Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » *** ima li boga *** 6 Votes - Average Rating: 2.336 Votes - Average Rating: 2.33 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (122): « prva ... « prethodna 67 68 69 [70] 71 72 73 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od refleksija:

    zadnja tvoja izjava mi je iskreno pomalo nacionalisticka...cuj mnogi mostarci nemaju ni ime od islama...da li ime odredjuje nekog da li je vjernik ili ne?! svasta


Džidu Krišnamurti je rekao ovako:

Sve religije i nacionalnosti su nasilne, u neku ruku fašistièki...
"Kada sebe nazivate Indijcem ili Muslimanom ili Hrišæaninom ili Evropljaninom, ili bilo èim drugim, vi vršite nasilje. Shvatate li zašto je to nasilno? Zato što odjeljujete sebe od ostatka èovjeèanstva."

    http://www.mudremisli.com/2010/03/dzidu-krisnamurti-ii-dio/

08-18-2011 09:41 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6999
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Džida je sve rekao...
Ja pitam muslimane cijelog svijeta: zašto se meðusobno koljete i ubijate u vrijeme ramazana????
Da li vam je Svevišnji tako zapovjedio?
Ako nije zašto ne poštujete njegovu zapovijed?
Ako ne poštujete svoga Boga onda niste njegovi podanici....
Èemu onda sve ove diobe?
U èije ime?
Pitanje vrijedi i za vjernike svih crkvi i Bogova......

08-18-2011 10:21 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
Morpheus
tozzinjo



Poruka: 1137

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pasha:


    a kad naucnici pogresno objasne pa ne prestaje bolit onda svi kukaju "boze dragi pomozi" 01.gif


ja sam isto vidio u svom zivotu da ljudi od sezdeset, sedamdeset godina govore "sta je ovo majko mila"...

a majke im mrtve vec godinama .

nigdje nisam vidio da se nekom od njih majka s neba obratila i odgovorila im na pitanje.

___________________________________________________________________



    ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

      nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

    08-18-2011 11:10 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
    abraxas abraxas is a Male
    moforaja




    Poruka: 6999
    Location: Jazzbina Abraxas

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    A Vicki se još javlja.....
    I Taxiju....poslije duple

    08-18-2011 11:21 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
    Morpheus
    tozzinjo



    Poruka: 1137

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    uostalom, religijska zaslijepljenost je samo ruralni element kod neprosvijecenih (ne mora nuzno biti i neobrazovanih. poznajem obrazovane ljude koji imaju diplome ali ne razmisljaju svojom glavom) koji se u nekoj formi odrzao i dan danas.

    da postoji vremeplov i da ja sa jednim obicnim IPODOM odem u izrael prije 2000 godina, zasigurno bi me prohlasili Bogom. mozda bi danas tozzizam ili ajpodizam bio najrasprostranjenija religija?

    a da sam s istim tim ipodom nakon toga vremeplovom otisao u spaniju u srednji vijek, spalili bi me na lomaci kao djavolovog slijedbenika.

    znaci, da rezimiramo:

    1. covjek s ipodom prije 2000 godina = bozanstvo
    2. isti covjek sa tim isitm ipodom prije 1000 godina = djavolov slijedbenik
    3.isti covjek s tim isitm ipodom danas = ahm.....ovaj...covjek s ipodom. nista manje i nista vise od toga.

    da li sila postoji? da. definitivno

    sila karme. sila energije koju privlacis. sila koja se ne objasnjava rijecima.

    a problem svih religijski zatucanih (ne mislim na sve koji VJERUJU nego na religiozne) je sto grijese upraov u onome sto i sami zamjeraju drugima: istovremeno govore kako se pojam religije i Boga ne da objasniti rijecima, a evo ih vec hiljadama godina upravo to rade??????
    Bog kakvim ga vi zamisljate - sijedim bradatim chikom koji sjedi odozgo i istovremeno posmatra sve ljude, sve zivotinje i svaku dlaku na chmaru medvjeda u mraku pecine - N.E. P.O.S.T.O.J.I. postoji sila, karma. energija. to postoji a sijedi cikica gore ili dole ili gdje god - ne postoji.

    u stvari, postoji, ali samo u vasim glavama. a sad cu vam objasniti zasto:

    jeste li ikad otcijepili one gluposti na novinama za nagradnu igru? pazi, kupili ste novine svakako, NE KOSTA VAS NISTA da i to otvorite. vjerovatno dobiti necete, ali ako dobijete, to je chist ccar nista vas ne kosta.

