Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » *** ima li boga *** 6 Votes - Average Rating: 2.336 Votes - Average Rating: 2.33 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (122): « prva ... « prethodna 81 82 83 [84] 85 86 87 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tulpe tulpe is a Female
wicked


Poruka: 3040

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Voditi ljubav 33.gif

09-09-2011 00:25 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
Provler2 Provler2 is a Male
moforaja




Poruka: 3154
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    kad bi razlozio covjeka na osnovne hemijske sastojke pa napravio spisak

    pa isto to uradio sa glinom, pa uporedio spisak vidjeo bi da je isti spisak.

    to su naucnici dokazali. oni ne tvrde da mi mozemo od gline napraviti covjeka, samo tvrde da glina ima sve potrebno.

    evo ti tvoj primjer: recimo imas sve dijelove auta ali ga ne znas sastaviti, djabe ti svi dijelovi. i tvrdis da se ne moze auto sastaviti od ovoh dijelova, te fali dijelova, te nemam alata, te ovo te ono ....


    onda dodje neki drugi pajdo i sastavi ga, sjedne u njega i ode na more 23.gif .
Omg Tana ???? Spisak o glini i spisak od chovjeka ....isti ???? A kad evolucionisti tvrde da je chovjek ,naravno evolucijom , postao od majmuna , koji ima 98 % iste gene kao chovjek , vjernici odma vrishte . Odma je pricha ...pa zashto majmuni josh uvijek postoje / Zashto se nisu svi pretvorili u Ljude ? De bola Tana. Chitaj raznovrsniju literaturu . 01.gif

09-09-2011 04:48 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
tulpe tulpe is a Female
wicked


Poruka: 3040

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U Kur'anu stoji kako je majmun postao od covjeka. Svinja isto tako... Zar nije moguce. Bog kaze "a stvoricu i ono sto ne znate" To je po meni sve vrlo logicno. Ma sta logicno, slikovito 33.gif

09-09-2011 09:40 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
Morpheus
tozzinjo



Poruka: 1137

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tulpe:

    U Kur'anu stoji kako je majmun postao od covjeka.

slazem se. pun balkan primjera medju radnickom klasom
      citat od tulpe:

    Svinja isto tako...

i tu se slazem. kompletna vladajuca struktura svake drzavice.

imamo li, dakle, kvorum da se balkan sastoji vecinom od majmuna i svinja?

___________________________________________________________________



    ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

      nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

    09-09-2011 11:14 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
    garinca garinca is a Male
    rodjeni


    Poruka: 989

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od tana:

      moze vic moze 07.gif ..... ali ja se vracam na temu opet .....



          citat od garinca:

        i...sta ovo dokazuje...malo pametniji covjek a kamoli medicinar iz toga doba koji je mozda vidio seciranu matericu mrtve trudne zene(ili zena) , je mogao doci do ovih spoznaja...
        "A doista smo covjeka stvorili od ekstrakta gline" - ovo je nebuloza...
        "zatim ka smjestili kao kap sjemena u boraviste cvrsto" - sta je cudno da su ljudi i tada znali da se novi zivot zacinje spolnim aktom i "unosenjem sperme" u matericu...
        "potom kao kap sjemena stvorili zakvackom , pa zakvacak stvorili grudom mesa , pa grudu mesa stvorili kostima , pa zaodjenuli kosti mesom " - sve se ovo moze i golim okom viditi pri seciranju bremenite materice...
        nije ovo nikakav dokaz tana...


      nisam ni reko da je dokaz, ali ....

      zar ti stvarno mislis da su ljudi prije 1400 godina secirali matericu. cak i ako jesu zar su bili u stanju da vide embrion?

      ma nije postojala medicina tada u 6-tom vijeku. cak i ako jeste zar mislis da je nepismeni muhamed mogao znati ista o tome?

      sto se tice extrakta gline - jesi li znao da glina sadrziu SVE hemijske sastojke potrebne da se napravi covjek. ama bas sve. iz toga slijedi da dobar majstor moze od gline da napravi covjeka.


