Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » *** ima li boga *** 6 Votes - Average Rating: 2.336 Votes - Average Rating: 2.33 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (122): « prva ... « prethodna 99 100 101 [102] 103 104 105 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Morpheus
tozzinjo



Poruka: 1137

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    ja shvatam tvoj stav, absolutno. i sam sam bi nekada tu pripado. zna garinca da sam bio cvrsti ateista, isto ko sto je on sada.

    ja sam nekad vjerovo da su vjeru ljudi ismislili da bi lakse manipulisali masama. cvrsto sam to vjerovo. kao posljedica toga ljudi su prihvatili vjeru u nasli u njoj mnoge druge "blagodeti" ko sto je samozavaravanje, ili da im pomaze u nevolji ko sto kazes, i slicno. sve sam ja to tako isto vjerovo.

    takodje sam vjerovo da ljubav ne postoji, i da su to izmislisli pjesnici jer se koke pale na to (ovo ja banalizujem)

    medjutim kasnije sam se uvjerio da bog postoji, kao i ljubav. nisu svi "od muke" postali vjernici.


vidis tana,ti kazes da si ateista. ja nisam ateista. ja samo crkvi kao instituciji (svejedno, dzamija sinagoga, zna se na sta mislim) tj religiji ne pridajem ama bas nikakav znacaj.
a jos mozda i bitnije - ja rijecima ne pridajem nikakav znacaj.

Bog? Bog postoji. ili ne postoji. koga briga. Meni je Bog -ljubav. da okrenemo recenicu : ljubav je moj Bog.
priroda i prirodne sile su Bog. ono gore na nebu, to je Bog. ili priroda. ili ljuabav. ono dole u zmelji, to je isto Bog. Evo blasfemije - Bog zivi i u mom glavicu i u sjemenom kanalu. dao mi je upravo sopstvenu mogucnost da yradim ono sto je i on uradio - da STVORIM ZIVOT.

ruzno reci, znam da ispada blasfemicno i podjebavanje, zato necu ni izgovoriti...ali sudeci po opisu gore, zar nije Bog u svacijem od nasih...?


unaprijed s eizvinjavam, nije smisljeno ovo sa namjerom da unizavam necije osjecaj. naprotiv, ja upravo tvrdim da ima Boga, samo za razliku od mnogih, ja Boga ne zamisljam na nebu sa sijedom bradom. ja ga zamisljam i kao mrava na parkinigu i kao korijen paradajza u bastio mog druga denisa. po meni je on i u pljuvacki alkoholicara na stepenicama haustora i na djonu svake vojnicke cizme. u rucku svake domacice. Bog je sviugdje. Sila je svugdje.

e sad, sot ja to zovem sila, neko drugi Bog, neko treci semir tuce, nije bitno...ono o cemu ja raspravljam ovde je jako los uticaj religija i maniuplacije vjerskih vodja sa masama..

___________________________________________________________________



    ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

      nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

    09-27-2011 00:19 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    jedan mali off Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Morpheus:


      .................

      ruzno reci, znam da ispada blasfemicno i podjebavanje, zato necu ni izgovoriti...ali sudeci po opisu gore, zar nije Bog u svacijem od nasih...?

      ............................



    A zato ženske nako vièu pred kraj... 11.gif

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Stari Grad dana 09-27-2011 u 00:58.

    09-27-2011 00:34 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    pravimostarac
    SexNepoznat

    Poruka: 3132
    Location: Zaluto

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Morpheus:

          citat od tana:

        ja shvatam tvoj stav, absolutno. i sam sam bi nekada tu pripado. zna garinca da sam bio cvrsti ateista, isto ko sto je on sada.

        ja sam nekad vjerovo da su vjeru ljudi ismislili da bi lakse manipulisali masama. cvrsto sam to vjerovo. kao posljedica toga ljudi su prihvatili vjeru u nasli u njoj mnoge druge "blagodeti" ko sto je samozavaravanje, ili da im pomaze u nevolji ko sto kazes, i slicno. sve sam ja to tako isto vjerovo.

        takodje sam vjerovo da ljubav ne postoji, i da su to izmislisli pjesnici jer se koke pale na to (ovo ja banalizujem)

        medjutim kasnije sam se uvjerio da bog postoji, kao i ljubav. nisu svi "od muke" postali vjernici.


      vidis tana,ti kazes da si ateista. ja nisam ateista. ja samo crkvi kao instituciji (svejedno, dzamija sinagoga, zna se na sta mislim) tj religiji ne pridajem ama bas nikakav znacaj.
      a jos mozda i bitnije - ja rijecima ne pridajem nikakav znacaj.

