Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Moja mahala Donja 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (27): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8342
Location: Tamo gdje je moja dusa.
pokretac teme Thread Started by Muntahta

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od putnik:

        citat od Muntahta:

      Na pamet mi padose priredbe koje bi organizovala malo starija raja...obicno bi se "odrzavale" u avliji Najle Rasljanin... ucestvovale su i sestre Nozic ...Dilka i Majda...almonda...ja...Amra...Vesna DJ...sestre Fajicke...tu nekako bijase najvise prostora...preko avlije...izmedju dvije kuce stavljena zica za susenje vesa...na to smo stavljali deke ili carsafe ...po dva obicno ...na sredini su se mogli otvoriti...od tamo bi izlazila"voditeljica" koja je najavljivala sljedecu tacku...za zvaku izvedbu su bile sasivene haljinice i suknjice od krep-papira...ponekad su i masnice bile neizbjezne...mi mladji smo dobijali manje uloge,ali bilo nam je zadovoljstvo ucestvovati...ulaz se placao po banku...
      od tih para bi kupovali nove materijale za nove haljinice...Desilo se puno puta da su nam djecaci sve znali pokvariti... 29.gif



    je li to ona avlija prekoputa muradbasica vrata.. u Orucevica, gdje je stari araluk bio??


da putnice to je ta avlija...pa zar araluka vise nema...prolazilo se kroz njega,pa kroz jednu malu avlijicu ,pa onda u tu avliju gdje smo odrzavali predstave...uvijek me je bilo strah uvece proci onim aralukom...sa desne strane su bile neke stepenice...nikad se ne popeh do kraja,a uvijek me zanimalo sta je gore... 01.gif

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane Muntahta dana 01-03-2009 u 04:35.

01-03-2009 00:34 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
Sandy Sandy is a Female
moforaja




Poruka: 3840
Location: kod Hita...

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

upravo gledam slike na

    www.sinovimahale.ba


stare slike, album pod nazivom "prosli vijek " 01.gif 10.gif

01-03-2009 19:30 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
dida62
SexNepoznat

Poruka: 1514

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sandy 10.gif super slike ,imam i ja par slicica kad ih nadjem postavicu 01.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane dida62 dana 01-03-2009 u 22:56.

01-03-2009 22:56 dida62 is offline Posalji email za dida62 Pregledaj poruke od dida62 Dodaj dida62 u listu prijatelja
Muntahta Muntahta is a Female
moforaja




Poruka: 8342
Location: Tamo gdje je moja dusa.
pokretac teme Thread Started by Muntahta

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Sandy:

    upravo gledam slike na
      www.sinovimahale.ba


    stare slike, album pod nazivom "prosli vijek " 01.gif 10.gif


Sandy,hvala Ti...bas se nagledah slika i stare raje... 33.gif

___________________________________________________________________
Prestani brinuti o tome ko te ne voli
ko ima vise ili ko sta radi.
Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

01-04-2009 00:49 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
putnik putnik is a Male
brato




Poruka: 529
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

naci cu ja nekih starih slika i staviti.. valjda ima negdje u kuci.

___________________________________________________________________
"Rijeci su isto ko gomile ljudi, nije nuzno znati sve, odaberi za sebe samo one prave..."

Branimir J. Stulic, 2:30

01-04-2009 01:27 putnik is offline Pregledaj poruke od putnik Dodaj putnik u listu prijatelja
Krle Mo Krle Mo is a Male
trudim se




Poruka: 160
Location: iz dubine duse

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od putnik:

    naci cu ja nekih starih slika i staviti.. valjda ima negdje u kuci.

...ova ti je brato prava...ja vise ne hvatam o cemu se radi a kamo li sta mi je(S KUCOM)mota odavno otelo zivot a koje kude i slike, Bogo moj baska lijepi votazi...za miloga...2OO9-ta je.Koliko jos treba ljudima da propadaju godinica? Nemam blage koliko homosapijensa zna da nisu MAKAKI mjamuni? Jos verujem u STARMO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!! 23.gif

___________________________________________________________________
...ma, treba da govrim ono sto sutim, a da sutim ono sto govorim...

