Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
majkin fakin




Poruka: 2333
Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

šta je SREÆA ??? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

kako definisete srecu? ja srecu razdvajam od onog pojma opijenosti...npr, dobio na kladionici grdne pare, imao strasno dobar sex, kupio nova kola, tim za koji navijam je pobijedio....itd itd....to je trenutna opijenost...

mislim da su ljudi u svojoj prirodi rodjeni da budu sretni a da istovremeno tragaju za necim vecim od onog sto trenutno imaju, i u duhovnom i u materijalnom smislu...evo smatram da sam ja sretan...nije mi naravno sve potaman u zivotu, ali generalno kad se pogleda...imam divnu porodicu bez trzavica, divne prijatelje, nisam gladan, zedan, go i bos...mogu sebi priustiti neke stvari a neke ne..sve to u rok sluzbe, bavim se poslom koji volim, imam vremena za neke sitnice koje zivot znace.....zar to nije sreca???

nije sreca para puna vreca. to znaju oni sto je imaju, kaze dino merlin. a sta je drugima sreca, ja ne znam...svako svoju srecu drugacije konta...

07-25-2009 19:56 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
Sandy Sandy is a Female
moforaja




Poruka: 3842
Location: kod Hita...

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nije puna vreca, jes vagon 24.gif

07-25-2009 22:14 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
majkin fakin




Poruka: 2333
Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.
pokretac teme Thread Started by el-tozzinjo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Sandy:

    nije puna vreca, jes vagon 24.gif


i to pitaj one koji ga imaju....

07-26-2009 01:55 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
perutac perutac is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 274
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sreca je kad imas nekog kraj sebe da te razumije,kad si okruzen ljudima koji vrijede u duhovnom smislu,po tom pitanju ja sebe smatram jako sretnom osobom.

Pare su samo prolazna stvar.Omogucuju nam da ostvarimo neke zelje

ali ne mogu nikad zamjeniti gore navedeno!

07-26-2009 02:02 perutac is offline Posalji Email za perutac Pregledaj poruke od perutac Dodaj perutac u listu prijatelja
vaha vaha is a Male
raja


Poruka: 773
Location: Njemacka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od perutac:

    Sreca je kad imas nekog kraj sebe da te razumije,kad si okruzen ljudima koji vrijede u duhovnom smislu,po tom pitanju ja sebe smatram jako sretnom osobom.

    Pare su samo prolazna stvar.Omogucuju nam da ostvarimo neke zelje

    ali ne mogu nikad zamjeniti gore navedeno!


Potpisujem. 10.gif

___________________________________________________________________
Zene su zakon01.gif , a ja uvijek trazim rupu u zakonu... 11.gif

07-26-2009 02:35 vaha is offline Pregledaj poruke od vaha Dodaj vaha u listu prijatelja
Maggie Maggie is a Female
moforaja




Poruka: 2736
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sreca je kad pogledas oko sebe i nasmjesis se. Sreca je kad pijes jutarnju kafu sa svojom drugom polovinom i nista ne moras da pricas. Sreca je kad ti dijete kaze : mom you're the best!!!! Sreca je kad su ti svi dani isti, ali u krevet odes zadovoljan. Sreca je.....

___________________________________________________________________

    07-26-2009 15:50 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
    mostarac na sluzenom mostarac na sluzenom is a Male
    moforaja




    Poruka: 2481
    Location: milano

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Maggie:

      Sreca je kad pogledas oko sebe i nasmjesis se. Sreca je kad pijes jutarnju kafu sa svojom drugom polovinom i nista ne moras da pricas. Sreca je kad ti dijete kaze : mom you're the best!!!! Sreca je kad su ti svi dani isti, ali u krevet odes zadovoljan. Sreca je.....
    10.gif
    sreca je kad druga polovinai nista ne prica 19.gif 10.gif

    ___________________________________________________________________
    Kad si ljut -broj do cetri ,kad si jako ljut-psuj

    07-26-2009 15:57 mostarac na sluzenom is offline Pregledaj poruke od mostarac na sluzenom Dodaj mostarac na sluzenom u listu prijatelja
    el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
    majkin fakin




    Poruka: 2333
    Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.
    pokretac teme Thread Started by el-tozzinjo

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    sreca je....hmmmm..upravo ono sto sad osjecam...a ne znam zasto..

