Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » U KRUGU PORODICE » **ROHYPNOL-droga, silovanje** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): « prethodna 1 [2] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
funkyg funkyg is a Female
bazencic




Poruka: 4040
Location: starMo-Vela havle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne sekiram se ja za sebe sto se tice pica i ostalog,konobare dobro poznam tamo gdje sjedim i znam da mi niko nista nece natruniti u pice,a i nemam obicaj ostavljati sto da zjapi onako solo il plesem blizu il sam sama u wc-u jos znam sama to obaviti tako da se ne sekiram za sebe,a imala sam priliku upratiti kad lik djevojci malo truni,srecom ima opomenuti,pa ga lijepo redari isutaju van prostorije.

___________________________________________________________________



      04-05-2009 23:36 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
      cheri cheri is a Female
      moder u peMziji




      Poruka: 3806
      Location: Svizzera
      pokretac teme Thread Started by cheri

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ohrabrujuce je ovo sto napisa M.J.V. 10.gif , a vidim da isto pise i na internetu, da su proizvodjaci u zadnje vrijeme promijenili sastav ove tablete, tako da promjeni boju kad se uspe u pice.
      Samo sto je na trzistu jos uvijek, nazalost, velika kolicina onih koje su bezbojne. A dok se ne isprazne "magacini" proci ce jos dosta vremena. U svakom slucaju, hvala Bogu da je uradjeno ovo oko dodatka supstance koja joj daje boju.

      Funky, tako i treba, casa sa picem, kao i hrana, se nikad ne ostavlja sama na stolu, bez da neko pazi na to. 10.gif

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane cheri dana 04-06-2009 u 00:06.

      04-06-2009 00:00 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
      MoJaVi
      SexNepoznat


      Poruka: 1705

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Jos malo informacija...Sve tri od navedenih droga su veoma jake i opasne. Duzina trajanja njihovog dejstva je razlicita i zavisi od dosta faktora, kao na primjer kolicina, da li je mjesana sa ostalim drogama ili alkoholom i slicno. Alkohol utice na nacin da povecava dejstvo ovih droga, moze da dovede do ozbiljnih zdravstvenih problema i ima slucajeva i smrti. U vecini slucajeva veoma je tesko reci da li je do silovanja ili drogiranja doslo. Moze se desiti da poslije osam do dvanaest sati zrtve su tek svjesne te cinjenice. Isto tako kako je vec receno ove droge napuste oganizam veoma brzo i u momentu kada zrtve dobiju pomoc desava se veoma cesto da znakova droge uopste nema.
      Ovo su neki