      Bog? Bog postoji. ili ne postoji. koga briga. Meni je Bog -ljubav. da okrenemo recenicu : ljubav je moj Bog.
      priroda i prirodne sile su Bog. ono gore na nebu, to je Bog. ili priroda. ili ljuabav. ono dole u zmelji, to je isto Bog. Evo blasfemije - Bog zivi i u mom glavicu i u sjemenom kanalu. dao mi je upravo sopstvenu mogucnost da yradim ono sto je i on uradio - da STVORIM ZIVOT.

      ruzno reci, znam da ispada blasfemicno i podjebavanje, zato necu ni izgovoriti...ali sudeci po opisu gore, zar nije Bog u svacijem od nasih...?


      unaprijed s eizvinjavam, nije smisljeno ovo sa namjerom da unizavam necije osjecaj. naprotiv, ja upravo tvrdim da ima Boga, samo za razliku od mnogih, ja Boga ne zamisljam na nebu sa sijedom bradom. ja ga zamisljam i kao mrava na parkinigu i kao korijen paradajza u bastio mog druga denisa. po meni je on i u pljuvacki alkoholicara na stepenicama haustora i na djonu svake vojnicke cizme. u rucku svake domacice. Bog je sviugdje. Sila je svugdje.

      e sad, sot ja to zovem sila, neko drugi Bog, neko treci semir tuce, nije bitno...ono o cemu ja raspravljam ovde je jako los uticaj religija i maniuplacije vjerskih vodja sa masama..



    djesi Morpheusu fundamentalisto jedan 25.gif

    ___________________________________________________________________
    Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

    09-27-2011 01:37 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
    Morpheus
    tozzinjo



    Poruka: 1137

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    a ne mogu sakriti svoj bosnjacki nacionalizma, pa to ti je 13.gif

    ___________________________________________________________________



      ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

        nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

      09-27-2011 02:27 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
      dzemo dzemo is a Male
      bice nesto od mene




      Poruka: 328
      Location: USA

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Morpheus:

        kako se mogu dokazati biblijske ISTINE???????????

        gdje su dokazi da je isus uskrsnuo treci dan???


        u drugoj knjizi je vjestica zatvorila ivicu i maricu obecavajuci im svasta a planirajuci samo da ih namami u kotao i skuha

        u trecoj su tri praseta platila danak tome sto nisu slusali majku.

        u cetvrtoj se vuk prerusio u baku i sacekao crvenkapicu.

        mislim..izvini na ironiji ali gdje su naucni dokazi necega sto pise u ove CETIRI knjige gore?




      Bog ih sakrio onda stavio fosile u zemlju i onda izjednacio skoro do perfekcije DNA u Chimpanzama i onaj u Covjeku i sve to da bi nas Konfuzirao

      09-27-2011 02:32 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Morpheus:

        a ne mogu sakriti svoj bosnjacki nacionalizma, pa to ti je 13.gif


      a ti si onaj sa zelenom bilijarskom kuglom (@vvb)BlackSoul

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      09-27-2011 02:46 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      Morpheus
      tozzinjo



      Poruka: 1137

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      da.
      ja sam onaj sto je tijelima branio ulazak agresora na tlo vjecno slobodarskog naroda koji je 1941 se radovao u zagrebu i s cvijecem docekivao OSLOBODIOCE (lijepo pise na klipu LIBERATION of zagreb)

        G0P2YLYKSnM


      a samo 442 kilometra (sto bi bajaga rekao) ti isti "oslobodioci" su zasuli beograd..ali ne cvijecem..
      .
        bbUJokdibZQ&feature=related


      golema razlika, zar ne? mora da ovii drugi nisu pokazali herojstvo zvano "tijelima na tenkove"
      10.gif

      jos samo da mi je doci do arhivskih snimaka sarajeva :)

      ___________________________________________________________________



        ...vise sam zaboravio nego sto su mnogi procitali ...

          nije mostar vise ona djevojka bujnih njedara, zanosnih kukova i socnih usta. danas je mostar cangrizava stara baba koja se sjeca kako je nekad bila ljepotica.

        09-27-2011 03:25 Morpheus is offline Pregledaj poruke od Morpheus Dodaj Morpheus u listu prijatelja
        S-H S-H is a Male
        trudim se




        Poruka: 161
        Location: B&H

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od dzemo:

              citat od S-H:

            A da, pitao si i gdje su dokazi da je Isus uskrsnuo treæi dan.
            Dokaza je toliko da ih sada ne mogu sve iznositi, ali evo nabrojat æu ti glavne. Sažet æu ih na 4 osnovne grupe dokaza:
            1. Njegov nestanak iz groba (Rimska straža je èuvala njegov grob)
            2. Njegova ukazanja nakon uskrsnuæa pa sve do uznesenja
            3. Trenutni uèinak njegovog uskrsnuæa na svijet
            4. Kršæansko iskustvo kroz vijekove.
            Svaku od ovih grupa dokaza mogu razložiti i elaborirati.





