Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Trenutno Citam ... 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (46): « prva ... « prethodna 39 40 41 [42] 43 44 45 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
dadana dadana is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1123
Location: Helvetia

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Meni jos nije stigla, nisu imali na lageru ove neke sto sam jos snjom narucila pa sacekali da cijelu posiljku posalju zajedno. Ocekujem je uskoro.

Ovo je doduse prvi put da narucujem na

    www.knjiga.ba
jel ima neko vec iskustva snjima?

___________________________________________________________________

    Nema para na ovome svijetu, koje mogu rupe na dusi da zakrpe

02-03-2009 22:55 dadana is offline Posalji Email za dadana Pregledaj poruke od dadana Dodaj dadana u listu prijatelja
kaokakao kaokakao is a Female
raja


Poruka: 1583
Location: A11-A@

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vrata od utrobe - Mirko Kovaè
malo poteška, ali zanimljiva knjiga

i Namik Kabil - SAM, roman 10.gif

___________________________________________________________________
= Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

02-04-2009 02:42 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
CuriiCa_mo CuriiCa_mo is a Female
rodjena




Poruka: 909
Location: HARLEM

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

I mene ste zaintrigirali s Hosseinijem, pa sam prije par dana kupila " Hiljadu divnih sunaca " i nisam se pokajala 10.gif
Ovo je knjiga u kojoj mi ni jedna, ama bas ni jedna stranica nije bila dosadna za citati, procitala je za dva dana, jednostavno se nisam mogla odvojiti od nje dok je ne zavrsim.
Obicno u svakoj knjizi se nadje par suhoparnih opisa koji mi se ne daju citati, pa ih samo ocima preletim, ali s ovom knjigom to nije slucaj, njegovi su opisi toliko zivopisni da je sliku laku vizualizirati u glavi....Kako je Hosseini samo vjesto isprepleo vise tema - politicku situaciju u jednoj zemlji i vremenu, polozaj zena, njihovu hrabrost i izdrzljivost, kroz sve to isprepleo pricu o jednom velikom prijateljstvu i jednoj neunistivoj ljubavi...

Knjiga je zivotna, izuzetno potresna, i jos sam po dojmovima....definitivno je preporucujem...

Sad je na redu " Lovac na zmajeve " 10.gif

___________________________________________________________________

    To nisam ja, to je moja tastatura
11.gif

02-07-2009 12:02 CuriiCa_mo is offline Posalji Email za CuriiCa_mo Pregledaj poruke od CuriiCa_mo Dodaj CuriiCa_mo u listu prijatelja AIM Screenname: LeliiCaa
Maggie Maggie is a Female
moforaja




Poruka: 2736
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10.gif

___________________________________________________________________

    02-08-2009 14:34 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
    Dory Dory is a Female
    ne more meda


    Poruka: 29
    Location: Suvise daleko...

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Maggie:



      ako nisi citala, obavezno procitaj od Jodi Picoult My sister keeper

      o djevojcici koja je rodjena samo da bi njezina pupcana srz pomogla sestri koja ima rak

      na kraju te, ja sam se avazile krivila, i to ne samo suze da idu, vec onaj grc u grlu, kad stegne

      njezine knjige mi se svidjaju, jer se mozes postaviti u toj zivotnoj dilemi i navede te da kontas "a sta bi ja u ovoj situaciji"


    Procitala sam ovu knjigu i totalno sam ostala bez teksta...stvarno izuzetna tema. Nacin i stil pisanja me odusevio. Kraj onakav nisam sto se kaze ni u snovima zamisljala.
    Cak sam prepricavala knjijgu svojoj starijoj kcerki (kojoj je by the way samo 10 godina) dok sam citala. Nisam mogla da odolim tako da je ona kad je cula kraj uzela knjigu i procitala zadnji chapter...i ona se zalost rasplakala.
    Ali eto ja i ona smo ko neki mali "book club". Jes' da je mlada, ali voli da cita nenormalno...na majku 02.gif

    Uglavnom, Maggie bas ti hvala na preporuci...i ja preporucujem ovu knjigu. 10.gif

    Sada sam pocela citati "Wild Inferno".

    02-09-2009 02:18 Dory is offline Posalji email za Dory Pregledaj poruke od Dory Dodaj Dory u listu prijatelja
    kaokakao kaokakao is a Female
    raja


    Poruka: 1583
    Location: A11-A@

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    August Strindberg - Put u Damask

    ___________________________________________________________________
    = Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

    02-09-2009 02:22 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3810
    Location: Svizzera

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Io non ho paura ( Ja se ne plasim)- Niccolo' Ammaniti

    Dobra prica, jaka..Djecak nadje u jednoj jami svog vrsnjaka, koji je otet od strane familije ovog prvog, a u svrhu ucjene, cesta pojava u Italiji prije dvadesetak godina, a i danas se dogadja.
    Nakon sto ga je nasao, u njemu se bore strah od svega i zelja da mu pomogne...

