Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Gdje smo mi u stvari? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): [1] 2 3 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1897
Location: Mostar u srcu

Gdje smo mi u stvari? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zbog onoga tamo,dosli smo ovamo,
oni sto su tamo,isto bi ovamo!
Jeste li vi stvarno "Tamo ili Ovamo"?
Kakvi su vasi argumenti za biti tamo ili vamo,sta je za vas tamo a sto vamo.
Dali vam se desaje da za odlaske u Mostar,govorite idem kuci,pa onda za povratke vamo govorite idem kuci,
dali vam se vrti u glavi od tih silnih kuca kojima se vracate.

03-15-2010 19:45 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

....gdje je srce tu je dom...
....gdje se osjecas dobro, tu je dom...

ne idem ja nigdje13.gif ali mislim da bi mi kuca bila tamo gdje se osjecam dobro...u biti zasto mora biti statican kuca, moze biti kuca putujuca 01.gif

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane refleksija dana 03-15-2010 u 19:48.

    03-15-2010 19:47 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    Omar Omar is a Male
    moforaja




    Poruka: 1897
    Location: Mostar u srcu
    pokretac teme Thread Started by Omar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ovdje poznajem dosta nasih ljudi koji su ni tamo ni vamo,
    totalno su izgubili sjaj u ocima i onu razdraganost sa kojom su nekad isli kroz zivot.
    Ne govore dobro jezik zemlje u kojoj zive.Rade nocne smjene u nekim jezivim fabrikama,
    gdje su ljudski uslovi rada zaboravljeni pojam.
    Tuzni su ali su vamo zbog djece,jer su njihovi zivoti nekako vec uokvireni.
    Djeca se polako uklapaju u to drustvo,nalaze poslove,drugare,
    nalaze mjesto pod suncem,Ali nije to put koji su birali,
    Vamo su jer su morali da odu iz svojih krajeva,jer je netrepljivost u tim krajevima
    prelazila granice izdrzljivosti.
    Ovi,(ja,mi,vi)ljudi su vamo zbog djece,to su oni koji su ni tamo ni vamo,
    ti ljudi svaku noc odlaze da spavaju sa samo jednom idejom,
    kako ce vec mozda sutra naci nacin da se vrate tamo negdje,
    da se konacno njihovo putovanje zatvori,na mjestu gdje je pocelo 10.gif
    Mislim da nas ima mnogo takvih,i ja im oprastam sto su ni "Tamo ni Vamo"

    03-15-2010 20:03 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
    Omar Omar is a Male
    moforaja




    Poruka: 1897
    Location: Mostar u srcu
    pokretac teme Thread Started by Omar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od refleksija:

      ....gdje je srce tu je dom...
      ....gdje se osjecas dobro, tu je dom...

      ne idem ja nigdje13.gif ali mislim da bi mi kuca bila tamo gdje se osjecam dobro...u biti zasto mora biti statican kuca, moze biti kuca putujuca 01.gif


    Refleksija,dojadi kuca putujuca,chrust me 01.gif

    03-15-2010 20:07 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    neki ljudi ne smadraju odredjeni grad, mjesto, drzavu svojom kucom....smatraju cijelu planetu ili mjesto gdje se osjecaju dobro...recimo moja svekrva, nema apsolutno nikakve zelje da se vrati u bih niti ima neku nostalgiju niti se osjeca da je tamo ili ovamo...zivi zena u americi i tamo je sretna....slazem se ja s tobom da ima ljudi koji pate za mjestom u kojem su rodjeni, odrasli iproveli veliki dio zivota....ali opet ima onih kojima to ne predstalja neku ulogu...meni licno ne predstavlja...bez problema bih mogla zivjeti negdje drugo.....jedino sto bi m inedostajalo su meni dragi ljudi...hocu da kazem, tamo gdje si sretan tu je tvoj dom....danas moze biti mostar, sutra sarajevo, prekosutra neko sasvim trece mjesto...
    uostalom sad kad je rat prosao svak moze da radi na tome da se vrati ako uistinu zeli...ako nesto uistinu zelsi da uradis nema onda vaganja za ili protiv....nego ides srcem i cao...impulsivno....vidjeces kako bi se odmah vratio tamo ili ovamo 13.gif salu na stranu...
    ja se samo pitam sta ljudi koji su ni tamo ni vamo cine na tome da budu ili tamo ili vamo

