Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Labudje jezero.. 1 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.001 Votes - Average Rating: 5.00 » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

a eno Makso izrezo meze. 28.gif

04.gif 04.gif 04.gif 04.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

04-20-2013 14:26 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
bijelilabud bijelilabud is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 293
pokretac teme Thread Started by bijelilabud

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Auuuu, šta je ovooo...!!?? Ooooo.....lijepe èeljadiii..finih ljudiii...!!

Eee, pa izvinite mi na 'vako dugom odsustvu...ma znate kako je s majstorima. Onaj se Ramiz, vodoinstalater, namirio, nit' vidi oèima, nit' more jezikom, a ne da me pozna i da uferèi što ga tražim. Pera, elektrièar, nije kuæi, kažu evo veæ tri tjedna; zapas'o na'kav krupan pos'o na nakvoj robnoj kuæi u Èapljini. Eto, vratih se bez majstora, a poslušah Bozu, pa neæu više one iste, odprije, fušere, br'te, što jes',jes.
Sreæom pa je Boza bio tu, pa vas je, siguran sam, u mome odsustvu, domaæinski primio, jer on zna šta je domaæinski red i obièaj. Evo, reèe mi da vas je proveo, da vam pokaže raspored prostorija: primaæu, dnevnu, radnu sobu za odmor na forumu, kuhinju sa ostavom, a bogami i spavaæu. Ne reèe mi je li vam otvar'o ''banu'' sa 'talijanskom keramikom..valjda jeste. Jes' da još nije izraðeno ni namješteno, ali biæe, Bože zdravlja. Nek se ima krov nad glavom (ljubim ruku dvjema moderatorkama , Cheri za ideju i graðevinski projekat ,te raznorazne saglasnosti, 33.gif Ðemili za radove po sistemu ''kljuè u ruku''). 33.gif
Boza vam je, sigurno, iznio na verandu, kafu/kahvu/kavu; za one koji vole - lozu, konjak, vinjak, i šta ko voli. Evo èujem da je Makso narez'o ukoso, pun oval, a odnekle mirišu vruæi peksimeti, goranaèki sir i kajmak. Mušmule, soène i zrele, pravo pašu za zasladiti. Vidim da se i zapjevalo bijelom labudu, tako da je sve zaokruženo u prelijepo ozraèje, zabavu, šalu, prijateljsko æaskanje (ma, vala i po koji ''traè'' - ðe bi valjalo bez toga), u finom, mirnom ambijentu, na obali labuðeg jezera.
Hvala još jednom, svima dragi gosti; za poklone - ma nije trebalo, ali kad ste veæ... eno sofa na avliji zatrpana, od svega što ste donijeli na naselje. Moram pod hitno osposobit ostavu, da ih smjestim, bojse kiša æe !! Ostavit æu baška, onaj ''èivas'' od Ðemile i bombonjeru od ''Cheri'', more valjat, ako ja, akobogda, poðem kome na naselje.
Sad podižem èašicu ''kajguše'' što je neko zašnjiro toliko vremena i donio je meni na naselje i nazdravljam vam: ŽIVJELI MI,U SREÆI,MIRU I ZADOVOLJSTVU, DA SE ŠTO ÈEŠÆE DRUŽIMO I DIJELIMO NAŠE MALE,SVAKIDAŠNJE RADOSTI I NEDAÆE. ZAJEDNO SMO JAÈI. KAO LJUDI .

04-20-2013 15:14 bijelilabud is offline Posalji email za bijelilabud Pregledaj poruke od bijelilabud Dodaj bijelilabud u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Trknuh malo do Pocitelja pa evo malo rastike i trofande tresanja
Ova kajgusa mi razgali dusu pa da jos jednom nazdravimo
Moram trknut na tri hefte do Mostara pa malo ohanite od mene
Obecajem da cu napraviti jedan dzir mostarskim mahalama
u vase zdravlje i za vasu dusu

04-21-2013 09:03 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

DOK NAS LABUD SA JEZERA VIRI
TO SE MOSTAR DUNJALUKOM SIRI

04-21-2013 09:50 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
bijelilabud bijelilabud is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 293
pokretac teme Thread Started by bijelilabud

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Boza:

    DOK NAS LABUD SA JEZERA VIRI
    TO SE MOSTAR DUNJALUKOM SIRI


Bozaaa, hvala na trešnjama i raštici, i da ti i ja poželim sretne pute na jug. Svako dobro ti želim i siguran sam, kad doðeš dole, da æeš se zaista osladiti pravim , mostarskim trešnjama. 02.gif Uživaj u maju, u sunèanom Mostaru, bez ogranièenja. Siguran sam da æeš se vratiti sa novom energijom, inspiracijama, motivacijom i da æeš nesebièno, kao i do sada, svoje utiske i svoje radosti podijeliti sa nama. Još jednom, sretno Boza !! I evo, da dodam, za sretnog puta...ono što mi u ovim trenucima doðe ''u pero'' (u tipke, drito), tako da nema neku pjesnièku formu ni šmek, ali je autentièno i iskreno.

