Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Teshka su Vremena.....teshki su ljudi! » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): « prethodna 1 [2] Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Viribus Viribus is a Male
moforaja


Poruka: 5295

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Omar:

    Pasa ne spamiraj temu 07.gif
    Nema vise iskrenosti sve se svodi na koristoljublje,licemjerstvo,dvolicnost,i licni interes...da li je to zbog Sunca,kise,
    ili lose materijalne strane,situacije,mozda zbog politickih koalicija i losih zivotnih Investicija..ne znam!!!





    "Bog stavlja u najveca iskusenja one koje najvise voli" 10.gif


nije sve tako crno, ima malo i bijelog u svemu.

12-13-2011 00:20 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
Omar Omar is a Male
moforaja




Poruka: 1897
Location: Mostar u srcu
pokretac teme Thread Started by Omar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od refleksija:

    @pasha, ti govorois iz perpektive osobe koje na zivi ovdje...stara raja, nostalgija itd...ja govorim iz perspektive osobe koja zivi ovdje i sada i tvrdim da su ljudi u siromasnijim zemljama pozitivniji od ljudi u bogatijim zemljama...no dobro, da se i ja fokusiram na bit...

    ja licno se okruzujem ljudima s pozitivnom energijom, ljude s negativnom energijom izbjegajem sto je vise moguce...

    a ima i one, zavisi kakav si karakterno, pesimista ili optimista itd...ja sam optimista ali sam ters samo taki 19.gif




@Vidi ovo'...Nije materijalno siromastvo.....(ili bogastvo ...anyways)..,uzrok tome vec ono drugo....Nazovimo ga
Dusevnim\Duhovnim Siromashtvom...ili Siromashtvom Licnosti\...ili Sromashtvom pogleda na Svijet\..ili Siromashtvom
Spoznaje!!!..........Sve je do nas 01.gif

12-13-2011 01:56 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Omar:

        citat od refleksija:

      @pasha, ti govorois iz perpektive osobe koje na zivi ovdje...stara raja, nostalgija itd...ja govorim iz perspektive osobe koja zivi ovdje i sada i tvrdim da su ljudi u siromasnijim zemljama pozitivniji od ljudi u bogatijim zemljama...no dobro, da se i ja fokusiram na bit...

      ja licno se okruzujem ljudima s pozitivnom energijom, ljude s negativnom energijom izbjegajem sto je vise moguce...

      a ima i one, zavisi kakav si karakterno, pesimista ili optimista itd...ja sam optimista ali sam ters samo taki 19.gif




    @Vidi ovo'...Nije materijalno siromastvo.....(ili bogastvo ...anyways)..,uzrok tome vec ono drugo....Nazovimo ga
    Dusevnim\Duhovnim Siromashtvom...ili Siromashtvom Licnosti\...ili Sromashtvom pogleda na Svijet\..ili Siromashtvom
    Spoznaje!!!..........Sve je do nas 01.gif


nisam ni ja mislila na materijalno....

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    12-13-2011 02:08 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    Omar Omar is a Male
    moforaja




    Poruka: 1897
    Location: Mostar u srcu
    pokretac teme Thread Started by Omar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ne govorim da si ti mislila!!!...Ja opcenito govorim neimastina je uzrok svemu,i ona povlaci za sobom ovo drugo gori...
    Stvarno jest neko cudno vrijeme i to godinama unazad,al ne moze da bude toliko tesko da ja ne mogu
    da se izborim sa njim.
    Sitnice stari dobrooprobani recept,zivot znace,a meni zivot cine ljepsim.
    Tezak zivot stvara i teske ljude.teske i za sebe i za druge,za svoju porodicu..za svoje prijatelje..,itd..
    Zaboravili smo ljepu rijec ili naprosto nemamo ni snagu ni volju niti potrebu da ih upotrijebimo,

    12-13-2011 02:55 Omar is offline Pregledaj poruke od Omar Dodaj Omar u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    mislim da ovu planetu puca jedna kolektivna depresija.

    i nikako da skontam zasto je to tako, zasto bas sada?

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    12-13-2011 18:02 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    taxi taxi is a Male
    Liska mjeseca avgusta




    Poruka: 18170
    Location: M&R

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Pa mora nekad.
    Brzo se živi.
    Bit æe gore i gore......

    Mi sad prièamo ,kako je nekad bilo lijepo.Npr 1971,1981.....
    Naša djeca, unuèad..... æe za 40 godina prièati kako je nekad (2011 godine,npr) bilo lijepo u odnosu na 2051....
    To je proces.Ljudi su uvijek isti,prohtjevi isti....samo se moguænosti mijenjaju.
    Neko može,neko ne može,neko ima,neko nema...... 01.gif

    ___________________________________________________________________

      12-13-2011 19:48 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
      pasha pasha is a Male
      Super Moderator




      Poruka: 9503
      Location: uh jebo te

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od refleksija:

            citat od Omar:

              citat od refleksija:

            @pasha, ti govorois iz perpektive osobe koje na zivi ovdje...stara raja, nostalgija itd...ja govorim iz perspektive osobe koja zivi ovdje i sada i tvrdim da su ljudi u siromasnijim zemljama pozitivniji od ljudi u bogatijim zemljama...no dobro, da se i ja fokusiram na bit...

            ja licno se okruzujem ljudima s pozitivnom energijom, ljude s negativnom energijom izbjegajem sto je vise moguce...

            a ima i one, zavisi kakav si karakterno, pesimista ili optimista itd...ja sam optimista ali sam ters samo taki 19.gif