          I to su ti dokazi 21.gif 21.gif 21.gif


        Tebi nisu???
        Kao što sam i rekao, dokaze nisam ni iznio, samo sam ih podijelio u 4 grupe i rekao da ih mogu razložiti i elaborirati.

        09-27-2011 08:33 S-H is offline Pregledaj poruke od S-H Dodaj S-H u listu prijatelja
        S-H S-H is a Male
        trudim se




        Poruka: 161
        Location: B&H

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Stari Grad:

              citat od S-H:

            A da, pitao si i gdje su dokazi da je Isus uskrsnuo treæi dan.
            Dokaza je toliko da ih sada ne mogu sve iznositi, ali evo nabrojat æu ti glavne. Sažet æu ih na 4 osnovne grupe dokaza:
            1. Njegov nestanak iz groba (Rimska straža je èuvala njegov grob)
            2. Njegova ukazanja nakon uskrsnuæa pa sve do uznesenja
            3. Trenutni uèinak njegovog uskrsnuæa na svijet
            4.
              Kršæansko iskustvo kroz vijekove.

            Svaku od ovih grupa dokaza mogu razložiti i elaborirati.


          Šta su iskustva monoteistièkih religija kroz vijekove - kao pojam ili grupa dokaza?


        Grupa dokaza.
        Link koji si poslije naveo je dobar primjer jedne vrste iskustava, iako govori da se ta vrsta može nauèno objasniti, kako taj tekst kaže - kod 30 od 50. Šta je sa ostalih 20? Ako je samo jedan imao takvo istinsko iskustvo šta onda?

        09-27-2011 08:36 S-H is offline Pregledaj poruke od S-H Dodaj S-H u listu prijatelja
        Stari Grad Stari Grad is a Male
        moforaja




        Poruka: 10597
        Location: iza zvijezde

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Èekamo elaboraciju.

        ___________________________________________________________________
        ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
        on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

          moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
        ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
        ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
        .. dosta je vise i tebe i tvoje
          tiranije
        ...

        09-27-2011 10:08 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
        Stari Grad Stari Grad is a Male
        moforaja




        Poruka: 10597
        Location: iza zvijezde

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Morpheus:

          da.
          ja sam onaj sto je tijelima branio ulazak agresora na tlo vjecno slobodarskog naroda koji je 1941 se radovao u zagrebu i s cvijecem docekivao OSLOBODIOCE (lijepo pise na klipu LIBERATION of zagreb)
            G0P2YLYKSnM


          a samo 442 kilometra (sto bi bajaga rekao) ti isti "oslobodioci" su zasuli beograd..ali ne cvijecem..
          .
            bbUJokdibZQ&feature=related


          golema razlika, zar ne? mora da ovii drugi nisu pokazali herojstvo zvano "tijelima na tenkove"
          10.gif

          jos samo da mi je doci do arhivskih snimaka sarajeva :)


        Evo da ne gubiš vrijeme:

          158zAYVpTJg

        ___________________________________________________________________
        ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
        on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

          moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
        ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
        ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
        .. dosta je vise i tebe i tvoje
          tiranije
        ...

        09-27-2011 10:16 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
        garinca garinca is a Male
        rodjeni


        Poruka: 989

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Northern Star:

              citat od garinca:

                citat od Pipi Duga Carapa:

              98 strana rasprave ima li Boga...
              Onaj ko u sebi nosi vjeru, zivi ju svakodnevno i ne osjeca potrebu drugima dokazivati nesto sto je stanje duha.
              Stanje duha nije moguce dokazati, vec samo osjetiti.
              Rijeci nisu dovoljno slikovite da ga opisu.
              Kad covjek diskutuje o vjeri, u biti diskutuje o religijskim dogmama.
              Po meni je vjera u Boga nesto puno vece i jace od bilo koje religijske dogme.
              Nemoguce je nekoga ubijediti u postojanje Boga, svakoj osobi koja otvori srce za ljubav i mir, Bog ce sam pokazati put.


            da lijepo receno...ali , u sustini samo floskule...mislis li ti da mi koji ne vjerujemo u boga NISMO OTVORILI SRCE ZA LJUBAV I MIR...jer evo meni se bog nije ukazao niti pokazao put...a srce mi je uvjek bilo otvoreno i za ljubav i za mir...ova tvrdnja je upravo jedna dogma...kao mi nevjernici i cafiri , mi nemamo sposobnost da dozivimo ili osjetimo takvo nesto kao sto je bog...ili pak nemozemo otvoriti srce za ljubav i za mir...


