Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ko tebe kamenom ti njega ???? - Ima li vjernika na Forumu? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vas dvoje prièate o dvije razlièite stvari, po meni je tanina reakcija normalna.

Instikt samoodržanja i pravo na samoodbranu su znak i liènog integriteta i samopoštovanja.

Ne kažem da neko ko odabere mirni put i u takvim situacijama nema integritet i samopoštovanje, ali mi je tanina reakcija u ovom sluèaju razumljiva.

Generalne ocjene kad se radi o ovoj specifiènoj raspravi je teško donositi, jako puno zavisi od okolnosti i specifiène situacije.

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

10-04-2011 09:30 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Pipi Duga Carapa
SexNepoznat



Poruka: 2170
Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Stari, ne postoji nista generalno u praksi, samo u teoriji.
Upravo zato niko nije u pravu i niko ne grijesi.
Zato sam i napisala da ce svako od nas reagovati drukcije kad je napadnut.
I dalje smatram da ni jedna Sveta Knjiga ne definise borbu ubijanjem, no to je moja interpretacija Svetih Knjiga, bas kao sto je moja vizija da neko ko nauci Svete Knjige napamet ne mora biti vjernik jer ne osjeca Boziju rijec, vec moze samo recitovati tekst, kao sto smo u skoli napamet recitovali poeziju, cesto ne shvatajuci ni njen smisao, ni sve suptilitete koji se osjecaju srcem.
Prevodim onaj tekst o kome sam pisala da ga podijelim s vama, cisto da vidite da postoje i vjerski sluzbenici koji dovode religiju (ne vjeru u Boga) u pitanje.

10-04-2011 10:31 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Pipi Duga Carapa:

    Tana, svako od nas reaguje drukcije kad se osjeca napadnut.
    Jedni na napad uzvrate napadom, drugi pasivnim otporom.
    Ako reagujes kao i zlo, po cemu se razlikujes od njega?
    Ako nekome oduzmes zivot, po cemu si bolji covjek od onoga ko je oduzeo zivot nekom tvom?
    Hoce li cinjenica da si ubio nekoga jer ti je neko bio ubijen vratiti osobu koja ti je bila bliska, ili ces i sam postati ubica?
    Upravo zato kazem da je potrebna nadljudska snaga da se na napad ne odgovori napadom.


donekle shvatam tvoj stav, ali samo donekle. jedna je stvar "sta bi uradio kad bi ....." a druga je stvar kad se to "kad bi" dogodi. ogromna razlika.

molim te odgovori mi na hipoteticno pitanje:

sjedis ti u kuci sa familijom, ulazi nakav pajdo u kucu i pocnu pucati po vama u namjeri da vas ubije. prvo ubije psa kucnog ljubimca, i pocinje da puca po vama. vi bjezite i krijete se iza namjestaja, on vas trazi. nema dileme on je doso tu da vas ubije, samo je pitanje vremena. na stolu stoji pistolj. nema dileme metoda branjenja "pasivnim otporom" ne radi i da ce pajdo pobiti citavu familiju, zato je i dodo u vasu kucu. da li ces mirno gledati kako pajdo ubija tvoju familiju ili ces se braniti?

samo mi to odgovori molim te. jos jednom: nije ovo neka zamisljena fiktivna situacija, ovo je nasa realnost. dakle iako je pitanje hipoteticko zamisli da nije i odgovori mi.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

10-04-2011 17:22 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

*kad je rijec o svetim knjigama znam 100% da ti islam nalaze da se branis od agresora, to ti je obaveza. bilo bi mi logicno i da i druge knjige tako nalazu. to je meni vrlo logicno.

takodje pipi ova recenica "Ako nekome oduzmes zivot, po cemu si bolji covjek od onoga ko je oduzeo zivot nekom tvom?" nema nikakvog smisla.
po tome ispade isti zrtva koja se brani i agresor koji je doso da ubije zrtvu. oni nisu isti, tu treba povuci vrlo jasnu crtu.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

10-04-2011 17:24 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Pipi Duga Carapa
SexNepoznat



Poruka: 2170
Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mozes li mi, molim te, citirati dio Kur'ana koji kaze da trebas ubiti da bi se odbranio?

10-04-2011 18:33 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    I borite se na putu Allahovom*protiv onih koji se bore protiv vas, a ne prekoracujte. Uistinu! Allah ne voli one koji prevršuju.

kuran, 2:190

    I ubijajte ih gdje god ih nadete, i istjerajte ih odakle god istjeruju vas. A fitneluk*je gori od ubijanja. I ne borite se protiv njih kod Mesdžidul-harama, dok se ne budu borili protiv vas u njemu. Pa ako budu borili protiv vas, tad ih ubijajte. Takva je placa nevjernicima.

kuran, 2:191

*fitneluk - kusnja. nered, buna, zavodjenje

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

10-04-2011 18:58 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Pipi Duga Carapa
SexNepoznat



Poruka: 2170
Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ok, hvala ti!

