Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ****Strahovi**** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U pravu si ti, prvo treba pomoæi sam sebi. Ali, razumiješ li da je ponekad previše toga, da jednostavno nemaš niti vremena niti snage prolaziti kroz sve sam(a)?

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

06-30-2009 12:40 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
majkin fakin




Poruka: 2333
Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Carmela:

    U pravu si ti, prvo treba pomoæi sam sebi. Ali, razumiješ li da je ponekad previše toga, da jednostavno nemaš niti vremena niti snage prolaziti kroz sve sam(a)?


ne slazem se s tobom, a donekle ni sa gandalfom.
sa gandalfom se ne slazem iz prostog razloga - naravno da hodza ili fratar bolje od nas znaju sta je Bog (skroz druga tema je da li ga vise osjecaju nego mi) ili psihijatar da bolje zna koji su nasi psihicki bolovi..isto kao sto idemo kod zubara kad nas boli zub ili kod automehanicara kad imamo problem s kolima. da mi znamo bolje od psihijatra sta se desava nama, ili od automehanicara sta se desava nasim kolima..tad psihijatri i automehanicari ne bi ni postojali, zar ne?
'
s druge strane, carmela...nemanje vremena ni snage da se uhvatimo u kostac sa sopstvenim psihickim problemimam je smao bijedni izgovor za letargiju i neku mazohisticku melanholiju u sopstvenom zivotu...

06-30-2009 13:28 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od el-tozzinjo:

        citat od Carmela:

      U pravu si ti, prvo treba pomoæi sam sebi. Ali, razumiješ li da je ponekad previše toga, da jednostavno nemaš niti vremena niti snage prolaziti kroz sve sam(a)?


    ne slazem se s tobom, a donekle ni sa gandalfom.
    sa gandalfom se ne slazem iz prostog razloga - naravno da hodza ili fratar bolje od nas znaju sta je Bog (skroz druga tema je da li ga vise osjecaju nego mi) ili psihijatar da bolje zna koji su nasi psihicki bolovi..isto kao sto idemo kod zubara kad nas boli zub ili kod automehanicara kad imamo problem s kolima. da mi znamo bolje od psihijatra sta se desava nama, ili od automehanicara sta se desava nasim kolima..tad psihijatri i automehanicari ne bi ni postojali, zar ne?
    '
    s druge strane, carmela...nemanje vremena ni snage da se uhvatimo u kostac sa sopstvenim psihickim problemimam je smao bijedni izgovor za letargiju i neku mazohisticku melanholiju u sopstvenom zivotu...


Slago se ti ili ne slago moj toza, ja bih ga volio vidjeti (nekog naseg obicnog hodzu ili fratra) da mi objasni Boga.
Ja ne kazem da ja znam sta je, mozda bih znao recji sta nije, a nije sigurno puno toga sto nam njihove religije doslovno prenose...

Ali sto ti rece, druga tema... 01.gif

Savjet, manje vjeruj "strucnjacima" 18.gif 10.gif 10.gif 10.gif


Zaboravih da dodam... Poredis automehanicara sa psihijatrom... Ne ide burazerui, ne ide ni kao lagana metafora... Covjek je napravio auto, i zna tacno sta mu gdje treba sipati, koji saraf zavrnuti...
A ti odes kod psihijatra/psihologa koji veze nema o hemijskim reakcijama u tvojoj glavi, a daje ti tablete da pijes... Da bolji od nji9h budes...

Nedavno citam, antidepresivni lijekovi su izbili na prvo mjesto prodavanih lijekova u svijetu... A depresije sve vise. Nisam bas siguran sta je ovde koka a sta jaje, i jos manje ko je stariji...

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane gandalf dana 06-30-2009 u 13:37.

06-30-2009 13:33 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
Pipi Duga Carapa
SexNepoznat



