Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Sjecate li s ko je bio Blaz Kraljevic » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (11): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

danas je evo gledam na TV godisnjica od ubistva Blaza
ekzekutori su na slobodi a Blaz je ubijen jer je zagovaro cjelovitu BiH

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

08-09-2009 19:46 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5952
Location: U podrumu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Blaz je zasmetao mnogima jer se odupro koaliciji Bobana i Karadzica uspostavljenoj u Becu, i jer je odbacio veliko-hrvatsku politiku a zalagao se za nedjeljivu BiH, koja je bila i ostala domovina i hrvatskog naroda s njenih prostora.

Evo nešto o Blažu:

Roðen 17. septembar 1947. - Kruševo kraj Mostara, (9. august 1992.), komandant HOS-a Hercegovine, general Armije RBiH. Nakon izbijanja sukoba u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovnini, iz Australije gdje je bio aktivan u desnim krugovima hrvatske emigracije, vraæa se sa ostalim èlanovima veæ oformljenog HOS-a organizuje odbranu Bosne i Hercegovine i stavlja se pod komandu Predsjedništva RBiH. Kao vojni komandant Kraljeviæ je postigao odreðene uspjehe u Hercegovini: pomogao je u oslobaðanju Mostara skupa sa HVO i Armijom RBiH, zatim osvaja Stolac, i poèinje zauzimati pozicije oko Trebinja, najveæeg srpskog uporišta u istoènoj Hercegovini.

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

08-09-2009 20:18 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
Magistar Magistar is a Male
moforaja




Poruka: 2667

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sva sreæa pa je onaj teror koji su radili po gradu, relativno brzo završio , u devetom mjesecu 1992.
Ne dao bog da je Blažev HOS ostao još jedno mjesec-dva dana u Mostaru. Ne vjerujem da bi i jedna srpska glava ostala u gradu.

___________________________________________________________________

    08-09-2009 21:11 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    gore je bilo poslije Blaza

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    08-09-2009 21:17 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    Magistar Magistar is a Male
    moforaja




    Poruka: 2667

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kako kome, moj dobri Paša.

    Samo, ovdje prosipati nebuloze o B.K. i njegovim ''oslobodilaèkim pohodima'', a prešutiti zloèine koji su raðeni na oèigled cjelog grada, je više nego žalosno.
    Èovjek jeste tragièno i muèki ubijen, to svi znamo, ali to ga ne ekskulpira od drugih zloèina koji su uraðeni s njegovim znanjem.

    Pogotovo kada mi se na ovu temu naljepe razni ''slovenci'' i ''sarajlije'' i pokušaju da me uèe neèemu što sam svojim oèima gledao. Fujjjj.

    ___________________________________________________________________

      08-09-2009 21:27 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
      Viking Viking is a Male
      bice nesto od mene




      Poruka: 422
      Location: daleko brato

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      HOS- haustorske odbrambene snage gasi svjetla 21.gif

      08-09-2009 21:47 Viking is offline Pregledaj poruke od Viking Dodaj Viking u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9503
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      niko ne presutkuje zlocine po gradu samo o blazu pisemo na ovoj temi
      danas mu je godisnjica a htjeli mi to ili ne on je dio istorije
      kakava takava istorija je i ne moze se dlanom sunce pokriti

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      08-09-2009 22:12 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      bosonoga bosonoga is a Female
      lela




      Poruka: 2804
      Location: daleka polja

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      a ja gledam ko je otvorio temu 13.gif 13.gif
      kajser svaka cast 18.gif

      ___________________________________________________________________
      ^¨tamo me nema , ovdje nisam ^¨ jok.gif

      08-09-2009 22:16 bosonoga is offline Pregledaj poruke od bosonoga Dodaj bosonoga u listu prijatelja
      makso makso is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 2849
      Location: andaluzija

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Magistar:

        Sva sreæa pa je onaj teror koji su radili po gradu, relativno brzo završio , u devetom mjesecu 1992.
        Ne dao bog da je Blažev HOS ostao još jedno mjesec-dva dana u Mostaru. Ne vjerujem da bi i jedna srpska glava ostala u gradu.