01-04-2009 07:06 Krle Mo is offline Posalji Email za Krle Mo Pregledaj poruke od Krle Mo Dodaj Krle Mo u listu prijatelja
CuriiCa_mo CuriiCa_mo is a Female
rodjena




Poruka: 909
Location: HARLEM

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Mo-beba:

        citat od CuriiCa_mo:

      bebo, sad sam skontala ko si 10.gif Ti se mene ne sjecas, jer sam ja dosta mladja, ali moj brat se druzio / druzi s tvojim rodjakom ( onaj u Americi )....Oni su bili moje komsije i u ratu, kad nisu bili u Mahali....valjda ces povezati...

      Sjecas se kad ste slavili rodjakov ti 18. rodjendan, pa kako svi zavrsise u zatvoru 02.gif


    Joj ja nikako da skontam 21.gif
    Joj kako toga da se ne sjecam 13.gif 13.gif svi u murriji zavrsise 13.gif

    Ko ti je brat 14.gif


Bebo, imas pp...

___________________________________________________________________

    To nisam ja, to je moja tastatura
11.gif

01-04-2009 14:09 CuriiCa_mo is offline Posalji Email za CuriiCa_mo Pregledaj poruke od CuriiCa_mo Dodaj CuriiCa_mo u listu prijatelja AIM Screenname: LeliiCaa
CuriiCa_mo CuriiCa_mo is a Female
rodjena




Poruka: 909
Location: HARLEM

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od putnik:

    naci cu ja nekih starih slika i staviti.. valjda ima negdje u kuci.


imam i ja nekih slika, ali mi skener u defektu 15.gif

sutra cu u komsiluku skenirati, pa cu postaviti 01.gif

___________________________________________________________________

    To nisam ja, to je moja tastatura
11.gif

01-04-2009 14:10 CuriiCa_mo is offline Posalji Email za CuriiCa_mo Pregledaj poruke od CuriiCa_mo Dodaj CuriiCa_mo u listu prijatelja AIM Screenname: LeliiCaa
Viking Viking is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 422
Location: daleko brato

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

To ti zbog komsije ili zbog skenera 04.gif

01-04-2009 14:31 Viking is offline Pregledaj poruke od Viking Dodaj Viking u listu prijatelja
Mo-beba Mo-beba is a Female
Momentalno na daljinskom




Poruka: 7485
Location: Trebinje-Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od CuriiCa_mo:

        citat od Mo-beba:

          citat od CuriiCa_mo:

        bebo, sad sam skontala ko si 10.gif Ti se mene ne sjecas, jer sam ja dosta mladja, ali moj brat se druzio / druzi s tvojim rodjakom ( onaj u Americi )....Oni su bili moje komsije i u ratu, kad nisu bili u Mahali....valjda ces povezati...

        Sjecas se kad ste slavili rodjakov ti 18. rodjendan, pa kako svi zavrsise u zatvoru 02.gif


      Joj ja nikako da skontam 21.gif
      Joj kako toga da se ne sjecam 13.gif 13.gif svi u murriji zavrsise 13.gif

      Ko ti je brat 14.gif


    Bebo, imas pp...



Pozdrav za vas dvoje 10.gif 33.gif

___________________________________________________________________
Ne postoji beskraj koji ja ne mogu prosiriti,ne postoji zelja u kojoj ti ne zivis,ne postoji dubina veca od moje ljubavi niti ja postojim bez tebe najdrazi Volim te girl_zaljubljena.gif


    33.gif

    01-04-2009 14:53 Mo-beba is offline Posalji email za Mo-beba Pregledaj poruke od Mo-beba Dodaj Mo-beba u listu prijatelja
    TUTI
    Mister foruma 2008

    Poruka: 5888

    RE: Moja mahala Donja Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Muntahta:

      Da se ne zaboravi...

