Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » NOSTALGIJA » Da Li Da Se Vratim U Mostar ???? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prethodna 1 2 3 [4] 5 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Cudna jada od Mostara grada

emisija je prikazana na RTS-u

    http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/
"!+1/731852/204@0BC@0+:@C30.html

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane zalik13 dana 11-22-2010 u 00:57.

11-22-2010 00:06 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Probaj ponovo postaviti link, ne radi (vjerovatno greška pri kopiranju).

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

11-22-2010 00:21 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Stari Grad:

    Probaj ponovo postaviti link, ne radi (vjerovatno greška pri kopiranju).


ova emisija je prikazana na RT Srbije


    http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/
"!+1/731852/204@0BC@0+:@C30.html

broj ispravljanja poruke: 7, zadnji put od strane zalik13 dana 11-22-2010 u 09:41.

11-22-2010 00:25 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
zalik13 zalik13 is a Male
moforaja




Poruka: 4619
Location: Rio de Zalik

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

21.gif

broj ispravljanja poruke: 7, zadnji put od strane zalik13 dana 11-22-2010 u 01:01.

11-22-2010 00:28 zalik13 is offline Posalji Email za zalik13 Pregledaj poruke od zalik13 Dodaj zalik13 u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jok, ja dobijem "404 Bad Request", mislim da je link pogrešno formatiran.

Ali, @zalik (i skloni to 13 bogati, ko što se neko našali skoro 19.gif ) evo, mislim da sam svakako našao direktan link za download ili za flash player:

    http://www.rts.rs/upload/storyBoxFileData/2010/07/01/7255542/Kvadratura%20kruga%20030710.flv

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

11-22-2010 00:28 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
el-tozzinjo el-tozzinjo is a Male
majkin fakin




Poruka: 2333
Location: on island, located on Dharma: station number 6 - the Orchid.

RE: Da Li Da Se Vratim U Mostar ???? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Mostarboy:

    Dragi moji forumasi,
    imam veliku dilemu sto me muci ima nekoliko vremena...

    Imam 33 godine, zivim u svicarskoj odavno imam dobar poso i recimo
    neki "polozaj" u gradu !!

    Ali dzaba odrasto sam u Mostaru, trcim dole kad god stignem
    i falimi Mostar ko eurokrem palacinki....

    Dilema je dali da se vratim, imam nesto malo i para da pocnem nesto
    otvoriti, imam kucu na luci itd ??

    Molim vas budite realni !!!
    10.gif

    Pozdrav svima 02.gif



druze moj istih smo godina...evo ukratko da ti kazhem:

budala zivi gdje voli, a pametan gdje mu je bolje

a ja mostar - volim.

dovoljno? 10.gif

11-22-2010 00:44 el-tozzinjo is offline Pregledaj poruke od el-tozzinjo Dodaj el-tozzinjo u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od zalik13:

        citat od Stari Grad:

      Probaj ponovo postaviti link, ne radi (vjerovatno greška pri kopiranju).


    ova emisija je prikazana na RT Srbije


      http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/
    "!+1/731852/204@0BC@0+:@C30.html



Evo i nadam se ispravnog linka od èitave stranice na kojoj je video:

    http://www.rts.rs/page/tv/sr/comments/20/RTS+1/731854/Kvadratura+kruga.html

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

11-22-2010 01:12 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Diba Diba is a Male
mofo beba


Poruka: 9

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

poštujem svaèije ali je ipak najljepše na svom. stranci smo svugdje ali sada i ovde ja sam se vratio poslije 13 godina , i mislim da bi se svi koji mogu trebali vratiti. iako nije ni ovdje kao prije ipak je život dobar.

12-02-2010 20:27 Diba is offline Pregledaj poruke od Diba Dodaj Diba u listu prijatelja
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1897
Location: Mostar u srcu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Slazem se stobom Diba burazeru,i ja sam vec jednom nogom doli,
i nigdje nije ljepse kao kod kuce svoje... 10.gif

12-02-2010 22:05 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jasta 10.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

12-02-2010 22:18 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1897
Location: Mostar u srcu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Djemka Legendo.... 33.gif

12-02-2010 22:21 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
jagnje jagnje is a Male
puter


Poruka: 72
Location: svedska

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sto nas je vise to bolje....za sve nas...inace vratio se prije god. dana i ne kajem se ni sekunde. svi koje razmisljate ne boj te se ,ne dam im sansu da misle da su nas otjerali za sva vremena.ipak je ovo nas grad.i imamo vece pravo na grad nego oni koji su ga rusili .pa kad oni slobodno hodaju i bez kompleksa sjede na obadvije strane a vidam ih svaki dan zasto ne bi smo mi koji imamo cist obraz prema ovome gradu i ljudima koji u njemu zive....zato samo naprijed mostarci bez ikakvih kompleksa i straha.

