Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » HUMANITARNE AKCIJE » Hajde, razmislite .... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
liha liha is a Female
bice nesto od mene




Poruka: 270
Location: mostar-kosor

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ljudstvo za prodavnicu treba biti punoljetno a toga u egipatskom nema

01-07-2009 23:58 liha is offline Posalji email za liha Pregledaj poruke od liha Dodaj liha u listu prijatelja
Aleksandra Aleksandra is a Female
moforaja




Poruka: 10252
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sve ce to moforaja pozlatiti 10.gif

___________________________________________________________________






          01-08-2009 00:26 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
          Borna Borna is a Female
          samo sto nisam




          Poruka: 1023
          Location: èardak ni na nebu,ni na zemlji

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od pasha:

            moze samo ne znam definisati moze se malo to pogledati sa ovim koji znaju vise


          izvinjavam se, prepustam da pogledaju ti koji znaju malo vise ...

          ___________________________________________________________________

            01-08-2009 00:31 Borna is offline Pregledaj poruke od Borna Dodaj Borna u listu prijatelja
            Hogar Hogar is a Male
            moforaja


            Poruka: 2729
            Location: daleko

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od Borna:

              hogar, ne moze se roba tek tako poslati u torbu pa u radnju

              mora proci proceduru uvoza i placanja dazbina, pa tek onda u radnju
              koja je registrovana za takvu djelatnost i tako dalje...


            Super primjedba Borna 10.gif Volio bih bas da se tema razvije u ovom pravcu konstruktivni prijedlozi i primjedbe. Nadam se da dazbine za polovnu odjecu i igracke nisu nesto aman velike.
            Denani 10.gif odlicno da si ovo malo sistematizirao, ja mislim da e vrlo bitno da odradimo ovo pod broj jedan.

            ___________________________________________________________________
            lose,lose MSP

            01-11-2009 17:20 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
            Hogar Hogar is a Male
            moforaja


            Poruka: 2729
            Location: daleko

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od liha:

              ljudstvo za prodavnicu treba biti punoljetno a toga u egipatskom nema


            Liha kontali smo da ova prodavnica bude odskocna daska onima koji napune 18 i moraju napustiti selo.

            ___________________________________________________________________
            lose,lose MSP

            01-11-2009 17:22 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
            Hogar Hogar is a Male
            moforaja


            Poruka: 2729
            Location: daleko

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od pasha:

              ovo je ozbiljan projekat i kvalitetan trazi ozbiljnost u radu i na terenu
              ja se rado prijavljujem na ovu listu dobavljaca
              sada posto idemo malo prebrzo da odmah dodam da kada govorimo o shopu
              za ovo je potreban veliki poslovni prostor sto u samom pocetku i ne moramo imati
              registrovana djelatnost, kasa, pult vjesalice, rafovi za robu, reklama i sve sto nosi jedna prodavnica
              magacin to moramo imati i to velik jer nikad ne znas da li ce ih roba preplaviti, unutra kancelariju, knjigovodstvo, cistiona ono pranje i peglanje, jednu malu radionu ako recimo tehnicka roba treba neku sitnu popravku
              ovdje treba u najmanju ruku firma jer vlasti nece dozvoliti prodaju bez placanja poreza
              odma nam je kljuc u bravu
              mogu srediti prevoz iz norveske nadam se porazgoracau sa covjekom kada dodje vrijeme


            Da li bi bilo pametno u jednom test periodu pokusati na pijaci "Vrapcici" dok vidimo kako ce ici prodaja. Tu je ipak puno manje birokratije i zavrzlama.

            ___________________________________________________________________
            lose,lose MSP

            01-11-2009 17:25 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
            pasha pasha is a Male
            Super Moderator




            Poruka: 9503
            Location: uh jebo te

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Nisam siguran posto je vec i previse robe u vrapcicima koja je nova i jeftina iz turske i kine. Ja sam ovo zamislio da bih bilo kao jedna odskocna daska ovim momcima i djevojkama koji nemaju vise pravo na dom. Znaci odredjen vremenski period zaposlenje da se isti u tom periodu snalaze za ubuduce. Znaci da se odma da do znanja i da se pomogne ovoj djeci kako bih dalje naslli sebi buducnost. Vracici bih bilo sverc i nebih bilo zeljenog efekta.

