Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » LJUBAV » Da li je moguce zivjeti bez ljubavi i ostat normalan cjeli zivot? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (12): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pentatonika pentatonika is a Male
puter


Poruka: 99
Location: stala

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mislim da bi meni zivot bez ljubavi bio nemoguc, i da bi ga vec odavno skratio, da nemam tog osjecaja. Samo meni nije vazno ko mene i koliko voli, meni je moja ljubav prema drugima vaznija. I uzivam u svakoj sekundi tog osjecaja.

Samo meni nisu neke stvari jasne, kod vecine ljudi ......
a to su:
Zasto covjek "mora" da voli samo jednu osobu?

I zasto je za vecinu "nemoguce" biti u vise osoba zaljubljen?

Zasto skoro svi prave razliku u ljubavi? (ljubav prema djeci, partneru, roditeljima, prijateljima, itd.....)

Zasto se ljubav skoro uvjek "mjesa" sa posjedovanjem?

12-22-2003 13:49 pentatonika is offline Pregledaj poruke od pentatonika Dodaj pentatonika u listu prijatelja
Sandy Sandy is a Female
moforaja




Poruka: 3840
Location: kod Hita...

RE: Da li je moguce zivjeti bez ljubavi i ostat normalan cjeli zivot? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Balnovac:

        citat od Sjeta:

          citat od Balnovac:

        Evo jedna skakljiva temica.Mozda ste je vec kad izdiskutirali.Bez zamjeranja ako se mozda ponavljam.Moje misljenje je da je bez prave ljubavi zivot besmislen. 10.gif


      Pretpostavljam da na "pravu ljubav" mislis na osobu (po mogucnosti suprotnog spola) 02.gif .

      Obicno se na to misli, ali ja sam u zivotu susrela mnogo ljudi koji su sretni sami sa sobom. Nekada ti ljudi zive sa osobom svoga zivota, a nekada ne. Nekome taj pojam "prave ljubavi" ne predstavlja osobu, nego hobby ili neku nauku ili posao itd.

      Ne bi nikome zivot trebao da bude besmislen, bez obzira s kim zivi. Voljeti i poznavati sebe je najvaznije, a sa tim dolazi i ostalo.
    Upravo to sam mislio.Na osobu suprotnog pola.Ne ni na sta drugo.Mozda malo sebicno ali hebi ga.Ljubav do djece je poglavlje za sebe.Djeca se vole bez uvjetno i bilo gdje su.E sad ne znam da li treba forsirat neku vezu ako u medjuvremenu skuzis da to ipak nije to.Ma ajde moze cak i to proc,ali sta ako se samo zaljubis u dugu osobu.Iz CISTA MIRA.Tvoja djevojka(zena) ti nije nista zgrjesila a ti se zaljubi u drugu bez nekog povoda.N.p.r svadje sa svojom djevojkom,nerazumjevanje itd.E sad ne znam koliko je sve skupa to fer i posteno?!Iako u ljubavi nema PRAVILA i moze se svasta desavati.Rizican posao ljiubav.Nema sta.Drugo je kad te osoba prevari s nekim pa kazes hebi se i ides drugoj.To je normala.Ali jel posteno OTIC ako si zaljubljen u drugu(drugog)?E to je hebeno. 10.gif



Mozemo se upitati i da li je posteno ostati sa osobom koja te voli, a od tebe ne prima zasluzenu ljubav i paznju, ti je varas ako nista ono u mislima......da li je to posteno?

12-22-2003 14:26 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
Sjeta Sjeta is a Female
seka




Poruka: 528

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pentatonika:

    Samo meni nisu neke stvari jasne, kod vecine ljudi ......
    a to su:
    Zasto covjek "mora" da voli samo jednu osobu?

    I zasto je za vecinu "nemoguce" biti u vise osoba zaljubljen?