        znakovi
      da je doslo do drogiranja: osjecaj da ste pijani a niste uopste pili, ili ako ste pili malo osjecate da je dejstvo alkohola jace nego obicno, budite se sa mamurlukom i dezorjentisani ili imate nedostatak memorije za jedan period vremena, sjecate se pica ali se ne mozete sjetiti nista poslije toga, odjeca je poderana ili ne izgleda kao obicno, osjecaj da ste imali sex ali se ne mozete sjetiti nicega.
        Sta da se uradi
      ako osoba misli da je bila drogirana i silovana. Treba odmah traziti pomoc ljekara i otici u hitnu pomoc. Pokusati da se ne kupate, perete zube, perete ruke, sacuvati urin, ne mjenjati odjecu, jesti ili piti prije nego sto odete u hitnu pomoc. Razlog tome je da ove stvari mogu dati dokaze da je doslo do drogiranja prije silovanja. Osoblje ce koristiti “rape kit” da utvrde je li doslo do silovanja. Policija treba da se obavjesti i treba se reci sve cega se tacno sjecate. Bitno je da se sve kaze policiji ukljucujuci pice i droge jer nista ne moze opravdati silovanje. Upitajete osoblje bolnice da uzmu urin za testiranje da se utvrdi postojanja ovih droga u vasem organizmu. Rohypnol ostaje u organizmu nekoliko sati I moze biti otkriven u urinu do 72 sata od uzimanja. GHB napusta organizam za 12 sati .Vazna stvar je da se odmah obratite psihologu radi tretmana. Osjecaj sramote, krivice i straha je normalan u takvim situacijama i psiholog ce pomoci u oporavku.
        Posljedice
      koje ove droge ostavljaju na zrtve su dramaticne i traumaticne u svakom pogledu. Ja mislim Cheri da si ti u jednom djelu spominjala osjecaj krivice i sramote . Isto tako da se u puno slucajeva djevojka kasnije ucjenjuje sa snimljenim trakama i prisiljava na prostituciju. To vodi ove osobe skoro uvijek da pocnu sa koristenjem drugih droga i alkohola jer taj osjecaj krivice, sramote i straha je veoma bolan i tesko se sa njime boriti. Kao i u svemu podrska porodice i okoline je veoma bitna . U postu od kutljacice o prijateljicama , ona spominje dobar odnos sa majkom i sigurnosti u djeljenju problema sa njom. Kao majka od dvije djevojke ja se u potpunosti slazem sa tim. Kada se prica od drogama i slicnom ja mislim da mi roditelji osjecamo duboki strah i zabrinutost za nasu djecu i puno puta bas zbog toga straha i pravimo greske. Na primjer puno puta sam bila u prilici da vidim roditelje da zabranjuju djeci druzenje sa nekom “losom” djecom ili stavljaju neke zabrane bez dovoljno objasnjenja. Svi mi nasu djecu gledamo kao djecu i puno puta zaboravimo da i oni imaju potrebu da se kao osobe dokazu, postuju i pitaju za misljenje u stvarima koje se ticu njih. U tim situacijama postoji mogucnost da umjesto da se “otvore vrata” ako neki problem dodje desava se upravo obrnuto djeca pocinju biti nesigurna i sakrivaju dosta stvari od roditelja.

      04-06-2009 02:07 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
      arsenal arsenal is a Male
      avenija kruzno


      Poruka: 128
      Location: uk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ovdje U Londonu sada se pojavljuje sve vise slucajeva da muskima to stavljaju u pice ali ne zbog silovanja nego zbog kradje tj. uzmu ti novcanik, mobile i sve ostalo.
      Sad malo i da mi se muski malo zamislimo sta je vazda po zenama 19.gif

      ___________________________________________________________________
      arsenal

      04-06-2009 02:48 arsenal is offline Pregledaj poruke od arsenal Dodaj arsenal u listu prijatelja
      MoJaVi
      SexNepoznat


      Poruka: 1705

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      To je veoma tacno. Ovdje kod mene ima dosta slucajeva gdje su muskarci zrtve ovih droga i silovanja ne samo kradje. Zbog postojece ``stigme``oko muskaraca ovi su slucajevi puno tezi za otkriti u cilju da im se pruzi neophodnu pomoc. Pricanje sa nekim(bilo da je psiholog, roditelj, prijatelj) o tome iskustvu je dosta tesko samo od sebe a kod muskaraca se namece jos i ovaj drugi problem. Mislim da je ovaj problem dosta zapusten kada je rijec o muskarcima. Ako pogledate stampu i ostalu literaturu uvijek se prica o djevojkama koje su silovane. Veoma dobar point. 10.gif 01.gif

      04-06-2009 03:02 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
      arsenal arsenal is a Male
      avenija kruzno


      Poruka: 128
      Location: uk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ma ja sam imao takav slucaj sa gostom i puno nekih peripetija oko toga pa znam,sreca ovom hablecini samo uzeli novcanik i mobile(barem je to prijavio) 19.gif

      ___________________________________________________________________
      arsenal

      04-06-2009 03:11 arsenal is offline Pregledaj poruke od arsenal Dodaj arsenal u listu prijatelja
      MoJaVi
      SexNepoznat