      Vracam se u u moju Donju mahalu...mahalu mog djetinjstva i moje mladosti...krenucu od Cekreka,tu nekada davno jos dok je ciro isao ,bijase rapma...moj daidza zeljeznicar bio...koliko mu samo tasa sa vecerom odnesoh...odmah do, bijase i stari Harem...premjestise sve tamo sahranjene
      napravise magistralu...da rasterete mahalu od hiljada auta i autobusa koji dnevno njom prolazise vozeci radnike u "Soko"...koliko samo buke bijase , a meni nekako mirno nista ne premjecivah... navikoh se i sazivih sa tim...odmah do Harema zivjese moj dobri komsija Pavo,njegova supruga i jedina kcerka Milka...ostade mi u sjecanju tih i miran...sokak do njega stanovao Gospodin sudija
      (tako ga svi zvasmo ime mu ne znam) i njegova supruga Roza...djece svoje nisu imali...a on se prolazeci mahalom svakom djetetu klanjao uz pozdrav dizanjem sesira sa glave..
      Imadosmo mi u mahali i dvije zgdrade"Sokolove"...tu zivjese porodice...Jurovicki,Arap,Kazazic,
      Resulovic,Hasanbegovic,Djukic...Batlak...
      Sokak Orucluk...tako ga zvasmo...poznate familije u njemu zivjese...Orucevici,Kusturice,Zekici,
      Popovci,Djelilovici,Curici,Kovacici,Sarici,Bajgorici,Salcini...tu u tom sokaku nam bijase glavno igraliste
      limuna i narance...ni rodjena mati nas nebi po citav dan mogla pronaci...
      Sjecam se i meni mile stare majke efendinice Orucuse...imala je svoj starinski baun...u njemu njena "blaga" i njene kcerke Tidze(rahm.) koja bi mi za svaki Bajram sasila prekrasnu haljinu...sa volanima obrubljenin sujtasom,a stara majka mi dala torbicu od crvene svile sasivenu i zlatnim koncem oheklanu da u nju stavljam Bajram-banku...vrijeme sa mene duboko urezano u sjecanje...
      U glavi mi moje drage komsije Mackici...Hamidaga rahm. drzao trafiku na Ogradi...sve vijesti smo saznavali iz novina bas tu kupljenih...u istom sokaku stanovase komsija Stipe,njegova supruga Marica i sin jedinac Zeljko...komsinica Dada i njen jedini sin Dzemo...ispod njihove kuce bijase prodavnica mjesovite robe...godinama u njoj radio Dzemal Cisic rahm...ne znam zasto su ga zvali tabijasus...sjecam se samo da je uvijek bio namrgodjen...trcah u njegovu radnju da kupim one medenjake ...velike...marmeladu na kilo prodavanu...sjecam se brasna po radnji prosutog i ono se vagalo...a i mi zajedno sa njim...
      Moj komsija Said Ramadanovic,crnogorac imade motor sa prikolicom...a mi djeca znali kada sa posla dolazi...pa na dno sokaka poredani svi jedno iza drugog da nas komsija provoza do vrh sokaka i nazad...tako dok svi ne bismo izredali...
      Moje komsije Bostandzici...majka Duda i otac Salko izrodise tri sina...Ibru,Mahu i Hamu...postovah i voljeh kao rodjenu bracu...na zalost svi odose u vjecnost mladi... 16.gif
      Stari Adembeg u svojoj avliji imade murvu...a mi djeca svi povrh nje...Adembeg sa sipkom pa nas sve rastjeraj...murve propadose i mi zeljni ostadosmo...
      Glavna nam plaza bijase na "Zabi"...na tom mjestu "Sinovi mahale" napravise igraliste...da mlade narastaje sklone sa ulice i uspjese...Hvala im... 33.gif
      Sjecam se i Nase i Velikog...e, tu bi nas ...male ne plivace popeli i moradosmo skakati u Neretvu...duboku....modru i hladnu...ali znali smo da nas u vodi cekaju velika muska raja,da nas spase ako se dusiti pocnemo."Sinovi mahale" i na tom mjestu napravise spomen-obiljezje skakaonicu u znak sjecanja na tragicno preminulog Azera Djelilovica...ronioca...jedinog sina u majke Semse koja i dan danas tuguje i sudbu moli da je odvede njenom Azeru...posjetih je za vrijeme mog posljednjeg boravka u Mostaru... 33.gif
      Moje prve komsije bijabu Katice...sinovi i kceri Omerage i Munte...Arif,Ridji,rahm.Refik,Semso
      kceri Belkisa i Nisa...Odgojise Omeraga i Munta svoju djecu kako najbolje umijese...
      Moj babo Hamid i majka Hasmeta...tako ih zvah a bijahu mi samo komsije...zvase ih njihovi sinovi a ja u jednom sokaku s njima odrastah i tada mislih da tako treba biti...do kraja zivota ostadose za mene babo i majka...
      Duboko u sjecanju mi ostadose porodice Batlak,Gigic,Biscevic,Buljko...komsija Ivica...prezimena se ne sjecam...Karici... Kalajadzici,Peze,Skeje,Mehici,Sunje,Zmire,Zukanovici,Kazazi,Krese,Zagorcici
      ,
      Vile ,Erdelji,Handzari,Bijavice,Spahici,Jakirovici,Bubici,Jelacici...i mnogi drugi ...neka mi oproste ako ih se ovog trena ne sjetih...
      Vjerujem da je malo mostarske raje koja nisu poznavala mog komsiju Seju Muslibegovica...po zanatu poznatog dzeparosa novcanika...a imade samo tako divnu dusu i veliko srce...bijase mi drag...pocivao u miru 16.gif
      Udusi nosim i dragog komsiju Ahmu Kosica...starija raja...ali draga...
      Sjetih se i stare komsinice Mevlide Orucuse...sa svojom scemlijom bi sjedila na haremu,pored spila kuda silazismo na Neretvu... svaku djevojcicu koja bi preletila cestu u kostimu,da se spusti prema Neretvi,nazvala bi naletnicom ,uz pitanje:"zna li ti mater kakva hodas"...tada bi bijase cudno ...sada nekako tuzno i sjetno...
      Moja mahala...zvase je Mala Moskva,iznjedri borce i rodoljube kao sto bijahu Gojko i Zlatka Vukovic i jos njih stotinu koji pogibose u II Svjetskom ratu...ne smijem zaboraviti ni porodicu Mustovic koja u Donjoj mahali u vrijeme tog istog rata imade jedinu ilegalnu stampariju u svojoj kuci...
      Mahala Donja iznjedri i postene siromahe,a bogami i doktore...dr.Vila...dr.Rifa Pavlovic...
      dr.Dragnic...dr.Spahic...dr.bracu Sarice...
      Izrodile su majke mahale i sinove koji dadose svoje u zivote u ovom proslom suludom ratu...
      Nema vise Samira i Armina...nema Popaja...nema Alice...Ale...nema Hame Sunje...nema Emira Colica...nema mog skolskog druga Ahme Kusturice...mog komsije Pilavdzica...lijepe Adise ...jedice u majke..
      nema mnogih znanih i neznanih...danas bi bili ocevi...majke...
      33.gif
      Svaki put kad se vracam svom Gradu...odem svojoj mahali u pohode...dosta se toga promijenilo...stasale nove generacije...mladje...moja sjecanja ostaju zauvijek...ponijecu cu ih sa sobom kada krenem na vjecni pocinak.