Poruka: 2170
Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini
pokretac teme Thread Started by Pipi Duga Carapa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Moje iskreno misljenje, iz licnog iskustva (koje je opet samo moje, svako od nas je individualan) je da su u slucaju depresivnih srahova potrebni lijekovi.
Onaj ko je kroz njih prosao, razumjece me, jednostavno, oni su tu poput adrenalina, poslije je na nama da pokusamo sami rijesiti probleme sa strahovima, sami ili uz pomoc strucnjaka.
Sto se mene licno tice, ovo sto Ganda kaze mi odgovara, jer imam jak karakter i znam analizirati i sebe i druge, pa mogu naci soluciju.
Medjutim, nije svako u stanju analizirati, te su takvima potrebni doktori.
Sto se vjerskog osoblja tice, ne znam sta da kazem, mozda mogu pomoci nekome ko trazi put prema Bogu, a ne zna kuda da podje.
Mada je po meni razgovor sa ljudima iz spostvene okoline najblji lijek.
S obzirom da ne krojem da sam imala depresiju, skontala sam da su svi ljudi s kojima sam stvarno bliska prosli kroz to (valjda je to psotalo nesto najnormalnije), te mozemo u svakom trenutku razmijeniti misljenja, sto nam opet pomaze da rijesimo neke probleme, izmedju ostalog ove sa strahovima, bez pomoci strucnog lica, bilo da je to doktor ili vjerski sluzbenik.
Otvoren razgovor s ljudima koji su kroz to proslli, bez stida, je najbolji lijek.
Problem je sto smo zaboravili da komuniciramo, pa se umjesto ljudima koji nas okruzuju obracamo strucnjacima, koji to znaju teoretski, ali ne poznaju u stvaarnosti taj osjecacj.
Meni je to kao da gledam sliku kolaca, a da ne znam kakav mu je ukus.

06-30-2009 13:39 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      s druge strane, carmela...nemanje vremena ni snage da se uhvatimo u kostac sa sopstvenim psihickim problemimam je smao bijedni izgovor za letargiju i neku mazohisticku melanholiju u sopstvenom zivotu...


Možda je pregrub izraz "nemanje vremena"...ali ne znam da li ikad u životu bio pred zidom u smislu da ne znaš kako da reagiraš a ozbiljna stvar je u pitanju kao glavna, sve ostale su takoðer jako, jako važne...ti se trudiš da ih posložiš i držiš pod kontrolom, ali je to nemoguæe na duže vrijeme bez neèije pomoæi. Stoga sam i napisala da je makar i razgovor s prijateljem poželjan i dobar, a kamoli posjet doktoru ili fratru.
Nije to letargija, volje imaš, želje imaš, sredstava imaš....ali tijelo ti nije stroj, ostavi traga na njemu ta trka.

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

06-30-2009 13:40 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
majkin fakin




Poruka: 2333
Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

        citat od el-tozzinjo:

          citat od Carmela:

        U pravu si ti, prvo treba pomoæi sam sebi. Ali, razumiješ li da je ponekad previše toga, da jednostavno nemaš niti vremena niti snage prolaziti kroz sve sam(a)?


      ne slazem se s tobom, a donekle ni sa gandalfom.
      sa gandalfom se ne slazem iz prostog razloga - naravno da hodza ili fratar bolje od nas znaju sta je Bog (skroz druga tema je da li ga vise osjecaju nego mi) ili psihijatar da bolje zna koji su nasi psihicki bolovi..isto kao sto idemo kod zubara kad nas boli zub ili kod automehanicara kad imamo problem s kolima. da mi znamo bolje od psihijatra sta se desava nama, ili od automehanicara sta se desava nasim kolima..tad psihijatri i automehanicari ne bi ni postojali, zar ne?
      '
      s druge strane, carmela...nemanje vremena ni snage da se uhvatimo u kostac sa sopstvenim psihickim problemimam je smao bijedni izgovor za letargiju i neku mazohisticku melanholiju u sopstvenom zivotu...


    Slago se ti ili ne slago moj toza, ja bih ga volio vidjeti (nekog naseg obicnog hodzu ili fratra) da mi objasni Boga.
    Ja ne kazem da ja znam sta je, mozda bih znao recji sta nije, a nije sigurno puno toga sto nam njihove religije doslovno prenose...

    Ali sto ti rece, druga tema... 01.gif

    Savjet, manje vjeruj "strucnjacima" 18.gif 10.gif 10.gif 10.gif


    Zaboravih da dodam... Poredis automehanicara sa psihijatrom... Ne ide burazerui, ne ide ni kao lagana metafora... Covjek je napravio auto, i zna tacno sta mu gdje treba sipati, koji saraf zavrnuti...
    A ti odes kod psihijatra/psihologa koji veze nema o hemijskim reakcijama u tvojoj glavi, a daje ti tablete da pijes... Da bolji od nji9h budes...

