Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Stari grad krcat, ali turisti ne tro » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (7): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..refla ..ti meni pricash jezikom turisticke organizacije i ono kakva bi trebala biti turisticka ponuda ljudi koji se bave turizmom ..ja konkretno pricam o naplati taxe za posjetu starom gradu kao turistickoj znamenitosti ..on ne placa kafu a ni kolac on placa samo arhitekturu za koju treba izdvoiti odredjenu sumu novca da bi je vidio i usliko ..to dalje kako ce se neko snaci..mene dalje ne interesuje ..reko sam ti zidine starog grada u Dubrovniku su same za sebe ponuda ..hocesh da ih pogledash izvoli plati .posle kad izadjesh iz tog objekta nikoga vishe ne boli glava i njih nije briga koliko ce ljudi proci danas i koje grupe stizu i ko ih vodi i ni jedan stranac se posle nije i nece zaliti da je prevaren i da mu u tim zidinama nije niko ponudio sladoled za tu kartu koju je platio ..pogresno razmisljash 110% posto ..dok se mi avizamo Hrvatska ce ubirati milione eura samo od posjeta turistickim znamenitostima ..stranac je naviknut da plati ono sto zeli vidjeti i ne ocekuje nista vishe od te arhitekture .ako neko otvori neku pekaru u starom gradu pa na toj pekari bude pisalo da se na tom mjestu pravie iste kifle i somuni kao prije 500 godina onda je to ponuda i to ce stranac da kupi sigurno ..zna se koje sadrzaje treba imati jedan hotel sa 5 zvjezdica a stari most i stari grad ne spada u te ocjene i te kategorije ..sta dobije stranac kad se popenje u medjugrje na ono svetiliste i kad na koljenima po kamenu ide do gospina ukazanja ..jeli mu neko prostire crveni tepih ..posle ih vode u hotele gdje im se pruza pomoc ako neko dodje krvavi koljena

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

08-15-2012 11:15 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
taxi taxi is a Male
Liska mjeseca avgusta




Poruka: 18170
Location: M&R

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od refleksija:


    ...dakle...grad mostar...turisticka zajednica prije svega....treba da prvo uredi taj isti stari grad pa onda da isti naplacuje....da se razumijemo nemam ja nista protiv naplacivanja i iskreno znam puno vise o tom problemu jer sam u toj bransi....posao mi je direktno vezan za turizam....ima tu mnogo toga sto mi moramo uciniti da bi gostima nesto naplatili i da bi gosti iako plate bili zadovoljni

    ...ja nisam negativna ali gledma dugorocno....nije dovoljno turistu reci idi vidi stari most, uslikaj i produzi dalje....mostar i hercegovina imaju toliko neiskoristenih turistickih potencijala koje nazalost jos uvijek niko ne prepoznaje ili prepoznaje ali nece nista da ucini....poenta je sto mi od jednodnevnih gostiju i nemamo niti cmeo ikad imati neke koristi....turiste treba privuci da ostaju po 2-3 noci u mostaru ali nazalost ne ostaju jer dodju pogubljeni i nema uvezanosti nikakve sto se tice turisticke ponude...
    ja sam za to...krenimo od sebe....jer turisti nama trebaju a ne mi njima


Tako je. 10.gif

___________________________________________________________________

    08-15-2012 11:17 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ..ovaj te lozi refla 02.gif

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    08-15-2012 11:20 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    taxi taxi is a Male
    Liska mjeseca avgusta




    Poruka: 18170
    Location: M&R

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Reflu nikad. 10.gif
    Ona je jedna od rijetkih koja ima muda,reæi šta misli i stajati iza toga. 10.gif

    ___________________________________________________________________

      08-15-2012 11:35 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..nisam ja nista loshe reko ..evo i od mene jedan 10.gif za reflu

      .samo se mi malo pricamo ..ovo je konstruktivna diskusija ..samo razmjena misljenja

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      08-15-2012 11:45 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      @vjetre, naravno, nemoj mislit da se svadjam....
      ma ne mozes nas poredit s dubrovnikom....cisto iz razloga sto su uredjeni kako treba...nema peksinluka itd....nemam ja nista protiv da se naplacuje ulaz u stari grad...stvarno nemam...ali treba prvo stvoriti sve preduslove da se to desi.. od ekologije pa nadalje....o tome se radi....ne umanjujem ja znacaj starog grada i stare jezgre ali treba se prvo sve uredit da bi se to naplatilo...
      napraviti red....ne smije se zaboaviti cinjenica da je vecina stranaca zbunjena kad dodje u mostar...prepuna raznoraznih informacija, neki i ne znaju na kojem su kontinentu - DOSLOVNO....neki ne znaju da je bosna i hercegovina jedna drzava itd...

      dubrovnik i zidine o.k.....mozda je ono bezveze nekome...ali on kad sidje odzgo ode fino u koju crkvicu, vinariju....odgleda neku pretstavicu na stradunu i zaboravi da je platio veranje po zidu...banaliziram....

      i da sumiram konacno....cinjenica je da stvarno stari most nije dovoljan....popratni sadrzaji uz stari most bi ga ucinili jos znacajnijim i zaista bi turistima mostar ostao samo i iskljucivo u prelijepom sjecanju...