    07-26-2009 20:24 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
    GARAVUSA GARAVUSA is a Female
    Misiica ljeta 07




    Poruka: 8664
    Location: Holland

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Zdravlje, kada volis i kada si voljen 10.gif

    ___________________________________________________________________

      NIJE LAKO BITI JA ! ! !

    07-26-2009 20:31 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
    Maja Maja is a Female
    bice nesto od mene


    Poruka: 307
    Location: Oslo

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sreca je na kraju dana, kad s voljenom osobom podjes leci, poljubis djecu i pomislis u sebi hvala dragom Bogu pa smo zdravi i zajedno krcimo ovu krcionu sto se zove zivot.

    ___________________________________________________________________
    Zivjeli 100 godina!

    07-27-2009 01:01 Maja is offline Posalji Email za Maja Pregledaj poruke od Maja Dodaj Maja u listu prijatelja
    mica maca mica maca is a Female
    bice nesto od mene




    Poruka: 430
    Location: živim u blizini....

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    sreæa je kada uveèer krenem spavati , pogledam svoje curice kako slatko sanjaju i onda zahvalim Bogu što smo svi živi i zdravi.

    ___________________________________________________________________
    ako pametne misli prolaze vašom glavom znaèi da se tamo ne zadržavaju

    07-27-2009 11:16 mica maca is offline Pregledaj poruke od mica maca Dodaj mica maca u listu prijatelja
    Pipi Duga Carapa
    SexNepoznat



    Poruka: 2170
    Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Po meni se sreca definise kao "Stanje unutrasnjeg mira i emotivne stabilnosti".
    Ne postoji univerzalan recept kako do tog stanja doci, ipak je moguce konstatovati da prvi korak ka tom stanju predsavlja udaljavanje iz zivota svega sto nas ne cini sretnim.

    07-27-2009 12:47 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
    Sevels Sevels is a Male
    moderator tra-la-la




    Poruka: 6556
    Location: Cernica-Mo-London

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    i puna vreca uz sve to 10.gif

    ___________________________________________________________________
    volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

    13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
    "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

    07-27-2009 13:16 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
    Pipi Duga Carapa
    SexNepoznat



    Poruka: 2170
    Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sklad duhovnog i materijalnog...s predominacijom duhovnog... 10.gif

    07-27-2009 13:55 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
    Sevels Sevels is a Male
    moderator tra-la-la




    Poruka: 6556
    Location: Cernica-Mo-London

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    to je to Pipi 33.gif ovo ispred je sve definicija '70 i '80.
    Nezna covjek sta je imao dok ne izgubi 10.gif

    ___________________________________________________________________
    volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

    13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
    "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

    07-27-2009 13:59 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
    goodGirl goodGirl is a Female
    rodjena


    Poruka: 848

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Tesko je osjetiti srecu... tragedija uvijek igra sporednu ulogu.

    ___________________________________________________________________
    ciao

    07-27-2009 14:05 goodGirl is offline Pregledaj poruke od goodGirl Dodaj goodGirl u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Pipi Duga Carapa:

      Po meni se sreca definise kao "Stanje unutrasnjeg mira i emotivne stabilnosti".
      Ne postoji univerzalan recept kako do tog stanja doci, ipak je moguce konstatovati da prvi korak ka tom stanju predsavlja udaljavanje iz zivota svega sto nas ne cini sretnim.


