Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Dali je Isus Hrist Bog, Stvoritelj Univerzuma? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): « prethodna 1 [2] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Northern Star Northern Star is a Male
ne more meda




Poruka: 49
Location: Just around a corner.

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    bojane ja se slazem da isus nije bog nego da je bozji poslanik. cakstavise po islamu isusa nisu razapeli na krstu, nego "samo misle da jesu".

    pitanje isusa je jedna od fundamentalinih razlika izmedju hriscanstva i islama. sve ostalo je manje-vise isto ili slicno. (barem kolko sam ja skonto, ne poznajem dobro bibliju). dobri su ti ovi citati sto si naveo iz biblije i uklapaju se u islam. stvarno bi volio da neko ko vjeruje u isusa odgovori - zasto hriscani vjeruju da je isusu bog. volio bi da vidim i te citate.

    hriscani vjeruju da je isus bozji sin i da je on siso na zemlju da bi iskupio(platio) grijehe nas smrtnika, ljudi ... da bi nama bilo oprosteno. po njihovom uvjerenju se isus zrtvovo za dobrobit covjecanstva.

    meni to nema logike, ali ja sam takodje svjestan da je jedna od osnovnih postulata hriscanstva da je isus bog i da oni vjeruju u sveto trojstvo. zbog toga sam vrlo oprezan i biram rijeci da ne bi uvrijedio vjerske osjecanje hriscana. hocu da kazem pozitivno je diskutovati o ovoj temi, ali uvije trebai mati na umu da ne vrijedjamo vjernike. samo polako ...... mir i ljubav, na religiji smo.


Ako je sve isto ne znam onda odakle dolaze svi ti antagonizmi? Uzgred, cini se kao da je neko od nekoga prepisivao. U ona doba je to moguce bilo, kad nije bilo "Intelectual Property Protection Act". I jos vecina nisu micali nigdje dalje od svog mjesta ili u najboljem slucaju zavicaja, sto bi se reklo malo ih je bilo sto su obisli i Bunu i Bunicu.

___________________________________________________________________
Never a dull moment!

09-22-2011 00:11 Northern Star is offline Pregledaj poruke od Northern Star Dodaj Northern Star u listu prijatelja
Bojan
SexNepoznat

Poruka: 130
pokretac teme Thread Started by Bojan

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Northern Star:

    Dosta jasta je, ako dodas samo jednu bice jedna previse. 02.gif Trebalo bi ovo uokviriti. 10.gif

Ako nemas nista vezano za temu reci, nemoj komentarisati.

Nisam ljubitelj kvazi-intelektualaca. 21.gif

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Bojan dana 09-22-2011 u 00:24.

09-22-2011 00:23 Bojan is offline Pregledaj poruke od Bojan Dodaj Bojan u listu prijatelja
MoNeRa MoNeRa is a Female
avenija kruzno


Poruka: 116
Location: Ovdje nisam a tamo me nema...

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sve su prilike da Bojan ima problema sam sa sobom pa ga drugaciji ljudi dobro iritiraju... pa onda poseze za onom ....najbolje ih je odstraniti....i jos kad to radi na primitivan nacin onda nam salje jasnu poruku o sebi 01.gif

Sve mi ovo nesto mirise na tulpe, pitam se zasto ????
Déja vu 04.gif

Sorry za off topic.... 33.gif 25.gif

09-22-2011 09:50 MoNeRa is offline Pregledaj poruke od MoNeRa Dodaj MoNeRa u listu prijatelja
metallica metallica is a Male
moforaja




Poruka: 8228
Location: CH.WILLA(uglavnom)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od TigricaX:

    Isus je sin Boziji 01.gif

    Ovdje mozda ima par odgovora...

      http://www.carelinks.net/doc/jesustrinity-sr


nije on nikakav SIN, Bog nema djece niti zene niti nekakvih "pajdasa", pored BOGA niko ne sjedi i ne suflira mu (ovo govorim zato sto neki ljudi imaju obicaj da se mole bozijim poslanicima misleci da ce njihova molitva brze stici do BOGA a to bi bila "protekcija" a toga nema kod BOGA )
znaci moliti se Mariji ili Isusus ili Muhamedu je Golema Greska kada se molis moli se samo BOGU i tacka.

