Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Je li bog voljan sprije » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Inteligentni dizajn i kreacija nisu isto.

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

02-08-2009 21:14 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
S-H S-H is a Male
trudim se




Poruka: 161
Location: B&H

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Magistar:


        citat od S-H:
      Ti si Magistre izgleda iz ove treæe grupe 01.gif Naravno to se odnosi samo na ovaj prvi dio, tj misliš da znaš sve ;-)
    [/B]

    A ti si izgleda iz one grupe èije sudjelovanje na forumu se svodi na ''Hajdemo vidjeti što je Magistar danas napisao''


A da se ti nijesi malo precijenio 13.gif

02-09-2009 09:08 S-H is offline Pregledaj poruke od S-H Dodaj S-H u listu prijatelja
R2-D2 R2-D2 is a Male
BUKACHAAAAA


Poruka: 5594
Location: La La Land

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

opala....finijeh postova...
Dje mi je onaj cvetak verni...amarna 04.gif 04.gif

___________________________________________________________________
I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
Sha-Shi is my name..and off course,

    I do piss excellence in the morning..

02-09-2009 19:58 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
R2-D2 R2-D2 is a Male
BUKACHAAAAA


Poruka: 5594
Location: La La Land

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Amaryllis:

        citat od R2-D2:

      Eh mudo marjanovo ces nauku covjeku prodat muda pod bubrege a da nije tanak dje ne treba...
      e tako ti je i prica i sa bogom i sa vjerom...i sa svim "nepoznatim" sto sa nebesa silazi...


    pozz Arture (ergo naucnice) 19.gif 13.gif

    sta kazes za ove "naucne" teorije : puhne vjetar recimo negdje na Biscu polju i od onog smeca i otpada sto lezi okolo pa drvecu i po zemlji napravi boing 747 13.gif


    evo jos primjera: 19.gif

    What if someone called a 'scientist' tells you his 'theory' of how cars are made is like this:

    A salvage yard on the south side of town blows up and all the metal pieces fly into the air and fall back down in one place forming a brand new Chevrolet Caprice automobile.. with no left over parts.. and the motor is running..

    Or what if his theory for how a chair is made is:

    An explosion occurs in a forest and the trees go flying into the air and then suddenly they combine with some flying cloth to make a beautiful chair... and then it lands in a furniture showroom complete with matching table and lamp...

    Pa treba covjek imati turbo-vjeru da ovo popusi 19.gif 04.gif Elem, na ovo se evolucionisti furaju (malo karikirano)32.gif Ili da se zebra protezala da dohvati hranu pa joj izrastao dugi vrat i nastala zirafa 13.gif 13.gif Aber halo 14.gif

    Vama vasa, nama nasa vjera ...i bez(nepotrebnih) niskih udaraca, ima nas "tankih" na razlicitim mjestima 10.gif 04.gif

    sorry na off ovakve "dubokumne" i "plodne" filozofske rasprave 04.gif
pozdrav Amarna 02.gif kraljice navuke 11.gif ...ja bih samo da dodam da je po vovoj tvojoj "formuli" izvuchen zakljucak da je bog sam(u svojoj radnji) Ferrarija napravio za sebe..al da mu ga je jedan od onih njegovih,klepno prekonoci iz rajske baSCshe i dovuko do Modene...
Pushti bona te prepiske sto van daju u djamiji....pa vidi ti samo kakvo se avuto uzelo za primjer...Chevrolet Caprice... 21.gif 21.gif 21.gif
NEgo sto kazes...vama vase nama/njima/nase/njihovo
Imas amaanje od hurije iz californije..
33.gif

___________________________________________________________________
I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
Sha-Shi is my name..and off course,

    I do piss excellence in the morning..

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane R2-D2 dana 02-09-2009 u 20:07.