      EDIT: a o prosjacenju da ne govorimo....iskreno meni se u spaniji u valensiji desilo kad sam isla gledat torres de serranos da su me prosjaci safatali i nije mi bilo bas prijatno i sad ja valensiju osim po ljepotama pamtim i po tome....samo sto u njih to policija rijesi po kratkom postupku...

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        08-15-2012 11:59 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        refleksija refleksija is a Female
        moforaja




        Poruka: 3364
        Location: dark side

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        @taxi, ne lozi me...naplatit cu ti ulazak u stari grad hahahah

        malo sale nije na odmet....


        33.gif

        ___________________________________________________________________


          Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

          08-15-2012 12:02 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
          taxi taxi is a Male
          Liska mjeseca avgusta




          Poruka: 18170
          Location: M&R

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          boja,stvarno si zaista

          ___________________________________________________________________

            08-15-2012 12:22 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
            refleksija refleksija is a Female
            moforaja




            Poruka: 3364
            Location: dark side

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od taxi:

              boja,stvarno si zaista


            ma vidi ovo...nemoj da ti tamo dodjem 35.gif

            ___________________________________________________________________


              Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

              08-15-2012 12:40 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
              vjetar vjetar is a Male
              moforaja


              Poruka: 13977
              Location: dk

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ...ja sam za naplatu ..pa kad nakupimo malo para onda cemo ih vodit ispred ruze da odgledaju prestavu ivica i marica i li ruzno pace ..oni ce tad uz veliki kez nam aplaudiraju .. 01.gif

              ___________________________________________________________________
              laku vam noc pijuni

              spavajte ko lavovi i ko kraljevi

              08-15-2012 12:53 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
              taxi taxi is a Male
              Liska mjeseca avgusta




              Poruka: 18170
              Location: M&R

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od refleksija:

                    citat od taxi:

                  boja,stvarno si zaista


                ma vidi ovo...nemoj da ti tamo dodjem 35.gif


              nemojjjjj,nisam još okreèio 13.gif 13.gif

              ___________________________________________________________________

                08-15-2012 13:28 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
                Plastic Plastic is a Male
                moforaja


                Poruka: 2533
                Location: space

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                naplacivati ulaz u stari grad? hm, nisam bas siguran koliko je ta ideja ok. kako kazu strani turisti ne trose nista, na suvenire, na skokove itd. pa sta kad im uvedu naplatu za ulaz u stari grad, onda tek tad nece helera potrositi. znaci bolje je ovako, koliko toliko potrose.

                08-15-2012 22:53 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
                taxi taxi is a Male
                Liska mjeseca avgusta




                Poruka: 18170
                Location: M&R

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Neæe ulaziti,onda neæe ni przniti . 01.gif

                ___________________________________________________________________

                  08-15-2012 23:14 taxi is offline Posalji Email za taxi Pregledaj poruke od taxi Dodaj taxi u listu prijatelja
                  KULJE1969 KULJE1969 is a Male
                  raja




                  Poruka: 1794
                  Location: Brace Krpo 19
                  pokretac teme Thread Started by KULJE1969

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Nekad si imao raznorazne rukotvorine sa obe strane mosta sad ih na prste mozes izbrojati

                  08-16-2012 00:13 KULJE1969 is offline Pregledaj poruke od KULJE1969 Dodaj KULJE1969 u listu prijatelja
                  liha liha is a Female
                  bice nesto od mene




                  Poruka: 270
                  Location: mostar-kosor

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      citat od vjetar:

                    ..stari grad u mostaru je jedinstveno mjesto svjjetu koje ne donosi ni jedne marke a ni jedng eura ..da ga imaju francuzi ili englezi i svabe uzimali bi vishe para na njemu vec austrija od zimskog turizma ..ko nam je kriv sto ne znamo ..ima druga strana biznisa kako se strancima uzimaju pare ..to je stvar ugostitelja i njihove maste i turistickih agencija za koju treba imat ideje i mastu ..nemoze svako imat restroran a ni kahvic ..kod nas se svako zove ugostiteljm ..stari grad nisu apartmani za prenociste u kojima mora biti 24 sata tople vode i cistih peskira u ormarima i posteljine internet i kablovska TV..