Mislim da je najnormalnije da osoba "voli" vise puta u zivotu. Tako da mislim da je normalno da neki ljudi imaju vise velikih ljubavi, jer su sve te ljubavi bile u raznim dobima jednog zivota. Isto tako ne mislim da osoba mora da "voli" cijelo vrijeme. Sasvim je normalno da ima perioda u zivotu kad kao osoba nemas tu voljenu osobu pored sebe, i u takvih vremenima mnogi padaju u depru ili strah, sto je po mome misljenju smjesno.

mmm to drugo. Mislim da se moze voljeti vise osoba, svaka na poseban nacin. Ali ona prava zaljubljenost, ne znam, po meni, je obicno rezervisana za jednu osobu. To sto se osjeca prema nekoj drugo osobi je vjerovatno naklonost, simpatije itd. Ali mislim da je zaljubljenost one on one.


      citat od pentatonika:

    Zasto skoro svi prave razliku u ljubavi? (ljubav prema djeci, partneru, roditeljima, prijateljima, itd.....)

    Zasto se ljubav skoro uvjek "mjesa" sa posjedovanjem?


Sve te ljubavi i jesu razilcite i treba da se razlikuju. Bas sam nedavno citala nesto o tome, pokusacu naci. Mislim da je razlika u tome da razlicite ljubavi bude razlicite vrste osjecanja, emocija, strahova itd u nama. Po mome, ja iz bih ovim ljubavima dodala i ljubav prema raznim naukama, umjetnostima isl, koje mogu da budu jako vazne pojedinim osobama. Kao sto neki ljudi ne bi mogli da zive bez "te osobe koja je velika ljubav", mnogi ne bi mogli da zive bez muzike, slikarstva ili nekih nauka.

Ljubav i posjedovanje? = slabost ljudske duse.

___________________________________________________________________

    12-22-2003 14:38 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
    Sjeta Sjeta is a Female
    seka




    Poruka: 528

    RE: Da li je moguce zivjeti bez ljubavi i ostat normalan cjeli zivot? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Sandy:

      Mozemo se upitati i da li je posteno ostati sa osobom koja te voli, a od tebe ne prima zasluzenu ljubav i paznju, ti je varas ako nista ono u mislima......da li je to posteno?


    naravno da nije.
    ali se mora biti potpuno sigurno u osjecanja. cesto je to samo potreba za promjenom ili necim novim. prije nego sto osoba raskine dugu vezu, treba da je potpuno i posteno nacisto sa sobom i svojim osjecanjima.

    ___________________________________________________________________

      12-22-2003 14:39 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
      Sandy Sandy is a Female
      moforaja




      Poruka: 3840
      Location: kod Hita...

      RE: Da li je moguce zivjeti bez ljubavi i ostat normalan cjeli zivot? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Sjeta:

            citat od Sandy:

          Mozemo se upitati i da li je posteno ostati sa osobom koja te voli, a od tebe ne prima zasluzenu ljubav i paznju, ti je varas ako nista ono u mislima......da li je to posteno?


        naravno da nije.
        ali se mora biti potpuno sigurno u osjecanja. cesto je to samo potreba za promjenom ili necim novim. prije nego sto osoba raskine dugu vezu, treba da je potpuno i posteno nacisto sa sobom i svojim osjecanjima.



      naravno, to se podrazumijeva......cesto se covjek pokaje zbog brzopletih odluka, mislila sam bas na situacije kad si siguran da neces vise ni jedan minut uzivati u blizini te osobe, po meni je sebicno zadrzavati je iz nekih svojih razloga, mislim da treba otici i dati sansu njemu ili njoj da bude sretan/sretna s nekim.