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      03-15-2010 20:28 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      dobar ti ovaj izraz omare "ni tamo ni vamo"

      ja sam jedan od tih .... iako imam odlican poso, i sve ostalo ... nadam se da nisam uzgubio sjaj u ocima ..... ali sam ni tamo ni vamo. fakat.

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      03-15-2010 20:53 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      da odgovorim refleksiji na pitanje "ja se samo pitam sta ljudi koji su ni tamo ni vamo cine na tome da budu ili tamo ili vamo"


      nije to bas tako jednostavno.

      ako se odlucis za "tamo" onda su ti sve nade propale za "vamo", i sa tim i dio tebe se ugasi. nekako bi se osjeco da sam iznevjerio svoje korjene. tesko je tu napola vagati.

      ako se odlucis za "vamo" onda opet imas probleme sasvim drugacijeg karaktera: dje ces stanovati od cega ces zivjeti, sta ce djeca, dje ce ... razumijes vec .....

      nije tu lako biti pametan. ne moze se uvijek ici srcem ako ces ostetiti nekoga u procesu, na primjer djecu, zenu ... familiju.

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      03-15-2010 20:58 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      Omar Omar is a Male
      moforaja




      Poruka: 1897
      Location: Mostar u srcu
      pokretac teme Thread Started by Omar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Vidis ima ljudi pa su sretni tamo,
      iskreno govoreci uvijek sam se pitao,kako su se nasi ljudi stopili s ljudima drugacije tradicije,misljenja stava i svega uopce(sve laznjaci),uvijek je trava zelenija negdje drugdje,
      skromnost ljudskog roda sta"s,ali moje privatno misljenje je "Lazu sami sebe"?
      Dodje mi momenat,ne znam sto bi sa sobom,jedna kafa sa prijateljem u Mostaru vrijednija je od svega na svijetu.
      Sjednes sa nekim sa kim su rijeci nepotrebne samo se pogledamo i sve razumijemo.

      03-15-2010 21:01 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      a kad sve skupa sagledas i mi tamo i oni vamo smo ga popusili, da izvines.

      ne valja nikome ni tamo ni vamo. tamo ne valja zbog jednih razloga, a vamo ne valja zbog sasvim drugacijih razloga

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      03-15-2010 21:13 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      omare, nista nije konstantno....uvijek se sve mjenja,tako da to sto ti trazis je nemoguce iz cistog razlgoa sto ti i tvoj prijatelj iz mostara niste isti ljudi tako da taj pogled nije dovoljan da se razumijete....zasto ti neko tamo gdje ti zivis ne bi mogao biti prijatelj s kojim pijes kafu....
      @tana, znaci osnovni instinkt za prezivljavanjem odredjuje gdje cemo zivjeti, znaci nema tamo ili ovamo....s tim da isto tako mislim ako neko smatra da moze negdje naci bolji zivot i srecu zasto ne bi pokusao bez obzira na sve...pa upravo nas taj instinkt i tjera da se stalno mjenjamo i tezimo ka necem boljem....mjesto gdje cemo pronaci sebe i svoj mir je totalno irelevantno u tom slucaju...

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane refleksija dana 03-15-2010 u 21:36.