10-04-2011 20:48 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
Pipi Duga Carapa
SexNepoznat



Poruka: 2170
Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U verziji Kur'ana koju ja posjedujem pod 2.90 i 2.91 pise nesto sasvim drugo, elem ne dovodim u pitanje da i to sto si napisao stoji, medjutim meni upada u oci ovo boldirano..jer i mojim ocima ovo poziva na oprost, a ne odmazdu...:

O vjernici! Propisuje vam se odmazda za ubijene: slobodan za slobodna, i rob za roba i zena za zenu.

      A onaj kome rod ubijenog oprosti, neka oni velikodusno postupe, a neka im on dobrocinstvom uzvrati. To je olaksanje od Gosdpoda vaseg, i milost.
A ko nasilje izvrsi i poslije toga, njega bolna patnja ceka.
2.178

U odmazdi vam je - opstanak, o razumom obdareni,da biste se ubijanja okanili!
2.179

10-04-2011 21:07 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

a da li bi ti meni odgovorila na pitanje? sta bi uradila?

sve je drugacije kad se izadje iz domeina hipoteticnog .... kada stvari postanu realnost.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

10-04-2011 21:07 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
avenue-gang avenue-gang is a Male
trudim se


Poruka: 174
Location: dharma station

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

realno gledano


ja bih jako volio da sa ghandijem na majici mogu reci - ne cinim zlo cak ni kao odgovor na drugo zlo. shvatam da cinjenjem zla cak i prema zlim ljudima, ipak cinim zlo. stoga oduprijecu se tome

nazalost, ili mozda na srecu - ko god gadja moj dom, ja cu gadjati njega. to je nagonska reakcija.

___________________________________________________________________
pametni se glupiraju, glupi se prave pametni....

10-04-2011 21:14 avenue-gang is offline Pregledaj poruke od avenue-gang Dodaj avenue-gang u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

*pipi pisali istovremeno

znam ja za te ajete koje si navela. tu se poziva na prastanje. to je pozitivno.



ja sam naveo ajete gdje se kaze da se moras braniti od agresora.

bas me zanima sta pise u tvojem prevodu za 2:190 i 2:191. ne bi trebalo biti razlicito, mislim, moralo bi biti unutar granica prevodjenja. ako ti nije lijeno napisi nam i to molim te.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

10-04-2011 21:16 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

gang ja se slazem s tobom, i ja ne odgovaram zlom na zlo

kod mene vazi "ko tebe kamenom ti njega hljebom"

ali samo dok ne dodje do odredjene granice, tj dok moj zivot, i zivot moje familije nije ugrozen. tu prestajem biti "sirok".

treba razlikovati zlo generalno od onog zla kad dodju naki likovi da te ubiju.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

10-04-2011 21:20 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Pipi Duga Carapa
SexNepoznat



Poruka: 2170
Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tana, bila sam dole 92, oni koji su me definisali kao "cetnika" su dolazili da me hapse, a "cetnici" su me gadjali granatama, bas kao i tebe..
Nisam ubila nikoga, ali ovima sto su dosli da me hapse nisam otvorila vrata.
I to jer sam ih pitala imaju li nalog da udju i rekla da slobodno gadjaju stan spolja, ali im vrata otvoriti necu. Za divno cudo, nisu gadjali stan, kao sto su prijetili...
Dan poslije sam otisla..i tu su na mene pucali s Mazoljica, ali sam ostala nepovrijedjena.
To nije bio, niti ce biti moj rat...
Ovdje sam pomagala svima, ne gledajuci da li su to bili oni koji su pucali na mene, ili oni koji su me gadjali granatama. Jer kad sam odlucila da volontiram u servisu za izbjeglice, svaki covjek je za mene bio samo covjek kome treba pomoci, ni u kom slucaju neko nad kim sam trebala vrstiti odmazdu.
Ruke mi nisu zaprljane krvlju, tako da ja cvrsto stojim iza svog stava da bih ucinila sve sto mogu da izbjegnem da mi neko ubije najblize, ali da ne bih ubila.
Za mene ljudski zivot vrijedi vise od kuce, ulice, grada, drzave...puno vise...