          Ne znam zasto si shvatio Pipijev komentar na takav nacin. Ja sam ga u biti shvatio kao pozitivan. Nisam vidio da on kaze za ateiste i ostale nesto negativno. Naravno da svako moze otvoriti srce za ljubav i mir ali za neke ljude je potrebno vozilo koje ce ih dovesti tamo-a to je u dosta slucajeva religija ili vjera u Boga. Ja nisam imao vremena da ostavim neki duzi i detaljniji komentar ali ako Pipi osjeca da njegova vjera, (bez formalne religije bilo kojeg znaka ukljucene), mu pomaze da bude bolji covjek i otvori srce za ljubav i mir, hej onda samo mogu reci bravo.
          Uzgred, ovi Vikinzi ovdje u Skandinaviji imaju uzrecicu da je religija za slabe i nejake ljude, ili ti djecija vjerovanja. 18.gif

        nisam ja rekao da je ovo sto je pipi napisao/la nesto negativno...vjerovatno je i dobronamjerno...ali po meni se provlaci jedna nit koju cesto uocavam u ovakvim diskusijama...a to je ovo sto sam gore komentarisao...SVAKOJ OSOBI KOJA OTVORI SRCE ZA LJUBAV I MIR , BOG CE SAM POKAZATI PUT...ja sam osoba koja imam otvoreno srce za ljubav i mir...pa mi bog nije pokazao put...i gdje ce mi to pokazati put?...za sta?...mozda za katmandu...da li je bog isto sto i "ljubav i mir"?...komntas li ti da je ovo jedna dogma?...

        09-27-2011 11:02 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17879
        Location: na prinudnom radu :)
        pokretac teme Thread Started by tana

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od S-H:

              citat od tana:

            dzemo ovaj tvoj post nije cak ni zasluzio nikakav komentar


          Što Tana? Hajde dobro, psovka mu nije trebala, ali stvarno po onom tvom postu i ja mislim da bi se ti razmislio i o njihovom zdravom razumu. 01.gif


        po islamu je muhamed ZADNJI poslanik i poslije njega nece biti vise poslanika.

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        09-27-2011 17:07 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        Stari Grad Stari Grad is a Male
        moforaja




        Poruka: 10597
        Location: iza zvijezde

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        E sad tana, na forumu vam se ukazuje danas jedan profet sa lancem oko vrata u crvenoj košulji, pravo poslanik (delegat 13.gif )... Tako se ignorantski odnositi prema profetima sa samim velikim slovima u nicku, a sve vjernici... 13.gif




        Mislim, ja sam postao True Believer... 13.gif



          http://www.moforaja.com/thread.php?sid=&postid=1961675#post1961675

        ___________________________________________________________________
        ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
        on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

          moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
        ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
        ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
        .. dosta je vise i tebe i tvoje
          tiranije
        ...

        broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Stari Grad dana 09-27-2011 u 18:42.

        09-27-2011 17:18 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
        Stari Grad Stari Grad is a Male
        moforaja




        Poruka: 10597
        Location: iza zvijezde

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice



        Vaaahiiideee vahide.gif 13.gif

          http://www.moforaja.com/thread.php?sid=&postid=1961675#post1961675




        ------------------------------------------------------------------------------

        ___________________________________________________________________
        ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
        on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

          moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
        ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
        ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
        .. dosta je vise i tebe i tvoje
          tiranije
        ...

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 09-27-2011 u 17:28.

        09-27-2011 17:27 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
        dzemo dzemo is a Male
        bice nesto od mene




        Poruka: 328
        Location: USA

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od tana:

              citat od S-H:

                citat od tana:

              dzemo ovaj tvoj post nije cak ni zasluzio nikakav komentar


            Što Tana? Hajde dobro, psovka mu nije trebala, ali stvarno po onom tvom postu i ja mislim da bi se ti razmislio i o njihovom zdravom razumu. 01.gif


          po islamu je muhamed ZADNJI poslanik i poslije njega nece biti vise poslanika.



        A ko je zadnji poslanik po Grckoj mitologiji sta bi sa Zeusom i Apolom Sta je sa krisnom u Indiji ili Budom na dalekom Istoku.Oni ce svi u Dzehenem na glavu po Islamu i Kriscanstvu
        Kako znas da za hiljadu godina nece biti napisana neka nova knjiga i zapoceta neka nova Dogma.Islam se pojavio par stotina godina poslije odluke Rimskog carstva da uzme Kriscanstvo kao svoju religiju Je li to slucajno ili zbog protu teze Kriscanstvu.