    s ovim se moram slozit....ovo sto se navodi da smo zdravo, da su djeca zdravo itd...to je meni nekako vise olaksanje jer smo uvijek u strahu za svoje voljene...sreca mi je kad vidim sestricnu kado se ukeca od sladoleda ili kad nas dvije idemo ispod starog mosta i kao nesto filozofiramo...a olaksanje mi je kad odem na spavanje s poznajom da je ona na sigurnom...
    sto se tice kontkretno mene pipica je opisala sta smatram pod srecom...s tim da bih ja dodala da ja osjecaj srece ne vezem cisto za ljude...dosta toga me cini sretnom...mnogo cesce neke sitnice i radnje nego ljudi sami...recimo odusevljenje moje mame kad prica kako joj je biljka ljubicice mutirala....ili voznja s tatom na motoru...vozanje s dragim u camcu i njegov trud da mi pokaze kako on vesla 11.gif

    sto se tice novca...ok...on je potreban svima nama...ali mislim da je upravo novac taj kji nas udaljava od srece i vise nas vuce ka materijalnom i generalno opstem slijepilu...ljudi su prestali da osjecaju i gledaju...jednostavno....bitno im je jesu li kupili ekstra vazu koja ide uz ekstra sofu i ekstra ogledalo koje ide uz ekstra lavabo...

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      07-27-2009 14:45 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
      majkin fakin




      Poruka: 2333
      Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.
      pokretac teme Thread Started by el-tozzinjo

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      mislim da postoji jos jedna definicija srece , najgluplja na prvi pogled, ali je cist zen:

      sreca je izbjeci nesrecu u zivotu...

      07-27-2009 14:50 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
      Pipi Duga Carapa
      SexNepoznat



      Poruka: 2170
      Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od refleksija:

            citat od Pipi Duga Carapa:

          Po meni se sreca definise kao "Stanje unutrasnjeg mira i emotivne stabilnosti".
          Ne postoji univerzalan recept kako do tog stanja doci, ipak je moguce konstatovati da prvi korak ka tom stanju predsavlja udaljavanje iz zivota svega sto nas ne cini sretnim.


        s ovim se moram slozit....ovo sto se navodi da smo zdravo, da su djeca zdravo itd...to je meni nekako vise olaksanje jer smo uvijek u strahu za svoje voljene...sreca mi je kad vidim sestricnu kado se ukeca od sladoleda ili kad nas dvije idemo ispod starog mosta i kao nesto filozofiramo...a olaksanje mi je kad odem na spavanje s poznajom da je ona na sigurnom...
        sto se tice kontkretno mene pipica je opisala sta smatram pod srecom...s tim da bih ja dodala da ja osjecaj srece ne vezem cisto za ljude...dosta toga me cini sretnom...mnogo cesce neke sitnice i radnje nego ljudi sami...recimo odusevljenje moje mame kad prica kako joj je biljka ljubicice mutirala....ili voznja s tatom na motoru...vozanje s dragim u camcu i njegov trud da mi pokaze kako on vesla 11.gif

        sto se tice novca...ok...on je potreban svima nama...ali mislim da je upravo novac taj kji nas udaljava od srece i vise nas vuce ka materijalnom i generalno opstem slijepilu...ljudi su prestali da osjecaju i gledaju...jednostavno....bitno im je jesu li kupili ekstra vazu koja ide uz ekstra sofu i ekstra ogledalo koje ide uz ekstra lavabo...


      Sto volim komunicirati s tobom 11.gif
      Nadovezes se perfektno na moje misli svaki put 01.gif

      07-27-2009 15:08 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
      mostarac na sluzenom mostarac na sluzenom is a Male
      moforaja




      Poruka: 2481
      Location: milano

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      I to je sreca 10.gif

      ___________________________________________________________________
      Kad si ljut -broj do cetri ,kad si jako ljut-psuj

      07-27-2009 15:12 mostarac na sluzenom is offline Pregledaj poruke od mostarac na sluzenom Dodaj mostarac na sluzenom u listu prijatelja
      Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com