      Donekle si u pravu, mada znamo svi (ako znam ja,znas i ti) tko su bili ucesnici tih zlocinackih radnji. Ako zanemarimo komandnu odgovornost (Blaza bi najvjerovatnije docekao Haag), ti pojedinci koji su zlostavljali i ubijali Srbe, istog dana su presli u redove HVO gdje su radili isto, s tim sto su nakon nekog vremena pod svoj teror uzeli i muslimane(bosnjake) i 'normalne' hrvate.

      Politicki gledajuci, Blaz Kraljevic je htio NDH do Drine, a javno je zastupao cjelovitu BIH (unutar NHD). Njegov neprijatelj su bili srbi.

      HVO je htio podjelu BiH, neprijatelji HVo su bili srbi, muslimani, i ostali, javno su zagovarali svasta, a tajno jos vise.

      Nek je Blazu laka zemlja, sa njim bi se barem izbjegao hrvatsko-muslimanski rat.

      21.gif

      ___________________________________________________________________
      prest'o sam 18.gif

      08-09-2009 23:10 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
      Maggie Maggie is a Female
      moforaja




      Poruka: 2736
      Location: daleko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od makso:

            citat od Magistar:

          Sva sreæa pa je onaj teror koji su radili po gradu, relativno brzo završio , u devetom mjesecu 1992.
          Ne dao bog da je Blažev HOS ostao još jedno mjesec-dva dana u Mostaru. Ne vjerujem da bi i jedna srpska glava ostala u gradu.


        Donekle si u pravu, mada znamo svi (ako znam ja,znas i ti) tko su bili ucesnici tih zlocinackih radnji.

          Ako zanemarimo komandnu odgovornost (Blaza bi najvjerovatnije docekao Haag), ti pojedinci koji su zlostavljali i ubijali Srbe, istog dana su presli u redove HVO gdje su radili isto, s tim sto su nakon nekog vremena pod svoj teror uzeli i muslimane(bosnjake) i 'normalne' hrvate.

            Politicki gledajuci, Blaz Kraljevic je htio NDH do Drine, a javno je zastupao cjelovitu BIH (unutar NHD). Njegov neprijatelj su bili srbi.

            HVO je htio podjelu BiH, neprijatelji HVo su bili srbi, muslimani, i ostali, javno su zagovarali svasta, a tajno jos vise.

            Nek je Blazu laka zemlja, sa njim bi se barem izbjegao hrvatsko-muslimanski rat.

              21.gif
              21.gif

            ___________________________________________________________________

              08-10-2009 04:56 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
              metallica metallica is a Male
              moforaja




              Poruka: 8228
              Location: CH.WILLA(uglavnom)

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              uuuuh jebo te teske teme zeludac te zaboli 21.gif 28.gif

              ___________________________________________________________________

                08-10-2009 07:03 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
                RIO RIO is a Male
                bice nesto od mene




                Poruka: 452
                Location: Tamo gdje je sunce najljepse, i gdje protice zelena ljepotica...

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                "Kraljeviæ je imao èin generala Armije BiH i u tom trenutku bio je to najviši vojni èin koji je jedan Hrvat imao u BiH, istakli su njegovi suborci".
                Nadjoh citat na jednoj stranici, e sada se vi zapitajte sto je on imao ovaj cin i ko mu ga je dao, a ovi drugi sta se bunite Srbi su napali Mostar, i svaki lojalni srbin je mogao da bude u Armiji ili TO nije morao da ide u HOS, i ostali su u gradu i branili Mostar, a ovi sto su htjeli da imaju svoju drzavu i "njihov" Mostar malo su se zajebucnuli, neka se vrate odakle su i sljegli...

                ___________________________________________________________________
                Gle, ko bi rek'o, ja sjedim sasvim sam ko zatocenik svoje sugestije, svjestan da bez nje ja propadam i nestajem brzinom svjetlosti....