02-09-2009 20:06 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

magistre hajmo u ribu 10.gif

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

02-09-2009 20:07 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

odlicna tema, medjutim kad sam vidio da magistar smatra da se ovdje promovise vjera i to samo jedna - odusto sam od zelje da komentarisem.

steta, tema je stvarno inetersantna.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

02-09-2009 20:24 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Viking Viking is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 422
Location: daleko brato

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

EVO ZNAMO STA JE TEMA, A STA JE IDEJA 18.gif

02-09-2009 20:36 Viking is offline Pregledaj poruke od Viking Dodaj Viking u listu prijatelja
Provler2 Provler2 is a Male
moforaja




Poruka: 3141
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    odlicna tema, medjutim kad sam vidio da magistar smatra da se ovdje promovise vjera i to samo jedna - odusto sam od zelje da komentarisem.

    steta, tema je stvarno inetersantna.
Nije bola Tana ....ima nas ovde svakakvih....vela havle vela kuvetile ...fuj 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Provler2 dana 02-09-2009 u 20:47.

02-09-2009 20:46 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8019

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Previse je zla u svijetu .... ja vjerujem da je digao ruke !!

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

02-10-2009 11:02 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
Sternchen Sternchen is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 277

RE: Je li bog voljan sprijeèiti zlo? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Magistar:

      Je li Bog voljan sprijeèiti zlo?



    C) I može i voljan je - odakle onda dolazi zlo?


Od nas. A naravno da ga moze sprijeciti da hoce.
Bog je nas ucinio zastupnicima, povjerenicima na Zemlji, dao nam pravo rukovodjenja i slobodu akcije. Bog nam je povjerenje dao, mogucnost da grijesimo i ispravno postupamo. Zato sve sto na ovom svijetu vidimo ljudsko, to je posljedica, rezultat te slobode koju smo zloupotrijebili. Prema tome, sve to zlo i nered, rezultat je naseg ljudskog slobodnog djelovanja. Da je Bog htio mogao nas je, takodje, prisilno potciniti i tom redu i zakonotisti podrediti kao sto je to ucinio s planinama, morima, zvjezdama i Vasionom.
On je odlucio da nas postedi prisile i time upotpuni svoju pravednost; da svaki covjek svojevoljno djeluje i svojim djelom sebe kvalifikuje. Bog je tako ucinio da bi pravda, kada nas prozivi bila cjelovita.

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Sternchen dana 02-10-2009 u 11:44.

02-10-2009 11:42 Sternchen is offline Pregledaj poruke od Sternchen Dodaj Sternchen u listu prijatelja
Magistar Magistar is a Male
moforaja




Poruka: 2667
pokretac teme Thread Started by Magistar

RE: Je li bog voljan sprijeèiti zlo? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Sternchen:

        citat od Magistar:

        Je li Bog voljan sprijeèiti zlo?



      C) I može i voljan je - odakle onda dolazi zlo?


    Od nas. A naravno da ga moze sprijeciti da hoce.
    Bog je nas ucinio zastupnicima, povjerenicima na Zemlji, dao nam pravo rukovodjenja i slobodu akcije. Bog nam je povjerenje dao, mogucnost da grijesimo i ispravno postupamo. Zato sve sto na ovom svijetu vidimo ljudsko, to je posljedica, rezultat te slobode koju smo zloupotrijebili. Prema tome, sve to zlo i nered, rezultat je naseg ljudskog slobodnog djelovanja. Da je Bog htio mogao nas je, takodje, prisilno potciniti i tom redu i zakonotisti podrediti kao sto je to ucinio s planinama, morima, zvjezdama i Vasionom.
    On je odlucio da nas postedi prisile i time upotpuni svoju pravednost; da svaki covjek svojevoljno djeluje i svojim djelom sebe kvalifikuje. Bog je tako ucinio da bi pravda, kada nas prozivi bila cjelovita.


kokice.gif
Volim ove bajke, pardon.....prièe 02.gif Posebno kad su potkrijepljene ovako jakim ''argumentima''.

