Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » LJUBAV » Gigantsko ljubavno pismo u Budimpe » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU

Gigantsko ljubavno pismo u Budimpešti: Lijepa si ko Bosna Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice



U RANIM popodnevnim satima, danas je u samom centru Budimpešte osvanuo vrlo neobièan prizor. Naime, dvije zgrade bile su prekrivene ogromnim platnima na kojima je ispisano ljubavno pismo. Autor pisma djevojku Giku moli za oprost te priznaje da je uèinio ogromnu grešku, a ukoliko mu oprosti, on obeæava da æe joj kupiti kuæu u Gorkiju i pokazati joj Bosnu.

Iako su graðani isprva pomislili kako se radi o nekoj vrsti gerila-marketinga, ispostavilo se da iza ove akcije ipak stoji jedan Poljak slomljena srca. Jan Przasnek inaèe je profesionalni alpinist, a za ovu je "akciju oprosta" morao tražiti službeno odobrenje od gradskih vlasti, iako ona vrijedi samo 24 sata, prenosi srbija.blog.hu. Pretpostavlja se da je cijena ovog suludog pothvata bila oko 20 tisuæa eura, a maðarski mediji pišu kako se ovdje ipak ne radi o bogatašu, veæ samo ludo zaljubljenom mladiæu.

A u njegovom "ljubavnom pismu" na prvom panou piše sljedeæe:

"Gika, uèinio sam najveæu grešku u životu, ali zahvaljujuæi tome shvatio sam koliko mi znaèiš. Shvatio sam da æu moæi voljeti samo tebe. Ako mi oprostiš, svaku minutu tvoje patnje pretvorit æu u sretne sate, svaku tvoju suzu u more radosti. Možeš li mi oprostiti, Gika?"

Na drugom je pak panou Jan napisao ovo:

"Ukoliko mi oprostiš, želim da znaš da æu te oženiti i da æeš biti majka moje djece. Želim ti izgraditi jednu malu kuæu u Gorkiju ili gdje god ti želiš. Još uvijek ti želim pokazati Bosnu koja je predivna poput tebe. Znam da je ova ideja suluda, ali vjerujem da je ovo najmudrija odluka u mom životu. Znam da još nije kasno. Vjerujem u istinsku ljubav i u èuda. Želiš li i ti vjerovati, Gika?"

10-05-2012 11:31 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
hari hari is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1109
Location: Sverige

Neka nas ima i ovakvih, jos nije kasno da postanemo ponovno ludo zaljubljeni Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo mubravo.gif

10-05-2012 16:11 hari is offline Pregledaj poruke od hari Dodaj hari u listu prijatelja
tulpe tulpe is a Female
wicked


Poruka: 3040

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jednu je gresku napravio, trebao je napisati "Ja zelim da i ti vjerujes!" Oprostila bi mu onda mislim

10-05-2012 16:29 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
tulpe tulpe is a Female
wicked


Poruka: 3040

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ali lijepo je.. postavila sam na Facebook 02.gif

Janosh Janosh 33.gif

10-05-2012 16:32 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nesto je dobro zglajzo kad mora vliko pismo pisati

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

10-05-2012 21:21 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Carmela Carmela is a Female
vjeciti optimist




Poruka: 7602
Location: ja nisam odavle

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Koliko li je platio za dozvolu za 'vliki plakat 21.gif ...ja budaleeee

___________________________________________________________________

    Èovjek koji može pobijediti druge - jak je; èovjek koji pobijedi sebe - svemoæan je.

10-05-2012 21:47 Carmela is offline Pregledaj poruke od Carmela Dodaj Carmela u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17853
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nemoj tako karmela ... ljubav je to ....

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

10-05-2012 21:49 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
chaba chaba is a Male
moforaja




Poruka: 2558
Location: EU
pokretac teme Thread Started by chaba

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ne da se Gika, šteta para...

Jan Przasnek, koji je ogromnom porukom preko dvije zgrade u Budimpešti, pokušao vratiti ljubav svog života, ipak nije uspio u svojoj nakani. Naime, djevojka Gika, koju je Jan nazvao "lijepom poput Bosne", ipak mu nije oprostila.
Osim što je ljepote naše zemlje usporedio sa ljepotom svoje bivše djevojke, Poljak je obeæao da æe Giki pokazati Bosnu samo ako mu oprosti. No, po svemu sudeæi par neæe imati priliku da posjeti našu zemlju.

Jan i Gika su se trebali vidjeti prije dva dana, no ona ga ja obavijestila da je u drugoj vezi i da mu nema namjeru dati drugu priliku. Nadajuæi se da æe gigantsko pismo postiæi efekt, zaljubljeni Poljak je Giku namjeravao zaprositi, meðutim ona nije ni došla na dogovoreni susret, samo ga je telefonom obavijestila da je ogromno ljubavno pismo bila glupa ideja i da "ne želi ispasti smiješna pred cijelim svijetom".

Poljak je na pitanje je li mu žao što je na Giku potrošio, prema procjenama oko dvadeset hiljada eura, samo kratko izjavio: "Ta djevojka vrijedi sav novac."

Janova ljubavna poruka izazvala je veliku pažnju i simpatije javnosti i svi su se nadali sretnom kraju.

Przasnek je u izjavi za RSG radio rekao da je u BiH dolazio 2003. i 2004. godine tokom posjete Balkanu, kojim je fasciniran. Boravio je u Sarajevu, Neumu i Mostaru, oduševljen je onim što je vidio i zato je želio ljubav svog života dovesti u našu zemlju

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane chaba dana 10-07-2012 u 13:31.

10-07-2012 13:30 chaba is offline Pregledaj poruke od chaba Dodaj chaba u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Carmela:

    Koliko li je platio za dozvolu za 'vliki plakat 21.gif ...ja budaleeee


Negdje sam proèitao da je potrošio oko 10 000 €, i na kraju mu Gika nije oprostila. 19.gif

___________________________________________________________________

    10-07-2012 14:46 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    tulpe tulpe is a Female
    wicked


    Poruka: 3040

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Sve je uprskao sa zadnjom recenicom. 29.gif

    10-07-2012 21:52 tulpe is offline Pregledaj poruke od tulpe Dodaj tulpe u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    e budale.....ja mu ne bi orpostial sto spiska pare na to...pa da me ozeni i onda vracaj kredit radi dviej recencie hahahaha salim se....

    nije ljubav pura lol

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      10-08-2012 11:48 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ...sigurno joj je sms-om dodatno pojasnio da je jedan od prijedloga za našu himnu bio:

      " o majko majko, abortiraj moga brata, jer za dvoje mjesta nema pored poker aparata .... "

      Najveæa greška mu je bila što to nije napisao na platnu... onako zvanièno... pa je pao u njenim oèima zbog radi neiskrenosti...

      Inaèe, iskrenost je preduslov svake uspješne veze... da ne govorimo i o samom poèetku veze... i onom prije poèetka... 18.gif

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      10-23-2012 22:55 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com