            ___________________________________________________________________

              neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
            Oscar Wilde

            01-11-2009 17:36 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
            Maggie Maggie is a Female
            moforaja




            Poruka: 2736
            Location: daleko

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Zar se ne moze napraviti neka reklama, obavjestenje ili slicno, kako li vec ide i da ljudi u mostaru doniraju stvari za tu prodavnicu, igracke, garderobu, knjige.

            Kod nas ovdje ima dosta takvih prodavnica i ja redovno nosim stvari, a oni preprodaju za jako nisku cijenu, znaci to fercera ovdje, da li bi Mostarci nosili tudje stvari ili bi im bilo ispod nivoa? Ne znam "klimu mentaliteta", odavno nisam dole.

            drugo

            Da ja iz Amerike posaljem paket sa recimo : 5 dzempera, 3 farmerke, 3 cipele, doce postarine oko 50-60 $. Zar nije bolje potrositi taj novac na nesto drugo - za njih mislim.

            samo naglas pricam

            ___________________________________________________________________

              01-11-2009 17:41 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
              Hogar Hogar is a Male
              moforaja


              Poruka: 2729
              Location: daleko

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Maggie:

                Zar se ne moze napraviti neka reklama, obavjestenje ili slicno, kako li vec ide i da ljudi u mostaru doniraju stvari za tu prodavnicu, igracke, garderobu, knjige.

                Kod nas ovdje ima dosta takvih prodavnica i ja redovno nosim stvari, a oni preprodaju za jako nisku cijenu, znaci to fercera ovdje, da li bi Mostarci nosili tudje stvari ili bi im bilo ispod nivoa? Ne znam "klimu mentaliteta", odavno nisam dole.

                drugo

                Da ja iz Amerike posaljem paket sa recimo : 5 dzempera, 3 farmerke, 3 cipele, doce postarine oko 50-60 $. Zar nije bolje potrositi taj novac na nesto drugo - za njih mislim.

                samo naglas pricam


              Iz Amerike se to ne isplati Maggie, medjutim iz Evrope se to moze odraditi. Vecina ljudi iz Njemacke, Holandije, Danske, Svedske putuje svojim autima, svak moze ubaciti ekstra torbu. Ima dosta i autobuskih linija, ne kosta puno poslati jednu torbu preko njih.

              ___________________________________________________________________
              lose,lose MSP

              01-11-2009 17:50 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
              Maggie Maggie is a Female
              moforaja




              Poruka: 2736
              Location: daleko

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              to sam i ja kontala, ali nisam napisala 02.gif

              ___________________________________________________________________

                01-11-2009 17:58 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
                mos_tarka mos_tarka is a Female
                bice nesto od mene


                Poruka: 469
                Location: mostar

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                u Mostaru ima nekoliko second hand neki rade kao drzava neki se gotov ugasiti, raja kupuju robu fazon je samo slati ono sto mi nosimo ovdje a ne sta se nosi u Evropi, ima jedna prodavnica second hand , citava se hitna na Carini oblaci, raja nose tu robu samo ponavljam fazon je da radnja ima ono sto nosimo a ne sta se vani nosi.

                ___________________________________________________________________

                  Samo ko voli zna koliko boli i koLiko je tesko ljubav naci..
                  Samo ko pati moze da shvati sta
                  u zivotu ljubav znaci!!*

                01-11-2009 19:43 mos_tarka is offline Posalji email za mos_tarka Pregledaj poruke od mos_tarka Dodaj mos_tarka u listu prijatelja
                mos_tarka mos_tarka is a Female
                bice nesto od mene


                Poruka: 469
                Location: mostar

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od liha:

                  ljudstvo za prodavnicu treba biti punoljetno a toga u egipatskom nema


                sto se toga tice, mislim da treba izabrati nekoga od ljudi koji se brine o njima , kome oni vjeruju

                ___________________________________________________________________

                  Samo ko voli zna koliko boli i koLiko je tesko ljubav naci..
                  Samo ko pati moze da shvati sta
                  u zivotu ljubav znaci!!*

                01-11-2009 19:45 mos_tarka is offline Posalji email za mos_tarka Pregledaj poruke od mos_tarka Dodaj mos_tarka u listu prijatelja
                sany sany is a Female
                seka




                Poruka: 673
                Location: njemacka

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                U Mostaru ima svega,ali ono sto se tamo tesko nalazi su xxl i velike velicine tj.odjeca za one malo korpulentnije.Znam to po nekim poznanicima koji stalno imaju problema da sebi nadu odgovarajuce velicine.

