Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Omer » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Omer Èevra: Instrumenti mostarske mržnje (prvi dio) Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat:
    Hrvatima u Mostaru nikako nije jasno - kako je moguæe da jedan Omer Èevra, musliman, nije navijao sa svojom Turskom braæom za vrijeme odigravanja utakmice Turska-Hrvatska par godina unazad!?! Bošnjaci u Mostaru nikako da svare, kako je moguæe da je jedan Omer Èevra, musliman, protjeran iz Mostara od HVO-a, koji je izgubio brojne èlanove porodice u ratu, èije je prezime sinonimno sa SDA, mogao navijati za Hrvatsku u pomenutoj utakmici. I jednima i drugima je to nekako nejasno, i nikako nisu sposobni da sažvaèu i progutaju, a kamoli da svare ideju progresivizma i demokratskog osvještenja...

    http://tacno.net/Novost.aspx?id=14436

ovaj mi je citati privukao paznju i ostatak teksta i nije toliko vazan koliko progesivno shvatanje danasnje napredne civilizacije
zasto ne volimo hrvatsku, srpsku ili bosanskohercegovacku reprezentaciuju a volimo norvesku, brazilsku, talijansku, tursku...
da budemo apoliticni i razmisljamo o ovom naconalnom sastavu bili nam bilo normalnije da se u kvalifikacijama odigra utakmica izmedju Srbije i BiH...
ne razmisljam o fudbalu ili sportu da otvorim temu tamo ili na politici jer ne zelim politicki gledati na ovu pojavu onda bih se stranacki smjestili u torovo i nebih smo vidjelu sustinu diskusije

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

03-13-2012 10:06 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hajde da mozes svariti tekst.

Ali hajde podji chitati komentare 21.gif

Nema nam spasa 21.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

03-13-2012 11:30 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
taraba taraba is a Male
guster




Poruka: 62
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma komentari kao bombon. Vidim lik komentariše i Omerovo duhovno i svjetovno razmišljanje. Kao ako se pridružiš Sdp-u odmah ateista. Jao nebuloza, inaèe u zadnje vrijeme sam primjetio da se neistomišljenika brutalno napada. Od njegovog vjerskog opredjeljenja pa sve do njegovog seksualnog naèina života.
I sve neke duboke moralne vertikale i horizontale. Ne branim ni Sdp ni Omera nego ono malo ljudskoga što je ostalo u nama.

03-13-2012 13:50 taraba is offline Posalji email za taraba Pregledaj poruke od taraba Dodaj taraba u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te
pokretac teme Thread Started by pasha

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od makso:

    Hajde da mozes svariti tekst.

    Ali hajde podji chitati komentare 21.gif

    Nema nam spasa 21.gif


u tome i jeste poenta sto je diskusija ispolitizirana a meni je cilje da ovdje onako malo procavrljamo o tome
procitao sam ih sve i za razliku od ranijih diskusija ova je i dosta dobra
nekada se to kratkom postupku, od prvog posta ti se mame sjeti i ode sve naopako

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

03-13-2012 14:33 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te
pokretac teme Thread Started by pasha

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nije samo u zadnje vrijeme mi smo uvijek bili losi partneri u rasprava i imali smo visoko misljenje samo o sebi
vazda je u MO a i na web portalima i forumima bilo jao vidi mu pace, a papka, glupane...
vazda smo dosta kasnili za mnogima i u svakom pogledu upravo zbog naseg tabijata i principa ono brato da me ko ne vidi...

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

03-13-2012 14:39 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
taraba taraba is a Male
guster




Poruka: 62
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Upravo to moj pasha ako imamo problem ili neslaganje hajmo ga riješiti. Ako me poznaješ privatno pomozi mi
savjetom a ne porugom. A ako me ne poznaješ nemoj me osuðivati bez da me upoznaš. 01.gif 01.gif
I da ne zaboravim brate makso ima nam spasa, ne treba savijati koljeno gorima od sebe.