                08-10-2009 07:41 RIO is offline Homepage of RIO Pregledaj poruke od RIO Dodaj RIO u listu prijatelja
                grozdana grozdana is a Female
                samo sto nisam




                Poruka: 1047

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                pa bjeri ta ce Blaz...
                onako naivno pustio da ga skutorija smakne....
                sta bi bilo da tako nije bilo niko ne zna....Srbi sigurno ne zale za njim....

                ___________________________________________________________________

                  08-10-2009 09:48 grozdana is offline Posalji email za grozdana Pregledaj poruke od grozdana Dodaj grozdana u listu prijatelja
                  Amaryllis Amaryllis is a Female
                  seka




                  Poruka: 844

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  vidi @magistra, covjek bi pomislio da se borio za multietnicku Herceg-Bosnu (u uniformi HVO-a dakako)19.gif 13.gif

                  08-10-2009 10:25 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
                  Magistar Magistar is a Male
                  moforaja




                  Poruka: 2667

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Mogu tek misliti za kakvu bi se ti multietnièku državu borila 02.gif. O ljutu bi jadu svijet zabavili.

                  Doduše, bila bi tu i neka mala prednost - moglo bi se zakonski imati više žena.
                  Samo ne znam kako bi mi stajale one èafetli hlaèe i bradica. 11.gif

                  ___________________________________________________________________

                    08-10-2009 11:06 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
                    Amaryllis Amaryllis is a Female
                    seka




                    Poruka: 844

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Grdno se varas @magistre, moja borba je da radjam seike 04.gif …i da ih dobro obrazujem, da im takvi sarlatani poput tebe ne bi mogli prodavati muda pod bubrege. 12.gif 23.gif

                    08-10-2009 12:05 Amaryllis is offline Pregledaj poruke od Amaryllis Dodaj Amaryllis u listu prijatelja
                    premier premier is a Male
                    proplivo


                    Poruka: 12
                    Location: Mostar

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Interesantan vid borbe 01.gif

                    Pupak na pupak 13.gif 13.gif

                    08-10-2009 12:38 premier is offline Pregledaj poruke od premier Dodaj premier u listu prijatelja
                    Magistar Magistar is a Male
                    moforaja




                    Poruka: 2667

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Ima i Bangladeš preko 150 milijuna ljudi, pa koji æe mu 38.gif ac...

                    ___________________________________________________________________

                      08-10-2009 12:42 Magistar is offline Posalji Email za Magistar Pregledaj poruke od Magistar Dodaj Magistar u listu prijatelja
                      chaba chaba is a Male
                      moforaja




                      Poruka: 2558
                      Location: EU

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Blaž ko neki borac za BiH je bitan onoliko koliko je i trajao, znaèi vrlo malo, obièan ratni zloèinac poput Tute ili Štele koji bi završio ko ta dvojica da ga ne roknuše. Ono što ga èini mrvicu manje negativnog od udbaša i prelivoda koji su pozavršavali u hdz-u i hvo-u i koji su mu i došli glave je što si mu znao šta misli i za šta se bori.i što mu je borba za hrvatsku ipak bila bitnija od džepa.

                      08-10-2009 14:27 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
                      Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
                      moforaja




                      Poruka: 5952
                      Location: U podrumu

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od chaba:

                        Blaž ko neki borac za BiH je bitan onoliko koliko je i trajao, znaèi vrlo malo, obièan ratni zloèinac poput Tute ili Štele koji bi završio ko ta dvojica da ga ne roknuše. Ono što ga èini mrvicu manje negativnog od udbaša i prelivoda koji su pozavršavali u hdz-u i hvo-u i koji su mu i došli glave je što si mu znao šta misli i za šta se bori.i što mu je borba za hrvatsku ipak bila bitnija od džepa.


                      ...................fino_receno.gif...............! 07.gif

                      ___________________________________________________________________
                      Moj Mostare ko ti lomi grane,
                      ko zavadi mostarske jarane,
                      ko to tebi istoriju piše,
                      ko to želi da te nejma više.

                      08-10-2009 15:05 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
                      Stranica (11): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] nove poruke | aktuelne teme | forum
                      Postavi novu temu Odgovori
                      Go to:
                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com