Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Da Li Da Se Vratim U Mostar ???? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prethodna 1 2 [3] 4 5 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tweetymo tweetymo is a Female
moforaja




Poruka: 3089
Location: dvica kruzno oko hita

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hoces se vratit ako si lud , kani se nostalgije od tog se ne zivi , a ovde otvarat ista ti je ko da sam sebi okacis kamen oko vrata i skocis u Neretvu, jednom rijecju samoubistvo iz zasjede , nego drzi se ti te svoje Švicarske, kidni ovamo da odmor kad mozes da ubijes nostalgiju al Švicu e ostavljaj ni za zivu glavu.

___________________________________________________________________
Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

05-14-2010 16:16 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
tweetymo tweetymo is a Female
moforaja




Poruka: 3089
Location: dvica kruzno oko hita

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od djelda:

    Puno skeptiènosti ovdje 14.gif 21.gif

    Pogotovo od raje koja nije u Mostaru trenutno...... 21.gif
    Jest da ruže ne cvatu, al' brate niko od gladi još ne umrje ovdje ( što za ostale države ne bih garantovao ) a i još sigurnu imamo mnogo manje bezkuænika i takvih socijalnih sluèajeva veæ po tamo inim metropolama.

    U biti dosta raje koja su silom ili milom otišla put bijela svijeta i dan danas su ''tamo'' na socijali, valjda se nisu snašli ili.... 14.gif

    A sa druge strane neznam nikoga, pogotovo Mostarca ili Mostarku, koji su se vratili a da im raja nisu pomogla da naðu posao, a znate kako to ide kao u svim demokratskim zemljama - 5 000 € u kovertu, malo vezice i eto ti ga poso u telekomu ili bolnici.......

    Zamolio bih pojedince koji imaju neke ''skromne'' komentare o Mostaru i životu u njemu da se suzdrže, pogotovu ako ne žive tu ( osim onih 10 ak dana u godini ), i ovdje sigurno ima hljeba za ljude koji hoæe da rade, a za neradnike Bogami nema nigdje, pa taman u Trezoru živjeli....

    Pozdrav i svako dobro !! 25.gif 33.gif

Djelda znas kako mozes doc do posla ako si zensko da rasiris noge sefu ili ako ti je tata u nekoj vodecoj stranci ili seventualno pridoslica a evo ja sam u Mostaru nisam ni neskolovana , bogami i dva strana jezika se govore , nisam ni informaticki nepismena , i muz mi je iz zapadne ercegovine pa nemam posla, nit cu ga u skorije vrijeme vidit ,zato bi ja doticnom mladicu toplo preporucila "DRZI SE TI ŠVICARSKE"

___________________________________________________________________
Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

05-14-2010 16:24 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
adis b adis b is a Male
rambling reck




Poruka: 1083

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

procitah ovdje a i iz prica se moze cuti "uletis nekome i dobijes posao u bolnici, opstini, ministarstvu, skoli, itd..."
a i sam znam nekoliko koji su to uradili i dobili poslove, neki sto su se vratili a neki sto nikad nisu ni otisli, napravili im pozicije "savjetnik savjetnika zamjenika ministra hvatanja magle"...
uglavnom skoro, nije skoro, nego svaka navedena ustanova je drzavna ustanova financirana od strane poreznih obaveznika
znaci vrati se i stavi se na grbacu ljudi koji placaju porez, na teret ionako preopterecenog budzeta...kao da nema vec dovoljno birokracije...

___________________________________________________________________
...

05-14-2010 16:55 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pa zar se mora svako zaposliti u drzavne firme, znam da je tu zagarantovana plata...ima li ista drugo..ima li proizvodnje ikakve...ma mora biti i toga...potencijala ima u nasoj zemlji koji se mogu iskoristiti..