03-13-2012 14:46 taraba is offline Posalji email za taraba Pregledaj poruke od taraba Dodaj taraba u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te
pokretac teme Thread Started by pasha

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

jos sam relativno mlad i nisam vise u stanju da mrzim, prodje mi zivot u tome
ne znamo zivjeti u zajednici i za zajednicu, paranoicni smo da ce nas neko izraditi i izdati, zabiti noz u ledja

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

03-13-2012 18:01 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te
pokretac teme Thread Started by pasha

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

istina boli

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

03-14-2012 10:33 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

iskreno...ne gotivim ovog lika nimalo...to je sve sto cu reci 01.gif

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    03-14-2012 10:46 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    antiprotivan antiprotivan is a Male
    moforaja




    Poruka: 2825
    Location: Norway

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Refla, ja ga ne poznajem, nisam citao njegove komentare osim ovoga ovdje navedenog, tako da jos uvijek nemam neko misljenje.

    A misljenje mogu stvoriti samo na osnovu onoga sto je napisano, i hocu da kazem par rijeci o tome:

    Vecina ljudi miksa neko vec stvoreno (vlastito ili tudje) misljenje o nekome, sa onim sto taj neko kaze ili napise, onda malo (kao) razmisli i onda da svoj "jako pametan i jedini ispravan" komentar !

    Mozda je covjek alkoholicar, mozda je ovo napisao da bi pokupio neke poene sebi iz nekog razloga, mozda se nekome uvlaci (a mozda se i izvlaci), mozda je placen da ovo napise, mozda je prisiljen, i jos puno mozda..

    A mozda je samo iskren i kaze ono sto misli..

    Nasi komentari ovdje bi se morali svesti na sam tekst odnosno sadrzaj, a ne na analizu njega kao osobe. to je nidje veze..

    Vecina nas vrlo lako pada u zamku da neke stvari preokrene ili stvara olake zakljucke pa je za njih "mozda = 100% ti ga je vako !" - u smislu ako sam ja protiv SDA ili HDZ - onda automatski mrzim sve muslimane ili hrvate u BiH, ako se ne slazem sa onim sto reis izjavi - onda mrzim sve vjernike muslimane, i tako dalje.. Ono "nisi sa mnom - onda si protiv mene" ! To se vidi na svakom koraku, svugdje je prisutno i u BiH i vani, i u sportu i u politici, u vjeri i nevjeri, na ulici i u kaficu, i na ovom forumu..

    Ne pisem ja ovo tebi, nego generalno, ti si se uzdrzala da das komentar iz nekog svog razloga i to treba postovati, ali mnogi daju komentare koje ja ovim sada komentarisem, a na koje Makso kaze "nema nam spasa".

    ___________________________________________________________________

      21.gif

      03-14-2012 11:27 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      @anitsa, razumijem...nije mi namjera da na bilo koji nacin uticem na necije misljenje o samom tekstu...samo obzirom da sam lika upoznala ja ga licno ne gotivim...ali to je moj stav...samim tim ovaj tekst ja licno smatram neiskrenim...

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        03-14-2012 11:37 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        taraba taraba is a Male
        guster




        Poruka: 62
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        @refleksija to je ok da ga ne gotiviš vjerovatno kao žensko si ga srcem provalila ko je i kakav je. Ali opet treba uzeti u obzir kada neko govori istinu treba istinu prihvatiti, bez obzira ako je taj koji je govori loš èovjek.