      Poruka: 1705

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Moze biti da je samo kradja u pitanju. Isto tako novcanik je vidljiv i mobilni isto. Gubitak memorije o silovanju i tako traje neko vrijeme tako da oni to ne moraju ni znati u tome momentu. Nekada ako nismo sigurni pitanje "Kako se ti osjecas, imas li nekih drugih problema..... mozda bi bilo dobro otici na pregled da se vidi je li jos neka steta napravljena u organizmu.....i slicno moze dobar pocetak razgovora. Ne znam ali jedna je stvar sigurna sto vise ljudi zna vece su mogucnosti prenosenja informacije a i znanja sta uraditi u takvim situacijama.

      04-06-2009 03:36 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
      cheri cheri is a Female
      moder u peMziji




      Poruka: 3806
      Location: Svizzera
      pokretac teme Thread Started by cheri

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Jako vazan, kao i u svemu, tako i u ovom slucaju, odnos pun povjerenja s djecom, navika da se razgovara o svemu, a to se moze postici samo izgradjivanjem istog od malena. U tom slucaju povjeravanje i razgovor o problemu dodju spontano, a to je vec pocetak rjesavanja istog.

      Nazalost, ima sredina gdje, recimo, djevojaka umjesto da bude zrtva, na kraju bude oznacena kao krivac, to je razlog i velikog procenta neprijavljenih slucajeva silovanja( ne samo ovih s drogama, nego inace silovanja). Rasirena pojava, narocito van urbanih sredina, mada nije rijetko da se i u urbanim i razvijenim sredinama cesto dese slicne stvari, pa djevojka, osim sto je silovana bude i "razapeta na kriz" zato sto je "isla tamo", zato sto je "sjela s njim, ko je gonio", zato sto se obukla ovako ili onako"....
      Razgovor s djecom od malena, da bi se kasnije, kad ima 15 godina ili vise, na pitanje: Da li stvarno poznajes svoje dijete--moglo odgovoriti- DA. Sa sigurnoscu.

      04-06-2009 08:46 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
      cheri cheri is a Female
      moder u peMziji




      Poruka: 3806
      Location: Svizzera
      pokretac teme Thread Started by cheri

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Najvaznija od svega je pravovremena i tacna informacija.
      A vijesti je bilo, mozda su prosle nezapazene. Evo i jedna objavljena

        tacno prije godinu dana
      na portalu 24 sata info. ( a objavljivana je i na Hayatu, Bljesku, Svevijesti.....) i vidim da se ponovo (sve vise u zadnje vrijeme) pise o tome.

      24SI - Opasni narkotik "rufenol" pojavio se i u Bosni i Hercegovini. Istina, još nije pronaðen kod narko-klanova nego kod pojedinaca, ali je samo pitanje dana kada æe "rufenol" poèeti organizovano da se prodaje po ulicama. Rijeè je o drogi za silovanje, u žargonu poznatoj kao "rufi", koja djeluje na centralni nervni sistem i kod onoga ko je koristi eliminiše želju za otporom.
      "Rufi" nema ni mirisa ni ukusa i uglavnom se neprimjetno ubacuje u hranu i piæe, a djeluje nakon svega pola sata.

      "Za vrijeme djelovanja "rufenola", koje traje od šest do 12 sati, briše se sjeæanje. U memoriji onoga ko koristi tu drogu, postoji "crni dio filma", odnosno ne može nièega da se sjeti, èak ni s kim je u društvu bio. Djevojka koja je, recimo, silovana, a bila je pod dejstvom "rufenola" u policijskom i sudskom postupku kao svjedok je neupotrebljiva jer ne može da prepozna izvršioca, odnosno ne može da dokaže da je silovana", objasnio je Marko Nicoviæ, potpredsjednik Meðunarodne policijske asocijacije za borbu protiv droge èije je sjedište u New Yorku.

