Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » LJUBAV » vasa misljenja » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (5): « prethodna 1 2 3 [4] 5 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
hammer hammer is a Male
ne more meda


Poruka: 28
pokretac teme Thread Started by hammer

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ma on je lud cini mi se ko siba...
a valjda ce mu i supruga to uskoro shvatiti i poduzeti nesto za svoju i dobrobit djece...

11-16-2013 00:57 hammer is offline Pregledaj poruke od hammer Dodaj hammer u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..vjerovatno bi trebala ,ako i ona nije odalamila zajedno sa njim

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

11-16-2013 00:59 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
refleksija refleksija is a Female
moforaja




Poruka: 3364
Location: dark side

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od hammer:

    ma on je lud cini mi se ko siba...
    a valjda ce mu i supruga to uskoro shvatiti i poduzeti nesto za svoju i dobrobit djece...


da, kad sjebe maksimalno djecu i onda kad joj policija zakuca na vrata zapita se pa kako i zasto....

ja licno bih davno otisla....vjerujem da je uraditi tako nesto tesko ali mislim da instinkt majke treba da bude jaci od straha ili vec sta je koci da ga ostavi....

ja isto imam prijatelja koji je grozan prema svojoj zeni a imaju dvoje djece...prica take gadosti o njoj da sam ga jednom istjerala iz kuce....on ne radi a ona radi i naravno njemu je to sve normalno jer on ne zeli da radi (kao radi ona sta me briga)....grozno...a i ona mi nije jasna posto ima jako dobru platu, samostalna, ima gdje zivjeti i da ga ostavi ali i dalje je s njim....meni su takvi odnosi bolesni

___________________________________________________________________


    Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

    11-16-2013 10:53 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
    hammer hammer is a Male
    ne more meda


    Poruka: 28
    pokretac teme Thread Started by hammer

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od refleksija:

          citat od hammer:

        ma on je lud cini mi se ko siba...
        a valjda ce mu i supruga to uskoro shvatiti i poduzeti nesto za svoju i dobrobit djece...


      da, kad sjebe maksimalno djecu i onda kad joj policija zakuca na vrata zapita se pa kako i zasto....

      ja licno bih davno otisla....vjerujem da je uraditi tako nesto tesko ali mislim da instinkt majke treba da bude jaci od straha ili vec sta je koci da ga ostavi....

      ja isto imam prijatelja koji je grozan prema svojoj zeni a imaju dvoje djece...prica take gadosti o njoj da sam ga jednom istjerala iz kuce....on ne radi a ona radi i naravno njemu je to sve normalno jer on ne zeli da radi (kao radi ona sta me briga)....grozno...a i ona mi nije jasna posto ima jako dobru platu, samostalna, ima gdje zivjeti i da ga ostavi ali i dalje je s njim....meni su takvi odnosi bolesni



    ovu kolegicu mogu shvatiti zato sto sve veze uz vjeru i Boga...ali ni to mi nije dovoljno opravdanje da bi se trpilo toliko...sto ce biti danas sutra kada on totalno unisti i nju i djecu...i onda joj kaze "zbogom"...moze li takva zena i djeca dalje u zivotu,mogu li nesto postici dobrog i ostvariti zivot kakav zasluzuju

    11-16-2013 19:10 hammer is offline Pregledaj poruke od hammer Dodaj hammer u listu prijatelja
    refleksija refleksija is a Female
    moforaja




    Poruka: 3364
    Location: dark side

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Vjera,bog nemaju veze sa maltreziranjem....midlim izvini ali jadno je to pravdanja jer pored toga sto unistaba svoj zivot unistava i zivot svoje djece...

    ___________________________________________________________________


      Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

      11-16-2013 20:22 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      .Hamere ..mozda se i ta zena kaje za nesto

      ..vjerski je trpit i neke probleme za okajanje nekih grijeha iz proshlosti

      ..covjek ako je vjernik a svi grijeshimo i kao vjernici ,naravno ..vjernk lakashe postaje svjestan svojih grijeha mnogo brze od onih koji ne vjeruju ,jer ih ovi drugi da kazem nevjernici oravdaju nekim drugim stvarima ..te moro sam ,te bio sam pijan ..te ovako ili onako ,dok vjernik razmishlja mnogo drugacije i mnogo shire .kad se vjerniku desi neka greska tad on razmishlja vjerski i kaze ,mozda za ovo sto mi se deshaje danas ja okajajem svoje grije iz proshlosti ...