    tana druze avioni kruze...iliti "kush name" 02.gif
    ovo ti je kao da ja tebi kazem da leonardo da vinci nije prvi nacrtao helikopter ili ti pocnem drvit o programiranju...ali dobro , nisi ti meni bilo ko... 07.gif
    dakle , postoji nesto sto se zove istorija...a istorija kao nauka mi je jako draga(znas da sam uvjek imao peticu u colaka kojeg si se dobro sjetio na onoj drugoj temi)...posebno mi je draga istorija medicine , koja pocinje par hiljada godina prije pojave ise i muhameda...necemo pricati o medicini u mezopotamiji ili o vavilonskom lijecniku esaglirodu koji je napisao "diagnosticki prirucnik" 1000 godina prije krista...o ajurverdijcima u indiji koji su radili hirurske operacije puno , puno prije nego sto su "titu zvali jozekom"...
    zadrzat cemo se na herofilusu , ocu "anatomije"...koji je zivio u staroj grckoj 335-280 prije nove ere...on je napisao devet knjiga koje su bili temelji "anatomije" i koji su se dugo cuvali u cuvenoj aleksandrijskoj biblioteci...on je sistematski izvrsio hiljade i hiljade autopsija na ljudskim tjelima...pa izmedju ostalog i na trudnicama...u svim fazama trudnoce...proucavao je dakle sve organe...mozes samo zamisliti koliko ga je interesovalo kako se razvija plod u utrobi majke...kako nastaje zivot...i sta mislis koliko je on fetusa secirao...a kada se secira fetus velicine par centimetara moze se vidjeti sve ovo o cemu ti i sarajlija.ba pricate...ne treba za to nikakav mikroskop...aleksandrija jeste bila prestonica starogrcke nauke ali se kako tada tako i danas uvjek nalazila u egiptu ( necemo ni o medicini starih egipcana)...sve blago starogrcke nauke su preuzeli arapi...razvijali su znanja stecena od starih grka najvise u "arapskoj spaniji"- kordoba , granada...dakle arapi su znali jako puno o oplodnji i razvoju fetusa...kako je to sve doslo do neukog muhameda...nemam pojma...mozda su i iza njegovog velikog djela stajale neke sjede glave pune znanja i pameti ( kao sto je npr iza "gede" slobodana m. mnogo godina poslije stajala sanu 05.gif )...mozda su te sjede i pametne glave htjele pomoci napacenom i neukom narodu da ne umire od sifilisa (obrezivanje) , zaraznih infekcija (uzimanje abdesta 5 puta dnevno) ili trihinoze koja je tada mnoge zivote odnosila ( zabrana svinjskog mesa)...ko ce ga znati...ne zaboravi da je arapski i zidovski svijet (arapi i zidovi su naime bratski semitski narod , i imaju slicne religijske obicaje)600 godina nakon isusa bio na jako zavidnom nivou znanj i nauke...

    sto se tice gline...jako mi je dobro poznato da je glina hemijski-organski OTPRILIKE istoga sastava kao i ljudski organizam...ali ista je stvar i sa svim ostalim bicima na svijetu...pa prvi zivot na zemlji (ne mislim ljudi) je nastao sublimacijom neke organske materije...i o tome su stari grci pricali...o zemlji , vodi , vazduhu i vatri...sta je u tome cudno...zna se isto tako da je organski sastav meteorita jednak organskom sastavu zemaljskih bica...i...cemu je to dokaz...da smo dosli iz vasione ?...moze biti...ali da li je to dokaz da nas je stvorio bog...za mene nije...

    09-09-2011 11:41 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
    Morpheus
    tozzinjo



    Poruka: 1137

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    au garincha kakve si odatke i pojmove ovde sad iznio, idem kupiti rezervne oci i surfati dok mi ovaj par ne ispadne 01.gif
    jako zanimljivo. hvala. 10.gif

    ___________________________________________________________________



      ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

        nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

      09-09-2011 11:50 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
      tulpe tulpe is a Female
      wicked


      Poruka: 3040

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Morpheus:

            citat od tulpe:

          U Kur'anu stoji kako je majmun postao od covjeka.

        slazem se. pun balkan primjera medju radnickom klasom
            citat od tulpe:

          Svinja isto tako...

        i tu se slazem. kompletna vladajuca struktura svake drzavice.

        imamo li, dakle, kvorum da se balkan sastoji vecinom od majmuna i svinja?