12-04-2010 11:35 jagnje is offline Homepage of jagnje Pregledaj poruke od jagnje Dodaj jagnje u listu prijatelja
ria ria is a Female
miss foruma 2010




Poruka: 3067
Location: mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

...ne vraæajte se ni za živu glavu bez love...sve ostalo æe bit ravno katastrofi 21.gif ...i mislite na djecu ko je ima...kakve im se gore moguænosti pružaju a kakve ovdje 28.gif

___________________________________________________________________
girl_ahaa.gif

12-04-2010 11:57 ria is offline Pregledaj poruke od ria Dodaj ria u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma jah...ovako u nas se komsija vraca iz amerike...kuka nema se tamo, kriza, recesija, amerika propada itd...hajd dobro...a rek'o sto se nisi vratio prije godinu dana eeeeeee penzija se trebala zaradit...dakle, svi koji se vracaju uglavnom su ljudi koji su zaradili penzije i ovdje s tim penzijama mogu zivjeti kao lordovi i to postujem...ali mani mi se price, nostalgija i to...ne znam da se iko vratio zbog nostalgije...evo u mene rodjaci u njemackoj zive...rodjo ima fin psoao, dolazi u msotar 5-6 puta godisnje...i nije lud da sevrati kad gore zaradjuje 5-6 puta vise nego sto bi zaradjivao ovdje...

i ne slazem se s tim gdje god odes da si stranac, niej tacno, sve je to u glavi covjeka...dom je tamo gdje ti je lijepo i to je to...vezati se za jedno podrucje je po meni apsurdno...moja mama recimo ne bi mogla zamislit zivot u gradu u kojem se rodila i odrasla (nije mi mama mostarka 35.gif ) ili recimo imam strinu koja je cehinja, pa je zivjela u mostaru do rata i evo sad u njemackoj...big deal.....ili svekrva mi i svekar...svekar pola zivotnog vijeka zivio u sarajevu (sarajlija je), pa u mostaru i sad u americi...ne pada im na pamet da se vrate...pametni

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    12-04-2010 12:10 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11483
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sve je individualno..nijedan slucaj nije isti.... ne pada mi napamet narodu ugadjati sta ce ko pomisliti ili reci jesam li pogrijesila ili ne.Moja stvar. 07.gif

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    12-04-2010 12:25 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3810
    Location: Svizzera

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja ipak mislim da je i onima koji zarade penziju glavni motiv za povratak nostalgija. Jer, ne mislite valjda da se vraæaju zato što penzioneri bolje žive u BiH? Ovdje su penzioneri zaštiæeni u svakom pogledu, društvo brine za njih. Bar ovdje gdje živim.
    A ne zarade svi baš toliko penziju da žive kao paše kad se vrate, neki zarade ono od èega mogu pristojno, dostojanstveno živjeti i to je to.

    A gube sve privilegije koje imaju ovdje kao penzioneri, ne mislim da su penzionisani u neèemu privilegovani kod nas, ili imaju povlastice.

    Motiv je u veæini sluèajeva nostalgija, a penzija je samo sredstvo pomoæu kojeg možeš ostvariti san da se vratiš.


    Refleksija, mislim da se brkaju dva pojma:Motiv koji nagoni ljude da se vrate, a s druge strane ekonomska, finansijska moguænost da ostvariš povratak koji æe ti omoguæiti normalan život, s obzirom da æeš morati sam o sebi brinuti. U ovom sluèaju, èekanje da se zaradi penzija ne iskljuèuje apsolutno glavnu motivaciju za povratak (koja može biti upravo nostalgija).

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane cheri dana 12-04-2010 u 14:32.

    12-04-2010 14:19 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    Viribus Viribus is a Male
    moforaja


    Poruka: 5295

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    zar nam treba išta više osim mirnog i dostojanstvenog života, a to se može u ovom gradu postiæi sa lijepom platom ili mirovinom.

    12-04-2010 14:28 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
    cheri cheri is a Female
    moder u peMziji




    Poruka: 3810
    Location: Svizzera

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Viribus:

      zar nam treba išta više osim mirnog i dostojanstvenog života, a to se može u ovom gradu postiæi sa lijepom platom ili mirovinom.


    10.gif Ništa drugo i ne treba, potpuno se slažem. Bar meni.

    12-04-2010 14:31 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
    jesenka jesenka is a Female
    avenija kruzno




    Poruka: 129
    Location: Norveska

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Moje iskustvo.Vratila se u Mostar 1997 sa muzem i dvoje djece.Dvije godine pokusavali vratiti stan i naci posao.Muz je nasao posao ali nikad docekati platu.Ja odlazila na staro radno mjesto a tamo me gledalo ko da imam rogove.Za dvije godine potrosili i pare i pamet i sa 2 kofera ponovo nazad i poceli od nule.Ali mi njie zao.Makar smo probali.

    12-04-2010 16:56 jesenka is offline Pregledaj poruke od jesenka Dodaj jesenka u listu prijatelja
    djemila djemila is a Female
    Naj-Moder 2008




    Poruka: 11483
    Location: Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Viribus:

      zar nam treba išta više osim mirnog i dostojanstvenog života, a to se može u ovom gradu postiæi sa lijepom platom ili mirovinom.


    Bas tako...meni je to dosta.. 10.gif

    ___________________________________________________________________
    Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

    12-04-2010 16:59 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
    Stranica (5): « prethodna 1 2 3 [4] 5 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com