      ..neznamo sa cime se bori i ta jadna zena u svojoj dushi

      ..

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      11-17-2013 03:47 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      luka ters
      SexNepoznat



      Poruka: 5210
      Location: on the face of the place

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ne znamo...
      ali ipak, sa èim god da se bori, i da neznam kakav okajava grijeh pa zbog toga trpi ... ponovo upada u grijeh zarad svoje djece ???
      haj sad da bidem malo oštra:
      -vjera brani razvod, ok
      -ostaje u braku (i time "èuva svoju guzicu"), a od djece za koje je prvenstveno odgovorna pasivno pravi traumatièare. gdje je tu logika? šta je preèe: takva kruta vjera ili djeca?

      ___________________________________________________________________
      "... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
      a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

      11-17-2013 16:27 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
      hammer hammer is a Male
      ne more meda


      Poruka: 28
      pokretac teme Thread Started by hammer

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      duze me malo nije bilo zbog obaveza,ali evo me opet...
      ovo sto je luka rekao potpisujem jer sam joj i ja tako nesto slicno pokusao objasniti...ali izgleda da to njoj ne dopire jos do mozga...

      12-01-2013 23:38 hammer is offline Pregledaj poruke od hammer Dodaj hammer u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..dizi onda ruke od nje ,nema joj spasa

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      12-02-2013 00:30 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      luka ters
      SexNepoznat



      Poruka: 5210
      Location: on the face of the place

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      dok sama sa sobom ne rasèisti
      i dok ne izaðe iz tog zaèaranog kruga krivice...
      a to nije lako.

      ___________________________________________________________________
      "... Zbog èega primatima nikada ne iskljuèuju elektriku, oni u principu i onako rijetko èitaju
      a i to što èitaju - krive stvari èitaju, pa zašto im onda ne iskljuèuju elektriku..."

      12-02-2013 00:35 luka ters is offline Posalji email za luka ters Pregledaj poruke od luka ters Dodaj luka ters u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..Hamere ,od svega toga sto ti mozesh cinit je da joj budesh prijatelj ili neko ko ce da je razumije ,ocekivati od nje da ce na povuci potez i donjeti odluku je vishe vec utopija ,moguce je teoretski i to dok dok ona poslozi neka pitanja egzistencije ili samostalnosti svoje djece ,gdje bi njena djeca doshla u jedan nezavidan vid zivota u kojemu ne bi zavisili ni od nje a ni od njihova oca..ili dok ona sebi ne zagarantuje neku sigurnost da je nece ni njen muz posle rastave zlostavljat

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 12-02-2013 u 01:08.

      12-02-2013 00:59 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..Hamere ja mislim da tu ima mnogo vishe kocnica vec sto se na prvi put nama cini ili onome ko to posmatra sa strane ..ponekad je lakshe tudjim 08.gif orahe mlatit vec sa svojim

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      12-02-2013 01:12 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..kao sto uvjek imamo vishe rjeshenje za tudji problem vec za svoj

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      12-02-2013 01:13 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      refleksija refleksija is a Female
      moforaja




      Poruka: 3364
      Location: dark side

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      vjetre, donekle si u pravu...ali evo recimo ja imam priliku da gledam raspad jedne porodice i njihovu totalnu disfunkcionalnost gdje je sve bukvalno palo na jedno dijete a roditelji ko pas i macka....sve je to posljedica toga sto je majka godinama trpila zlostavljanje i sto su djeca odrasla u takvoj atmosferi....jedno dijete otislo u 3 pm, drugo ne zna sta ce od sebe a trece je nazalost preuzelo ulogu odrasle osobe....to nije u redu i mene takve majke ljute i samim tim nose doredjeni dio krivice (sad se ta majka pita sta sam pogrijesila)...pa pogrijesila si sto nisi odmah pokupila kofere i djecu i otisla...

      ___________________________________________________________________


        Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

        12-02-2013 10:30 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..moja refla jesi se upitala gdje da ode ,jeli imala gdje otici i sta ce tamo kad dodje .mogla je spakovat kofere i doci majki u stan ili u kucu .