    isto tako vas NISTA NE KOSTA da vjerujete da postoji nesto posle zivota. ko biva, ako postoji, a ja vjerujem, bicu nagradjen. a ako ne postoji...ah, pa ako en postoji nista posle zivota, onda ionako nema nista. NISTA ME NE KOSTA da vjerujem.

    upravo u toj "nista me ne kosta" podsvjesnoj recenici se krije odgovor na pitanje zasto 90% ljudi je religiozno., ne racunam ove zatucane sto smao citiraju svete knjige a ne znaju odgovoriti sai svojim recenicama nista.


    ja sam samo siguran u jednu stvar - kad bismo tu "nista me ne kosta" recenicu bukvalno shvatili i kad bi se religioznim kljudima naplacivao porez zato sto vjeruju (samo hipoteticki da kazem) PREKO 80% VJERNIKA siguran sam - bi odjednom "prestalo da vjeruje" .
    i onda svjetlost ateiste naziva mnogoboscima koji vole materijalno, a svjetlosti, ja ti garantujem da 70% onih koje vidis u dzamiji, biu da im sutra odrapis porez od 100 eura mjesecno na religioznost, u cilju styampanja novih svetih knjiga, gradjenja novihh dzamija/crkvi itd...bi rekli - jebo ti to, toliko me dodje rata za volvo.

    i ko je tu mnogobozac i nevjernik???

    nista vas ne kosta da vjerujete u nesto posle zivota, razmislite o tome..

    ___________________________________________________________________



      ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

        nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

      08-18-2011 11:23 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
      abraxas abraxas is a Male
      moforaja




      Poruka: 6999
      Location: Jazzbina Abraxas

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Morfij, ti si u u pravo dok je to odnos pojedinca i onog gore. Ali tu se onda pojavi prekupac,zvani Crkva pa ono ništa me ne košta poène puno da košta.

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane abraxas dana 08-18-2011 u 11:31.

      08-18-2011 11:31 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7086
      Location: BiH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ma ipak košta. I bez novca o kojem Abra govori, košta.
      Život prolazi, vrijeme ide, a previše religiozan èovjek potroši svoj život samo u toj jednoj stvari.
      Za religiju, kao i za sve ostalo, treba puno slobodnog vremena.

      ___________________________________________________________________

        08-18-2011 11:39 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        abraxas abraxas is a Male
        moforaja




        Poruka: 6999
        Location: Jazzbina Abraxas

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Nisam ni ja mislio prevashodno na novac....Na novac nisle popovi...oni su i te kako materijalni. Vidi sluèaj Dajla! Koja duhovnost.......
        Mislim na pedofiluju,pederastiju,nemoral,zatucivanje naroda,izazivanje netrepeljivosti,nametanja osjeæaja grijeha i krivice.....ako je Bog, šta onda ima pop suditi....

        08-18-2011 11:55 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7086
        Location: BiH

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Kad smo kod novca u crkvama... evo jedna anegdota...

        POP I SILA GRAVITACIJE

        Prikupljao pop dobrovoljne priloge u crkvi. Nosao onu korpicu od klupe do klupe, od vjernika do vjernika. Kad se nakupila hrpa novca, upita ga jedan èovjek:
        - Ah, pope, da li taj novac ide Bogu ili tebi?
        Pop mu odgovori:
        - Kad vi izaðete iz crkve, ja svaki put lovu podijelim s Bogom, bacim u zrak prikupljenu hrpu novca.
        Bog uzme šta je njegovo, a ono što se padne na pod, što se vrati na zemlju je moje! 13.gif

        ___________________________________________________________________

          08-18-2011 12:05 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
          funkyg funkyg is a Female
          bazencic




          Poruka: 4040
          Location: starMo-Vela havle

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Jako cesto dolazimo u situaciju i da sumnjamo u postojanje Boga,a jos cesce u teskim trenucima Ga i dozivamo i molimo cime sami sebi sa prvim misljenjem uskacemo u usta.
          Moje glediste na kompletni sastav zemljine kore kao i svega sto nas okruzuje na zemlji svakako navodi me na razmisljanje da postoji neka visa sila.
          Veliki broj ljudi vjeruje u ono sto im je od davnina u genetskom kodu i nacinu zivljenja.Kada sagledamo detaljnije postoje razni oblici vjerovanja,neki velicaju zivotinje,neki opet velicaju vrste drveta,ali sve se svodi na to da imaju Boga i da se mole i predaju nekoj vecoj sili koja upravlja svime.
          Cesto sam sumnjala u ispravnost Boga i njegovih uzimanja i davanja,ali u najtezim momentima ostala sam u pameti i ziva i zdrava tako da moj konkretni zakljucak je da postoji Bog samo sto narod bira imena kojim ce Ga zvati.