                  nije taèno da ne donosi ni jednu marku 16.gif
                  ove godine je stari grad "napunio" gradsku kasu tako što su Nešo Ibrulj iz gradske uprave i Fajiæ (direktor agencije Stari Grad) izdali masu odobrenja za postavljanje "štandova" - bolje reæeno tezga i sad kad ulaziš u stari grad imaš osjeæaj da je pazarni dan

                  na samom starom mostu niko nije mogao dobiti tu dozvolu jer je pod zaštitom UNESCO-a ali opet su štandovi tu (ovo bi se moglo povezati sa ružom i zabranom od UNESCO-a malo sutra)

                  kanta ima dovoljno ali gdje god da se ona postavi smeta Tariku mora on tu svoje torbe izložiti pa je on premjesti preko puta Admira pa i njemu smeta pa je on postavi pored moje radnje i naravno i meni smeta i ja je sklonim da nikom ne smeta 11.gif

                  nešto bolje je prošla ljeva obala, tj. Kujunðiluk jer su vlasnici radnja odma u startu "zaæerali" Nešu pa im nije naðiðo štandove ali koja im korist kad se do Kujunðiluka turisti jedva mogu probiti

                  prva i osnovna stvar smo mi sami u starom gradu jer mi volimo da tebi nije dobro pa meni kako got bude!

                  banalan primjer: servis za kafu koji je naš prizvod i koliko toliko ruèni rad prodaje se za 12 eura a nije iskljuèeno da æe ga neko prodati u inat i za 10 02.gif
                  taj isti servis se nabavlja po cijeni od 9,5 eura - znaèi zarada skoro nikakva

                  i kako æe onda naš majstor prodati svoj servis za 25 eura koliko mu i jeste vrijednost

                  nikako

                  zašto?
                  zato što se mi svi koji imamo papire za radnje vodimo ko ZANATLIJE i tako smo sjeb.. (da prostiš) prave zanatlije kojih na žalost sve manje ima jer im se ne isplati raditi kad od nas krivih zanatlija ne mogu prodati svoju robu koja je bolje kvalitgete ali haj ti to dokaži turistu


                  ja ovo sve pišem jer živim i radim u starom gradu 20 godina i priznajem da sam i sama doprinjela ciganluku ove godine sa svojim policama koje sam postavila na ulicu ali za to imam uredno izdato rješenje od gore pomenute gospode za koje sam platila, zamislite, èitavih 97 KM!!!!!!!!!!!!!

                  NEPROCJENJIVO 23.gif

                  i još samo da se osvrnem na Milog Bijavicu koji nije spomenuo Talijane jer drži monopol nad njima a njegovi vodiæi upuæuju turiste na cjenkanje i odbijanje kupovine bilo èega ukoliko im se ne popusti u cijeni

                  moglo bi se pisati o ovome kolko hoæeš ali ja sam vidila da nema koristi i poravnila - moja parola je: uzmi što ti život pruža, tako da æu i ja biti zanatlija bez zanata dok mi to država omoguæava

                  i posla ima, turisti kupuju samo je sad pitanje pojedinaène sposobnosti kolko æe ko zaraditi i je li mu to dovoljno

                  ja uvjek kažem: kome se ne isplati nek mjenja ili nek zatvori radnju

                  broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane liha dana 08-21-2012 u 12:31.

                  08-21-2012 12:30 liha is offline Posalji email za liha Pregledaj poruke od liha Dodaj liha u listu prijatelja
                  refleksija refleksija is a Female
                  moforaja




                  Poruka: 3364
                  Location: dark side

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  @liha, ne mozes to ti sad objasnit...btw...svaka cast na iskrenom komentaru....i to je nasa realnost...a o smjernicama za turiste da ne pricamo....svi imaju uputstva sta treba da rade i da ne kupuju i da ne sjedaju u kafice, restorane itd...od svakog vodica....nije bitno iz koje agencije dolazi...

                  ___________________________________________________________________


                    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

                    08-21-2012 12:45 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
                    vjetar vjetar is a Male
                    moforaja