      Ne, hajmo mi to sve o albaniju istresti. To je najbolje. Mi smo nebeski, svi mi balkanci.. pa zar nije tako! 02.gif

      09-09-2011 12:31 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
      Morpheus
      tozzinjo



      Poruka: 1137

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      albanci, uz makedonci, jedini nisu majmuni na balkanu.
      albanci su najprakticniji , a makedonci najveci carovi.
      sve ostalo je na svoj nacin vecinom gomila govana 33.gif

      ___________________________________________________________________



        ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

          nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

        09-09-2011 13:40 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
        tulpe tulpe is a Female
        wicked


        Poruka: 3040

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Stvarno? Za sta su ti prakticni? 33.gif

        09-09-2011 15:11 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
        dzemo dzemo is a Male
        bice nesto od mene




        Poruka: 328
        Location: USA

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od garinca:

              citat od tana:

            moze vic moze 07.gif ..... ali ja se vracam na temu opet .....



                citat od garinca:

              i...sta ovo dokazuje...malo pametniji covjek a kamoli medicinar iz toga doba koji je mozda vidio seciranu matericu mrtve trudne zene(ili zena) , je mogao doci do ovih spoznaja...
              "A doista smo covjeka stvorili od ekstrakta gline" - ovo je nebuloza...
              "zatim ka smjestili kao kap sjemena u boraviste cvrsto" - sta je cudno da su ljudi i tada znali da se novi zivot zacinje spolnim aktom i "unosenjem sperme" u matericu...
              "potom kao kap sjemena stvorili zakvackom , pa zakvacak stvorili grudom mesa , pa grudu mesa stvorili kostima , pa zaodjenuli kosti mesom " - sve se ovo moze i golim okom viditi pri seciranju bremenite materice...
              nije ovo nikakav dokaz tana...


            nisam ni reko da je dokaz, ali ....

            zar ti stvarno mislis da su ljudi prije 1400 godina secirali matericu. cak i ako jesu zar su bili u stanju da vide embrion?

            ma nije postojala medicina tada u 6-tom vijeku. cak i ako jeste zar mislis da je nepismeni muhamed mogao znati ista o tome?

            sto se tice extrakta gline - jesi li znao da glina sadrziu SVE hemijske sastojke potrebne da se napravi covjek. ama bas sve. iz toga slijedi da dobar majstor moze od gline da napravi covjeka.


          tana druze avioni kruze...iliti "kush name" 02.gif
          ovo ti je kao da ja tebi kazem da leonardo da vinci nije prvi nacrtao helikopter ili ti pocnem drvit o programiranju...ali dobro , nisi ti meni bilo ko... 07.gif
          dakle , postoji nesto sto se zove istorija...a istorija kao nauka mi je jako draga(znas da sam uvjek imao peticu u colaka kojeg si se dobro sjetio na onoj drugoj temi)...posebno mi je draga istorija medicine , koja pocinje par hiljada godina prije pojave ise i muhameda...necemo pricati o medicini u mezopotamiji ili o vavilonskom lijecniku esaglirodu koji je napisao "diagnosticki prirucnik" 1000 godina prije krista...o ajurverdijcima u indiji koji su radili hirurske operacije puno , puno prije nego sto su "titu zvali jozekom"...
          zadrzat cemo se na herofilusu , ocu "anatomije"...koji je zivio u staroj grckoj 335-280 prije nove ere...on je napisao devet knjiga koje su bili temelji "anatomije" i koji su se dugo cuvali u cuvenoj aleksandrijskoj biblioteci...on je sistematski izvrsio hiljade i hiljade autopsija na ljudskim tjelima...pa izmedju ostalog i na trudnicama...u svim fazama trudnoce...proucavao je dakle sve organe...mozes samo zamisliti koliko ga je interesovalo kako se razvija plod u utrobi majke...kako nastaje zivot...i sta mislis koliko je on fetusa secirao...a kada se secira fetus velicine par centimetara moze se vidjeti sve ovo o cemu ti i sarajlija.ba pricate...ne treba za to nikakav mikroskop...aleksandrija jeste bila prestonica starogrcke nauke ali se kako tada tako i danas uvjek nalazila u egiptu ( necemo ni o medicini starih egipcana)...sve blago starogrcke nauke su preuzeli arapi...razvijali su znanja stecena od starih grka najvise u "arapskoj spaniji"- kordoba , granada...dakle arapi su znali jako puno o oplodnji i razvoju fetusa...kako je to sve doslo do neukog muhameda...nemam pojma...mozda su i iza njegovog velikog djela stajale neke sjede glave pune znanja i pameti ( kao sto je npr iza "gede" slobodana m. mnogo godina poslije stajala sanu 05.gif )...mozda su te sjede i pametne glave htjele pomoci napacenom i neukom narodu da ne umire od sifilisa (obrezivanje) , zaraznih infekcija (uzimanje abdesta 5 puta dnevno) ili trihinoze koja je tada mnoge zivote odnosila ( zabrana svinjskog mesa)...ko ce ga znati...ne zaboravi da je arapski i zidovski svijet (arapi i zidovi su naime bratski semitski narod , i imaju slicne religijske obicaje)600 godina nakon isusa bio na jako zavidnom nivou znanj i nauke...

