka,ko zna koliko jos vremena bi bili sluge tim Turcima...Vladika nas jedini,junak
slavljeni zauvijek...
Meni se cini da si ti subjektivan,samo zato sto ne znas nista drugo o tome da kazes,pa onda
prebacujes loptu na politiku.. 05.gif

___________________________________________________________________
HoneyMNE
*Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
puca.gif

09-29-2008 20:42 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
carinskimost carinskimost is a Male
brato




Poruka: 802
Location: Timbuktu
pokretac teme Thread Started by carinskimost

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja sam citao sta turci pisu o tome i njihova je prica sasvim drugacija od tvoje i sta sad - trebam da vjerujem sta kaze vladika , karadzic njegos i slicni 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
Hej, nije važno
Koliko smo puta udahnuli dah
Hej, "važnije je
Koliko smo puta ostali bez daha" *

09-29-2008 22:27 carinskimost is offline Pregledaj poruke od carinskimost Dodaj carinskimost u listu prijatelja
torres torres is a Male
moforaja


Poruka: 2147

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Znas li ti Turski??

09-29-2008 22:56 torres is offline Pregledaj poruke od torres Dodaj torres u listu prijatelja
HoneyMNE HoneyMNE is a Female
moforaja




Poruka: 2645
Location: Montenegro

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od carinskimost:

    ja sam citao sta turci pisu o tome i njihova je prica sasvim drugacija od tvoje i sta sad - trebam da vjerujem sta kaze vladika , karadzic njegos i slicni 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif




ovo da nekome pricam ne bi mi vjerovao....moja je tragedija sto poznajem psihologiju takvih kao sto si ti,bez obzira kome pripadali....pojma nemas kako je covijeku kada to razumije...
e moj carinski,vladike su pisale plemenima kad neko nesto lose napravi iz njihovog plemena moleci ih da prestanu i cak nudeci im pomoc samo da bi prestali...
mogu trci pisati sta hoce kad je sve uzalud...
samo stoj karadzicu nije mjesto medju njegosem i vladikom,ali su tebi svi oni kao taj karadzic..
to je opet vezano za pocetak ovog mog posta...
ali nisi ni ti kriv zbog toga..mozda ti nisi u mogucnosti da razumijes neke stvari,pa zato
lako i povjerujes svemu sta turci ili bilo ko pise...normalno da im je prica drugacija kad
ovdje nemaju vise toliko uticaja koliko su imali ranije...
*Nikad nije Crna Gora jela ljeba s prijekora*
*Volimo vas brda tvrda i stravicne vase klance,
koji nikad ne poznase sramotnoga ropstva lance..*

Zaista,kad si vec navalio daj reci nam nesto na turskom jeziku...??? znas li sto stvarno?

___________________________________________________________________
HoneyMNE
*Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
puca.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane HoneyMNE dana 09-29-2008 u 23:22.

09-29-2008 23:21 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
Borna Borna is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1023
Location: èardak ni na nebu,ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

još jedan dokaz slijedi iz vaših postova
a, to je da su istoriju uvijek pisali pobjednici i prema tome
ne može se smatrati 100% taènom ...

___________________________________________________________________

    09-29-2008 23:24 Borna is offline Pregledaj poruke od Borna Dodaj Borna u listu prijatelja
    HoneyMNE HoneyMNE is a Female
    moforaja




    Poruka: 2645
    Location: Montenegro

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Borna:

      još jedan dokaz slijedi iz vaših postova
      a, to je da su istoriju uvijek pisali pobjednici i prema tome
      ne može se smatrati 100% taènom ...



    a sta ako postoje dokazi? 14.gif

    odakle ti to da istoriju pisu samo pobjednici??? jadan je onaj narod ko ne prestaje slaviti..jer ce mu oci zaslijepit od veselja... 14.gif

    stvarno pricamo o nekim istnitim dogadjajima 01.gif bar sto se tice ovoga znam 10.gif

    ___________________________________________________________________
    HoneyMNE
    *Što ja volim kad me ne znaju...a ne volim kada lažu* 18.gif
    puca.gif

    09-29-2008 23:29 HoneyMNE is offline Posalji Email za HoneyMNE Pregledaj poruke od HoneyMNE Dodaj HoneyMNE u listu prijatelja
    goodGirl goodGirl is a Female
    rodjena


    Poruka: 848

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    10.gif 23.gif

    ___________________________________________________________________
    ciao

    10-02-2008 12:00 goodGirl is offline Pregledaj poruke od goodGirl Dodaj goodGirl u listu prijatelja
    carinskimost carinskimost is a Male
    brato




    Poruka: 802
    Location: Timbuktu
    pokretac teme Thread Started by carinskimost

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Honey vjerovatno negiras i onaj peti itd idt itd genocid jer ti petar petrovic njegos kaze kako je . ako je on tako rekao ja nimalo ne sumnjam u njegovu istinost 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif ~

    ja mislim da ljudi nemaju u crnoj gori ni vremenske prognoze jer sve pise u knjigama velepisca njegosa 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

    ___________________________________________________________________
    Hej, nije važno
    Koliko smo puta udahnuli dah
    Hej, "važnije je
    Koliko smo puta ostali bez daha" *

    10-03-2008 10:09 carinskimost is offline Pregledaj poruke od carinskimost Dodaj carinskimost u listu prijatelja
    Stranica (7): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 7 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com