Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » IN MEMORIAM » ZAUVIJEK U NASHIM SRCIMA » Ramadan Asovic 1909-1972 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1932
Location: Predaleko od Mostara

Ramadan Asovic 1909-1972 Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Godine lete...Neki dogadjaji blijede polako u sjecanjima..Neki se skroz izgube.. Jedan dogadjaj, koji je bio ravno prije 40 godina na danasnji dan , nikad...nikad do moje smrti nece nestati. Imam osjecaj da je sve jaci i cesci nego suprotno...da nestaje.
Moj otac, covjek koga neizmjerno volim i cijenim , umro je na danasnji dan prije 40 godina. Napisao sam u prezentu jer i dalje ga volim i cijenim kao oca i covjeka koji je cijeli svoj zivot vrijedno radio i uvijek pomagao siromasne.. Kupovao je hranu kamionima i dijelio po Mostaru..To je prenio i na mene i ja to radim danas....Ucesnik NOR-a od prvog dana, prvoborac , nosilac spomenice i ordena za hrabrost koji je dobio od Tita, ranjen i proganjan cijeli rat, nastavio je borbu i poslije rata istom snagom i voljom za bolje danas. U rano jutro 1. februara 1972. prestalo je da kuca srce covjeka koji me je neizmjerno volio.. Ta bol koja je ostala njegovom smrcu i dalje je prisutna i nimalo se ne smanjuje.. Neka ti je vjecni rahmet tvojoj dobroj dusi voljeni moj babo, oce,tata .... Ramadan Asovic 1909-1972...
Evo slike na kojoj me drzi u narucju negdje pocetkom 60-tih godina u najljepsoj basci Mostara svih vremena...


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

02-01-2012 12:00 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
denani denani is a Male
moforaja




Poruka: 8040

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Rahmet mu dusi ... 33.gif 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif 33.gif

02-01-2012 12:50 denani is offline Posalji Email za denani Pregledaj poruke od denani Dodaj denani u listu prijatelja
zappa zappa is a Male
brato




Poruka: 538
Location: evropska unija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif

___________________________________________________________________
arguing over the internet is like a participating at the Special Olympics.Even if you win ... you are still retarded

02-01-2012 14:19 zappa is offline Posalji email za zappa Pregledaj poruke od zappa Dodaj zappa u listu prijatelja
gizenga57 gizenga57 is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1099
Location: nederland

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

rahmet mu dusi....fino od tebe sto se sjecas....

___________________________________________________________________
ne boj se ziivota s tobom je raja
ne boj se smrti idi do kraja

02-01-2012 14:28 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
gizenga57 gizenga57 is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1099
Location: nederland

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nedzade ukrao sam ti sliku za mostasrski spomenar na fejsu....stvarno divna basta..

___________________________________________________________________
ne boj se ziivota s tobom je raja
ne boj se smrti idi do kraja

02-01-2012 14:32 gizenga57 is offline Homepage of gizenga57 Pregledaj poruke od gizenga57 Dodaj gizenga57 u listu prijatelja
adanes adanes is a Female
moforaja




Poruka: 3041
Location: rondo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Neka je vjeèni rahmet tvom ocu 33.gif 33.gif

___________________________________________________________________
33.gif 33.gif

02-01-2012 15:19 adanes is offline Posalji email za adanes Pregledaj poruke od adanes Dodaj adanes u listu prijatelja
Ricina Ricina is a Male
raja




Poruka: 1932
Location: Predaleko od Mostara
pokretac teme Thread Started by Ricina

Otac Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hvala vam prijatelji na finim rijecima...

Cesto razmisljam o mom ocu. Svaki dan gledam slike koje su na zidu... Pomislim, boze, sta bih dao da mogu samo jedan sat vremena sjesti sa mojim ocem i razgovarati... Lakse je reci sta ne bi dao jer je lista mala.. Ne bi dao moju djecu, moju familiju i jos ponesto..