I Isus i Mojsije i Noa i Muhamed su "Izabrani" da budu ono sto jesu i to je mogao biti
bilo ko drugi da je BOG tako htio


ima jos jedna golema greska a to je kada ljudi krive Sejtana/Djavola za neke ruzne stvari koje rade oni ili neko drugi. Sejtan nema te moci on ne stvara niti je stvorio ista on samo moze da te nagovara a ako ti odlucis opet si TI kriv jer zasto ti je BOG dao pamet nego da sam odlucis sta je dobro a sta nije

Njih stavljati u slicnu ili pribliznu ravan sa Bogom je Idolopoklonstvo i grijeh na koncu
svi oni imaju svoje zasluge ali BOG je htio da oni budu to sto jesu 10.gif

___________________________________________________________________

    09-22-2011 12:08 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
    Bojan
    SexNepoznat

    Poruka: 130
    pokretac teme Thread Started by Bojan

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od MoNeRa:

      Sve su prilike da Bojan ima problema sam sa sobom pa ga drugaciji ljudi dobro iritiraju... pa onda poseze za onom ....najbolje ih je odstraniti....i jos kad to radi na primitivan nacin onda nam salje jasnu poruku o sebi 01.gif

    A ti mi trenutno isto saljes jednu poruku.

    Bolje da je zadrzim za sebe, jer postoji forum pravilnik. 07.gif

    09-23-2011 00:07 Bojan is offline Pregledaj poruke od Bojan Dodaj Bojan u listu prijatelja
    MoNeRa MoNeRa is a Female
    avenija kruzno


    Poruka: 116
    Location: Ovdje nisam a tamo me nema...

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Bojan:

          citat od MoNeRa:

        Sve su prilike da Bojan ima problema sam sa sobom pa ga drugaciji ljudi dobro iritiraju... pa onda poseze za onom ....najbolje ih je odstraniti....i jos kad to radi na primitivan nacin onda nam salje jasnu poruku o sebi 01.gif

      A ti mi trenutno isto saljes jednu poruku.

      Bolje da je zadrzim za sebe, jer postoji forum pravilnik. 07.gif



    Koliko ja vidim to ti je samo dio poruke koju sam ja napisala...ako vec komentiras komentiraj citavu poruku ili to malo teze ide...do duse ne moras se truditi i onako mi nije bitno sta ces napisati...ja sam samo rekla sta mislim 01.gif u prvom postu.

    Sorry off topic again 33.gif

    09-23-2011 10:03 MoNeRa is offline Pregledaj poruke od MoNeRa Dodaj MoNeRa u listu prijatelja
    Bojan
    SexNepoznat

    Poruka: 130
    pokretac teme Thread Started by Bojan

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od MoNeRa:

      Koliko ja vidim to ti je samo dio poruke koju sam ja napisala...ako vec komentiras komentiraj citavu poruku ili to malo teze ide...do duse ne moras se truditi i onako mi nije bitno sta ces napisati...ja sam samo rekla sta mislim 01.gif u prvom postu.

    Zato sto nemam pojma o kojim tulpama pricas...

      Sorry off topic again 33.gif

    ...niti zasto koristis engleski jezik na bosanskom forumu. 14.gif

    A vezano za temu, ocigledno je da nemas nista pametno reci o citatima koje sam postavio.

    09-23-2011 15:15 Bojan is offline Pregledaj poruke od Bojan Dodaj Bojan u listu prijatelja
    chaba chaba is a Male
    moforaja




    Poruka: 2558
    Location: EU

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Èuj bosanskom forumu....

    Ma jesu nas to pripojili?

    09-23-2011 15:20 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
    Bojan
    SexNepoznat

    Poruka: 130
    pokretac teme Thread Started by Bojan

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od chaba:

      Èuj bosanskom forumu....

      Ma jesu nas to pripojili?

    Mostar je u Federaciji Bosne i Hercegovine. Nije cetnicki, mada pretpostavljam da bi ti najvise volio da je Ustaski.

    Kad dobijete svoj entitet za par godina, onda se kurcite.

    Nego, ti kao katolik, imas li sta reci u vezi ovih citata iz Biblije?

    09-23-2011 16:39 Bojan is offline Pregledaj poruke od Bojan Dodaj Bojan u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2849
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Bojane, ne idi sa teme...... 11.gif

    Chaba hoce da ti kaze da je forum mostarski, hercegovacki, bih.
    Znaci bosanci prisvojili forum.

    Slabo ti nesto kontas neke stvari, cini mi se. Ili se u tvom drugacija skola ucila 11.gif

    Niko u ovom postu ne spomenu ni cetalje, ni uje, samo ti, gradjanine

    18.gif

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    09-23-2011 17:12 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    Bojan
    SexNepoznat

    Poruka: 130
    pokretac teme Thread Started by Bojan

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Jel Hercegovci pricaju Hercegovacki jezik?