      12-22-2003 14:47 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
      Balnovac Balnovac is a Male
      trudim se




      Poruka: 176
      Location: Slovenija
      pokretac teme Thread Started by Balnovac

      RE: Da li je moguce zivjeti bez ljubavi i ostat normalan cjeli zivot? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Kad osjetis nesto do druge osobe onda je zaista kraj.Makar bi tako moralo biti.Tu nema te ovo te ono.Ili si s jednom ili drugom.E sad napravit taj korak pa OTICI.To definitivno nije lako nakon dugog niza godina sto se skupa provede.Pa jos djeca.U hebada prava.A zalomi se.Ljubav je izgleda kocka.Nikad ne znas sta ti se moze desit kroz zivot.Na pocetku se zakunes u ljubav a poslje naidjes na jos vecu.drama prava.Nije fer otic ali... 16.gif

      ___________________________________________________________________
      Salomljen je ibrik,uvelo je cvjece,al pjesma o Emini nikad umrjet nece...

      12-22-2003 16:33 Balnovac is offline Pregledaj poruke od Balnovac Dodaj Balnovac u listu prijatelja
      Sandy Sandy is a Female
      moforaja




      Poruka: 3840
      Location: kod Hita...

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Kad bi se meni to desilo......kad bi moj partner zavolio drugu, jedino posteno prema meni bi bilo reci sve i otici.........sve drugo je kukavicluk i tracenje mog vremena i zivota........ljudi smo i sve nam se moze desiti, nije to za osudu.....jednostavno se desi.

      12-22-2003 16:54 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
      Balnovac Balnovac is a Male
      trudim se




      Poruka: 176
      Location: Slovenija
      pokretac teme Thread Started by Balnovac

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Sandy:

        Kad bi se meni to desilo......kad bi moj partner zavolio drugu, jedino posteno prema meni bi bilo reci sve i otici.........sve drugo je kukavicluk i tracenje mog vremena i zivota........ljudi smo i sve nam se moze desiti, nije to za osudu.....jednostavno se desi.
      Svaka cast.To je posteno.Druge nema. 10.gif

      ___________________________________________________________________
      Salomljen je ibrik,uvelo je cvjece,al pjesma o Emini nikad umrjet nece...

      12-22-2003 16:57 Balnovac is offline Pregledaj poruke od Balnovac Dodaj Balnovac u listu prijatelja
      Sandy Sandy is a Female
      moforaja




      Poruka: 3840
      Location: kod Hita...

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Moram da dodam da bih ja bila strasno ljuta, kad bih saznala da je neko bio samnom na silu, iz sazaljenja i slicnih razloga.....mogla bi mu se krvi napit 11.gif ....to bi bilo ponizenje za mene....jer mi ne treba to u zivotu......a znam da postoje osobe koje po svaku cijenu zele biti s nekim, mada znaju da im se osjecanja ne uzvracaju.....pateticno, blago receno.

      12-22-2003 17:22 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
      Balnovac Balnovac is a Male
      trudim se




      Poruka: 176
      Location: Slovenija
      pokretac teme Thread Started by Balnovac

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      U svakom slucaju kad dodje do zahladjenje "OSJECAJA",treba nesto napravit,jer nema smisla biti sa partnerom ako nisi maximalno zagrijan za njega.Ali kad su djeca tu.Odlaskom ostavljas i djecu.E da li je to sve skupa SEBICNO?To je za otvorenu diskusiju. 16.gif

      ___________________________________________________________________
      Salomljen je ibrik,uvelo je cvjece,al pjesma o Emini nikad umrjet nece...

      12-22-2003 18:07 Balnovac is offline Pregledaj poruke od Balnovac Dodaj Balnovac u listu prijatelja
      Maggie Maggie is a Female
      moforaja




      Poruka: 2736
      Location: daleko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Mislim da su djeca uvijek sretnija, ako su djeca dva razvedena roditelja, koji su zadrzali civilne odnose i trude se da i dalje pomognu jedno drugom, barem u odgoju te djece, nego djeca roditelja koji su u braku samo radi njih. Nesretan brak se moze osjetiti kroz mnogo malih stvari i sitnica. Ni jedan roditelj ne bi trebao uciti djecu da brak treba da izgleda tako.

