Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Me » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (11): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

VAŽNO ZA MOSTAR !!!

Pozivaju se mladi ljudi da sutra ujutro izmeðu 7 i 7.30 doðu pred zgradu Komosa da bi pomogli u iznošenju elemenata tri nova dalekovoda, bez kojih je nemoguæe uspostaviti opskrbu strujom. Koordinator okupljanja gða Maida, tel: 061/814-318

___________________________________________________________________

    02-07-2012 20:00 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    taxi taxi is a Male
    Liska mjeseca avgusta




    Poruka: 18170
    Location: M&R

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od Viribus:

          citat od taxi:

        viribuse,da ti nije kakav politièar u komšiluku? 29.gif


      nije Taxi, izašli ljudi i èiste.


    e,svaka im èast

    ___________________________________________________________________

      02-07-2012 20:26 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
      Carmela Carmela is a Female
      vjeciti optimist




      Poruka: 7603
      Location: ja nisam odavle

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od Viribus:

            citat od vjetar:

          ..pomalo mi muka od onih nashih mostaraca ..zar treba neko da ti izdaje naredbu da ocistish ispred svojih vrata .. 08.gif ..stvarno smo ..hm .da nekazem neku pogrdnu rjec ..ali mogu sa pravom reci FUJ ..pa neka se ljuti ko hoce .


        nije baš tako, ovdje kod mene cijela ulica sa lopatama i sve se rašèistilo.auta mogu voziti.


      Blago tebi, ja danas sama lopatala na onoj buri snijeg koji je vjetar nanio, razbijala led koji se stvorio, a mladi gospodin susjed proðe pored mene umotan kao beduin, vjerojatno do kladionice ili kafane obzirom da ne radi.

      ___________________________________________________________________

        Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

      02-07-2012 20:52 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
      neretva28
      SexNepoznat

      Poruka: 6
      Location: canada

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Pasha nista nas vise nemoze i nesmije iznenaditi pa kada odes u voljeni grad i malo kuznes samo koliko nogu dize kada hoda odmah tije sve jasno daje s>>> jer naucio kad skace sa kanena na kanen pa tako i kada hoda po ravnom asfaltiranoj podlozi kod mnogih njih su spavali na spratu a dole krave svinje i ostala zivina im davala ugodan miris i toplinu u spavacoj sobi a mukanje ih budilo na posao i sta ima vise ista danas iznenadi matereti a takvih je prepun MOSTAR toliko odmene zasada ugodan pozdrav

      ___________________________________________________________________
      nigdje nije nebo plavo kao iznad moga mostara

      02-07-2012 21:30 neretva28 is offline Homepage of neretva28 Pregledaj poruke od neretva28 Dodaj neretva28 u listu prijatelja AIM Screenname: n/a YIM Screenname: n/a
      cheri cheri is a Female
      moder u peMziji




      Poruka: 3810
      Location: Svizzera

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/71695-posto-Federacije-BiH-ostaje-bez-struje-Elvedin-Grabovica-nije-osigurao-rezerve.html


      Belaj.......koje sposobne rukovodioce imamo, hebo te........




        http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/71661-Mostarci-nisu-gradjani.html


      Mostar-zadnja rupa na svirali......ja se pitam sta ce biti s ovim narodom narednih dana....stanje sve ozbiljnije...

      02-08-2012 00:25 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
      klaudija
      SexNepoznat



      Poruka: 589

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od neretva28:

        Pasha nista nas vise nemoze i nesmije iznenaditi pa kada odes u voljeni grad i malo kuznes samo koliko nogu dize kada hoda odmah tije sve jasno daje s>>> jer naucio kad skace sa kanena na kanen pa tako i kada hoda po ravnom asfaltiranoj podlozi kod mnogih njih su spavali na spratu a dole krave svinje i ostala zivina im davala ugodan miris i toplinu u spavacoj sobi a mukanje ih budilo na posao i sta ima vise ista danas iznenadi matereti a takvih je prepun MOSTAR toliko odmene zasada ugodan pozdrav



      Sve si rekao i stvarno bi fino bilo da se ne javljaš ubuduæe......Nama æe lakše biti ne èitajuæi ovakve postove....Neka tebe u Kanadi...... 26.gif

      02-08-2012 00:41 klaudija is offline Pregledaj poruke od klaudija Dodaj klaudija u listu prijatelja
      cheri cheri is a Female
      moder u peMziji




      Poruka: 3810
      Location: Svizzera

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od klaudija:

            citat od neretva28:

          Pasha nista nas vise nemoze i nesmije iznenaditi pa kada odes u voljeni grad i malo kuznes samo koliko nogu dize kada hoda odmah tije sve jasno daje s>>> jer naucio kad skace sa kanena na kanen pa tako i kada hoda po ravnom asfaltiranoj podlozi kod mnogih njih su spavali na spratu a dole krave svinje i ostala zivina im davala ugodan miris i toplinu u spavacoj sobi a mukanje ih budilo na posao i sta ima vise ista danas iznenadi matereti a takvih je prepun MOSTAR toliko odmene zasada ugodan pozdrav



        Sve si rekao i stvarno bi fino bilo da se ne javljaš ubuduæe......Nama æe lakše biti ne èitajuæi ovakve postove....Neka tebe u Kanadi...... 26.gif


      10.gif

      02-08-2012 01:01 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
      ria ria is a Female
      miss foruma 2010




      Poruka: 3067
      Location: mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ...ja bih rado ruke dala da mogu do grada 01.gif


      Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

      ___________________________________________________________________
      girl_ahaa.gif

      02-08-2012 01:24 ria is offline Pregledaj poruke od ria Dodaj ria u listu prijatelja
      cheri cheri is a Female
      moder u peMziji




      Poruka: 3810
      Location: Svizzera

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ovo je ono sto i sama mislim,
      ali ne znam srociti kao ovaj Vaskovic, ne znam ko je, ali nije bitno, jedan od najboljih tekstova sto sam u zadnje vrijeme procitala......kratak i jasan. Svaka cast, Vaskovicu. 10.gif



        http://www.vijesti.ba/kolumne-komentari/71565-Populizam-minute-minutu.html

      02-08-2012 01:27 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
      cheri cheri is a Female
      moder u peMziji




      Poruka: 3810
      Location: Svizzera

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od ria:

        ...ja bih rado ruke dala da mogu do grada 01.gif


      01.gif Ma, 'ta æe teretana...

      02-08-2012 01:28 cheri is offline Posalji email za cheri Pregledaj poruke od cheri Dodaj cheri u listu prijatelja
      Kutija 84 Kutija 84 is a Male
      raja




      Poruka: 1728
      Location: Wiesbaden

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od ria:

        ...ja bih rado ruke dala da mogu do grada 01.gif




      Bra vo Ria 10.gif Ti si pravo u formi,
      Tebi dobro doso ovaj snijeg za
      lagani trening i odrzavalje linije, 10.gif 33.gif

      ___________________________________________________________________
      10.gif 33.gif

        33.gif 10.gif



          broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Kutija 84 dana 02-08-2012 u 10:28.

          02-08-2012 10:23 Kutija 84 is offline Pregledaj poruke od Kutija 84 Dodaj Kutija 84 u listu prijatelja
          vvb vvb is a Male
          brato


          Poruka: 518
          Location: MO/sa

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Grad je mediteranski i do sada nije bilo potrebe da se uzima preskupa mehanizacija za snijeg. Najvjerojatnije nece ni ubuduce trebati. Ono sto nasi strucnjaci ne znaju ili nece da znaju jeste da postoji mehanizam i potreba da se, cim Vlada proglasi stanje elementarne nepogode, od privatnih subjekata izuzmu strojevi koji su ovi duzni staviti na raspolaganje bez prava na ostvarivanje bilo kakva koristi ( financijske ili druge). Civilna zastita sacini radnu grupu koja se sastoji od ljudi iz domena vatrogastva , policije (da se vidi ko posjeduje strojeve), ministarstva zdravstva ( da se omoguci rad bolnica). min. gospodarstva ( da se sacini plan opskrbe ), komunalnog i drugi prema potrebi, je morala saciniti plan rjesavanja ovakvih i slicnih situacija koji sadrzi niz operativnih mjera i postupaka koje je potrebno uciniti u ovakvim sluajevima. Nacelnik opcine Novi Grad Sarajevo se javio isti dan, covjek stoji pored bagera koji cisti. Nas fikus se javio ko zna odakle i konstatirao da je situacija teska ko da mi to nismo znali. Znaci to treba raditi prije a ne po nesreci...

          U Sarajevu je situacija, iako je palo skoro duplo vise snijega, poprilicno normalna. Moja luda zena jutros stavila skije na galeriju i ode kaze na skijanje. Nema problema jer snijeg ovde nije novost iako je je grad u subotu ujutro bio osamucen. Vec u subotu ujutro na interfon zazvoni zena, sefica ulaza, kaze da treba sici i cistit snijeg. Dole me sacekala lopata i nas 10-tak za sat vremena probismo se do glavnog puta koji je bio koliko-toliko prohodan. U cijeloj bivsoj Mahe Djikica neces naci 3 lopate.