        03-14-2012 12:18 taraba is offline Posalji email za taraba Pregledaj poruke od taraba Dodaj taraba u listu prijatelja
        pasha pasha is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 9503
        Location: uh jebo te
        pokretac teme Thread Started by pasha

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        nije svrha komentariosati njega ili jeli iskreno tako mislio ili nije
        njegovo sam ime stavio cisto da se vidi da je doslo od tamo nekog lika, kako kazete ili osobe koja je imala takav stav
        jeli to stav u tom trenutku ili je uvijek bio tog misljenje nije uopste bitno
        nismo mi mnogi iskreni bili a ni sada, pa me neke stvari interesuju kada razmisljam u pravo o ovom sto stoji u citatu
        koliko smo mi svi iskreni i kako to pokazujemo danas
        da sam '94-5 razmisljao i blizu ovako mozda sam moga do sada mnoge krize da prebolim

        ___________________________________________________________________

          neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
        Oscar Wilde

        03-14-2012 14:14 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
        berber berber is a Male
        moforaja


        Poruka: 4421
        Location: Na Tepi

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Valja narodu doli zivjeti zajedno.Lahko je iz Skandinavije,Njemacke,Amerike itd naprdivati.

        ___________________________________________________________________
        nema vise ni tepe

        03-14-2012 21:40 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
        pravimostarac
        SexNepoznat

        Poruka: 3132
        Location: Zaluto

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ali narod nece da zivi zajedno
        i to narod vec pokazije 20 godina ali izgleda neki to nekontaju

        ___________________________________________________________________
        Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

        03-14-2012 21:44 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
        taraba taraba is a Male
        guster




        Poruka: 62
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Ma neæe narod nigdje da živi zajedno. U Americi neæe bijelac sa crncem, portorikancem i ostalim obojenim i ne obojenim. U Evropi ne vole izbjeglice.Azija niko nikoga ne može. Pa se opet živi. A kada je pun novèanik niko onda nema problema.

        03-14-2012 21:53 taraba is offline Posalji email za taraba Pregledaj poruke od taraba Dodaj taraba u listu prijatelja
        pravimostarac
        SexNepoznat

        Poruka: 3132
        Location: Zaluto

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        tamo su boje koze u pitanju a ovdje je nesto drugo

        ___________________________________________________________________
        Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

        03-14-2012 22:07 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
        taraba taraba is a Male
        guster




        Poruka: 62
        Location: Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od pravimostarac:

          tamo su boje koze u pitanju a ovdje je nesto drugo


        Nemoj brate mislti da te ofiram ili kontru udaram ali šta je ovdje to drugo.Ljudi ni sami nisu svjesni u kakvoj realnosti žive, politièke oligarhije i vjerske frakcije neprestano razdvajaju ljude. Tako je svugdje u Iraku su svi iste boje kože i vjere pa su ih podijelili na sunni i shia frakcije. U Libiji nema npr shia ali imaju razlièita plemena pa poderi brale po tom pitanju.Nego živ i zdrav brate ti meni bio ko god da si 02.gif 02.gif

        03-14-2012 22:16 taraba is offline Posalji email za taraba Pregledaj poruke od taraba Dodaj taraba u listu prijatelja
        makso makso is a Male
        Super Moderator




        Poruka: 2849
        Location: andaluzija

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Mrsko mi nanovo o temi...

        Sve je jasno odavno, ali ima hiljadu(tisucu) istina i verzija...

        Jedino je jasno da ovakav Status Quo ne vodi nigdje. A ne znam kome odgovara ( u stvari znam, ali eto, hebiga)


        Tako je zafrkana tema, da ako se potrazi logika 'jedan covjek jedan glas', na svim razinama, ne znam ko bi i gdje popushio.

        Vidimo cemo sve dogodine, kada se ovi jadnici ponovo prebroje. Zali boze sto mene, i ovih kao ja, sto nas ima na stotine tisuca razasutih sirom svijeta, a niko nas nista ne pita.
        Pa se onda mi naprdjujemo preko raznoraznih foruma 13.gif

        21.gif 21.gif

        ___________________________________________________________________
        prest'o sam 18.gif

        03-14-2012 22:58 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
        pravimostarac
        SexNepoznat

        Poruka: 3132
        Location: Zaluto

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        nema problema Taraba
        forumujemo se fino

        nasa podjela je klero-nacionalisticka

        na drugom forumu sam napisao da ako naord ovo nevoli onda narod nema muda za promjenu
        onda neka suti i trpi

        ___________________________________________________________________
        Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

        03-14-2012 23:25 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
        Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com