Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Navikavanje,Odvikavanje,Shokovi..... » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

10.gif Potpisujem sve sto je Refleksija napisala! 33.gif
Kako ljudi zive u mostaru znam dobro.Cesto sam bila tamo, a kako izeka stara kaze :
" sit gladnog ne razumije..", tako svi koji su u nekoj zemlji u neuporedivo su boljoj sitaciji
od ljudi u nas.Pa vrte se tv emisije stalno , gladnih i polugladnih , mnogo!
Razumijem dijasporu nece da se vrate , pogotovo ko ima djecu malu , posao..
Tesko jeste , u nas iluzija je pricat da ce situacija bit bolja , proce dugo vremena mislim. 14.gif dok se to desi.
Jedna starinska kaze:
djete majki trazi cokoladu , da mu kupi,
majka njemu : " Nemam , sine !"
a djete majki :
" ma neka nemas , kupi mi cokoladu"-
( malo dijete ne zna sta je nemati..)
"odvikavanje " -"privikavanje " je tema , e lako se na dobro naviknuti , i u dobru biti, i psiholoski si ok, jer imas ,ne brines sta ces jesti sutra.
A, haj budi dobro kad nemas , e to je to !Mnoge je stigla zidovska izreka " imo pa nemo "
a to je Mostarska stvarnost, iz koje proizilazi , ljudski bunt, nervoza , briga kako opstat ,
prezivit do prvog.Sta reci , nista vise.
33.gif

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

04-17-2010 22:50 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

u zemljama gdje zivimo ljudi su postovali zakone i drzavu i imaju povjerenja u vlast
zato i imaju sto im je potrebno a mi smo sletili i dobili sve povoljnosti
kada te sistem uzme u masineriju nema svrhe opirati se samo se opusti
mi smo svoju drzavu zapalili i sada ovo malo sto je ostalo hocemo da srubimo
kako se priviknuti nikako ja ko riba na suhom
iskreno pokusavao sam da shvatim ovu nasu raju i odustao sam svako zivi svoj zivot
svi su pametni i svi msile evo ih zandaraj i mene to pogadja tako da sam odustao

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

04-17-2010 23:27 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od refleksija:

    u nekim primjedbama se slazem donekle...ali bez uvrede, treba ziviti ovdje da bi se mogla dati realna slika i sud o svemu...neljubazne prodavacice i grozna usluga su djelom takve zbog toga sto mozda ta prodavacica nije primila platu 4 mjeseca a kuci ima 4 usta nahranit....ne bih da pravdam ikoga...ali ovdje je iz dana u dan sve gore i gore....moze mi neko sad pricat o optimizmu i tim folovima i ja sam bila takva ali sad stvari gledam realno....konkretno mostar je u govnima samo takim...ljudi koji su imali srecu i radili sad ostaju bez posla sto si rekao keks...mozda je malo lakse mladjim ljudima poput mene jer se nama lakse snaci za posao....izbijes nekako dinar a i to ti je ono da prezivis (da imas za hljeba sto bi se reklo) a sta s ljudima koji su stariji...nikog ovdje nije briga za onog malog covjeka...i sad....bez obzira za koga ko da glasa, vlast se promjeni itd...pa trebat ce godina i godina da mostar stane na noge...tako da svi ti shokovi i stresovi koje vi imate kad dodjete u mostar na odmor....mi ih prozivljavamo iz dana u dan, smetaju nam naravno....ali meni je na pameti kako cu ja platiti ratu kredita, platiti racune itd...te stvari koje ste vi pobrojali su me prije ljutile pravo i troisla sam energiju na to i na glupe i nesposobne tete na salterima...ali ode zdravlje a danas se razboli 7 dana, na poslu si vec otpisan...nazalolst nemam ja zivot da trosim na te stvari...a ni niko od nas...mislim da bi poludili kad bi na stvari gledali iz perspektive nekoga ko dodje ovdje na odmor...

    takodjer,porediti druge drzave i nas je apsurdno....nerealno...

    @pip, love youuuuuuu i zao mi je sto se nismo uspjele vidjeti...anw pisem ti u ponedeljak...komp mi kuci crk'o...svasta se izdesavalo heh cmokkkkkkkkk


mislim da je ovo jedan od najrealnijih presjeka situacije u mostaru. i mislim da mnogi dijasporci ovo ne shvataju. u mostaru su ljudi oguglali jer je to jedini nacin da covjek ne poludi.

imas 2 opcije: il' ces oguglati(filtrirati neke stvari i gledati da prehranis familiju), ili poluditi(i pustiti se niz vodu). u mostaru nema trece opcije.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

04-19-2010 16:36 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
R2-D2 R2-D2 is a Male
BUKACHAAAAA


Poruka: 5594
Location: La La Land

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Meni valahi 32.gif jedini shok tamo od vrucine...Inace sam pod parolom"nista nas ne smije iznenaditi" jos od rata...Sve dole ide...Opala...

___________________________________________________________________
I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
Sha-Shi is my name..and off course,

    I do piss excellence in the morning..