          Necu veliku novost reci ako konstatiram da mi nismo navikli na 5 cm snijega a kamoli na skoro metar. Ali zato kad upekne madjar u 8. mjesecu ovde ce se izvratat. Radio sam zaista spremnim ljudima koji su se na 35 stepeni pod opremom rusili poslije desetog kilometra, dok sam ja, spreman ali ne toliko, uz manje poteskoce prolazio i 25 km sa 17 kg na ledjima.

          Znaci strpljenja. Najgore je iza nas. Proce i ovo!!

          Tri pouke sam i ovog izvukao.

          1. Komsija ti pritekne u pomoc kad obitelj ne moze. Cuvaj komsiju.
          2. Pogledaj pod jedan.
          3. Lopata, plinska pec ( ili ona na drva ako je kuca ) i malo hrane u pricuvi ako bas zahladi.

          Mene vise barem snijeg nece uhvatiti nespremnog.

          02-08-2012 11:45 vvb is offline Posalji Email za vvb Pregledaj poruke od vvb Dodaj vvb u listu prijatelja
          chaba chaba is a Male
          moforaja




          Poruka: 2558
          Location: EU

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Fino, bilo bi lakše kad bi se pridržavali svi ovoga.
          Zagreb je isto odlièan po tom pitanju. Nema mrve snijega ni na jednoj cesti jutros, a juèer ujutro skoro da ni glavnima nisi mogao voziti. Što se tièe parkrališta i dvorišta, zakon je jasan. Veæ u 10. mjesecu se na oglasne ploèe zgrada naljepe rasporedi èišæenja snijega, sve do kraja 3. svaki kat po 3 dana. Ako komunalni redari zateknu neoèišæeno (a hodaju i pišu kazne èim zapada), kazne su po 5 000 kuna (hiljadu i nešto maraka). Kaznu plaæa kat koji je taj dan na rasporedu, i nema opravdanja, bio na putu, bio bolestan, brani mi vjera... Ako nema rasporeda, kaznu plaæa predsjednik kuænog savjeta.
          Druga je prièa što vazda mene zapadne 07.gif Veæ u 10. kad proèitam znam kad æe bit snijega te godine. Taman jutros moj red završio kad je sunce izašlo.

          02-08-2012 12:04 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
          Plastic Plastic is a Male
          moforaja


          Poruka: 2533
          Location: space

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          znali iko da li se moze doci do mostara od metkovica?

          02-08-2012 12:33 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
          taxi taxi is a Male
          Liska mjeseca avgusta




          Poruka: 18170
          Location: M&R

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od vvb:

            Grad je mediteranski i do sada nije bilo potrebe da se uzima preskupa mehanizacija za snijeg. Najvjerojatnije nece ni ubuduce trebati. Ono sto nasi strucnjaci ne znaju ili nece da znaju jeste da postoji mehanizam i potreba da se, cim Vlada proglasi stanje elementarne nepogode, od privatnih subjekata izuzmu strojevi koji su ovi duzni staviti na raspolaganje bez prava na ostvarivanje bilo kakva koristi ( financijske ili druge). Civilna zastita sacini radnu grupu koja se sastoji od ljudi iz domena vatrogastva , policije (da se vidi ko posjeduje strojeve), ministarstva zdravstva ( da se omoguci rad bolnica). min. gospodarstva ( da se sacini plan opskrbe ), komunalnog i drugi prema potrebi, je morala saciniti plan rjesavanja ovakvih i slicnih situacija koji sadrzi niz operativnih mjera i postupaka koje je potrebno uciniti u ovakvim sluajevima. Nacelnik opcine Novi Grad Sarajevo se javio isti dan, covjek stoji pored bagera koji cisti. Nas fikus se javio ko zna odakle i konstatirao da je situacija teska ko da mi to nismo znali. Znaci to treba raditi prije a ne po nesreci...

            U Sarajevu je situacija, iako je palo skoro duplo vise snijega, poprilicno normalna. Moja luda zena jutros stavila skije na galeriju i ode kaze na skijanje. Nema problema jer snijeg ovde nije novost iako je je grad u subotu ujutro bio osamucen. Vec u subotu ujutro na interfon zazvoni zena, sefica ulaza, kaze da treba sici i cistit snijeg. Dole me sacekala lopata i nas 10-tak za sat vremena probismo se do glavnog puta koji je bio koliko-toliko prohodan. U cijeloj bivsoj Mahe Djikica neces naci 3 lopate.