Mostar je najljepši u maju,
Kad bašèe , k'o u raju,
Beharom haljine ukrase,
Kad djevojke procvjetaju.

Tad Radobolja, žuborom mahale kupa,
Rumenoj trešnji uz obalu šapæe:
Lijepa si, ko djeva bajna,
Strpi se - zri još malo, sad' æe !

Sada æe momèe mlado doæi da te bere.
Nježno i blago, savit æe grane tvoje.
Sad æe ! - poljubcem, da te kuša,
Kao da ljubi usne drage svoje.

Ide, da joj se javi, kroz kapiðžik joj šapne -
Trešnjice moja zrela! - Il', barem izdaleka;
Preko avlijskog zida . Jes' tako mi oèinjeg vida,
Ako ti lažem, Neretve ne vidjela!

Evo sam, ipak, ovom pjesmuljku, malo doradio formu.

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane bijelilabud dana 04-23-2013 u 12:07.

04-21-2013 10:34 bijelilabud is offline Posalji email za bijelilabud Pregledaj poruke od bijelilabud Dodaj bijelilabud u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Divno... 33.gif

i jesu avlije najljepse u maju.. sve je nekako divno kao iz ovih stihova...
01.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

04-23-2013 09:48 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    HGfE_CwGjMM

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

04-23-2013 09:48 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
bijelilabud bijelilabud is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 293
pokretac teme Thread Started by bijelilabud

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dobro jutro Ðemila, vilo jezerkinjo. Hvala ti na lijepom buðenju, sjeæanjima na bezbrižne dane djetinjstva i ''Vlaka u snijegu''. Neka i oko tebe, poput ''džemre'', posvuda treperi i vibrira pozitivna energija. Ja æu napraviti jutarnji krug po jezeru,da u(f)atim koju ribicu, za ruèak.

04-23-2013 11:37 bijelilabud is offline Posalji email za bijelilabud Pregledaj poruke od bijelilabud Dodaj bijelilabud u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dobro jutro (mada je podne) Labude...jesi li napravio ijedan krug po jezeru... ima li riba i ribica..?

Ovdje lijepo suncano jutro..pa cu i ja jedna krug oko jezera.....

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

04-24-2013 11:31 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
bijelilabud bijelilabud is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 293
pokretac teme Thread Started by bijelilabud

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od djemila:

    Dobro jutro (mada je podne) Labude...jesi li napravio ijedan krug po jezeru... ima li riba i ribica..?

    Ovdje lijepo suncano jutro..pa cu i ja jedna krug oko jezera.....



Poštovanje Ðemila, ja napravio par krugova i veæ tražim malo hlada. Svrati kad se umoriš. Lako æeš me prepoznati. Ja sam ona 'tica što se bijeli, tamo kraj obale. Ugodnu šetnju ti želim. 10.gif

04-24-2013 12:10 bijelilabud is offline Posalji email za bijelilabud Pregledaj poruke od bijelilabud Dodaj bijelilabud u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sta nadjoh na putu prema jezeru...


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

04-24-2013 14:41 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

01.gif


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

04-24-2013 14:42 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
bijelilabud bijelilabud is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 293
pokretac teme Thread Started by bijelilabud

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Hvala na cvijeæu Ðemila..... Nadam se da nisi zaboravila put do kuæe. Nemoj kroz šumu, veæ puteljkom pored. U šumi živi opasni vuk, a ko zna gdje je sada lovac Luka. Znaš da on u ova doba voli malo prileæi. 04.gif 33.gif 33.gif


04-24-2013 15:41 bijelilabud is offline Posalji email za bijelilabud Pregledaj poruke od bijelilabud Dodaj bijelilabud u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dosla ziva i zdrava.....nema straha vise..a bajke ko bajke a lovci ko lovci 07.gif 07.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

04-24-2013 17:34 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ako se ne ljutis da stavim jednu pjesmu ovdje.. ispricana prica.... kaze,
"Da je tvoje srce pobijedilo strah..ti bi moja bila ..." koliko je toga bilo u nasim zivotima... i pogresnih koraka da i nakon dugo godina ne mogu zaboraviti te greske..tada strah, sta li...vrag bi ga znao sta to bi....

    vR6dj7Jlb9M

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

04-24-2013 17:37 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
bijelilabud bijelilabud is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 293
pokretac teme Thread Started by bijelilabud

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bona Ðenko, ðe æe ti duša !? Pjesma je, mraaaakk !! Èuj mraak, ovo je sarajevska stara fora.

A sada ozbiljno, stvarno mi se svidjela i sadržajem i porukom. Gdje je naðe ? Hoæu reæi - ðe me naaaððee!? Ma, svak se u njoj, vjerovatno, može malkice pronaæi.

Ja mislim da u našim malim životima, pod zvijezdama što, trepereæi,daju kosmièki ritam tajnama, ima masa ovakvih pitanja, a odgovori na njih æe vjeèito ostati na nebu. U tome i jeste njihova mistièna ljepota. Da imamo pouzdane odgovore, ne bi bilo èarolije, nestalo bi zlatne zvjezdane prašine što nam svjetluca u oèima, dok se nadamo da smo otkrili smjer što vodi u kraljevstvo konaène, cjelovite i netaknute, samo naše sreæe.