      Navodno, "rufenol" se na Balkanu prvi put pojavio kod nekih stranih vojnika u Bosni i Hercegovini.

      04-06-2009 10:47 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
      Kutljaca Kutljaca is a Female
      Kuharica ipo




      Poruka: 6617
      Location: V.I.P

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      pa ja, esforovci su donjeli i bolesti i drogu..svasta nesto lose...
      eto moja "omladino" pazite se 19.gif

      ___________________________________________________________________
      simply the best

      04-06-2009 15:44 Kutljaca is offline Posalji Email za Kutljaca Pregledaj poruke od Kutljaca Dodaj Kutljaca u listu prijatelja
      MoJaVi
      SexNepoznat


      Poruka: 1705

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od cheri:

        Jako vazan, kao i u svemu, tako i u ovom slucaju, odnos pun povjerenja s djecom, navika da se razgovara o svemu, a to se moze postici samo izgradjivanjem istog od malena. U tom slucaju povjeravanje i razgovor o problemu dodju spontano, a to je vec pocetak rjesavanja istog.

        Nazalost, ima sredina gdje, recimo, djevojaka umjesto da bude zrtva, na kraju bude oznacena kao krivac, to je razlog i velikog procenta neprijavljenih slucajeva silovanja( ne samo ovih s drogama, nego inace silovanja). Rasirena pojava, narocito van urbanih sredina, mada nije rijetko da se i u urbanim i razvijenim sredinama cesto dese slicne stvari, pa djevojka, osim sto je silovana bude i "razapeta na kriz" zato sto je "isla tamo", zato sto je "sjela s njim, ko je gonio", zato sto se obukla ovako ili onako"....
        Razgovor s djecom od malena, da bi se kasnije, kad ima 15 godina ili vise, na pitanje: Da li stvarno poznajes svoje dijete--moglo odgovoriti- DA. Sa sigurnoscu.


      10.gif Tacno. Ja bih ovdje dodala da i za one hrabre koji se odluce da prijave ovo djelo sudu u mnogim slucajevima sud i sudski proces postaju prava nocna mora. Mnogo njih je ponovo traumatizirano samim procesom i rezultatima. Odluke suda zavise od cinjenica i dokaza i u slucajevima silovanih pod uticajem ovih droga veoma je tesko naci te cinjenice i dokaze. Mnogi od njih su povrijedjeni samim procesom vise nego djelom silovanja. Osjecaj gubitka kontrole nad vlastitim zivotom postaje jos veci i tjera zrtve jos dublje u stanje gdje osjecaju sramotu, krivicu i nerazumjevanje. Zrtve pocinju i same da vide sebe kao krivca za ono sto im se dogodilo. To se pojacava ako dodas ignorantsko ponasanje od okoline i nedostatak razumjevanja za ove situacije koje ti Cheri navodis. Ja nisam odusevljena zapadnim pravnim sistemom ali im moram "skinuti kapu" na pomocnim sluzbama koje su pri ruci zrtvama. Kada to kazem mislim na sluzbe koji im pomazu da razumiju sud i sudski proces, socijalne radnike, psihologe itd. Pored svega toga dokazano je da razumjevanje i suport od porodice i okoline je "kljuc" za pravilno ozdravljenje i normalan nastavak zivota.

      04-06-2009 16:34 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17853
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      grozno. stvarno grozno. 21.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      04-06-2009 17:31 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      R2-D2 R2-D2 is a Male
      BUKACHAAAAA


      Poruka: 5594
      Location: La La Land

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      cccc
      Niko vise se izgleda na oslanja na sebe i svoje licne kvalitete...
      Svako hoce pa i (one stvari) na guzove...NIko da se potrudi..

      ___________________________________________________________________
      I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
      Sha-Shi is my name..and off course,

        I do piss excellence in the morning..