10-04-2011 21:26 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

pipi ja ne sumnjam u tvoje ljudske kvalitete i plemenitost duse. absolutno ne, ja znam da ti imas sve te kvalitete. naravno da znam da nisi isprljala ruke, da si tip koji zeli da pomogne svim ljudima i ja te zato cijenim.


ali nisi odgovorila namoje pitanje, evo ponovicu ga pitanje je vrlo konkretno:

sjedis ti u kuci sa familijom, ulazi nakav pajdo u kucu i pocnu pucati po vama u namjeri da vas ubije. prvo ubije psa kucnog ljubimca, i pocinje da puca po vama. vi bjezite i krijete se iza namjestaja, on vas trazi. nema dileme on je doso tu da vas ubije, samo je pitanje vremena. na stolu stoji pistolj. nema dileme metoda branjenja "pasivnim otporom" ne radi i da ce pajdo pobiti citavu familiju, zato je i doso u vasu kucu. da li ces mirno gledati kako pajdo ubija tvoju familiju ili ces se braniti?

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

10-04-2011 21:32 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Pipi Duga Carapa
SexNepoznat



Poruka: 2170
Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tana, sto se ajeta tice, u mene pise ovo:

Jadno je to za sto su se prodali: da ne vjeruju u ono sto Allah objavljuje, samo iz zlobe sto je Allah, od dobrote Svôje, salje Objavu onome kome On hoce od robova Svojih; i navukli su na sebe gnjev za gnejvom, a nevjernike ceka sramna patnja.
2.90

A kada im kaze "Vjerujte u ono sto Allah objavljuje!" - oni odgovaraju "Mi vjerujemo samo u ono sto je nama objavljeno" - i nece da vjeruju u ono sto se poslije objavljuje, a to je istina koja potvrdjuje da je istinito ono sto oni imaju. Reci:"Pa zasto ste jos davno neke Allahove vjerovjesnike ubili, ako ste vjernici bili?"
2.91

Po meni se ovaj dio odnosi na Bibliju i negiranje da je Muhamed takodje prorok, bas kao sto je to bio i Isus i koji je zbog toga i ubijen.

10-04-2011 21:33 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
Pipi Duga Carapa
SexNepoznat



Poruka: 2170
Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    pipi ja ne sumnjam u tvoje ljudske kvalitete i plemenitost duse. absolutno ne, ja znam da ti imas sve te kvalitete. naravno da znam da nisi isprljala ruke, da si tip koji zeli da pomogne svim ljudima i ja te zato cijenim.


    ali nisi odgovorila namoje pitanje, evo ponovicu ga pitanje je vrlo konkretno:

    sjedis ti u kuci sa familijom, ulazi nakav pajdo u kucu i pocnu pucati po vama u namjeri da vas ubije. prvo ubije psa kucnog ljubimca, i pocinje da puca po vama. vi bjezite i krijete se iza namjestaja, on vas trazi. nema dileme on je doso tu da vas ubije, samo je pitanje vremena. na stolu stoji pistolj. nema dileme metoda branjenja "pasivnim otporom" ne radi i da ce pajdo pobiti citavu familiju, zato je i doso u vasu kucu. da li ces mirno gledati kako pajdo ubija tvoju familiju ili ces se braniti?


Tana odgovorila sam ti da pajdama nisam otvorila vrata, te im nisam pruzila mogucnost da to urade...
To je bio moj vid otpora, ne otvoriti vrata.
Bila sam svjesna da ako im otvorim vrata rizikujem da se desi to o cemu pises i zbog toga su vrata ostala zatvorena.

Sto se tice ubijanja u necijem stanu, neko ce ti uci u stan ili da te opljacka ili jer je psihopata, ili jer je rat, pa te definisao kao neprijatelja.
Kako god okrenes, ako ostanes hladnokrvan i ne bjezis, ne histerises, ne pokazujes strah, vece su sanse da pajdo ne pocne pucati.

Kad bi mi neko usao u stan, gladala bih da svojim tijelom zakloniom dijete i ostanem sto smirenija...i ne vjerujem da bih drzala pistolj na stolu.

10-04-2011 21:39 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sad vidim odakle nesporazum. nije 2:90 nego 2: 190, tako sam i napiso.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

10-04-2011 21:41 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Pipi Duga Carapa:

    Tana odgovorila sam ti da pajdama nisam otvorila vrata, te im nisam pruzila mogucnost da to urade...
    To je bio moj vid otpora, ne otvoriti vrata.
    Bila sam svjesna da ako im otvorim vrata rizikujem da se desi to o cemu pises i zbog toga su vrata ostala zatvorena.