          @Vidi ovo'...Nije materijalno siromastvo.....(ili bogastvo ...anyways)..,uzrok tome vec ono drugo....Nazovimo ga
          Dusevnim\Duhovnim Siromashtvom...ili Siromashtvom Licnosti\...ili Sromashtvom pogleda na Svijet\..ili Siromashtvom
          Spoznaje!!!..........Sve je do nas 01.gif


        nisam ni ja mislila na materijalno....



      upravo sam pokusao reci, u svom postu prije ali smo se zabavili koji je glavni grad litvanije ili latvije, da se sa neimastinom i siromastvom povlace ovi problemi depresije ili otudjenosti
      vidi se u ocima ljudi koji se krecu ulicama tegoba i neimastina pogotovo na periferiji vecih gradova
      ja ne zivim u MO ali vidim koliko i kako se ljudi paze i koliko obilaze, nije ni blizu kako je bilo nekada
      pogresna je vizija da su amrikanci ili norvezani... otudjeni i niko ni skim, garantujem ti da se ovdje druze na sve nacine ali isto tako ima i hladnih osoba
      igramo lopte zajedno, idemo na jedrenja, skijanje, ribarenje cak smo i u MO dolazili i spavali kod Mufle...
      dakle ja sam i dalje siguran da su na zapadu ljudi pozitivniji ako ne gledamo politicki na ovu temu, ono kapitalisti i samo poso-kuca...
      radni dan je 8 sati i niko ama niko ni kralj te ne moze natjerati da radis vise

      ___________________________________________________________________

        neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
      Oscar Wilde

      12-13-2011 21:57 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
      taxi taxi is a Male
      Liska mjeseca avgusta




      Poruka: 18170
      Location: M&R

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        MgNkJfTfHa4

      ___________________________________________________________________

        12-13-2011 22:16 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
        Fini
        SexNepoznat

        Poruka: 161

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Svjesni da èovjeèanstvo prolazi kroz veliku preobrazbu, naš interes je
        pružiti što više kvalitetnih informacija koje se nemogu pronaæi u
        medijima glavne struje, gdje ih se jednostavno zaobilazi.
         
        Duhovnost znaèi buðenje. Veæina ljudi, iako toga nije svjesna, spava.
        Raðaju se spavajuæi, žive spavajuæi, žene se i udavaju spavajuæi,
        spavajuæi odgajaju svoju djecu, i umiru spavajuæi, a da se nikada
        ne probude. Nikada ne upoznaju  draž i ljepotu te stvari koju
        zovemo ljudskim bivstvovanjem, spititualnost.

        12-15-2011 07:41 Fini is offline Pregledaj poruke od Fini Dodaj Fini u listu prijatelja
        refleksija refleksija is a Female
        moforaja




        Poruka: 3364
        Location: dark side

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        @ pasha ja zivim u mo i znam kako se ljudi paze...barem...sto se mene licno tice i mog okruzenja....i nije paznaj u pitanju nego u moru govana ljudi ovdje nabace osmijeh, ali onaj iskreni, ne vjestacki americki....
        sto se tice zapadnih zemlja....obzirom da sam i sama boravila u par njih...pa komsija komsiju ne zna....toliko o zapadu...

        ___________________________________________________________________


          Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

          12-15-2011 14:44 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
          MoNeRa MoNeRa is a Female
          avenija kruzno


          Poruka: 116
          Location: Ovdje nisam a tamo me nema...

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ...ljudi na zapadu nisu bas tako staticni pa da citav zivot zive u jednom gradu a de ne spominjem u istom sokaku ili zgradi i normalno je da nemaju vremena da upoznaju svoje komsije koji se neminovno mijenjaju.....ali ko god da je radio na zapadu bilo da je to u Americi ili Evropi sigurno je upoznao mnogo razlicitih ljudi i oni i nisu toliko razliciti od nas ali je nacin zivota drugaciji.....kad se ljudi upoznaju onda postaje sve puno jasnije....

          A to sto se tice interesa, iskrenosti, kvaliteta osmijeha itd...to je vec prica za sebe..

          12-15-2011 15:24 MoNeRa is offline Pregledaj poruke od MoNeRa Dodaj MoNeRa u listu prijatelja
          pasha pasha is a Male
          Super Moderator




          Poruka: 9503
          Location: uh jebo te

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od refleksija:

            @ pasha ja zivim u mo i znam kako se ljudi paze...barem...sto se mene licno tice i mog okruzenja....i nije paznaj u pitanju nego u moru govana ljudi ovdje nabace osmijeh, ali onaj iskreni, ne vjestacki americki....
            sto se tice zapadnih zemlja....obzirom da sam i sama boravila u par njih...pa komsija komsiju ne zna....toliko o zapadu...


          nije ni to svugdje i ne poznaju se ni kod nas sve komsije
          ja zivim u zgradi i svi se poznaju te svako malo imaju sastanke kako da urede svoju okolicu...
          svako svakoga pozdravlja i komsije se obilaze kao u vecini blokova slicni ovim ovdje
          ovdje se ljudi susrecu u trening studijima, na jedrenju, skijanju, bazenima...
          nista nije lazno ni osmijesi ni briga u ocima, to je moje vidjenje dali ljudi zrace pozitivnom ili negativnom energijom

          ___________________________________________________________________

            neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
          Oscar Wilde

          12-15-2011 18:28 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
          Stranica (2): « prethodna 1 [2] nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com