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

05-14-2010 16:58 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
adis b adis b is a Male
rambling reck




Poruka: 1083

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

zato i rekoh u mom prijasnjem postu, ako misli privatni biznis... 10.gif

___________________________________________________________________
...

05-14-2010 17:09 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
djelda djelda is a Male
raja




Poruka: 1646
Location: dolina grka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od djemila:

    Djelda, ubrzo cemo je akoBogda piti u onoj hladovini 10.gif


Naravno 10.gif
Voda je pristavljena 02.gif

___________________________________________________________________
Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

05-14-2010 17:25 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
djelda djelda is a Male
raja




Poruka: 1646
Location: dolina grka

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

tweetymo od srca ti želim da što prije naðeš posao 10.gif

Stvarno imam punooooo raje vani, ali isto tako dosta je onih i koji su se vratili, i još uvijek se vraæaju - hvala Bogu 10.gif

Do sada ( od mojih prijatelja ) niko se nije vratio a da se pokajao 10.gif a u ostalom ta ne cvijetaju 33.gif nigdje ako ih sam ne posadiš 10.gif

___________________________________________________________________
Koliko god je rijetka istiska ljubav, još je mnogo rjeðe istinsko prijateljstvo !!! zivjeli.gif

05-14-2010 17:29 djelda is offline Posalji email za djelda Pregledaj poruke od djelda Dodaj djelda u listu prijatelja
mami mami is a Female
raja




Poruka: 1378
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Meni je žao što sam ostala ovdje. Nikome ne bih preporuèila da se vrati. Istina, još uvijek nitko nije umro od gladi, ali se radi o kvaliteti života koji je ovdje nikakav. A naroèito tko ima djecu - e to je tek veliki jad. Nema ovdje ništa što bi èovjeka privuklo. Ama baš pa ništa.

___________________________________________________________________
25.gif

05-14-2010 17:42 mami is offline Pregledaj poruke od mami Dodaj mami u listu prijatelja
tweetymo tweetymo is a Female
moforaja




Poruka: 3089
Location: dvica kruzno oko hita

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od mami:

    Meni je žao što sam ostala ovdje. Nikome ne bih preporuèila da se vrati. Istina, još uvijek nitko nije umro od gladi, ali se radi o kvaliteti života koji je ovdje nikakav. A naroèito tko ima djecu - e to je tek veliki jad. Nema ovdje ništa što bi èovjeka privuklo. Ama baš pa ništa.



Mami potpuno se slazem s tobom


a djelda nije stvar u drzavnim ili privatnim firmama , stvar je opcenito o mogucnosti zaposljavanja , covjece ja sam radila u privatnoj firmi (pansion) 20 h bez pauze i vozarila svaki dan za nekih jadnih 600 km, bez da sam bila osigurana ,a da ne pricamo o penzionom o tom mogu samo sanjati.
Pa sad ti skontaj.

___________________________________________________________________
Hendikepirano dijete nit' je bolesno nit' zarazno. Ono samo traži da bude prihvaæeno u našoj/svojoj zajednici. 97% neæe preuzeti ovu poruku kao status, ako si ti jedna/jedan od 3% preuzet æeš ovu poruku bar na jedan dan !

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane tweetymo dana 05-14-2010 u 18:04.

05-14-2010 18:02 tweetymo is offline Posalji email za tweetymo Pregledaj poruke od tweetymo Dodaj tweetymo u listu prijatelja
bjelopoljac bjelopoljac is a Male
bice nesto od mene


Poruka: 350
Location: USA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ova je dobra!!! 27.gif

      citat od mostarac na sluzenom:

    vrati se jasta ces da narod dole o cemu ima pricat 04.gif 10.gif

05-14-2010 19:04 bjelopoljac is offline Pregledaj poruke od bjelopoljac Dodaj bjelopoljac u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4415
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nimalo lahka odluka.
sto nedavno rece jedan iz bijeljine"ni u kovcegu me nece doli vratiti"

ako se vratis zna s sta te ceka!
A vidim ahnitova vratio se e sto ja nisam na njegovom mjestu nikad se nebih vratio/vratila.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

05-14-2010 20:04 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od bjelopoljac:

    Ova je dobra!!! 27.gif

        citat od mostarac na sluzenom:

      vrati se jasta ces da narod dole o cemu ima pricat 04.gif 10.gif

13.gif 13.gif 13.gif
pa pricaju , uz kafu bio ko u dijaspori il ne !
svako je za se slucaj , bio tamo jal ovamo , u tudjini , i svako ima razloge svoje licne...
i odlucit ce sta je bolje za njega .
A to 07.gif pricat ce, pa procitah na ovoj stranici u smislu dasu" zaboravili u dijaspori ko su . bili, kao djeca itd.."-eto bili tamo , bili ovamo pricat ce se, komentarisati..
a, ja opet , i jopet kazem , da cu sebe poslusati , ja odluciti gdje cu zivjeti , a kako svima nek i meni bude , vrtio me rulet zivota , prosla i vrh , i dno, i sredinu, tako da se ne bojim
sta me ceka , haj pa u ratu nisam gladna bila , grahabilo nije salate , ma tesko mnogima sebe a ne druge da shvate... 10.gif 33.gif za 33.gif Mo-fo raju !