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane cheri dana 02-09-2009 u 18:16.

    02-09-2009 18:15 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    Dory Dory is a Female
    ne more meda


    Poruka: 29
    Location: Suvise daleko...

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od CuriiCa_mo:

      I mene ste zaintrigirali s Hosseinijem, pa sam prije par dana kupila " Hiljadu divnih sunaca " i nisam se pokajala 10.gif
      Ovo je knjiga u kojoj mi ni jedna, ama bas ni jedna stranica nije bila dosadna za citati, procitala je za dva dana, jednostavno se nisam mogla odvojiti od nje dok je ne zavrsim.
      Obicno u svakoj knjizi se nadje par suhoparnih opisa koji mi se ne daju citati, pa ih samo ocima preletim, ali s ovom knjigom to nije slucaj, njegovi su opisi toliko zivopisni da je sliku laku vizualizirati u glavi....Kako je Hosseini samo vjesto isprepleo vise tema - politicku situaciju u jednoj zemlji i vremenu, polozaj zena, njihovu hrabrost i izdrzljivost, kroz sve to isprepleo pricu o jednom velikom prijateljstvu i jednoj neunistivoj ljubavi...

      Knjiga je zivotna, izuzetno potresna, i jos sam po dojmovima....definitivno je preporucujem...

      Sad je na redu " Lovac na zmajeve " 10.gif



    Ja sam upravo jutros zavrsila citanje "Lovac na zmajeve". Ne znam sta da kazem. Jedino da me glava citav dan boli koliko sam plakala. Rekla bih da je jednako jaka sa opisima, osjecajima i dogadjajima kao "Hiljadu divnih sunaca" ali na svoj poseban nacin.
    Slazem se da su njegovi opiisi toliko slikoviti da jednostavno ti sama slika izlazi pred oci.
    Preporucujem ovu knjigu, a ja cu sada da potrazim film mada sam cula da nije ni blizu jer su dosta toga preskocili.

    03-06-2009 22:17 Dory is offline Posalji email za Dory Pregledaj poruke od Dory Dodaj Dory u listu prijatelja
    CuriiCa_mo CuriiCa_mo is a Female
    rodjena




    Poruka: 909
    Location: HARLEM

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kad sam pisala ovaj citirani post, knjiga je vec bila kupljena, ali evo jos stoji neprocitana...Upravo tako sam se i ja osjecala kad sam procitala " Hiljadu sjajnih sunaca " i nisam bila spremna odmah preci na drugu....
    Citala nesto malo lakse....al sigurno nece ostati neprocitana 10.gif

    ___________________________________________________________________

      To nisam ja, to je moja tastatura
    11.gif

    03-07-2009 13:17 CuriiCa_mo is offline Posalji Email za CuriiCa_mo Pregledaj poruke od CuriiCa_mo Dodaj CuriiCa_mo u listu prijatelja AIM Screenname: LeliiCaa
    Pipi Duga Carapa
    SexNepoznat



    Poruka: 2170
    Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Trenutno citam "Teacher Man" od Frank McCourt.
    Izuzetno interesantna knjiga o americkom srednjoskolskom obrazovanju u siromasnim kvartovima.
    Preporucujem ju od srca 10.gif

    03-07-2009 13:40 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
    kaokakao kaokakao is a Female
    raja


    Poruka: 1583
    Location: A11-A@

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Prièe Farah Tahirbegoviæ
    10.gif

    ___________________________________________________________________
    = Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

    03-08-2009 23:30 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
    el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
    majkin fakin




    Poruka: 2333
    Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Procitao Peljevinov "Shlem uzhasa" i uzasnuo se :)

    odmaram glavu uz "Road to Perdition"-May Allan Collins

    03-09-2009 00:04 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
    Maggie Maggie is a Female
    moforaja




    Poruka: 2736
    Location: daleko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Dory:

          citat od Maggie:



        ako nisi citala, obavezno procitaj od Jodi Picoult My sister keeper

        o djevojcici koja je rodjena samo da bi njezina pupcana srz pomogla sestri koja ima rak

        na kraju te, ja sam se avazile krivila, i to ne samo suze da idu, vec onaj grc u grlu, kad stegne

        njezine knjige mi se svidjaju, jer se mozes postaviti u toj zivotnoj dilemi i navede te da kontas "a sta bi ja u ovoj situaciji"