        03-15-2010 21:36 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        Omar Omar is a Male
        moforaja




        Poruka: 1897
        Location: Mostar u srcu
        pokretac teme Thread Started by Omar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Tana,ne znam sto bih ti rekao,znam samo da nema obecane zemlje,
        obecano je ono gdje uspijemo da ostvarimo svoje snove,planove,ili ih bar nacmemo!
        Moze se mnogo profesionalno i materijalno napredovati,uz prepreke koje su prisutne bilo gdje se nalazis.
        Ovo ovdje dozivljajem kao vjestacku tvorevinu,bez velike ljudske i historijske vrijednosti,
        ovo ovdje(moje glediste),vidim kao neku mega konstrukciju,koja nema bas najstabilnije postolje...

        03-15-2010 21:46 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        nije refleksija, nisam reko da je taj instikt "driver" ovdje.

        kad covjek razmislja o svemu ovome tu je u ogroman faktor kao djeca zena, familija.
        kad bi covjek bio sam lako(puno lakse) bi se odlucio na neke korake.


        neke stvari nisu predmet kocke i pokusaja ... ne znam ..... nije to tako jednostavno.

        tvrdim ti da vecina mostaraca zeli da se vrati u mostar, i citav zivot ce to zeljeti ali se nikada nece odluciti na taj korak. ne zato sto su neodlucni ili nemaju "bubrega" nego zato sto je komplikovano ...

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        03-15-2010 21:50 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        Omar Omar is a Male
        moforaja




        Poruka: 1897
        Location: Mostar u srcu
        pokretac teme Thread Started by Omar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od refleksija:

          omare, nista nije konstantno....uvijek se sve mjenja,tako da to sto ti trazis je nemoguce iz cistog razlgoa sto ti i tvoj prijatelj iz mostara niste isti ljudi tako da taj pogled nije dovoljan da se razumijete....zasto ti neko tamo gdje ti zivis ne bi mogao biti prijatelj s kojim pijes kafu....
          @tana, znaci osnovni instinkt za prezivljavanjem odredjuje gdje cemo zivjeti, znaci nema tamo ili ovamo....s tim da isto tako mislim ako neko smatra da moze negdje naci bolji zivot i srecu zasto ne bi pokusao bez obzira na sve...pa upravo nas taj instinkt i tjera da se stalno mjenjamo i tezimo ka necem boljem....mjesto gdje cemo pronaci sebe i svoj mir je totalno irelevantno u tom slucaju...


        Refleksija,za mene su ovdje sve vjestacki prijatelji kao i drzava im 01.gif
        A i ovi nasi se Amerikanizovali(cast izuzecima),da me to jednostavno odbija,ja sam ti stara dusa 10.gif

        03-15-2010 21:54 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
        Omar Omar is a Male
        moforaja




        Poruka: 1897
        Location: Mostar u srcu
        pokretac teme Thread Started by Omar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Kitica za Tanu 02.gif
        Pitove ruke nisu vise mlade
        sezdeset godina za dolar rade
        a negdje daleko u ilinoji
        nadgrobna ploca stoji i prazan kovceg ceka,
        da Pit stigne iz daleka kad umoran zaspe i vise se ne probudi.
        Jedino za cim zudi je da umjesto blazenstva i raja vidi zoru kako rudi
        i sunce starog kraja,i dalje se zvizdi 01.gif

        Moj Tana burazeru,dobro si rekao mi smo ga opusili 04.gif

        03-15-2010 22:03 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
        Borna Borna is a Female
        samo sto nisam




        Poruka: 1023
        Location: èardak ni na nebu,ni na zemlji

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        tamo gdje zivis sve vidis u crno-bijeloj kombinaciji,
        obicno je ono za cim ceznes u koloritu, kod nasih ljudi
        jos i u "koloritu proslosti"...