      Napisah sve ovo kao sto denani rece da se ne zaboravi... 33.gif



    Bravo Muntahta 33.gif bas me dirnu ovo sto sve napisa o mahali i mahalskoj raji....svaka ti cast10.gif 10.gif i ako sam dijete Balinovca u mahali sam dosta vremena provodio.....mladja sam generacija od tebe pa cu samo nabrojati ekipu sa kojom sam se ja cesto druzio,vidjao,osvicao i skakao po mahalskoj kocki....Sejo Saric,Dzemo Dragnic,Sunje,Tahir,Medzid,Nina Kusturica,Peda,Neso,Sejo Beslic,Lovac,Zuca,Bura,Babusa i ostali......e fina stara vremena......pa ona guma stop mahala city hehhehe ja......evo nadjoh jednu sliku covjeka sto ga ti spomenu u svome tekstu Ahme rahmetli sa mojim starim nekad davno u Velikoj Dubi.....slika samo za tebe Muntahta 33.gif


    Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane TUTI dana 01-04-2009 u 19:54.

    01-04-2009 19:50 TUTI is offline Pregledaj poruke od TUTI Dodaj TUTI u listu prijatelja
    liha liha is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 270
    Location: mostar-kosor

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      http://www.moforaja.com/thread.php?threadid=1886&sid=


    valjalo bi spojit ove dvije teme

    01-04-2009 20:09 liha is offline Posalji email za liha Pregledaj poruke od liha Dodaj liha u listu prijatelja
    Muntahta Muntahta is a Female
    moforaja




    Poruka: 8342
    Location: Tamo gdje je moja dusa.
    pokretac teme Thread Started by Muntahta

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od liha:

        http://www.moforaja.com/thread.php?threadid=1886&sid=


      valjalo bi spojit ove dvije teme


    nema problema...neka neko od modera to ucini... 33.gif

    ___________________________________________________________________
    Prestani brinuti o tome ko te ne voli
    ko ima vise ili ko sta radi.
    Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

    01-04-2009 22:41 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
    Muntahta Muntahta is a Female
    moforaja




    Poruka: 8342
    Location: Tamo gdje je moja dusa.
    pokretac teme Thread Started by Muntahta

    RE: Moja mahala Donja Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od TUTI:

          citat od Muntahta:

        Da se ne zaboravi...