      Procitala sam ovu knjigu i totalno sam ostala bez teksta...stvarno izuzetna tema. Nacin i stil pisanja me odusevio. Kraj onakav nisam sto se kaze ni u snovima zamisljala.
      Cak sam prepricavala knjijgu svojoj starijoj kcerki (kojoj je by the way samo 10 godina) dok sam citala. Nisam mogla da odolim tako da je ona kad je cula kraj uzela knjigu i procitala zadnji chapter...i ona se zalost rasplakala.
      Ali eto ja i ona smo ko neki mali "book club". Jes' da je mlada, ali voli da cita nenormalno...na majku 02.gif

      Uglavnom, Maggie bas ti hvala na preporuci...i ja preporucujem ovu knjigu. 10.gif

      Sada sam pocela citati "Wild Inferno".


    drago mi je da ti se svidjela

    meni se njene knjige svidjaju, jer ih pise iz vise uglova,

    preporucujem sve njezine knjige, nedavno sam procitala "Change of heart"

    O majci koja mora da donese odluku da li da prihvati organ/srce od covjeka koji je ubio njezinu kcerku i muza, da bi spasila zivot kcerka sa kojom je bila trudna kada se to ubistvo desilo (mala ima defektno srce i jedino je operacija moze spasiti)

    Sta bi ti uradila??

    ___________________________________________________________________

      03-13-2009 21:51 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
      Maggie Maggie is a Female
      moforaja




      Poruka: 2736
      Location: daleko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      I da jos jednom preporucim "Poisenwood bible"

      predivnu knjigu o porpodici misionara u Africi, otac, totalni fundamentalista, majka i tri curice, koje i ne zele bash da tu budu. Knjiga pisana iz ugla majke i djece.

      Ja sam se prvih 100 strana napatila, nikako maknut, ali sam onda ostatak, 450 strana procitala za dan dva

      odlicna knjiga

      autor je Barbara Kingsolver 10.gif

      ___________________________________________________________________

        03-13-2009 21:53 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
        Pipi Duga Carapa
        SexNepoznat



        Poruka: 2170
        Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        The Black Swan/Nassim Nicholas Taleb
        Teorija probabiliteta je dovedena u pitanje ovom knjigom.
        Sta se desava ako imamo pogresnu percepciju stvarnosti, mislimo da je sve moguce proracunati, pa i dogadjaje, pa se onda pojavi "Crni Labud", potpuno nocekivano i ponisti sve ono sto smo mi racunali i analizirali...

        03-14-2009 10:51 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
        asataN asataN is a Female
        moforaja




        Poruka: 4110

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        "Snow" - Orhan Pamuk

        Mazula kcerki knjigu .....Rekoh ako do treceg poglavlja ne prestane padati , odustajem 13.gif

        ___________________________________________________________________

          03-25-2009 22:43 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
          kaokakao kaokakao is a Female
          raja


          Poruka: 1583
          Location: A11-A@

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od asataN:

            "Snow" - Orhan Pamuk

            Mazula kcerki knjigu .....Rekoh ako do treceg poglavlja ne prestane padati , odustajem 13.gif


          ipak æe padati, padati, padati ...
          no, roman je 10.gif 10.gif 10.gif
          a tek "Zovem se crvena" 10.gif 10.gif 10.gif

          ___________________________________________________________________
          = Ne sanjamo svi jednako i to nikome ne smeta. A zašto svima smetamo kada smo drugaèije budni? =

          03-26-2009 01:03 kaokakao is offline Posalji email za kaokakao Pregledaj poruke od kaokakao Dodaj kaokakao u listu prijatelja
          MoJaVi
          SexNepoznat


          Poruka: 1705

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Eat,Pray. Love - Elizabeth Gilbert 10.gif
          Isto ne davno sam citala Transitions od William Bridges......slicna tema ......meni je dobra, sta znam mozda nije za svaciji ukus....dosta interesantnih stvari .....

          03-26-2009 01:10 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
          Kutljaca Kutljaca is a Female
          Kuharica ipo




          Poruka: 6617
          Location: V.I.P

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          nasla sam stranicu za besplatan download knjige Zovem se crvena...

          ___________________________________________________________________
          simply the best

          03-26-2009 10:58 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
          asataN asataN is a Female
          moforaja




          Poruka: 4110

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od kaokakao:

                citat od asataN:

              "Snow" - Orhan Pamuk

              Mazula kcerki knjigu .....Rekoh ako do treceg poglavlja ne prestane padati , odustajem 13.gif


            ipak æe padati, padati, padati ...
            no, roman je 10.gif 10.gif 10.gif
            a tek "Zovem se crvena" 10.gif 10.gif 10.gif



          Ubijedila si me ..... Citam je do kraja 10.gif

          ___________________________________________________________________

            03-26-2009 11:00 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
            Stranica (46): « prva ... « prethodna 39 40 41 [42] 43 44 45 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com