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

05-16-2010 16:54 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
oko oko is a Female
moforaja




Poruka: 2443
Location: Lokal-BiH-DK

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od djemila:

    Ne mora biti, niti je sve tako crno.

    Ako covjek ima posao, ima gdje stanovati/zivjeti zasto ne i probati, mlad si...

    u Mostaru je divno zivjeti.Zivot je dosta ispunjeniji.. manje stresa..dan sporije prolazi, kafa se duze pije, drugacijeg je ukusa...(ovo govorim za sebe)

04.gif
ti znas citat misli , to , tio je to !
cim akoBog da dodjes idemo na kafu, 19.gif onu nasu, nije vazno ko ce pltit.
Oko voli , oko pati oko ce da plati !
Ceh , 04.gif

___________________________________________________________________
" KORILI MI VRIJEME ILI NE,
SUDBINA TECE KAKO NAM JE ZAPISANA ! "

05-16-2010 17:02 oko is offline Pregledaj poruke od oko Dodaj oko u listu prijatelja
Borna Borna is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1023
Location: èardak ni na nebu,ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od beli:

    nema veze sa ljubavlju...vec ima izbora...
    sto mnogi dole ga nece nikad imati... 18.gif



upravo tako... 10.gif

___________________________________________________________________

    05-17-2010 12:32 Borna is offline Pregledaj poruke od Borna Dodaj Borna u listu prijatelja
    zalik13 zalik13 is a Male
    moforaja




    Poruka: 4619
    Location: Rio de Zalik

    Ostanite u Bosni, meni je dobro! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od zalik13:

      sjedi dje i sjedis ako imas imalo pameti u glavi.


    Drugi pišu: Ostanite u Bosni, meni je dobro!
    objavljeno: 17. 05. 2010
    U vremenu kada osamdeset posto stanovništva u BiH jedva sastavlja kraj s krajem i bore se da kako tako prežive, svojim govorom na otvaranju Sajma turizma u Lukavcu obratila se izmeðu ostalih i potpresjednica Vlade Federacije Somenka Mièiæ. Naime gospoða Mièiæ je pred više stotina gladnih stanovnika Lukavca, prièala o lijepom životu u našoj državi. O tome kako ovdje imamo sve i ne treba nigdje da idemo, kako je ovo naša jedina zemlja i mi nemamo rezervne, prièala je starim i izgladnjelim penzionerima, koji su trèali od štanda do štanda, ne bi li bili usluženi sa besplatnom æasom graha i kriškom hljeba. Oni i nemaju gdje da idu, niti imaju želje da putuju, veæ su se pomirili sa bijednim životom u Bosni.

    Spomenka je svoj govor, mislim, upuæivala mladima, kojih kako je poznato u Lukavcu skoro da i nema, jer su svi zbog neimaštine i mizerije života za novac morali staviti glavu u torbu i uputiti se u ratne zone Iraka i Afganistana. Kazala je i to da je ona jedna od onih politièara koji hoæe da vjeruju u bolje sutra i da nema potrebe za panièenjem jer „u Bosni ima dovoljno posla za sve njene stanovnike“?!

    Ako je skupu i prisustvovao koji od „Iraèana“ sigurno se nasmijao, jer i sa torbom punom para, po povratku u Bosnu, teško da æe sebi moæi naæi posao. Možda ga kupi!

    Nažalost veèina onih koji su njen govor saslušali su aplaudirali dok je po koji graðanin stidno prokomentarisao „naravno da je tebi dobro kada imaš mjeseèna primanja oko deset hiljada KM“!