    Odgovarao sam na onu budalu sto je pocela da pise na engleskom jeziku, reko sam joj da se na ovom forumu prica bosanski.

    Ili srpsko-hrvatski, kako god hoces.

      Hercegovacki jezik ne postoji!


      Niko u ovom postu ne spomenu ni cetalje, ni uje, samo ti, gradjanine

    Ja nisam Mostarac, nego sam iz Visegrada. To sam vec rekao prije par dana. Svi znaju moje puno ime i prezime, jer sam ga stavio na forum da SVI TO VIDE. Zahtjevas neke stvari od mene, a reko sam ti sve. Dao sam ti ime svoje djece, i CAK SAM TI REKAO KO MI JE OTAC BIO!

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Bojan dana 09-23-2011 u 17:42.

    09-23-2011 17:41 Bojan is offline Pregledaj poruke od Bojan Dodaj Bojan u listu prijatelja
    chaba chaba is a Male
    moforaja




    Poruka: 2558
    Location: EU

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    A jesi me našao, po svemu. Briga me za entitete. Pa šta ako si iz Višegrada? Forum je hercegovaèki, ili u najmanju ruku bosansko-hercegovaèki.
    A što se tièe teme, koliko se ja kužim, a nije da je puno, Isus je sin Božji. Bog poslao Sv. Duha i preko njega Marija bezgrešno zaèela., da bi ovaj Zemljom širio rijeè Božiju. Al nisam ti siguran 07.gif

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane chaba dana 09-23-2011 u 17:48.

    09-23-2011 17:48 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
    Bojan
    SexNepoznat

    Poruka: 130
    pokretac teme Thread Started by Bojan

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od chaba:

      A jesi me našao, po svemu. Briga me za entitete.

    Lazes. Ko i svi srbi sto kazu da im republika srpska nista ne znaci.

      Pa šta ako si iz Višegrada? Forum je hercegovaèki, ili u najmanju ruku bosansko-hercegovaèki.

    Da, ali ja sam govorio o JEZIKU. A hercegovacki jezik ne postoji. 07.gif

      A što se tièe teme, koliko se ja kužim, a nije da je puno, Isus je sin Božji. Bog poslao Sv. Duha i preko njega Marija bezgrešno zaèela., da bi ovaj Zemljom širio rijeè Božiju. Al nisam ti siguran 07.gif

    To je jedan pogled, da. Ali ova tema se odnosi na one kao S-H, koji vjeruju da je Isus Hrist bukvalno Bog koji je postao covjek. Nema veze, idemo dalje.

    09-23-2011 17:52 Bojan is offline Pregledaj poruke od Bojan Dodaj Bojan u listu prijatelja
    makso makso is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 2849
    Location: andaluzija

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Bojan:

      Jel Hercegovci pricaju Hercegovacki jezik?

      Odgovarao sam na onu budalu sto je pocela da pise na engleskom jeziku, reko sam joj da se na ovom forumu prica bosanski.

      Ili srpsko-hrvatski, kako god hoces.
        Hercegovacki jezik ne postoji!


        Niko u ovom postu ne spomenu ni cetalje, ni uje, samo ti, gradjanine

      Ja nisam Mostarac, nego sam iz Visegrada. To sam vec rekao prije par dana. Svi znaju moje puno ime i prezime, jer sam ga stavio na forum da SVI TO VIDE. Zahtjevas neke stvari od mene, a reko sam ti sve. Dao sam ti ime svoje djece, i CAK SAM TI REKAO KO MI JE OTAC BIO!


    To sto si iz Visegrada, meni nista ne znaci. Jedini si sto spominje cetalje i uje na ovom postu.

    Nista od tebe ne trazim, i da ti pravo kazem, mrsko mi prebirati da vidim ko si, jer me ne interesuje.

    Ovdje na forumu smo svi LJUDI, a kao sto vidis, fino smo primili i jednog covjeka iz Visegrada.

    To sto ti provociras neke forumase, namjerno ili slucajno, nema veze sa tvojim rodnim mjesto ni sa tvojim imenom. Ima samo veze sa tobom kao covjekom. Ne leze mi neki tvoji stavovi, ali eto te tamo.

    Pardon na offu 27.gif

    i jedan lagani citat od naslovljenog koji se moze aplicirati na mnoge ljude ovdje i sire

    "
      BOZE, OPROSTI IM, NE ZNAJU STA RADE
    "

    i ja bi dodao, "
      ne znaju ni sta pricaju
    "

    I za pozdrav, prvo jevandjelje sv. Duba:
      Bh4nNdNJ_U8

    ___________________________________________________________________
    prest'o sam 18.gif

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane makso dana 09-23-2011 u 22:16.