    Nedavno citam, antidepresivni lijekovi su izbili na prvo mjesto prodavanih lijekova u svijetu... A depresije sve vise. Nisam bas siguran sta je ovde koka a sta jaje, i jos manje ko je stariji...


da objasni na nekoj religiozno metafizickoj ravni - objasnice naravno. zbog toga citav zivot i jeste zuoljao religiozne knjige....ali da li ga spoznaje bolje od tebe, makar bio zakleti ateista pa ti se to desavalo nesvjesno....to se slazem da ne mozemo znati...druga tema skroz

ja ne idem kod shrinka po tablete...ionako mrzim tablete. bas imam odratnost prema tabletama, nisam od onih sto ha ih zaboli glava, odmah daj dva andola, ako ne pomaze, rokni brufen ili kafetin itd....ja priznajem takozvanu kbt kognitivno bihejvioralnu terapiju...hocu eci - picas sa strucnim licima, koji su saslusali milion slicnih slucajeva prije tebe, pa ipak imajju vise indirektnog iskustva u tome nego mi sam, zar ne? prica sa takvima pomaze..

06-30-2009 13:42 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od el-tozzinjo:


    da objasni na nekoj religiozno metafizickoj ravni - objasnice naravno. zbog toga citav zivot i jeste zuoljao religiozne knjige....ali da li ga spoznaje bolje od tebe, makar bio zakleti ateista pa ti se to desavalo nesvjesno....to se slazem da ne mozemo znati...druga tema skroz

    ja ne idem kod shrinka po tablete...ionako mrzim tablete. bas imam odratnost prema tabletama, nisam od onih sto ha ih zaboli glava, odmah daj dva andola, ako ne pomaze, rokni brufen ili kafetin itd....ja priznajem takozvanu kbt kognitivno bihejvioralnu terapiju...hocu eci - picas sa strucnim licima, koji su saslusali milion slicnih slucajeva prije tebe, pa ipak imajju vise indirektnog iskustva u tome nego mi sam, zar ne? prica sa takvima pomaze..


E tu smo negdje na slicnoj deredzi...

KBT za pocetak, nikakva hemija, a za nastavak se covjek sam treba pobrinuti... Zaroniti, pa izroniti, pa poletiti... 02.gif 01.gif 10.gif

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

06-30-2009 13:49 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
Pipi Duga Carapa
SexNepoznat



Poruka: 2170
Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini
pokretac teme Thread Started by Pipi Duga Carapa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ganda, ima razlike izmedju zaroniti i dotaci dno.
Ako samo zaronis, mozes i bez lijekova, ali ako dotaknes dno, vjeruj mi, druge solucije nema.
Problem je sto se ljudi boje zaroniti, pa su premanentno na antidepresorima.

06-30-2009 13:53 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pipi ima ih koji zarone bez da to žele, jednostavno se desi.

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

06-30-2009 14:18 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
majkin fakin




Poruka: 2333
Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

carmela

kad god zaronis, opet nagonski isplivavas na povrsinu...zato samoubice vezu kamen na sebe..logicno zar ne?

neki se prosto sazive sa kamenom pa im je zao da ga odbace...

bio dole

dotako dno

i, iako je bilo dno, vidio sma divne skoljke

uzeo jednu u ruku, i krenuo ka povrsini


velika skoljka

s biserom unutra

teshka

ali ipak grabim ka povrsini

sa biserom u rukama..

06-30-2009 14:23 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Pipi Duga Carapa:

    Ganda, ima razlike izmedju zaroniti i dotaci dno.
    Ako samo zaronis, mozes i bez lijekova, ali ako dotaknes dno, vjeruj mi, druge solucije nema.
    Problem je sto se ljudi boje zaroniti, pa su premanentno na antidepresorima.


Sve je individualno, pa vjerovatno i dno... Zaroniti je samo bila metafora.. Mislili smo vjerovatno isto...
A ja nisam protiv te vrste lijekova jer mislim da se ljudi trebaju sami cupat,
vec mislim da se trebaju sami cupat da ne bi pili te lijekove... 04.gif 23.gif 04.gif

Jer ne mislim da su to lijekovi... 18.gif

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

06-30-2009 14:31 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
Pipi Duga Carapa
SexNepoznat



Poruka: 2170
Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini
pokretac teme Thread Started by Pipi Duga Carapa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kontam ja tebe odlicno 01.gif 10.gif
Samo iz iskustva ti kazem kad su depresivni strahovi u pitanju, lijekovi su efikasni , za pocetak. Jednostavno strahovi nestanu i pocnes razmisljati odakle dolaze.
Bez lijekova ti je u glavi toliki haos da ne znas kud gonis.

06-30-2009 14:42 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7603
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nisam ni ja pristalica uzimanja lijekova tek tako, i ja sam od onih koji bi se borili sami. Ali nisam bez veze pitala o fizièkim odlikama straha na èovjeku. Kad se jave fizièki znaci....bol, vrtoglavica...šta sve ono Pipi pobroja...mislim da nije dovoljna samo snaga volje da se ispliva na površinu. Barem nije svima.