          sto se tice gline...jako mi je dobro poznato da je glina hemijski-organski OTPRILIKE istoga sastava kao i ljudski organizam...ali ista je stvar i sa svim ostalim bicima na svijetu...pa prvi zivot na zemlji (ne mislim ljudi) je nastao sublimacijom neke organske materije...i o tome su stari grci pricali...o zemlji , vodi , vazduhu i vatri...sta je u tome cudno...zna se isto tako da je organski sastav meteorita jednak organskom sastavu zemaljskih bica...i...cemu je to dokaz...da smo dosli iz vasione ?...moze biti...ali da li je to dokaz da nas je stvorio bog...za mene nije...




        Aferim 10.gif 10.gif 10.gif 10.gif

        09-09-2011 15:12 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
        tulpe tulpe is a Female
        wicked


        Poruka: 3040

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Morpheus:

          albanci, uz makedonci, jedini nisu majmuni na balkanu.
          albanci su najprakticniji , a makedonci najveci carovi.
          sve ostalo je na svoj nacin vecinom gomila govana 33.gif


        Izvini, to sto si ti govno, ne mora znaciti da su i ostali. Prestani se vrijedjati tozza bolan 33.gif

        09-09-2011 15:15 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)
        pokretac teme Thread Started by tana

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ferrai odlicno ti je ono o blizancima 10.gif

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        09-09-2011 20:00 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)
        pokretac teme Thread Started by tana

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ok garica, naravno da ti vjerujem za podatke o medicini. absolutno.

        ali ipak nisi odgovorio - kako je nepismeni muhamed mogao znati ista o tome prije 1400 godina?

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        09-09-2011 20:03 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)
        pokretac teme Thread Started by tana

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        grijesis provler, ja citam vrlo raznovrstu literaturu, nauku pogotovo.
        to sto se ne slazemo ti i ja ne znaci da prikupljam infoirmacije samo iz jednog izvora.
        ja citam sve ono sto ti citas, plus jos citam kuran. pa ko ima vise informacija od nas dvojice, sta mislis?

        de mi odgvori ti na pitanje - da vidis hum i forticu kako se podignu i lebde iznad mostara, plesu, igraju se, ljube se, maze se, stranci slikaju, ljudi gledaju u nejverici .... i nakon pola sata vrate se gdje su i bili.

        stvarno zamisli tu situaciju, uzivi se ...
        .... da li bi ti pomislio da je bozje djelo u pitanju ili bi nesto drugo pomislio?

        garinca haj tita ti i ti mi odgovori na ovo pitanje.

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        09-09-2011 20:09 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)
        pokretac teme Thread Started by tana

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        tulpe molim te prestani da vrijedjas clanove na ovoj temu.

        ima raspali za te stvari ako bas moras

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        09-09-2011 20:12 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        abraxas abraxas is a Male
        moforaja




        Poruka: 6999
        Location: Jazzbina Abraxas

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ovo sa forticama je veæ videno. Ja sam pomislio da sam poludio.
        Pretrage su potvrdile moj strah.

        09-09-2011 20:30 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)
        pokretac teme Thread Started by tana

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        eto vidis ....... i sta si pomislio kad si vidio forticu?

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        09-09-2011 20:31 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        tulpe tulpe is a Female
        wicked


        Poruka: 3040

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od tana:

          tulpe molim te prestani da vrijedjas clanove na ovoj temu.

          ima raspali za te stvari ako bas moras


        Izvini, nisam trebala 05.gif

        09-09-2011 20:34 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
        abraxas abraxas is a Male
        moforaja




        Poruka: 6999
        Location: Jazzbina Abraxas

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od tana:

          eto vidis ....... i sta si pomislio kad si vidio forticu?

        Da sam puko......nisam više pio Samotok u 2L flaši...samo litrenjak....

        09-09-2011 20:44 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)
        pokretac teme Thread Started by tana

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        eto vidis. to ti ja govorim.

        vjernici ce vjerovati, ateisti nece da se ne znam sta dogodi. nema tog dokaza koji bi uvjerio ni jedne ni druge ....

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        09-09-2011 21:00 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        Stranica (122): « prva ... « prethodna 81 82 83 [84] 85 86 87 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com