Svakome doðe vrijeme, kada mu sumnja, poput nekog,loše probavljenog, inaèe kraljevskog jela, poène nagrizati nutrinu - je li odabrani smjer bio najbolji ? Jesmo li, doista, željeli njime krenuti, ili nas je on sam povukao prema životnoj puèini?

Sreæa koju, ipak, u individualnim dozama i u razlièitim formama, život ukapava, na kapaljku, u naše fizièko bitisanje pod kapom nebeskom, vrlo rijetko lièi na sreæu o kojoj smo sanjali prije veæ smo život zaista kušali. Ta materijalizirana sreæa, što nas prati na našem prolaznom putu, koja nosi uvijek u ruci onu teatarsku, dvoliènu masku, obièno je surogat onoj prvotnoj, sanjanoj, zvjezdanoj.... rijeèju, nepostojeæoj sreæi.

U traženju duhovne ravnoteæe izmeðu ova dva, prilièno udaljena pola, idealno nas zadovolji i umiri, ona èuvena pjesnikinjina reèenica, stih: '' jer, sreæa je lijepa, samo dok se èeka; kad od sebe samo nagovještaj da.''
Mi, nujni i tujni, prihvatamo zgusnutu sadržinu ovog stiha, kao opravdanje pred samim sobom, kao odstupnicu i zaklon pred onom pozorišnom maskom plaènih oèiju, što je život èesto nosi.
Prihvatamo je kao gorak lijek,kao odgovor što nas je konaèno našao,koji je tu da ništa ne promijeni i nièemu ne posluži. ''Zar je utjeha u tome što æe sve proæi ?..''..upita se mudri M. Selimoviæ.

Sreæa koju živimo u našim malim životima, pod trepereæim, zvjezdanim nebeskim svodom,koliko god je, ipak, sreæa - nije ni èedna, ni naivna, ni bezazlena, samom èinjenicom da smo je otimali od života, da smo je tesali, kroz znoj i suze .

Veæ, ....ja se baš rasprièo, odoh duboko, ne dajte mi ..!! Veæ je i kasno, gonite me..! 10.gif

33.gif 02.gif

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane bijelilabud dana 04-26-2013 u 12:20.

04-24-2013 21:40 bijelilabud is offline Posalji email za bijelilabud Pregledaj poruke od bijelilabud Dodaj bijelilabud u listu prijatelja
djemila djemila is a Female
Naj-Moder 2008




Poruka: 11452
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Uh..labude,....kako ovo ti lijepo kazes..

nema se sta ovome dodati niti oduzeti..

ja samo klimam glavom..tako je...


33.gif

___________________________________________________________________
Nije znanje Znanje znati....vec je znanje Znanje dati...

04-24-2013 21:50 djemila is offline Pregledaj poruke od djemila Dodaj djemila u listu prijatelja
bijelilabud bijelilabud is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 293
pokretac teme Thread Started by bijelilabud

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bistra voda..

Bistra kao suza, naspram plamena svijeæe, u noænoj tami..
Kao glas pravednika, što nadvisuje hor silnika..
Bistra, kao vapaj èiste duše,u vrtlogu iskušenja..
Kao iskrena rijeè prijatelja..
Bistra, kao kristalni odsjaj, davno ugasle ljubavi..

    58bb6OTGgxo#t=0s


Bistra voda..
Ukras u oku..
Ugoðaj životu..
Uzrok dobroti..
Razlog ljepoti..

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane bijelilabud dana 04-27-2013 u 09:17.

04-25-2013 15:34 bijelilabud is offline Posalji email za bijelilabud Pregledaj poruke od bijelilabud Dodaj bijelilabud u listu prijatelja
abraxas abraxas is a Male
moforaja




Poruka: 6998
Location: Jazzbina Abraxas

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Volim svekoliku vodu osim mutne. Volim i sve ljude koji vole isto. Ne volim one koji mute vodu.

04-27-2013 08:16 abraxas is offline Pregledaj poruke od abraxas Dodaj abraxas u listu prijatelja
bijelilabud bijelilabud is a Male
bice nesto od mene




Poruka: 293
pokretac teme Thread Started by bijelilabud

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od abraxas:

    Volim svekoliku vodu osim mutne. Volim i sve ljude koji vole isto. Ne volim one koji mute vodu.


Još jedna fina, dobrodošla ljudska duša na jezeru. Hvala Abraxas, volio bih da se i ovdje osjeæaš kao u onom drugom, toplom domu, koji je meni bio moje prvo i drago forumsko obitavalište. Siguran sam da znaš i da mi hoæeš pomoæi da jezerska voda ostane bistra i èista. Hvala ti. 10.gif 10.gif

04-27-2013 08:57 bijelilabud is offline Posalji email za bijelilabud Pregledaj poruke od bijelilabud Dodaj bijelilabud u listu prijatelja
Stranica (3): « prethodna 1 [2] 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com