Sinovi pate , ako se moze tako reci, za svojim ocevima.. Cesto, kada uzmete svoje dijete za rucicu i povedete, morate se sjetiti vasih koraka i toplog pogleda vaseg oca... Drzanju u naramku, kupovanje sitnica i sve sitne stvari koje nama sada i te kako puno znace...

Pitam se, sta bi Dena dao da moze bar sat vremena sjesti sa Safetom i divaniti... Cema sa Mersudom , Torres sa Jovom i svi ostali koji su izgubili svoje oceve...

Nije me stid da kazem... Ponekad kada razmisljam o mom ocu...krene suza niz obraz...Suza bola , muska suza iz dubine moje duse... Pokusavamo da nasoj djeci damo bar dio ljubavi sto smo mi dobili od nasih oceva i nadamo se, duboko se nadamo, da ce i oni bar ponekad, pustiti jednu suzu niz obraz kada se sjete nas kao sto smo se mi sjecamo nasih oceva... Nadam se...

___________________________________________________________________
"Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

02-01-2012 17:11 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11483
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Rahmet mu dusi 33.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

02-01-2012 17:38 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
narona narona is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1446
Location: tamo daleko....

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif

___________________________________________________________________

    02-01-2012 19:04 narona is offline Pregledaj poruke od narona Dodaj narona u listu prijatelja
    Viribus Viribus is a Male
    moforaja


    Poruka: 5295

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    33.gif 33.gif 33.gif

    02-01-2012 20:45 Viribus is offline Posalji email za Viribus Pregledaj poruke od Viribus Dodaj Viribus u listu prijatelja
    KULJE1969 KULJE1969 is a Male
    raja




    Poruka: 1794
    Location: Brace Krpo 19

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    33.gif 33.gif 33.gif 33.gif

    02-02-2012 02:57 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
    hari hari is a Male
    samo sto nisam




    Poruka: 1110
    Location: Sverige

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Babu ti he upoznah ali sam se naslusao lijepih rijeci o njemu. Kucanik i merhametli covjek. Oni vasi dvori Asovicki govore sve o tome ko je i sta je bio. Imati bazen u ono vrijeme nije mala stvar, Neka mu je vjecni rahmet i deago mi je da nije docekao ovaj nas dzehennem i pogibiju mog drago Bekira. Moj Necko dokle ce nam se sve ovo desavati.

    02-02-2012 12:51 hari is offline Pregledaj poruke od hari Dodaj hari u listu prijatelja
    Ricina Ricina is a Male
    raja




    Poruka: 1932
    Location: Predaleko od Mostara
    pokretac teme Thread Started by Ricina

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Hvala na lijepim rijecima stari (ne po godinama) moj druze Hari... Malo ko vise i zna za mog babu ali ipak se neki sjecaju... Ja sam dozivio nekoliko puta, do duse prije 10-tak godina, da me sretnu , razgovaraju sa mnom i pomenu mog babu rahmetli.. Dosta je dobra ucinio u Mostaru i to mi je ostavio u amanet. Trudim se koliko mogu da skupim para, stvari i dobrih djela da i mene bar neko spomene kad odem na put do vjecnosti..

    Na tvoje pitanje dokle ce nam se ovo sve desavati... Do tada dok se ne udruzimo , najzad, i krenemo jedinstveno da odbranimo nas Mostar i nase zivote.. Do nas je..

    Ljudi ne umiru prestankom rada srca nego kada drugi prestanu spominjati i pricati o njima.

    Vidimo se, ako bog da, u Mostaru na ljeto...

    ___________________________________________________________________
    "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

    broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Ricina dana 02-02-2012 u 13:05.