          ___________________________________________________________________



              08-18-2011 12:14 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
              abraxas abraxas is a Male
              moforaja




              Poruka: 6999
              Location: Jazzbina Abraxas

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Malecna Slovenija se je uspjela senzacionalno uvrstiti na SP u nogometu. Sreèko Katanec je zakljuèio da ima Boga! ovo mi je jedan od ozbiljnijih dokaza o njegovom postojanju!

              08-18-2011 12:29 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
              Morpheus
              tozzinjo



              Poruka: 1137

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od funkyg:

                Moje glediste na kompletni sastav zemljine kore kao i svega sto nas okruzuje na zemlji svakako navodi me na razmisljanje da postoji neka
                  visa sila.



              to sam i ja rekao. to je karma. to je sadrzano u onoj staroj poslovici "kako sijes, tako ces i da pozanjes"

              ali cicica sa sijedom bradom kome trebaju DESETINE HILJADA sakralnih spomenika po planeti...ma daaaajte ljudi?!

              sto postoji dzamija? sto postoji crkva ili sinagoga? ako vjerujem u boga i molim mu se na krevetu, u hodniku svoje kuce, pod tushem ili na wc solji, da nisu mozda manje sanse da Bog uslisi moje molitve, za razliku od sakralnih objekata??

              koliko smo gladnih mogli nahrtaniti upravo s tim potezom - umjesto da se dadne 100$ za izgrandju crkve, to se uplati za izgradnju velikog sirotista za djecu bez roditelja. da ta djeca imaju krov nad glavom.

              Bog ako cak i postoji u ovom obliku u kojem ga fanatici smatraju, sve da je moguce pitati ga sta bi vise volio - izgradnju crkve ili izgradnju djecijeg sirotista - sta mislit,e vleiki "vjernici" sta bi vam vas Bog odgovorio?

                ako bi odgovorio ono na sta ja ciljam, onda sto to ne uradite i sami??

                a ako bi odgovorio ovo drugo...onda taj vas Bog nije ni malo milosrdan...

              ___________________________________________________________________



                ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

                  nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

                08-18-2011 12:44 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
                funkyg funkyg is a Female
                bazencic




                Poruka: 4040
                Location: starMo-Vela havle

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od Morpheus:

                      citat od funkyg:

                    Moje glediste na kompletni sastav zemljine kore kao i svega sto nas okruzuje na zemlji svakako navodi me na razmisljanje da postoji neka
                      visa sila.



                  to sam i ja rekao. to je karma. to je sadrzano u onoj staroj poslovici "kako sijes, tako ces i da pozanjes"

                  ali cicica sa sijedom bradom kome trebaju DESETINE HILJADA sakralnih spomenika po planeti...ma daaaajte ljudi?!

                  sto postoji dzamija? sto postoji crkva ili sinagoga? ako vjerujem u boga i molim mu se na krevetu, u hodniku svoje kuce, pod tushem ili na wc solji, da nisu mozda manje sanse da Bog uslisi moje molitve, za razliku od sakralnih objekata??

                  koliko smo gladnih mogli nahrtaniti upravo s tim potezom - umjesto da se dadne 100$ za izgrandju crkve, to se uplati za izgradnju velikog sirotista za djecu bez roditelja. da ta djeca imaju krov nad glavom.

                  Bog ako cak i postoji u ovom obliku u kojem ga fanatici smatraju, sve da je moguce pitati ga sta bi vise volio - izgradnju crkve ili izgradnju djecijeg sirotista - sta mislit,e vleiki "vjernici" sta bi vam vas Bog odgovorio?

                    ako bi odgovorio ono na sta ja ciljam, onda sto to ne uradite i sami??

                    a ako bi odgovorio ovo drugo...onda taj vas Bog nije ni malo milosrdan...