                    Poruka: 13977
                    Location: dk

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    ..ne govorim ja dzaba da se uvedu karte ..gledo sam ih na parkingu isred crkve kako im vade boce sa cuclma ,hladnu janu i djele iz autobusa ..tako da tamo ne popiju ni cashu vode ..zato im treba naplatit 20 markica za kartu ..sa tom kartom trebalo bi mu omogucit kpovinu nekog suvenira u tom iznosu za koji je platio na naplatnoj rampi ..onda bi trgovac suvenira kad primi te karte otisho u opstinu da naplati te bonove ,,kad i npalati ta prodaja bi odma usla u porezni sistem od koga bi se naplacivo porez a stranac bio prinudjen da potroshi bonove ...ja kad se popisham ili poserem na auto putu kroz njemacku uzmem bon od 50 centi i kad izadjem iz ceniffe kad narucim kafu ona mi na kasi umanji racun za to sto sam se srao..od tih bonova za sranje plati se plata radniku koji cisti tu cenifu ..kad ovaj sistem uvedete tad ce vam procvjetat ducani ,opstina i stari grad ..haj zdravo dosta od mene ..sad ce opet refla reci ..sta cemo im ponuditi za tih 20 maraka ..refla odvedi ih kuci dzaba na rucak ako ti ih bude zao 01.gif 01.gif

                    ___________________________________________________________________
                    laku vam noc pijuni

                    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

                    08-21-2012 13:47 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
                    refleksija refleksija is a Female
                    moforaja




                    Poruka: 3364
                    Location: dark side

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od vjetar:

                      ..ne govorim ja dzaba da se uvedu karte ..gledo sam ih na parkingu isred crkve kako im vade boce sa cuclma ,hladnu janu i djele iz autobusa ..tako da tamo ne popiju ni cashu vode ..zato im treba naplatit 20 markica za kartu ..sa tom kartom trebalo bi mu omogucit kpovinu nekog suvenira u tom iznosu za koji je platio na naplatnoj rampi ..onda bi trgovac suvenira kad primi te karte otisho u opstinu da naplati te bonove ,,kad i npalati ta prodaja bi odma usla u porezni sistem od koga bi se naplacivo porez a stranac bio prinudjen da potroshi bonove ...ja kad se popisham ili poserem na auto putu kroz njemacku uzmem bon od 50 centi i kad izadjem iz ceniffe kad narucim kafu ona mi na kasi umanji racun za to sto sam se srao..od tih bonova za sranje plati se plata radniku koji cisti tu cenifu ..kad ovaj sistem uvedete tad ce vam procvjetat ducani ,opstina i stari grad ..haj zdravo dosta od mene ..sad ce opet refla reci ..sta cemo im ponuditi za tih 20 maraka ..refla odvedi ih kuci dzaba na rucak ako ti ih bude zao 01.gif 01.gif


                    necu ti reci to....ali cu ti reci da ti pricas o drzavama u kojim je komplet sistem u funkciji i pokusavas to primjeniti na nas kod kojis apsolutno ne postoji nikakav sistem i da bi se to nesto naplatilo potrebno je da funkcionise sistem....znam da se vama to u dijaspori cini lako i sustinski jeste lako ali nemojte zaboraviti da se u nas vode polemike oko banalnih stvari tipa hoce li mujo sjesti pored radovana itd...

                    ___________________________________________________________________


                      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

                      08-21-2012 13:54 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
                      berber berber is a Male
                      moforaja


                      Poruka: 4412
                      Location: Na Tepi

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                      Odnekle se mora poceti i uvesti takvu naplatu ne trazi razradjen kompletan sistem.I ovdje gdje postoji konstrukcija u svemu stalno prave izmjene ako je nesto gdje se mogu ustedit bolje ili dobiti pare odnekle.
                      Sve stalno mjenjaju.

                      ___________________________________________________________________
                      nema vise ni tepe

                      08-21-2012 14:04 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
                      refleksija refleksija is a Female
                      moforaja




                      Poruka: 3364
                      Location: dark side

                      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                          citat od berber:

                        Odnekle se mora poceti i uvesti takvu naplatu ne trazi razradjen kompletan sistem.I ovdje gdje postoji konstrukcija u svemu stalno prave izmjene ako je nesto gdje se mogu ustedit bolje ili dobiti pare odnekle.
                        Sve stalno mjenjaju.


                      berber izivni, nemoj se ljutit ali kad pocnu ljudi koji ne zive ovdje pricati treba ovo ili ono...hajde dodjite pa to predlozite pa cete vidjeti hoce li proc ili ne....o tome hoce li se naplatiti ulaz u stari gradi li ne bi se na gradskom vijecu vijecalo 50 sjednica i opet ne bi na kraju nista dobili jer ne postoji sistem...nije to samo hajmo naplatiti....i eto to zvuci tako jednostavno....
                      sustinski bi trebalo biti.... ja to uporno govorim ali nije....
                      nemas korpe za smece u cijelom gradu a ne da naplacujemo ulaz u stari grad...eh sad ja kao gradjanka poslala fino dopis zasto nema korpa....nema odgovora evo vec poal godine...ali evo cekat cu jos pola....

                      ___________________________________________________________________


                        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

                        08-21-2012 14:50 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
                        Stranica (7): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                        Postavi novu temu Odgovori
                        Go to:
                        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com