        Vracam se u u moju Donju mahalu...mahalu mog djetinjstva i moje mladosti...krenucu od Cekreka,tu nekada davno jos dok je ciro isao ,bijase rapma...moj daidza zeljeznicar bio...koliko mu samo tasa sa vecerom odnesoh...odmah do, bijase i stari Harem...premjestise sve tamo sahranjene
        napravise magistralu...da rasterete mahalu od hiljada auta i autobusa koji dnevno njom prolazise vozeci radnike u "Soko"...koliko samo buke bijase , a meni nekako mirno nista ne premjecivah... navikoh se i sazivih sa tim...odmah do Harema zivjese moj dobri komsija Pavo,njegova supruga i jedina kcerka Milka...ostade mi u sjecanju tih i miran...sokak do njega stanovao Gospodin sudija
        (tako ga svi zvasmo ime mu ne znam) i njegova supruga Roza...djece svoje nisu imali...a on se prolazeci mahalom svakom djetetu klanjao uz pozdrav dizanjem sesira sa glave..
        Imadosmo mi u mahali i dvije zgdrade"Sokolove"...tu zivjese porodice...Jurovicki,Arap,Kazazic,
        Resulovic,Hasanbegovic,Djukic...Batlak...
        Sokak Orucluk...tako ga zvasmo...poznate familije u njemu zivjese...Orucevici,Kusturice,Zekici,
        Popovci,Djelilovici,Curici,Kovacici,Sarici,Bajgorici,Salcini...tu u tom sokaku nam bijase glavno igraliste
        limuna i narance...ni rodjena mati nas nebi po citav dan mogla pronaci...
        Sjecam se i meni mile stare majke efendinice Orucuse...imala je svoj starinski baun...u njemu njena "blaga" i njene kcerke Tidze(rahm.) koja bi mi za svaki Bajram sasila prekrasnu haljinu...sa volanima obrubljenin sujtasom,a stara majka mi dala torbicu od crvene svile sasivenu i zlatnim koncem oheklanu da u nju stavljam Bajram-banku...vrijeme sa mene duboko urezano u sjecanje...
        U glavi mi moje drage komsije Mackici...Hamidaga rahm. drzao trafiku na Ogradi...sve vijesti smo saznavali iz novina bas tu kupljenih...u istom sokaku stanovase komsija Stipe,njegova supruga Marica i sin jedinac Zeljko...komsinica Dada i njen jedini sin Dzemo...ispod njihove kuce bijase prodavnica mjesovite robe...godinama u njoj radio Dzemal Cisic rahm...ne znam zasto su ga zvali tabijasus...sjecam se samo da je uvijek bio namrgodjen...trcah u njegovu radnju da kupim one medenjake ...velike...marmeladu na kilo prodavanu...sjecam se brasna po radnji prosutog i ono se vagalo...a i mi zajedno sa njim...
        Moj komsija Said Ramadanovic,crnogorac imade motor sa prikolicom...a mi djeca znali kada sa posla dolazi...pa na dno sokaka poredani svi jedno iza drugog da nas komsija provoza do vrh sokaka i nazad...tako dok svi ne bismo izredali...
        Moje komsije Bostandzici...majka Duda i otac Salko izrodise tri sina...Ibru,Mahu i Hamu...postovah i voljeh kao rodjenu bracu...na zalost svi odose u vjecnost mladi... 16.gif
        Stari Adembeg u svojoj avliji imade murvu...a mi djeca svi povrh nje...Adembeg sa sipkom pa nas sve rastjeraj...murve propadose i mi zeljni ostadosmo...
        Glavna nam plaza bijase na "Zabi"...na tom mjestu "Sinovi mahale" napravise igraliste...da mlade narastaje sklone sa ulice i uspjese...Hvala im... 33.gif