04-19-2010 17:01 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bas tako Robi,

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

04-19-2010 22:29 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1897
Location: Mostar u srcu
pokretac teme Thread Started by Omar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od refleksija:

      u nekim primjedbama se slazem donekle...ali bez uvrede, treba ziviti ovdje da bi se mogla dati realna slika i sud o svemu...neljubazne prodavacice i grozna usluga su djelom takve zbog toga sto mozda ta prodavacica nije primila platu 4 mjeseca a kuci ima 4 usta nahranit....ne bih da pravdam ikoga...ali ovdje je iz dana u dan sve gore i gore....moze mi neko sad pricat o optimizmu i tim folovima i ja sam bila takva ali sad stvari gledam realno....konkretno mostar je u govnima samo takim...ljudi koji su imali srecu i radili sad ostaju bez posla sto si rekao keks...mozda je malo lakse mladjim ljudima poput mene jer se nama lakse snaci za posao....izbijes nekako dinar a i to ti je ono da prezivis (da imas za hljeba sto bi se reklo) a sta s ljudima koji su stariji...nikog ovdje nije briga za onog malog covjeka...i sad....bez obzira za koga ko da glasa, vlast se promjeni itd...pa trebat ce godina i godina da mostar stane na noge...tako da svi ti shokovi i stresovi koje vi imate kad dodjete u mostar na odmor....mi ih prozivljavamo iz dana u dan, smetaju nam naravno....ali meni je na pameti kako cu ja platiti ratu kredita, platiti racune itd...te stvari koje ste vi pobrojali su me prije ljutile pravo i troisla sam energiju na to i na glupe i nesposobne tete na salterima...ali ode zdravlje a danas se razboli 7 dana, na poslu si vec otpisan...nazalolst nemam ja zivot da trosim na te stvari...a ni niko od nas...mislim da bi poludili kad bi na stvari gledali iz perspektive nekoga ko dodje ovdje na odmor...

      takodjer,porediti druge drzave i nas je apsurdno....nerealno...

      @pip, love youuuuuuu i zao mi je sto se nismo uspjele vidjeti...anw pisem ti u ponedeljak...komp mi kuci crk'o...svasta se izdesavalo heh cmokkkkkkkkk


    mislim da je ovo jedan od najrealnijih presjeka situacije u mostaru. i mislim da mnogi dijasporci ovo ne shvataju. u mostaru su ljudi oguglali jer je to jedini nacin da covjek ne poludi.

    imas 2 opcije: il' ces oguglati(filtrirati neke stvari i gledati da prehranis familiju), ili poluditi(i pustiti se niz vodu). u mostaru nema trece opcije.





Kako god da je mi propadosmo i ekonomski i moralno,a i prostorno!
















Demokratija je pravo da u ime naroda jebes narod!!! 21.gif

04-20-2010 21:27 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
Hogar Hogar is a Male
moforaja


Poruka: 2729
Location: daleko

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Omar:


    Kako god da je mi propadosmo i ekonomski i moralno,a i prostorno!

    Demokratija je pravo da u ime naroda jebes narod!!! 21.gif

Evo jedan poduzhi clanak (dodushe o situaciji u Srbiji) koji potpuno potvrdjuje ovu konstataciju. Nije mi namjera nikog bacat u crnjak, ali da bi se stanje poboljsalo potrebno je prepoznati problem.

...Nema više nestašica i rata, ali nema ni nade da æe ovakvo stanje ikada proæi. Na životnoj sceni je samo praznina u kojoj odzvanjaju oholost, nadmenost, glupost, neznanje i beda. Verujem da smo i mi razoèarali one koje smo izabrali da nas povedu u bolju buduænost. Zato nas guraju od sebe kao razoèarani makroi, verujuæi da još uvek ima naivnih i nezbrinutih duša na ulici

    http://www.e-novine.com/kolumna/ljiljana_jokic_kaspar/36760-Zlo-bira-slabe-nezatiene.html

___________________________________________________________________
lose,lose MSP

04-23-2010 16:11 Hogar is offline Pregledaj poruke od Hogar Dodaj Hogar u listu prijatelja
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1897
Location: Mostar u srcu
pokretac teme Thread Started by Omar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hogar,na zalost ali ovo je sve istina!

Plasi me zrtvovanje buducnosti za mitologiziranu sliku proslosti,
ona je izvjesna.....
Za recimo 10-godina,ces morati pored suzavca u licnom prtljagu imati jos
kojekakva orudja za nesmetanu setnju gradom,bice veselo...... 21.gif

04-23-2010 17:00 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

navikavanje .....


ja sam jedan od onih koji NE ZELE da se naviknu, jer ako se naviknem onda sam izgubio i zadnju nadu. neci da budem svabo u dotiranom filmu.

e sada sdruge strane ne moze covjek ni biti givikt, neke stvari covjem mora da prihvati i promijeni. nije sve crno na zapadu, i nista nije crno-bijelo. sve ti je stvar mjere.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

04-23-2010 17:44 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1897
Location: Mostar u srcu
pokretac teme Thread Started by Omar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

E moj Tana,mi svako malo,o odvikavanju,navikavanju,i sokovima,a polako tonemo,a samo pricamo
pricamo a u neznanju vehnemo za starim vremenima,koje mi nemoremo vise vratiti,djaba ti sve,
Divlji su uzeli stvari u ruke..... 01.gif

P.S.Refleksija svaki komentar ti je.. 10.gif

01-10-2011 19:58 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
KULJE1969 KULJE1969 is a Male
raja




Poruka: 1794
Location: Brace Krpo 19

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kad shvatis da te nista ne moze iznenaditi onda si na konju.

01-10-2011 21:52 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
Stranica (5): « prva ... « prethodna 2 3 4 [5] nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com