      Ako su muz i zena nesretni, a svezani su u braku zbog djece, onda ta djeca nikad nece vidjeti kako sretni ljudi zive i pokazuju ljubav. Ugodan razgovor uz veceru. Drzanje za ruku u prodavnici. Poljubac i zagrljaj iz cista mira. Caj s limunom kad si bolestan..su samo mali primjeri ljubavi. I svako dijete bi trebalo odrasti gledajuci uzajamnu ljubav i postovanje izmedu svojih roditelja. Ako dijete to ne moze vidjeti pod jednim krovom, onda je bolje i pod dva, nego da nikad ne vidi i ne osjeti.

      ___________________________________________________________________

        12-22-2003 18:16 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
        Sandy Sandy is a Female
        moforaja




        Poruka: 3840
        Location: kod Hita...

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Jeste, naravno da ja teze puno kad su i djeca tu......i jeste za diskusiju, vjerovatno svi drugacije gledamo na to....ja sam uvijek da se spasi nesto ako moze...znaci ako su sitni problemi u pitanju...nesto sto se moze srediti...

        ...al ostati i patiti...koliko je to dobro i za djecu...cesto nervoza i nezadovoljstvo roditelja idu preko njihovih ledja.....

        ...i jos nesto, mislim da ne treba govoriti kako neko OSTAVLJA djecu, ona su uvijek nasa, zivio ti s njima pod istim krovom il ne, ljubav se moze pokazati na razne nacine....

        ....brak roditelja bi trebao biti primjer djeci...e pa sad vidi kakav ko primjer daje...a djeca osjete i znaju vise nego sto mi to mislimo.....cesto kazemo da ne mozemo nesto uraditi zbog djece, al mislim da se tu radi vise o nasim strahovima od promjene.

        Ponavljam, najsretnije rjesenje je da covjek ostane tu gdje i jeste...al ne po cijenu da pati, jer ni drugima ne moze biti dobro s njim.

        12-22-2003 18:17 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
        Sandy Sandy is a Female
        moforaja




        Poruka: 3840
        Location: kod Hita...

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Maggie:

          Mislim da su djeca uvijek sretnija, ako su djeca dva razvedena roditelja, koji su zadrzali civilne odnose i trude se da i dalje pomognu jedno drugom, barem u odgoju te djece, nego djeca roditelja koji su u braku samo radi njih. Nesretan brak se moze osjetiti kroz mnogo malih stvari i sitnica. Ni jedan roditelj ne bi trebao uciti djecu da brak treba da izgleda tako.

          Ako su muz i zena nesretni, a svezani su u braku zbog djece, onda ta djeca nikad nece vidjeti kako sretni ljudi zive i pokazuju ljubav. Ugodan razgovor uz veceru. Drzanje za ruku u prodavnici. Poljubac i zagrljaj iz cista mira. Caj s limunom kad si bolestan..su samo mali primjeri ljubavi. I svako dijete bi trebalo odrasti gledajuci uzajamnu ljubav i postovanje izmedu svojih roditelja. Ako dijete to ne moze vidjeti pod jednim krovom, onda je bolje i pod dva, nego da nikad ne vidi i ne osjeti.



        ...vidi sto isto razmisljamo 07.gif 10.gif

        12-22-2003 18:19 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
        Maggie Maggie is a Female
        moforaja




        Poruka: 2736
        Location: daleko

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        11.gif

        ___________________________________________________________________

          12-22-2003 18:25 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
          adis b adis b is a Male
          rambling reck




          Poruka: 1082

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od pentatonika:

            Mislim da bi meni zivot bez ljubavi bio nemoguc, i da bi ga vec odavno skratio, da nemam tog osjecaja. Samo meni nije vazno ko mene i koliko voli, meni je moja ljubav prema drugima vaznija. I uzivam u svakoj sekundi tog osjecaja.

            Samo meni nisu neke stvari jasne, kod vecine ljudi ......
            a to su:
            Zasto covjek "mora" da voli samo jednu osobu?

            I zasto je za vecinu "nemoguce" biti u vise osoba zaljubljen?