        ___________________________________________________________________

          03-15-2010 22:04 Borna is offline Pregledaj poruke od Borna Dodaj Borna u listu prijatelja
          abraxas abraxas is a Male
          moforaja




          Poruka: 6999
          Location: Jazzbina Abraxas

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Moja sreæa je u tome što od roðenja imam dva zavièaja i što sam vrlo mlad shvatio da bilo kuda idem vuèem sebe sa sobom. A obièno èovjek ide da nešto pronaðe ili nešto ostavi iza sebe. I kada sam shvatio to što sam shvatio ( barem si tako umišljam) sve što mi treba za sreæu i nesreæu pronalazim u sebi. Mostar? Mjesto gdje sam roðen i gdje sam nauèio neke važne stvari. Ništa kontra njega. Želim mu iskreno sve najbolje. I mostarcima. 33.gif

          03-15-2010 22:20 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17879
          Location: na prinudnom radu :)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ja sam jedan od onih sto smatra da ne mozes PRAVOG prijatelja naci u ceterdeset i nekoj,
          pravi prijatelj je iz djetinjstva. cast izuzetcima.

          kod kuce barem imam par ovih prijatelja iz djetinjstva, sto u tudjini svakako nemam.

          p.c. ja jos uvijek pod pojmom "kod kuce" smatram mostar. djaba sve.


          @abra to si jedan od rijethih sretinka da imaju dva zavicaja i da se jednako dobro osjecaju u oba.

          @borna - fino receno

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          03-15-2010 22:28 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17879
          Location: na prinudnom radu :)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Omar:

            Tana,ne znam sto bih ti rekao,znam samo da nema obecane zemlje,
            obecano je ono gdje uspijemo da ostvarimo svoje snove,planove,ili ih bar nacmemo!
            Moze se mnogo profesionalno i materijalno napredovati,uz prepreke koje su prisutne bilo gdje se nalazis.
            Ovo ovdje dozivljajem kao vjestacku tvorevinu,bez velike ljudske i historijske vrijednosti,
            ovo ovdje(moje glediste),vidim kao neku mega konstrukciju,koja nema bas najstabilnije postolje...


          dobro si to reko - mozemo napredovati profesionalnom pogledu i u jos mnogo nekih pogleda, ali vazda ce nam faliti "ono malo duse"

          amerika je fer drzava, niko to ne moze da porekne. to znamo i ti i ja omare.
          kad vec nisam kod kuce vjerovatno je bolje ovdje nego negdje drugo. ali djaba opet covjek nije rahat .....

          p.s. ispade sada da sam u nekom crnjaku, ne bi zelio da me tako shvatite jer nisam. jednostavno pricamo ...

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          03-15-2010 22:32 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          abraxas abraxas is a Male
          moforaja




          Poruka: 6999
          Location: Jazzbina Abraxas

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od tana:

            ja sam jedan od onih sto smatra da ne mozes PRAVOG prijatelja naci u ceterdeset i nekoj,
            pravi prijatelj je iz djetinjstva. cast izuzetcima.

            kod kuce barem imam par ovih prijatelja iz djetinjstva, sto u tudjini svakako nemam.

            p.c. ja jos uvijek pod pojmom "kod kuce" smatram mostar. djaba sve.


            @abra to si jedan od rijethih sretinka da imaju dva zavicaja i da se jednako dobro osjecaju u oba.

            @borna - fino receno


          Tana ovo je živa istina: prijatelj se stièe u mladosti dok još nismo neko i nešto i nismo preraèunljivi. A održati prijateljstvo je umjetnost. I sreæa. I bogatstvo.

          03-15-2010 22:36 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
          Omar Omar is a Male
          moforaja




          Poruka: 1897
          Location: Mostar u srcu
          pokretac teme Thread Started by Omar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Svi hoce vamo,niko ne bi tamo,kad bi svi ovamo,ko bi onda tamo.
          Ko nas je poslao vamo,ostao bi tamo,jer ne smije vamo,a njemu je tamo bolje nego
          nama vamo,pa onima tamo ne da vise vamo,trebaju mu tamo!
          A mi smo ni ovamo ni tamo,
          glava nam je ovamo a srce tamo,
          a oni su samo tamo..

          03-15-2010 22:37 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
          Stranica (4): [1] 2 3 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com