                ___________________________________________________________________
                Bogat si tek kad imas nesto sto nikada ne mozes kupiti novcem.....

                01-11-2009 20:36 sany is offline Pregledaj poruke od sany Dodaj sany u listu prijatelja
                pasha pasha is a Male
                Super Moderator




                Poruka: 9503
                Location: uh jebo te

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                u Mostaru znam sta fali a ovdje bih se toga moglo nabaviti dosta i poslati
                recimo skije i zimska oprema koje ima u izobilju
                mislim da se o ovome treba sjesti za sto i ozbiljno razgovarati
                ja se vise baziram na tome da neko otvori firmu i zaposljva tu djecu i osigurava

                ___________________________________________________________________

                  neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
                Oscar Wilde

                01-21-2009 21:45 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
                GRICKO GRICKO is a Female
                bice nesto od mene




                Poruka: 438
                Location: tu negdje

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                ideje su dobre, samo otvoriti firmu i osigurati dole nekoga kosta kistra para

                porezi su gluho bilo i treba pravo dobro raditi da se covjeku isplati............

                ___________________________________________________________________
                ForzaVelez ForzaVelez ForzaVelez ForzaVelez ForzaVelez ForzaVelez

                01-22-2009 15:00 GRICKO is offline Pregledaj poruke od GRICKO Dodaj GRICKO u listu prijatelja
                Carmela Carmela is a Female
                vjeciti optimist




                Poruka: 7603
                Location: ja nisam odavle

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Tek sam vidjela ovu temu...žao mi je što nisam prije pa da vas donekle "muka" spasim.
                Elem, kad je rijeè o bankovnom raèunu pravnog lica (a takvo bi bila bilo kakva organizacija koju bi ovaj forum napravio kako sam shvatila), plaæao bi se porez koji nije zanemariv. Ako mislite da to ne bi bio problem (mislim na plaæanje poreza), onda takav raèun treba da ima stalan priliv sredstava kako bi se na njemu našlo novca barem za bankovne troškove izdavanja mjeseènog izvoda.
                Stvar druga....registracija organizacije, bilo humanitarne, bilo neke vrste pravne, takoðer košta novca, a bome i vremena.
                Moje je mišljenje da o ovome forum i svi njegovi èlanovi trebaju dooobro razmisliti i tek onda dati zeleno svijetlo.

                Da, i veoma je važno da se odluèi da li bi to bila organizacija humanitarnog karaktera jer su razlike u plaæanju raznoraznih poreza (a bome i plaæa djelatnicima) velike u odnosu na druga pravna lica.

                ___________________________________________________________________

                  Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

                broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Carmela dana 01-22-2009 u 15:36.

                01-22-2009 15:32 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
                Hogar Hogar is a Male
                moforaja


                Poruka: 2729
                Location: daleko

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od Carmela:

                  Tek sam vidjela ovu temu...žao mi je što nisam prije pa da vas donekle "muka" spasim.
                  Elem, kad je rijeè o bankovnom raèunu pravnog lica (a takvo bi bila bilo kakva organizacija koju bi ovaj forum napravio kako sam shvatila), plaæao bi se porez koji nije zanemariv. Ako mislite da to ne bi bio problem (mislim na plaæanje poreza), onda takav raèun treba da ima stalan priliv sredstava kako bi se na njemu našlo novca barem za bankovne troškove izdavanja mjeseènog izvoda.
                  Stvar druga....registracija organizacije, bilo humanitarne, bilo neke vrste pravne, takoðer košta novca, a bome i vremena.
                  Moje je mišljenje da o ovome forum i svi njegovi èlanovi trebaju dooobro razmisliti i tek onda dati zeleno svijetlo.

                  Da, i veoma je važno da se odluèi da li bi to bila organizacija humanitarnog karaktera jer su razlike u plaæanju raznoraznih poreza (a bome i plaæa djelatnicima) velike u odnosu na druga pravna lica.


                Hvala Carmela 10.gif na dragocjenim informacijama. I ja sam o ovome kontao kako pokrenuti ovaj projekat a da nas fiksni troskovi ne pojedu 14.gif

                ___________________________________________________________________
                lose,lose MSP

                01-24-2009 15:21 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
                Stranica (3): « prethodna 1 2 [3] nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com