    Sto se tice ubijanja u necijem stanu, neko ce ti uci u stan ili da te opljacka ili jer je psihopata, ili jer je rat, pa te definisao kao neprijatelja.
    Kako god okrenes, ako ostanes hladnokrvan i ne bjezis, ne histerises, ne pokazujes strah, vece su sanse da pajdo ne pocne pucati.

    Kad bi mi neko usao u stan, gladala bih da svojim tijelom zakloniom dijete i ostanem sto smirenija...i ne vjerujem da bih drzala pistolj na stolu.


pistolj na tvom stolu je samo zbog ilustracije. evo nemas oruzje nikakvo ali neko hoce da ti ubije dijete (ne do bog dragi)

ti kazes da je bolje ne histerisati i da su sanse da pajdo nece pucati. slazem se, medjutim pajdo vec odavno puca i nema namjeru da posustane.

ti kazes da bi ga zaklonila svojim tijelom, i ja ti vjerujem.
ali sta ako znas da pajdo nece stati na tebi i da je poslije tebe tvoje dijete na redu, i da je tvoja zrtva bila uzaludna jer nisi spasila dijete?
da li bi u tom slucaju eliminisala pajdu kao faktor? fakticki mozes da biras izmedju pajdinog zivota i zivota clana familije, i nema trece opcije.


mozda je bolje da prestanemo jer ova ilustracija mi se nimalo ne svidja, pa cak ni hipoteticki.

ok pipi, ja ti vjerujem da bi ti tako postupila. cijenim.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

10-04-2011 21:48 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Pipi Duga Carapa
SexNepoznat



Poruka: 2170
Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo ga, nasla sam:

I borite se na Allahovom putu protiv onih koji se bore protiv vas, ali vi ne zapocinjite borbu! - Allah doista ne voli one koji zapocinju kvagu.
2.190

I napadajte takve gdje god ih sretnete i progonite ih odande odakle su oni vas proganjali. A zlostavljanje je teze od ubijanja! I ne borite se protiv njih kod Casnog hrama, dok oni vas tu ne napadnu. Ako vas napadnu, onda ih ubijajte! - neka takva kazna bude za nevjernike.

2.191

Znaci: Ubiti samo kod Casnog hrama, u ovoj verziji se ne spominje ubijanje, puno je blaza, spominje se borba, ali ne i ubijanje osim za zastitu Casnog hrama.

10-04-2011 21:54 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
Pipi Duga Carapa
SexNepoznat



Poruka: 2170
Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od Pipi Duga Carapa:

      Tana odgovorila sam ti da pajdama nisam otvorila vrata, te im nisam pruzila mogucnost da to urade...
      To je bio moj vid otpora, ne otvoriti vrata.
      Bila sam svjesna da ako im otvorim vrata rizikujem da se desi to o cemu pises i zbog toga su vrata ostala zatvorena.

      Sto se tice ubijanja u necijem stanu, neko ce ti uci u stan ili da te opljacka ili jer je psihopata, ili jer je rat, pa te definisao kao neprijatelja.
      Kako god okrenes, ako ostanes hladnokrvan i ne bjezis, ne histerises, ne pokazujes strah, vece su sanse da pajdo ne pocne pucati.

      Kad bi mi neko usao u stan, gladala bih da svojim tijelom zakloniom dijete i ostanem sto smirenija...i ne vjerujem da bih drzala pistolj na stolu.


    pistolj na tvom stolu je samo zbog ilustracije. evo nemas oruzje nikakvo ali neko hoce da ti ubije dijete (ne do bog dragi)

    ti kazes da je bolje ne histerisati i da su sanse da pajdo nece pucati. slazem se, medjutim pajdo vec odavno puca i nema namjeru da posustane.

    ti kazes da bi ga zaklonila svojim tijelom, i ja ti vjerujem.
    ali sta ako znas da pajdo nece stati na tebi i da je poslije tebe tvoje dijete na redu, i da je tvoja zrtva bila uzaludna jer nisi spasila dijete?
    da li bi u tom slucaju eliminisala pajdu kao faktor? fakticki mozes da biras izmedju pajdinog zivota i zivota clana familije, i nema trece opcije.


    mozda je bolje da prestanemo jer ova ilustracija mi se nimalo ne svidja, pa cak ni hipoteticki.

    ok pipi, ja ti vjerujem da bi ti tako postupila. cijenim.


Ne svidja se ni meni jer ju razmatrati navlaci covjek zlo na sebe...
Zato nisam htjela uci u detalje...
Drago mi je da si razumio. 01.gif 10.gif

10-04-2011 21:57 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com