            Zasto skoro svi prave razliku u ljubavi? (ljubav prema djeci, partneru, roditeljima, prijateljima, itd.....)

            Zasto se ljubav skoro uvjek "mjesa" sa posjedovanjem?


          10.gif 10.gif

          za prvo, drugo i cetvrto pitanje se potpuno slazem

          za trece mislim da treba razlikovati tu "ljubav"

          dosta slucajeva ima da se osoba zaljubi u pocetku ali ta originalna ljubav prodje eventualno
          opet zavisi od osobe do cega je njemu/njoj stalo, da li su materijalne, dusevne, itd. osobe
          u USA 50% (sada je cini mi se i vishe) brakova zavrsi u razvodu, a glavni razlog je lova ili materijalni razlog
          razvedu se i opet se ozene/udaju (tj. "nadju novu ljubav", sto cisto sumnjam)
          ne kontam kako mogu ali eto tako ispane

          ukratko, ja vjerujem da je to moguce ali to zavisi od osobe (naravi)

          a sta je ako je bila ljubav jednom pa proshla (neko ko je iskusio ljubav, opekao/la se, nastavito/la zivjeti, jer zivot tece dalje)??

          p.s. da nadodam, isto vjerujem da osoba koja "trazi savrsenu ljubav svog zivota" nece je naci, jer ta osoba ne zna sta trazi

          ___________________________________________________________________
          ...

          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane adis b dana 12-22-2003 u 19:24.

          12-22-2003 19:13 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
          Balnovac Balnovac is a Male
          trudim se




          Poruka: 176
          Location: Slovenija
          pokretac teme Thread Started by Balnovac

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Moguc je zivot ali pitanje je na sta ce taj zivot licit.Vjerovatno ni na sta.Prazna slova.

          ___________________________________________________________________
          Salomljen je ibrik,uvelo je cvjece,al pjesma o Emini nikad umrjet nece...

          12-23-2003 14:31 Balnovac is offline Pregledaj poruke od Balnovac Dodaj Balnovac u listu prijatelja
          Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
          rezimski novinar




          Poruka: 3241
          Location: Iza

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od pentatonika:

            Zasto covjek "mora" da voli samo jednu osobu?

            I zasto je za vecinu "nemoguce" biti u vise osoba zaljubljen?

            Zasto skoro svi prave razliku u ljubavi? (ljubav prema djeci, partneru, roditeljima, prijateljima, itd.....)

            Zasto se ljubav skoro uvjek "mjesa" sa posjedovanjem?

          Ne mora

          Moguce je

          Ljubav nije prosta i nema samo jednu definiciju

          Mjeshaju je samo posesivni.

          ___________________________________________________________________
          Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

          12-23-2003 16:33 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
          Balnovac Balnovac is a Male
          trudim se




          Poruka: 176
          Location: Slovenija
          pokretac teme Thread Started by Balnovac

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Djesi Kenzo.Sta ima? 10.gif

          ___________________________________________________________________
          Salomljen je ibrik,uvelo je cvjece,al pjesma o Emini nikad umrjet nece...

          12-23-2003 16:46 Balnovac is offline Pregledaj poruke od Balnovac Dodaj Balnovac u listu prijatelja
          Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
          rezimski novinar




          Poruka: 3241
          Location: Iza

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ciao Brato
          Drago mi je da si tu 10.gif

          ___________________________________________________________________
          Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

          12-23-2003 17:31 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
          TigricaX TigricaX is a Female
          zvrk hanuma




          Poruka: 6104
          Location: Nesvrstana

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Meni malo sega kad neko kaze PRAVA ljubav.....Zar postoji KRIVA ljubav? 14.gif

          ___________________________________________________________________
          "Nema ljepše nade od one što je nikla iz tuge
          i nema ljepših snova od onih što ih raða bol."

          12-23-2003 17:36 TigricaX is offline Pregledaj poruke od TigricaX Dodaj TigricaX u listu prijatelja
          Stranica (12): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com