            Necu veliku novost reci ako konstatiram da mi nismo navikli na 5 cm snijega a kamoli na skoro metar. Ali zato kad upekne madjar u 8. mjesecu ovde ce se izvratat. Radio sam zaista spremnim ljudima koji su se na 35 stepeni pod opremom rusili poslije desetog kilometra, dok sam ja, spreman ali ne toliko, uz manje poteskoce prolazio i 25 km sa 17 kg na ledjima.

            Znaci strpljenja. Najgore je iza nas. Proce i ovo!!

            Tri pouke sam i ovog izvukao.

            1. Komsija ti pritekne u pomoc kad obitelj ne moze. Cuvaj komsiju.
            2. Pogledaj pod jedan.
            3. Lopata, plinska pec ( ili ona na drva ako je kuca ) i malo hrane u pricuvi ako bas zahladi.

            Mene vise barem snijeg nece uhvatiti nespremnog.


          10.gif

          ___________________________________________________________________

            02-08-2012 12:46 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
            chaba chaba is a Male
            moforaja




            Poruka: 2558
            Location: EU

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            A ovima što kažu da je normalno da se u Mo to dogaða, je li i ovo normalno.



            Iz mostarskih javnih komunalnih poduzeæa apeliraju na graðane da do daljnjeg ne odlažu smeæe u kontejnere, veæ da ga drže u stanovima na balkonima dok se ne steknu uvjeti za odlaganje i odvoz smeæa.

            Fujjjjjjjjjjjj, stoka usrana u gradskoj upravi, od gradonaèelnika pa niže.
            U gaæama ih sve skupa kroz grad treba provest, i zaronit u svaki kontejner, pa za šta se plaæaju te pièketine lijene, rade li išta osim što neku izjavu treba dat i zakuhat.

            02-08-2012 13:21 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
            abraxas abraxas is a Male
            moforaja




            Poruka: 6999
            Location: Jazzbina Abraxas

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Pouka:
            1.ÈUVAJ KOMŠIJU 10.gif

            2. HRANA I PIÆE U PRIÈUVI (I ZA KOMŠIJU)


            Ja bih izostavio plinsku peæ. Nevoljom se naš svijet rasturio po svijetu, može se neko navuæi na ideje s plinom i komšijom. A lopatu da i ne spominjem. Ovo je Balkan ipak.

            02-08-2012 15:04 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
            djemila djemila is a Female
            Naj-Moder 2008




            Poruka: 11483
            Location: Mostar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od vvb:




              Znaci strpljenja. Najgore je iza nas. Proce i ovo!!

              Tri pouke sam i ovog izvukao.

              1. Komsija ti pritekne u pomoc kad obitelj ne moze. Cuvaj komsiju.
              2. Pogledaj pod jedan.
              3. Lopata, plinska pec ( ili ona na drva ako je kuca ) i malo hrane u pricuvi ako bas zahladi.

              Mene vise barem snijeg nece uhvatiti nespremnog.


            Bas tako 10.gif

            ___________________________________________________________________
            Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

            broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane djemila dana 02-08-2012 u 17:06.

            02-08-2012 17:05 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
            green green is a Male
            Super Moderator


            Poruka: 7086
            Location: BiH

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice


              Cijela Tuzla jednu LOPATU muzla...

                T7drVrC0OgY

            02-08-2012 17:16 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
            djemila djemila is a Female
            Naj-Moder 2008




            Poruka: 11483
            Location: Mostar

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od neretva28:

              Pasha nista nas vise nemoze i nesmije iznenaditi pa kada odes u voljeni grad i malo kuznes samo koliko nogu dize kada hoda odmah tije sve jasno daje s>>> jer naucio kad skace sa kanena na kanen pa tako i kada hoda po ravnom asfaltiranoj podlozi kod mnogih njih su spavali na spratu a dole krave svinje i ostala zivina im davala ugodan miris i toplinu u spavacoj sobi a mukanje ih budilo na posao i sta ima vise ista danas iznenadi matereti a takvih je prepun MOSTAR toliko odmene zasada ugodan pozdrav


            vala bolje je da se nisi ni javio

            ___________________________________________________________________
            Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

            02-08-2012 18:10 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
            Stranica (11): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com