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

06-30-2009 15:08 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
majkin fakin




Poruka: 2333
Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

snaga volje tjera na povrsinu...

fizicki bolovi su uzrokovani psihickimiluzijama..prma tome nemaju uporiste, kad se psihickim problemima izmakne tlo pod nogama...znas ono - u zdravom tijelu zdrav duh

06-30-2009 16:08 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
Pipi Duga Carapa
SexNepoznat



Poruka: 2170
Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini
pokretac teme Thread Started by Pipi Duga Carapa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Carmela, mislim da se ova moja prijateljica, kao ni ja sama, kao ni jedna kolegica s posla nikad ne bi ovako lako izvukle da nismo imale hemijsku podrsku na pocetku.
I sama sam bila protiv njih, nemozes ni zamislitit kako, danas shvatam da mi je bila potrebna odskocna daska.
Doktor kaze da bih se izvukla i bez njih, samo bi oporavak trajao 2 godine umjesto 3 sedmice.
Fizicki simptomi nisu bili tako opasni kod mene, izuzimajuci da sam smrsala i imala nekih 38-40kg, te da bez lijekova ko zna kad bih pocela jesti kako treba.
U svakom slucaju, ako se bez njih moze, ne savjetujem ih, ali u ekstremnim slucajevima su neophodni, naravno ne treba se na njih osloniti.
Oni su tu da nadomire manjak hormona, ne da se bore protiv depresije.

06-30-2009 16:26 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
metallica metallica is a Male
moforaja




Poruka: 8228
Location: CH.WILLA(uglavnom)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

    Niko vam pomocji nece dok sami sebi ne pomognete... 02.gif 01.gif

    To ko hodza zna bolje od tebe sta je Bog? Ili sudbina? Jer su ga drugi ljudi tome naucili!?
    Ili psihijatar da vas krka tabletama, jebale ih tablete.. Antideprasivni folovi...

    Vazda muda pod bubrege... 21.gif 04.gif



ma nije bas tako ali eto

___________________________________________________________________

    06-30-2009 21:41 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
    dadana dadana is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1123
    Location: Helvetia

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Da nastavimo 01.gif


    Imaju li muskarci svoje strahove?

    I koji su to najcesci oblici strahova kod njih?

    (osim onog jednog 13.gif 13.gif )

    ___________________________________________________________________

      Nema para na ovome svijetu, koje mogu rupe na dusi da zakrpe

    07-02-2009 15:35 dadana is offline Posalji Email za dadana Pregledaj poruke od dadana Dodaj dadana u listu prijatelja
    Sevels Sevels is a Male
    moderator tra-la-la




    Poruka: 6556
    Location: Cernica-Mo-London

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Dobar nastavak,Dadana 10.gif
    Mislim da muskarci imaju puno vise strahova od zena i da se njihov strah drukcije manifestuje.Reakcije kao nasilje je ociti pokazatelj straha jer mi muskarci biramo prvo sto nam padne na pamet ono sto najbolje znamo-petokraka u celo 13.gif -znas ono spuco sam ga s prvim sto mi je doslo pod ruku 13.gif
    Nivo svjesti i inteligencije igra veliku ulogu na percepciju a samim tim i na strah pa i samu reakciju 10.gif e jesam ga sad zamutio 10.gif sorry, valjda se moze poceti sklapati slika o muskom strahu.

    ___________________________________________________________________
    volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

    13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
    "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

    07-02-2009 16:49 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
    dadana dadana is a Female
    samo sto nisam




    Poruka: 1123
    Location: Helvetia

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    13.gif 10.gif

    Skontala sam ja, ali interesantno je da muskarci ne zele uopste ili sasvim mali broj njih o tome da prica. Vjerovatno kao i vecinu osjecaja, oni suzbijaju i taj osjecaj straha. A to suzbijanje opet znamo koliko je nezdravo.

    ___________________________________________________________________

      Nema para na ovome svijetu, koje mogu rupe na dusi da zakrpe

    07-02-2009 18:17 dadana is offline Posalji Email za dadana Pregledaj poruke od dadana Dodaj dadana u listu prijatelja
    asataN asataN is a Female
    moforaja




    Poruka: 4110

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    zar se mogu strahovi dijeliti na muske strahove i zenske ....Ja ipak mislim da je svaka osoba specificna i da ima ili nema strahove zahvaljujuci faktorima koji su uticali na tu osobu dok se razvijala kao licnost ....mislim da pol na to ne utice...

    ___________________________________________________________________

      07-02-2009 20:29 asataN is offline Pregledaj poruke od asataN Dodaj asataN u listu prijatelja
      Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com