___________________________________________________________________

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Magistar dana 02-10-2009 u 12:29.

    02-10-2009 12:26 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9495
    Location: uh jebo te

    RE: Je li bog voljan sprijeèiti zlo? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Magistar:

          citat od Sternchen:

            citat od Magistar:

            Je li Bog voljan sprijeèiti zlo?



          C) I može i voljan je - odakle onda dolazi zlo?


        Od nas. A naravno da ga moze sprijeciti da hoce.
        Bog je nas ucinio zastupnicima, povjerenicima na Zemlji, dao nam pravo rukovodjenja i slobodu akcije. Bog nam je povjerenje dao, mogucnost da grijesimo i ispravno postupamo. Zato sve sto na ovom svijetu vidimo ljudsko, to je posljedica, rezultat te slobode koju smo zloupotrijebili. Prema tome, sve to zlo i nered, rezultat je naseg ljudskog slobodnog djelovanja. Da je Bog htio mogao nas je, takodje, prisilno potciniti i tom redu i zakonotisti podrediti kao sto je to ucinio s planinama, morima, zvjezdama i Vasionom.
        On je odlucio da nas postedi prisile i time upotpuni svoju pravednost; da svaki covjek svojevoljno djeluje i svojim djelom sebe kvalifikuje. Bog je tako ucinio da bi pravda, kada nas prozivi bila cjelovita.


      kokice.gif
      Volim ove bajke, pardon.....prièe 02.gif Posebno kad su potkrijepljene ovako jakim ''argumentima''.


    vidi neko dozivljava kao bajku a nekom je zaista stalo da vjeruje da je bog dz.s. svemoguc
    kako se to odrazava u drustvu i da li je razlog vjerovanje u boga dz.s. da ratujemo
    ne slazem se da su ratove pocinjali zbog i u ime boga dz.s. pa da on treba da ih zaustavi
    odakle ne znamo da su ratovi upravo da nas kazni za ono sto smo radili
    da nam kaze evo vam sada pa ginite kad ne vjerujete u mene

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    02-10-2009 12:34 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    Amaryllis Amaryllis is a Female
    seka




    Poruka: 844

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pa de svega ti @maristar dohaberi Praljku i postavi HZHB da se u Haagu koriste ovim Epikurovim "argumentima" ...

      nismo mi krivi Bog nije sprijecio
    ....... 14.gif 13.gif 13.gif mislim stvarno...


    Nego, okani se suplje i idi na Pdf Nauka pa otvori topic o Evoluciji 19.gif 13.gif 13.gif (i Arto ce ti pomoci taj pdf on moderira 04.gif 11.gif )

    02-10-2009 12:42 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
    Magistar Magistar is a Male
    moforaja




    Poruka: 2667
    pokretac teme Thread Started by Magistar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Amaryllis:

      Pa de svega ti @maristar dohaberi Praljku i postavi HZHB da se u Haagu koriste ovim Epikurovim "argumentima" ...
        nismo mi krivi Bog nije sprijecio
      ....... 14.gif 13.gif 13.gif mislim stvarno...


      Nego, okani se suplje i idi na Pdf Nauka pa otvori topic o Evoluciji 19.gif 13.gif 13.gif (i Arto ce ti pomoci taj pdf on moderira 04.gif 11.gif )


    Znaèi poèeli smo nisko udarati. Dobro.

    Pa de svega ti @Amaryllis dohaberi Bin Ladenu i postavi Džihad da se u Haagu koriste ovim Epikurovim "argumentima" ...
      nismo mi krivi Bog nije sprijecio
    ....... 14.gif 13.gif 13.gif mislim stvarno...