    09-23-2011 22:04 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
    dzemo dzemo is a Male
    bice nesto od mene




    Poruka: 328
    Location: USA

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Bojan:

          citat od makso:

        Da li postoji Bog? Mozda.

      Ako neumijes procitati i razumijeti jednu obicnu recenicu (naslov teme), onda ti ja nemogu pomoci.

      Tema je dali je Isus Hrist Bog, a ne dali postoji Bog.

      Ima vec jedna tema o tome dali postoji Bog. Nemoj opoganiti ovu temu, molim te.




    Jedno pitanje Zasto je na svim slikama Isus prikazan kao smedekosi plavooki svedzanin ili nijemac kad svi znamo da je bio sa bliskog istoka i licio vise na Sadama huseina nego na Brad Pita

    09-23-2011 22:14 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
    Morpheus
    tozzinjo



    Poruka: 1137

    RE: Dali je Isus Hrist Bog, Stvoritelj Univerzuma? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Bojan:

      Lijep pozdrav svima na moforaja, i naravno mom championu Morpheusu!


    taj te champion toliko ispreskakao sa pricom oko muzike, gdje si ti pompezno pricao o svom poznavanju muzike i o "dim akordima i kvintnom krugu" (misleci, valjda da je dovoljno to spomenuti pa da se nama usta objese od iuznenadjenja) da je sreca sto ne otkrivas svoj identitet, jer bi davno tvoje pravo ime i rpezime postalo mjerna jedinica za neargumentovanost. a usput bi se zadrzao i u narodu kao uzrecica "vala ga je isprekakao ko morpheus bojana" 10.gif

    pitanje za modere - kako se uvijek ovi "sklucajevi" zaljepe za mene (znate na koje sve prethodne mislim)? 21.gif

    ___________________________________________________________________



      ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

        nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

      09-23-2011 22:18 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
      makso makso is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 2849
      Location: andaluzija

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Do tebe je, morphej. 11.gif

      Em si mazohista, em volis prst u govno da turas 02.gif

      Kao da ne znas onu staru poslovicu "Ne diraj u govno, govno smrdi." Sto vise diras to vise smrdi

      13.gif 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      prest'o sam 18.gif

      09-24-2011 09:47 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Northern Star:

            citat od tana:

          bojane ja se slazem da isus nije bog nego da je bozji poslanik. cakstavise po islamu isusa nisu razapeli na krstu, nego "samo misle da jesu".

          pitanje isusa je jedna od fundamentalinih razlika izmedju hriscanstva i islama. sve ostalo je manje-vise isto ili slicno. (barem kolko sam ja skonto, ne poznajem dobro bibliju). dobri su ti ovi citati sto si naveo iz biblije i uklapaju se u islam. stvarno bi volio da neko ko vjeruje u isusa odgovori - zasto hriscani vjeruju da je isusu bog. volio bi da vidim i te citate.

          hriscani vjeruju da je isus bozji sin i da je on siso na zemlju da bi iskupio(platio) grijehe nas smrtnika, ljudi ... da bi nama bilo oprosteno. po njihovom uvjerenju se isus zrtvovo za dobrobit covjecanstva.

          meni to nema logike, ali ja sam takodje svjestan da je jedna od osnovnih postulata hriscanstva da je isus bog i da oni vjeruju u sveto trojstvo. zbog toga sam vrlo oprezan i biram rijeci da ne bi uvrijedio vjerske osjecanje hriscana. hocu da kazem pozitivno je diskutovati o ovoj temi, ali uvije trebai mati na umu da ne vrijedjamo vjernike. samo polako ...... mir i ljubav, na religiji smo.


        Ako je sve isto ne znam onda odakle dolaze svi ti antagonizmi? Uzgred, cini se kao da je neko od nekoga prepisivao. U ona doba je to moguce bilo, kad nije bilo "Intelectual Property Protection Act". I jos vecina nisu micali nigdje dalje od svog mjesta ili u najboljem slucaju zavicaja, sto bi se reklo malo ih je bilo sto su obisli i Bunu i Bunicu.


      ako mislis na antagonizam izmedju razlicitih vjera - to je djelo onih koji koriste religiju da bi manipulisali ljude. znamo da ja najlaksi i najjeftiniji nacin da se ljudi izmanipulisu - religija.
      osjetili smo to cak i na svojoj kozi.

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      09-26-2011 16:37 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      Stranica (2): « prethodna 1 [2] nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com