    02-02-2012 13:03 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
    Snjeza Snjeza is a Female
    samo sto nisam


    Poruka: 1026

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    33.gif 33.gif

    02-02-2012 18:03 Snjeza is offline Pregledaj poruke od Snjeza Dodaj Snjeza u listu prijatelja
    Maja Maja is a Female
    bice nesto od mene


    Poruka: 307
    Location: Oslo

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Puno je ljubavi u tvojim rijecima Ricina. Neka je vjecni rahmet tvome plemenitom ocu. Trebalo je zasluziti takvo djete kao sto si ti koje se sjeca i spominje. 33.gif

    ___________________________________________________________________
    Zivjeli 100 godina!

    02-02-2012 23:22 Maja is offline Posalji Email za Maja Pregledaj poruke od Maja Dodaj Maja u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    33.gif

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    02-03-2012 00:00 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    neretva60
    SexNepoznat

    Poruka: 228
    Location: usa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    33.gif 33.gif

    02-03-2012 05:18 neretva60 is offline Pregledaj poruke od neretva60 Dodaj neretva60 u listu prijatelja
    Behma Behma is a Male
    rodjeni


    Poruka: 766
    Location: zemlja dembelija

    RE: Otac Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Ricina:

      Hvala vam prijatelji na finim rijecima...

      Cesto razmisljam o mom ocu. Svaki dan gledam slike koje su na zidu... Pomislim, boze, sta bih dao da mogu samo jedan sat vremena sjesti sa mojim ocem i razgovarati... Lakse je reci sta ne bi dao jer je lista mala.. Ne bi dao moju djecu, moju familiju i jos ponesto..

      Sinovi pate , ako se moze tako reci, za svojim ocevima.. Cesto, kada uzmete svoje dijete za rucicu i povedete, morate se sjetiti vasih koraka i toplog pogleda vaseg oca... Drzanju u naramku, kupovanje sitnica i sve sitne stvari koje nama sada i te kako puno znace...

      Pitam se, sta bi Dena dao da moze bar sat vremena sjesti sa Safetom i divaniti... Cema sa Mersudom , Torres sa Jovom i svi ostali koji su izgubili svoje oceve...

      Nije me stid da kazem... Ponekad kada razmisljam o mom ocu...krene suza niz obraz...Suza bola , muska suza iz dubine moje duse... Pokusavamo da nasoj djeci damo bar dio ljubavi sto smo mi dobili od nasih oceva i nadamo se, duboko se nadamo, da ce i oni bar ponekad, pustiti jednu suzu niz obraz kada se sjete nas kao sto smo se mi sjecamo nasih oceva... Nadam se...



    Nedjade bio bih ne sretan nego presretan da ugradim jedan dio ljubavi u moju djecu kao sto su to nasi rahmetli ocevi radili.
    Isto tako nije me stid kao i tebe da pustim suzu iz oka .Cak sam i ponosan na to .

    02-04-2012 07:05 Behma is offline Pregledaj poruke od Behma Dodaj Behma u listu prijatelja
    sara sara is a Female
    moforaja




    Poruka: 5288
    Location: bogu za ledjima

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    lahka mu Mostarska zemlja 33.gif 33.gif

    ___________________________________________________________________
    Drzite srecu kao pticu: sto njeznije i lakse ?Bude li se osjecala slobodnom ostace Ti rado u ruci" 33.gif

    02-12-2012 15:11 sara is offline Pregledaj poruke od sara Dodaj sara u listu prijatelja
    Ricina Ricina is a Male
    raja




    Poruka: 1932
    Location: Predaleko od Mostara
    pokretac teme Thread Started by Ricina

    .. Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Hvala vam na lijepim rijecima.
    Majo...Lijepo napisano. Svaka cast.

    Pozdrav svima.... 33.gif

    ___________________________________________________________________
    "Cega se pametan stidi , tim se budala ponosi" .. Ramadan Asovic

    02-12-2012 19:48 Ricina is offline Posalji email za Ricina Pregledaj poruke od Ricina Dodaj Ricina u listu prijatelja
    Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
    Postavi novu temu Odgovori
    Go to:
    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com