        Sjecam se i Nase i Velikog...e, tu bi nas ...male ne plivace popeli i moradosmo skakati u Neretvu...duboku....modru i hladnu...ali znali smo da nas u vodi cekaju velika muska raja,da nas spase ako se dusiti pocnemo."Sinovi mahale" i na tom mjestu napravise spomen-obiljezje skakaonicu u znak sjecanja na tragicno preminulog Azera Djelilovica...ronioca...jedinog sina u majke Semse koja i dan danas tuguje i sudbu moli da je odvede njenom Azeru...posjetih je za vrijeme mog posljednjeg boravka u Mostaru... 33.gif
        Moje prve komsije bijabu Katice...sinovi i kceri Omerage i Munte...Arif,Ridji,rahm.Refik,Semso
        kceri Belkisa i Nisa...Odgojise Omeraga i Munta svoju djecu kako najbolje umijese...
        Moj babo Hamid i majka Hasmeta...tako ih zvah a bijahu mi samo komsije...zvase ih njihovi sinovi a ja u jednom sokaku s njima odrastah i tada mislih da tako treba biti...do kraja zivota ostadose za mene babo i majka...
        Duboko u sjecanju mi ostadose porodice Batlak,Gigic,Biscevic,Buljko...komsija Ivica...prezimena se ne sjecam...Karici... Kalajadzici,Peze,Skeje,Mehici,Sunje,Zmire,Zukanovici,Kazazi,Krese,Zagorcici
        ,
        Vile ,Erdelji,Handzari,Bijavice,Spahici,Jakirovici,Bubici,Jelacici...i mnogi drugi ...neka mi oproste ako ih se ovog trena ne sjetih...
        Vjerujem da je malo mostarske raje koja nisu poznavala mog komsiju Seju Muslibegovica...po zanatu poznatog dzeparosa novcanika...a imade samo tako divnu dusu i veliko srce...bijase mi drag...pocivao u miru 16.gif
        Udusi nosim i dragog komsiju Ahmu Kosica...starija raja...ali draga...
        Sjetih se i stare komsinice Mevlide Orucuse...sa svojom scemlijom bi sjedila na haremu,pored spila kuda silazismo na Neretvu... svaku djevojcicu koja bi preletila cestu u kostimu,da se spusti prema Neretvi,nazvala bi naletnicom ,uz pitanje:"zna li ti mater kakva hodas"...tada bi bijase cudno ...sada nekako tuzno i sjetno...
        Moja mahala...zvase je Mala Moskva,iznjedri borce i rodoljube kao sto bijahu Gojko i Zlatka Vukovic i jos njih stotinu koji pogibose u II Svjetskom ratu...ne smijem zaboraviti ni porodicu Mustovic koja u Donjoj mahali u vrijeme tog istog rata imade jedinu ilegalnu stampariju u svojoj kuci...
        Mahala Donja iznjedri i postene siromahe,a bogami i doktore...dr.Vila...dr.Rifa Pavlovic...
        dr.Dragnic...dr.Spahic...dr.bracu Sarice...
        Izrodile su majke mahale i sinove koji dadose svoje u zivote u ovom proslom suludom ratu...
        Nema vise Samira i Armina...nema Popaja...nema Alice...Ale...nema Hame Sunje...nema Emira Colica...nema mog skolskog druga Ahme Kusturice...mog komsije Pilavdzica...lijepe Adise ...jedice u majke..
        nema mnogih znanih i neznanih...danas bi bili ocevi...majke...
        33.gif
        Svaki put kad se vracam svom Gradu...odem svojoj mahali u pohode...dosta se toga promijenilo...stasale nove generacije...mladje...moja sjecanja ostaju zauvijek...ponijecu cu ih sa sobom kada krenem na vjecni pocinak.