    ___________________________________________________________________

      02-10-2009 12:54 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
      Sternchen Sternchen is a Female
      bice nesto od mene


      Poruka: 277

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      e govno mu ko ga od sad uzme za ozbiljno.
      Vidite da mu nije ni do teme, ni religija, ni niceg, nego samo sebe uzdize. Ono "vidite me ja najbolji ja najpametniji, 18 godina se skolujem, sve sto drugi pricaju je bajka, samo sam ja pametan i ja znam.. "

      Da si toliko pametan i da je nekom na svijetu potrebna tvoja pamet zaposlili bi te, ai ne bi ta tvoja "pamet" 24 sata na dan samo bezze forumima bila na raspolaganju.

      A bjerzi nos te djavo.. 02.gif

      02-10-2009 13:15 Sternchen is offline Pregledaj poruke od Sternchen Dodaj Sternchen u listu prijatelja
      cok cok is a Male
      liska mjeseca maja


      Poruka: 5450
      Location: seher mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      mozda nema snage 19.gif

      ___________________________________________________________________
      28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

      02-10-2009 14:29 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
      Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
      moforaja




      Poruka: 5943
      Location: U podrumu

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od cok:

        mozda nema snage 19.gif


      ....jashta - Cok, kad tebe vidi....dojde mu malka snaga......! 07.gif 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      Moj Mostare ko ti lomi grane,
      ko zavadi mostarske jarane,
      ko to tebi istoriju piše,
      ko to želi da te nejma više.

      02-10-2009 14:32 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
      cok cok is a Male
      liska mjeseca maja


      Poruka: 5450
      Location: seher mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 13.gif ja ja,kaze nemam rasta ista radit dok je ovaj ziv,a rano mu da me goni 13.gif 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      28.gif BICE BOLJE,NEKO VICE 28.gifKAZUU 18.gif

      02-10-2009 14:44 cok is offline Pregledaj poruke od cok Dodaj cok u listu prijatelja
      EAGLES EAGLES is a Male
      bice nesto od mene




      Poruka: 486
      Location: kapija divljeg zapada

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Sternchen:

        e govno mu ko ga od sad uzme za ozbiljno.
        Vidite da mu nije ni do teme, ni religija, ni niceg, nego samo sebe uzdize. Ono "vidite me ja najbolji ja najpametniji, 18 godina se skolujem, sve sto drugi pricaju je bajka, samo sam ja pametan i ja znam.. "

        Da si toliko pametan i da je nekom na svijetu potrebna tvoja pamet zaposlili bi te, ai ne bi ta tvoja "pamet" 24 sata na dan samo bezze forumima bila na raspolaganju.

        A bjerzi nos te djavo.. 02.gif


      13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 10.gif

      ___________________________________________________________________
      SAMO

        NISMO NA PRODAJU


          Walk on, walk on
          With hope in your
          heart
          And you'll never walk
          alone
          You'll never walk
          alone

          02-10-2009 15:19 EAGLES is offline Pregledaj poruke od EAGLES Dodaj EAGLES u listu prijatelja
          Magistar Magistar is a Male
          moforaja




          Poruka: 2667
          pokretac teme Thread Started by Magistar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Sternchen:

            e govno mu ko ga od sad uzme za ozbiljno.
            Vidite da mu nije ni do teme, ni religija, ni niceg, nego samo sebe uzdize. Ono "vidite me ja najbolji ja najpametniji, 18 godina se skolujem, sve sto drugi pricaju je bajka, samo sam ja pametan i ja znam.. "

            Da si toliko pametan i da je nekom na svijetu potrebna tvoja pamet zaposlili bi te, ai ne bi ta tvoja "pamet" 24 sata na dan samo bezze forumima bila na raspolaganju.

            A bjerzi nos te djavo.. 02.gif


          Stvarno si se zapalila za mene. 02.gif nije ti lako

          Prièaj mi još malo o meni... 18.gif

          ___________________________________________________________________

            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Magistar dana 02-10-2009 u 15:37.

            02-10-2009 15:22 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
            Stranica (6): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] 6 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com