      04-06-2009 20:05 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
      MoJaVi
      SexNepoznat


      Poruka: 1705

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      e moj Robi ne samo to nego je ovaj svijet pun bolesnih umova....

      04-06-2009 21:18 MoJaVi is offline Posalji email za MoJaVi Pregledaj poruke od MoJaVi Dodaj MoJaVi u listu prijatelja
      LEA LEA is a Female
      bice nesto od mene


      Poruka: 361
      Location: tamo iza cose

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      -

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane LEA dana 09-28-2009 u 16:05.

      09-25-2009 17:54 LEA is offline Pregledaj poruke od LEA Dodaj LEA u listu prijatelja
      cheri cheri is a Female
      moder u peMziji




      Poruka: 3806
      Location: Svizzera
      pokretac teme Thread Started by cheri

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Bh. struènjaci za narkomaniju upozoravaju na opasnost nove droge iz Rusije


      BiH - Crna kronika | Srijeda,
        06 Sijeèanj 2010



      Upozorenje ruske policije da bi nova droga - bez boje, mirisa i okusa, preko Srbije mogla završiti u Bosni i Hercegovini, vrlo je ozbiljno, jer ukoliko taj narkotik preðe granicu, nema nam pomoæi. kažu za list ”San” bh. struènjaci za borbu protiv narkomanije.


      Prema njihovim rijeèima, droga koju Rusi spominju u BiH je poznata kao lijek Flunitrazepan ili roofie…

      "Mogu samo reæi to da ukoliko se ta droga proširi u BiH, uslijedit æe prava katastrofa neviðenih razmjera! Naime, toj drogi je skoro nemoguæe uæi u trag! Radi se o supstanci koja nosi i naziv ”droga za nenasilno silovanje” ili ”droga koja briše pamæenje", objašnjavaju za San policijski eksperti za droge.



      Ovaj se "lijek" nalazi na listi zabranjenih psihotropnih tvari u našoj državi, te da je onaj koji ga posjeduje podložan kriviènom zakonu.

      "Medicinski naziv za ovu vrstu droge za silovanje je flunitrazepan, a komercijalni rohypnol ili roofie, kako ga neko zove. U medicinske svrhe koristi se za lijeèenje nesanice i anksioznosti pri operativnim zahvatima i anestezijama. Meðutim, on je vrlo opasan, jer se njegovom konzumacijom žrtva nièega neæe sjeæati nekoliko sati. Zbog toga je još i zovu droga koja briše pamæenje", prièaju sugovornici lista San.



        http://www.bljesak.info/content/view/44609/155/

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane cheri dana 01-06-2010 u 12:05.

      01-06-2010 11:58 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17853
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      golemo i zastrasujuce

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      01-06-2010 19:29 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      cheri cheri is a Female
      moder u peMziji




      Poruka: 3806
      Location: Svizzera
      pokretac teme Thread Started by cheri

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Moj Tana, jašta je nego zastrašujuæe, a, kako èitam ove zadnje dane, a što si mogao vidjeti u tekstu koji sam kopirala juèe sa Bljeska, u nas je ovaj problem, nažalost, sve aktuelniji. 16.gif

      Danas novi tekst na RTVMO, odlomak:


      Orgije u Sarajevu

      - U Sarajevu se posljednjih nekoliko mjeseci spominju orgije koje èesto organiziraju lica iz kriminalnog miljea, na kojima se koriste droge za silovanje. Meðutim, do sada se nismo direktno susretali sa ovom vrstom droge, iako smo imali sluèajave da nam doðe osoba koja kaže da je negdje bila èetiri dana, ali da se ne sjeæa ni gdje ni sa kim. No, kako to ispitati, te utvrditi je li bila drogirana rufijem - pitaju se „Sanovi" sagovornici. (RTM.ba/San.ba)

        http://www.rtvmo.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=33183&Itemid=0

      01-07-2010 13:22 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
      Stranica (2): « prethodna 1 [2] nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com