        Napisah sve ovo kao sto denani rece da se ne zaboravi... 33.gif



      Bravo Muntahta 33.gif bas me dirnu ovo sto sve napisa o mahali i mahalskoj raji....svaka ti cast10.gif 10.gif i ako sam dijete Balinovca u mahali sam dosta vremena provodio.....mladja sam generacija od tebe pa cu samo nabrojati ekipu sa kojom sam se ja cesto druzio,vidjao,osvicao i skakao po mahalskoj kocki....Sejo Saric,Dzemo Dragnic,Sunje,Tahir,Medzid,Nina Kusturica,Peda,Neso,Sejo Beslic,Lovac,Zuca,Bura,Babusa i ostali......e fina stara vremena......pa ona guma stop mahala city hehhehe ja......evo nadjoh jednu sliku covjeka sto ga ti spomenu u svome tekstu Ahme rahmetli sa mojim starim nekad davno u Velikoj Dubi.....slika samo za tebe Muntahta 33.gif


    Tuti,hvala Ti...sve su to moje komsije...divna raja...a Ahmo mi bas bijase drag...uvijek nasmijan
    spreman za podijeliti lijepu rijec... 33.gif i da uvijek bi me prigrlio i bas slatko ,komsijski u kosu poljubio...

    ___________________________________________________________________
    Prestani brinuti o tome ko te ne voli
    ko ima vise ili ko sta radi.
    Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

    01-05-2009 00:22 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
    CuriiCa_mo CuriiCa_mo is a Female
    rodjena




    Poruka: 909
    Location: HARLEM

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Slike skenirane 01.gif

    Slika 1



    Slika 2



    Slika 3



    Slika 4



    Slika 5

    ___________________________________________________________________

      To nisam ja, to je moja tastatura
    11.gif

    01-05-2009 16:06 CuriiCa_mo is offline Posalji Email za CuriiCa_mo Pregledaj poruke od CuriiCa_mo Dodaj CuriiCa_mo u listu prijatelja AIM Screenname: LeliiCaa
    CuriiCa_mo CuriiCa_mo is a Female
    rodjena