        09-27-2011 18:20 dzemo is offline Pregledaj poruke od dzemo Dodaj dzemo u listu prijatelja
        S-H S-H is a Male
        trudim se




        Poruka: 161
        Location: B&H

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od tana:

              citat od S-H:

                citat od tana:

              dzemo ovaj tvoj post nije cak ni zasluzio nikakav komentar


            Što Tana? Hajde dobro, psovka mu nije trebala, ali stvarno po onom tvom postu i ja mislim da bi se ti razmislio i o njihovom zdravom razumu. 01.gif


          po islamu je muhamed ZADNJI poslanik i poslije njega nece biti vise poslanika.


        OK, sad kontam šta si htio reæi sa ovim

        09-27-2011 22:34 S-H is offline Pregledaj poruke od S-H Dodaj S-H u listu prijatelja
        Provler2 Provler2 is a Male
        moforaja




        Poruka: 3154
        Location: usa

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od S-H:

              citat od dzemo:



            Haj nam sad reci kad ti je to bog odgovorio na molitvu i nametnuo njegovu volju.Vjernici koriste floskulu Volja bozija samo kad im nije jasno da se nesto strano moglo desiti nekome ko je bio vjernik.


          Bog nam ne nameæe svoju volju. Ostavlja nam moguænost izbora.
          Ne slažem se, neke stvare su posljedica naših pogrešnih izbora i nije bila Božja volja da nam se to dogodi. Nprm, narkoman dobije hepatitis. Nije bila Božja volja da se on drogira ni da se razboli, to je bio njegov izbor a bolest posljedica pogrešnog izbora.
          Ili nprm, èovjek ode u kockarnicu i prokocka platu, nije Božja volja bila ni da on ide u kockarnicu ni da se kuæi ženi i djeci vrati bez kinte, to je bila njegova pogrešna odluka a besparica posljedica te pogrešne odluke
        wow golemo. Komshije... imaju 4 mjeseca staru bebu , Beba ima leukemiju. Jeli to bila pogreshna odluka bebe ?

        09-30-2011 22:16 Provler2 is offline Pregledaj poruke od Provler2 Dodaj Provler2 u listu prijatelja
        S-H S-H is a Male
        trudim se




        Poruka: 161
        Location: B&H

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od S-H:

            Da, u Bibliji piše da svako dobro dolazi od Gospoda (tu si upravu), ali ne mislim da je sve što ne valja naša slobodna volja. Neke stvari koje "ne valjaju" su posljedica naših pogrešnih izbora (naša slobodna volja), neke su posljedica pogrešnih izbora drugih ljudi (slobodna volja drugih), neke dolaze od ðavla a mi nismo dovoljno mudri da im se suprotstavimo i tražimo zaštitu od Boga (opet na kraju naša slobodna volja) a neke situacije Bog dozvoli da bi nas promjenio i izgradio (Božja volja)



        Ovo je jedan od prethodnih postova u kojem sam djelomièno odgovorio na ovo tvoje pitanje.
        Ja znam da je to teško shvatiti i prihvatiti jer sam se i sam "borio" sa tim èinjenicama, ali od naših predaka ne nasljeðujemo samo kuæu, zemlju, novac ili možda dugove; nego i posljedice njihovih pogrešnih odluka i grijeha.

        Neke stvari mogu biti i posljedica pogrešnih odluka drugih ljudi, nprm ako neki nauènik odluèi da napravi atomsku bombu i onda neki general naredi da se ona baci na grad i onda neki pilot odluèi da ga posluša...i poginu djeca... nije bila Božja volja da se to desi.

        Najlakše je za svako zlo koje ne razumijemo okriviti Boga 21.gif

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane S-H dana 10-01-2011 u 10:15.

        10-01-2011 10:13 S-H is offline Pregledaj poruke od S-H Dodaj S-H u listu prijatelja
        tvrancic tvrancic is a Male
        moforaja




        Poruka: 5028
        Location: Umag - Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ako je Bog alfa i omega, sve vidljivo i nevidljivo - onda je i zlo od njega. Jedino što zlo samo za sebe, kao entitet, ne postoji, nego je ono iskljuèivo neèija prosudba.

        ___________________________________________________________________

          10-01-2011 10:19 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
          Stranica (122): « prva ... « prethodna 99 100 101 [102] 103 104 105 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com