Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » LEGENDE MOSTARA » Zara Vlaho » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8039

Zara Vlaho Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Žara Vlaho: Prije se nije pitalo ko si i šta si danas su vremena drugaèija


- Nekada smo sjedili prièali bilo nas je po trideset, danas je sve manje, od stare ekipe sad sjedimo ja, Bruno Repar, Kaža Jelèiæ, profesor Pehar, Cojla, Toma Mazalo, Franjo Šuman, sjedimo, popijemo piæe, kafu u našem standardnom terminu od 12 do 14 sati, pa polako kuæi. Kad se sjetim nekada, nisi mogao od naveèer proæi od ''Hita'', do ''Musale'' ,bilo je najmanje 5000 ljudi i nije se pitalo koje je koje nacije, ko je ko,nikad nismo držali do toga, danas je drugaèija prièa - govori za Studio 88 Žarko Žara Vlaho legendarni mostarski ugostitelj



    Prièati o Mostaru, legendama ovog grada, prisjeèati se prošlih vremena, a ne spomenuti legendarnog mostarskog ugostitelja Žarka, Žaru Vlahu je jednostavno nemoguèe. Žara je èitav svoj radni vijek
    proveo kao privatnik, u gradu Mostaru poznatiji kao vlasnik prvo '' Tri platana'' pa kasnije restorana ''Vlaho''. Danas ''Vlaho'' živi penzionerskim životom, svako jutro lagani krug po Mostaru, kafa sa starim prijateljima.

    O svom poèetku Vlaho kaže :

    - Ja sam uvijek razmišljao o tome da otvorim neki restoran. Restoran sam otvorio svojoj ženi i sinu, legendarni restoran '' Tri platana'', a ja sam uporedo otvorio graðevinsku firmu. U Sloveniji sam radio, zaradio sam dobre pare, ali je uvijek ta nostalgija vukla prema Rondou.

    Mnogi poznati i priznati mostarci su barem jednom svratili '' kod Vlahe''.

    - Kod mene je uobièajna bila postava slikara, Mladen Soldo, Ico Voljevica, Jusa Nikšiæ, pa onda fudbaleri Veleža iz tog perioda.Od trenera Kokotoviæa, narod se '' kupio'' naveèer nisi mogao imati mjesta. Pa onda raja sa posla na posao, pa malo svrate , Zahum je bio pun ljudi. Nije bilo bitno da li kapitalista, komunista.Danas se teško može nešto tako ponoviti.

    Vlaho je uvijek u društvu sportista uvijek uz Velež igraèe, Veleža iako nikada nije bio profesionalni fudbaler.

    - Bio sam ja u upravi Veleža, bili smo stalno uz tim, kod mene su se hranili pet- šest igraèa je uvijek kod mene se hranilo. Mogli su da jedu šta hoæe i koliko hoæe, nekad se puašalno plaèalo, nekada se nije niti naplaèivalo. Voljeli smo i mali fudbal, imali smo ekipe, po cijeli da bi igrali iza Gimnazije, na Kantarevcu. Ja nikada nisam imao interes svoj neki u Veležu, ali to je bila molja ljubav, uvijek sam bio tu spreman da pomognem - istièe izmeðu ostalog Vlaho u razgovoru za Studio 88.

    O Mostaru nekad i sad, Veležu, kafanama i restoranima, danas smo razgovarali sa Žarkom, Žarom Vlahom, legendarnim ugostiteljem, prije svega mostarcem. Poslušajte razgovoru cijelosti.



    Razgovor sa Zarom mozete poslusati na studio 88

    ___________________________________________________________________
    33.gif 33.gif 33.gif

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane denani dana 03-13-2009 u 10:55.

    03-13-2009 10:53 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
    mario kljajo mario kljajo is a Male
    mofo beba


    Poruka: 1
    Location: mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Žara je legenda.

    03-23-2009 08:56 mario kljajo is offline Homepage of mario kljajo Pregledaj poruke od mario kljajo Dodaj mario kljajo u listu prijatelja
    mumin
    SexNepoznat



    Poruka: 1312
    Location: MOSTAR

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    10.gif 10.gif 10.gif

    ___________________________________________________________________

      03-24-2009 21:03 mumin is offline Pregledaj poruke od mumin Dodaj mumin u listu prijatelja
      mostar2 mostar2 is a Female
      moforaja




      Poruka: 4907
      Location: centar2,Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      .

      ___________________________________________________________________
      ...lepo je znati da postojiš u mom životu...nije bitno otkad,koliko, a ni zašto.Lepo je otvoriti oèi i jednostavno znati da si blizu..........." 01.gif 01.gif 33.gif

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane mostar2 dana 05-29-2009 u 03:04.

      05-28-2009 17:32 mostar2 is offline Posalji email za mostar2 Pregledaj poruke od mostar2 Dodaj mostar2 u listu prijatelja
      DEN DEN is a Female
      samo sto nisam


      Poruka: 1171

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Tri platana 33.gif

      ___________________________________________________________________
      NERETVA KROZ VENE TECE

      10-23-2009 23:54 DEN is offline Pregledaj poruke od DEN Dodaj DEN u listu prijatelja
      abraxas abraxas is a Male
      moforaja




      Poruka: 6999
      Location: Jazzbina Abraxas

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Zanima me je li rekao tajnu kako su njegovi peèeni janjci imali toliko kostiju? Uz svaku porciju dobio si i "kostura ekipe". Ali nismo se žalili. Takav bio vakat a i knjiga žalbi nije bila tada u upotrebi. 02.gif Takav vakat. Bio. Cijeli Mostar ga je poznavao. A danas ne vjerujem da 1% stanovnika poznaje Žaru. Takvo vrijeme. Danas. Pa vi kontajte. Stanovnici. Graðani skontali odavno.

      10-24-2009 00:11 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
      Maggie Maggie is a Female
      moforaja




      Poruka: 2736
      Location: daleko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Tri platana, odgojila se iduci gore dole uz bastu 02.gif

      ___________________________________________________________________

        10-24-2009 00:36 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
        djemila djemila is a Female
        Naj-Moder 2008




        Poruka: 11483
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Sad su dva platana..jedan posjecen

        ___________________________________________________________________
        Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

        10-24-2009 00:41 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
        tvrancic tvrancic is a Male
        moforaja




        Poruka: 5028
        Location: Umag - Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Pusto, pusto - pa se kod Vlahe naruèi jetra na žaru i pivce 26.gif

        ___________________________________________________________________

          10-24-2009 11:15 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
          nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com