                Ehhh sad je to malo visa polemika.
                Kako god okrenes pametnije bi bilo smanjiti vjerske objekte,a povecati izgradnju firmi od kojih i te kako ovisi ljudsko opstajanje.
                Svakako ciljam i na to da bi se trebale smanjiti privatne kuce i vile gospodina sa sijedom bradom koji blebece koje kakve gluposti da bi samo narodu zamazao oci,a to sto ljudi umiru od gladi nije njegov problem nego valjda po njegovom gledistu Boziji.
                Tesko da se raspravom o istim kao i vec navedeni gospodin moze rijesiti ista,navikli su gledati samo na sebe kao i vecina nasih politicara sto nije nista novo za njih dok manjina ispasta.

                ___________________________________________________________________



                    08-18-2011 14:06 funkyg is offline Pregledaj poruke od funkyg Dodaj funkyg u listu prijatelja
                    dzemo dzemo is a Male
                    bice nesto od mene




                    Poruka: 328
                    Location: USA

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od tulpe:

                      Dzemo jel ti pokusavas dokazati da ga nema.. mislim ovi dokazuju svoje, a ti samo bla bla i nista. Nista te ne kontam 14.gif



                    Ja ne kazem da ga nema ali nema nikakvih dokaza za ova zadnja tri iz pustinje .
                    1.Zemlja je puno starija nego 6000-10000 godina
                    2.Ljudi i dinosaurusi nisu zivjeli skupa
                    3.Nije u redu da kamenujes svoje dijete do smrti ako ti slaze
                    4 .Slana i slatka voda se mijesaju bez problema probaj ako ne vjerujes
                    5.Zasto svevisnji uvijek nadje nekog usamljenog hablecinu i posalje ga ostatku civilizacije da prenese poruku. Ako je svemoguc onda nam moze svima ponaosob dati tu poruku

                    6.Sto je morao muciti rodjenog sina da bi nam oprostio grijehe sto ih jednostavno nije oprostio.
                    itd

                    Ja ne pokusavam dokazati nista nego ako malo razmislis ove stvari gore nabrojane i izvucene iz svetih knjiga su nidze veze

                    08-18-2011 16:16 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
                    dzemo dzemo is a Male
                    bice nesto od mene




                    Poruka: 328
                    Location: USA

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    10.gif

                        citat od Morpheus:

                      uostalom, religijska zaslijepljenost je samo ruralni element kod neprosvijecenih (ne mora nuzno biti i neobrazovanih. poznajem obrazovane ljude koji imaju diplome ali ne razmisljaju svojom glavom) koji se u nekoj formi odrzao i dan danas.

                      da postoji vremeplov i da ja sa jednim obicnim IPODOM odem u izrael prije 2000 godina, zasigurno bi me prohlasili Bogom. mozda bi danas tozzizam ili ajpodizam bio najrasprostranjenija religija?

                      a da sam s istim tim ipodom nakon toga vremeplovom otisao u spaniju u srednji vijek, spalili bi me na lomaci kao djavolovog slijedbenika.

                      znaci, da rezimiramo:

                      1. covjek s ipodom prije 2000 godina = bozanstvo




                      10.gif 10.gif 10.gif 10.gif
                      2. isti covjek sa tim isitm ipodom prije 1000 godina = djavolov slijedbenik
                      3.isti covjek s tim isitm ipodom danas = ahm.....ovaj...covjek s ipodom. nista manje i nista vise od toga.

                      da li sila postoji? da. definitivno

                      sila karme. sila energije koju privlacis. sila koja se ne objasnjava rijecima.

                      a problem svih religijski zatucanih (ne mislim na sve koji VJERUJU nego na religiozne) je sto grijese upraov u onome sto i sami zamjeraju drugima: istovremeno govore kako se pojam religije i Boga ne da objasniti rijecima, a evo ih vec hiljadama godina upravo to rade??????
                      Bog kakvim ga vi zamisljate - sijedim bradatim chikom koji sjedi odozgo i istovremeno posmatra sve ljude, sve zivotinje i svaku dlaku na chmaru medvjeda u mraku pecine - N.E. P.O.S.T.O.J.I. postoji sila, karma. energija. to postoji a sijedi cikica gore ili dole ili gdje god - ne postoji.

                      u stvari, postoji, ali samo u vasim glavama. a sad cu vam objasniti zasto:

                      jeste li ikad otcijepili one gluposti na novinama za nagradnu igru? pazi, kupili ste novine svakako, NE KOSTA VAS NISTA da i to otvorite. vjerovatno dobiti necete, ali ako dobijete, to je chist ccar nista vas ne kosta.