    Poruka: 909
    Location: HARLEM

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Slika 6



    Slika 7



    Slika 8

    ___________________________________________________________________

      To nisam ja, to je moja tastatura
    11.gif

    01-05-2009 16:10 CuriiCa_mo is offline Posalji Email za CuriiCa_mo Pregledaj poruke od CuriiCa_mo Dodaj CuriiCa_mo u listu prijatelja AIM Screenname: LeliiCaa
    Muntahta Muntahta is a Female
    moforaja




    Poruka: 8342
    Location: Tamo gdje je moja dusa.
    pokretac teme Thread Started by Muntahta

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Curice,hvala Ti ...uh, bas me rasplaka...sve moja stara raja...na slici br.7 druga sam lijeve strane sam ja...samo da znas kako mi je drago za ovu sliku...imala sam je i ja ali izgorila zajedno sa ostalim...imas citavo bogatstvo koje se nikavim parama kupiti ne moze...Za Tebe hiljadu 33.gif

    ___________________________________________________________________
    Prestani brinuti o tome ko te ne voli
    ko ima vise ili ko sta radi.
    Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Muntahta dana 01-05-2009 u 16:36.

    01-05-2009 16:35 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
    CuriiCa_mo CuriiCa_mo is a Female
    rodjena




    Poruka: 909
    Location: HARLEM

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Bas mi je drago teta Muntahta 33.gif , bas ste bili medeni 01.gif

    Meni je najdraza 6....zar mi nije bio lijep ko slika 33.gif 26.gif

    ___________________________________________________________________

      To nisam ja, to je moja tastatura
    11.gif

    01-05-2009 16:37 CuriiCa_mo is offline Posalji Email za CuriiCa_mo Pregledaj poruke od CuriiCa_mo Dodaj CuriiCa_mo u listu prijatelja AIM Screenname: LeliiCaa
    Muntahta Muntahta is a Female
    moforaja




    Poruka: 8342
    Location: Tamo gdje je moja dusa.
    pokretac teme Thread Started by Muntahta

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od CuriiCa_mo:

      Bas mi je drago teta Muntahta 33.gif , bas ste bili medeni 01.gif

      Meni je najdraza 6....zar mi nije bio lijep ko slika 33.gif 26.gif


    Ta slika me bas iskreno rastuzila...lijep ko slika bio i ostao...i dusom svojom... 33.gif

    ___________________________________________________________________
    Prestani brinuti o tome ko te ne voli
    ko ima vise ili ko sta radi.
    Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

    01-05-2009 16:40 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
    Muntahta Muntahta is a Female
    moforaja




    Poruka: 8342
    Location: Tamo gdje je moja dusa.
    pokretac teme Thread Started by Muntahta

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Muntahta:

          citat od CuriiCa_mo:

        Bas mi je drago teta Muntahta 33.gif , bas ste bili medeni 01.gif

        Meni je najdraza 6....zar mi nije bio lijep ko slika 33.gif 26.gif


      Ta slika me bas iskreno rastuzila...lijep ko slika bio i ostao...i dusom svojom... 33.gif


    Boze dragi kako su to samo draga raja bila...nikada nas nisu zadirkivali...voljeli se svi bas kao najrodjeniji...uvijek bi nas uzimali u zastitu iako smo samo mala razlika u godinama bili...ma volim ih sve...uh...bas dusa zaboli... 33.gif

    ___________________________________________________________________
    Prestani brinuti o tome ko te ne voli
    ko ima vise ili ko sta radi.
    Umjesto toga pocni cijeniti odnose sa onima koji te vole.

    01-05-2009 16:47 Muntahta is offline Pregledaj poruke od Muntahta Dodaj Muntahta u listu prijatelja
    Stranica (27): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com