        ..ljudi na zapadu se razvode za sekundu za par dana rjeshe problem ..znam par koji se rastavio samo zbog toga jer se nisu mogli dogovorit kakve boje ce auto da im izgleda ,cak za sedam dana dobiju i papir za rastavu braka ..ali su osigurani finansiski hiljadu posto ,ako zivi u stanu ili kuci pa ode od muza postoje opstinski stoanovi koje opstina daje na koristenje u tim nekim situacijama kad se ljudi separishu jedni od drugi ,postoje slucajevi gdje ne odlaze samo zene i muzevi vec odlaze i djeca .

        ..ta zena ako radi josh joj je lakse ,ako ne onda dobije svu potrebnu pomoc od drzave to jeste od opstine ..

        ..ti opet gledsh na tu zenu iz svoje perspektive ,radish i imash svoju platu i imash majku ili oca i stan i kucu gdje da se vratish .

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        12-02-2013 15:02 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        vjetar vjetar is a Male
        moforaja


        Poruka: 13977
        Location: dk

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        ..kod nashih ljudi je ponekad i okolina barijera ,majka otac braca sestre prijatelji poznanici komshiluk i na kraju najveci problem su djeca ..tesko je to ponekad sve posloziti u nashim glavama da se dobije znak jednakosti ili da poslozish sve i da kazesh da te nije briga za bilo koga ..kad rjeshish sva ta pitanja onda uvjek zapne covjek na djeci i tu vishe nema rjeshenja i mnogi se vrte u krug

        ___________________________________________________________________
        laku vam noc pijuni

        spavajte ko lavovi i ko kraljevi

        12-02-2013 15:05 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
        refleksija refleksija is a Female
        moforaja




        Poruka: 3364
        Location: dark side

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        @vjetre....koliko procitah iz hammerovih postova to traje godinama...dakle, mogla se pripremiti finansijski da bude neovisna ako vec nije i da ode od njega...
        sigurno ima nekoga u zovotu ko bi joj pomogao...nije pravdanje ni to kome da se vrati i gdje da ode...bitnija je njena odluka a razloga da ne ode ce naci mali milion ali odose godine i onda kad joj djeca ne daj boze psihicki puknu ono kao zapitat ce se odakle sad ovo ili ako pukne ona...ja samo govorim sta ja mislim da bi bilo najbolje za nju i za njenu djecu...sigurno je da nije zivot u zajednici s osobom koja je zlostavlja...

        tacno je da je lakse kad je zena finansijski neovisna (uvijek sam za to da zena radi iz milion razloga a jedan od njih je evo i ovaj)

        ___________________________________________________________________


          Crkvena zvona i ezan se sve jace cuju da bi nadglasali kurlanje praznih stomaka!

          12-02-2013 15:44 refleksija is offline Pregledaj poruke od refleksija Dodaj refleksija u listu prijatelja
          vjetar vjetar is a Male
          moforaja


          Poruka: 13977
          Location: dk

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ..sve su ovo nagadjanja sto mi pishemo po pitanju Hamerova slucaja ,ko zna koliko ima stvari koje mi neznamo i nemamo pojma sta je sve skriveno u glavi te zene ..ponekad ni mi sami nismo u stanju donjeti odluku pa makar se radilo i o nama samima ,za te neke odluke mozda bi ponekad bilo dobro konsultovat i psihijatra .nije psihijatar ccovjek koji samo lijeci one u ludnicama i po bolnicama

          ___________________________________________________________________
          laku vam noc pijuni

          spavajte ko lavovi i ko kraljevi

          12-02-2013 17:43 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
          vjetar vjetar is a Male
          moforaja


          Poruka: 13977
          Location: dk

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ..ova zadnja recenica ti je jako dobra i ima smisao i veliko znacenje

          ..muskarci uvjek zebu ili respektuju vishe zenu koja je jaka i koja je neovisna od muza ,vrlo rijetk ce udariti na jednu jaku obrazovanu i neovisnu zenu ..sa puno vishe respekta paznje i obzira ulazi u okrshaj bez obzira sto je on muskarac ..Kad ima neku janicu ispred sebe ponashst ce se cak siledziski i dominantno ,jer zna da ta jadnica nema gdje i nema drugog izbora vec da bude sa njim

          ___________________________________________________________________
          laku vam noc pijuni

          spavajte ko lavovi i ko kraljevi

          12-02-2013 17:49 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
          STECAK STECAK is a Male
          moforaja


          Poruka: 3604
          Location: Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          kutarisa li ova zenska glava

          04-13-2014 22:30 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
          Stranica (5): « prethodna 1 2 3 [4] 5 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com