                      isto tako vas NISTA NE KOSTA da vjerujete da postoji nesto posle zivota. ko biva, ako postoji, a ja vjerujem, bicu nagradjen. a ako ne postoji...ah, pa ako en postoji nista posle zivota, onda ionako nema nista. NISTA ME NE KOSTA da vjerujem.

                      upravo u toj "nista me ne kosta" podsvjesnoj recenici se krije odgovor na pitanje zasto 90% ljudi je religiozno., ne racunam ove zatucane sto smao citiraju svete knjige a ne znaju odgovoriti sai svojim recenicama nista.


                      ja sam samo siguran u jednu stvar - kad bismo tu "nista me ne kosta" recenicu bukvalno shvatili i kad bi se religioznim kljudima naplacivao porez zato sto vjeruju (samo hipoteticki da kazem) PREKO 80% VJERNIKA siguran sam - bi odjednom "prestalo da vjeruje" .
                      i onda svjetlost ateiste naziva mnogoboscima koji vole materijalno, a svjetlosti, ja ti garantujem da 70% onih koje vidis u dzamiji, biu da im sutra odrapis porez od 100 eura mjesecno na religioznost, u cilju styampanja novih svetih knjiga, gradjenja novihh dzamija/crkvi itd...bi rekli - jebo ti to, toliko me dodje rata za volvo.

                      i ko je tu mnogobozac i nevjernik???

                      nista vas ne kosta da vjerujete u nesto posle zivota, razmislite o tome..
                    10.gif

                    08-18-2011 16:19 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
                    taxi taxi is a Male
                    Liska mjeseca avgusta




                    Poruka: 18170
                    Location: M&R

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Knjige kažu i da je Zemlja okrugla.....i da se okreæe..... ja ne vjerujem. 21.gif

                    ___________________________________________________________________

                      08-18-2011 16:20 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
                      dzemo dzemo is a Male
                      bice nesto od mene




                      Poruka: 328
                      Location: USA

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Torovi su za stoku a ne za ljudsku vrstu.Torove smo mi izmislili da bi drzali sopstvenu stoku na okupu. De malo sad razmislite zasto postoje crkve dzamije i sinagoge i ostali vjerski objekti.Ako je bog jedan zasto su ljudi tako podijeljeni. Odgovor na to pitanje bi mogao biti

                      Kriscanstvo, Islam, Budizam itd

                      08-18-2011 16:55 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
                      mostarac na sluzenom mostarac na sluzenom is a Male
                      moforaja




                      Poruka: 2481
                      Location: milano

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od taxi:

                        Knjige kažu i da je Zemlja okrugla.....i da se okreæe..... ja ne vjerujem. 21.gif

                      ima dokaza da nije okrugla 29.gif

                      vidis da nas karaju na svakom cosku ona je definitivno coskasta 19.gif

                      ___________________________________________________________________
                      Kad si ljut -broj do cetri ,kad si jako ljut-psuj

                      08-18-2011 17:06 mostarac na sluzenom is offline Pregledaj poruke od mostarac na sluzenom Dodaj mostarac na sluzenom u listu prijatelja
                      pasha pasha is a Male
                      Super Moderator




                      Poruka: 9503
                      Location: uh jebo te

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od mostarac na sluzenom:

                            citat od taxi:

                          Knjige kažu i da je Zemlja okrugla.....i da se okreæe..... ja ne vjerujem. 21.gif

                        ima dokaza da nije okrugla 29.gif

                        vidis da nas karaju na svakom cosku ona je definitivno coskasta 19.gif


                      kazu da je jajasta 01.gif

                      ___________________________________________________________________

                        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
                      Oscar Wilde

                      08-18-2011 17:24 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
                      mostarac na sluzenom mostarac na sluzenom is a Male
                      moforaja




                      Poruka: 2481
                      Location: milano

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      13.gif 13.gif 13.gif samo da se ne otegne 04.gif

                      ___________________________________________________________________
                      Kad si ljut -broj do cetri ,kad si jako ljut-psuj

                      08-18-2011 17:39 mostarac na sluzenom is offline Pregledaj poruke od mostarac na sluzenom Dodaj mostarac na sluzenom u listu prijatelja
                      Stranica (122): « prva ... « prethodna 67 68 69 [70] 71 72 73 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                      Postavi novu temu Odgovori
                      Go to:
                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com