    05-17-2010 14:02 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
    LISKA S AVENIJE LISKA S AVENIJE is a Male
    puter


    Poruka: 79
    Location: STARMO

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    brate imo sam i ja taku dilemu,pa sam je pretvorio u stvarnost.
    doso preko ljeta i nije mi se dalo vracat:):):)
    stara poludila kad je cula,ostala mi jos godina da zavrsim studije,ali jbg Mostar je Mostar.
    Sa G.Dijasporica sam spao na fukaru 05.gif 05.gif ,ali nea veze bar sam dusu na mjesto vratio i zakleo se: NIKAD VISE DALJE OD MOSTARA

    ___________________________________________________________________
    To je moj grad to su moji ljudi


    došo toršku u mostar i ufuro se on u ove naše žargone,zajebancije i to..
    i sjeda on na staro,dolazi konobar kaže reci brate..kaže škutor daj mi fuka i davo..
    i haj donese mu to konobar,prošlo 10-ak minuta pita ga konobar a brate znaš li šta znaèi tipla??..kaže škutor:
    i issati boga kako neæu znat to je ono što se u zid meæe'

    09-01-2010 00:46 LISKA S AVENIJE is offline Posalji email za LISKA S AVENIJE Pregledaj poruke od LISKA S AVENIJE Dodaj LISKA S AVENIJE u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5028
    Location: Umag - Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od LISKA S AVENIJE:

      brate imo sam i ja taku dilemu,pa sam je pretvorio u stvarnost.
      doso preko ljeta i nije mi se dalo vracat:):):)
      stara poludila kad je cula,ostala mi jos godina da zavrsim studije,ali jbg Mostar je Mostar.
      Sa G.Dijasporica sam spao na fukaru 05.gif 05.gif ,ali nea veze bar sam dusu na mjesto vratio i zakleo se: NIKAD VISE DALJE OD MOSTARA

    Iskren komentar. 10.gif Ipak je duša na prvom mjestu.

    ___________________________________________________________________

      09-01-2010 08:10 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      gizenga57 gizenga57 is a Male
      samo sto nisam




      Poruka: 1099
      Location: nederland

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      cuo sam da ti se brat razbolio u svedskoj
      jest, bogami
      i hoce li se vracat
      reko sam ti da se razbolio ne da je poludio 11.gif

      ___________________________________________________________________
      ne boj se ziivota s tobom je raja
      ne boj se smrti idi do kraja

      09-01-2010 08:27 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
      kmosst kmosst is a Male
      bice nesto od mene


      Poruka: 407
      Location: germany

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Samo jedan prilog iz juèerašnjih novina. Ovo je statistika, nažalost, naša stvarnost:

      Bosna i Hercegovina i odljev mozgova
      Ovdje nema šanse za mlade
      Izvještaj o globalnoj konkurentnosti Svjetskog ekonomskog foruma za 2010. je Bosnu
      i Hercegovinu stavio na 131. mjesto od 133 zemlje u kategoriji odljeva mozgova

      (NE)ZAPOSLENOST
      Istraživanje koje je u aprilu ove godine provela Agencija za statistiku BiH pokazalo je da je
      stopa nezaposlenosti meðu mladima od 15 do 24 godine 57,5 posto. U istom periodu 2009. Stopa nezaposlenosti mladih od 15 do 24 godine bila je 47,5 posto

      ANKETA
      57 posto mladih bi napustilo BiH zbog privremenog rada, 49 posto bi otišlo iz BiH zbog školovanja, 48 posto mladih bi napustilo BiH kako bi se trajno nastanilo u nekoj drugoj
      zemlji, a 36 posto zbog udaje ili ženidbe

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane kmosst dana 09-01-2010 u 11:19.

      09-01-2010 11:16 kmosst is offline Pregledaj poruke od kmosst Dodaj kmosst u listu prijatelja
      zalik13 zalik13 is a Male
      moforaja




      Poruka: 4619
      Location: Rio de Zalik

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ......Biba Kajtaz zasigurno nije neko ko je bio ili æe biti reprezentativna osoba koja æe napraviti velika životna djela i po kojoj æe (i nakon koje æe) grad biti poznat. Ali je Biba - GRAD!

      Njegovo lutanje gradom i gorèina kojom obasipa svog sugovornika podsjeæa na èuvara uništenog parka. Podsjeæa na pjesmu o keruši kojoj sad netko želi vratiti sedam malih kuèiæa.

      Njegov lik i djelo vraæa nešto starije ljude u doba kad je grad izgledao potpuno drukèije.

        broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane zalik13 dana 09-01-2010 u 12:44.

        09-01-2010 12:39 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
        Stranica (5): « prethodna 1 2 [3] 4 5 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com