Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Poredi sa sa cudom - papa Johannes Paul progalsava se svetim! » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Poredi sa sa cudom - papa Johannes Paul progalsava se svetim! Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pokojni papa Ivan Pavao II æe biti svetac , jer on može biti povezan sa dva èuda , prema Vatikanu . Takoðer Papa Ivan XXIII prglasava se svetim.

Papa


Papa Ivan Pavao II umro je 2005 , nakon što je bio Papa 27 godina . On je blagoslovljen šest godina kasnije, kao rezultat je bio vezan za prvo èudo - èasna sestra koja je izlijeèena od Parkinsonove bolesti .

Petak je objavio Vatikan da se mogu povezati sa još jednim èudom, što otvara put da je ovog vikenda odluceno da se proglase za svete.

Drugi èudo dogodilo se, prema kazivanju veceg broja kardinala i biskupa 1. maja 2011, na dan kada je proglasen blazenim , u skladu sa italijanskih medijma . Sada je Papa Francis prihvatio incident kao cudo , prema Vatikanu .

Ono sto se dogodilo je da je zena u Costa Rici izlijecena od ozbiljne bolesti u mozgu, kada je molila za papu Ivana Pavla II na ovaj dan .

Svestenstvo u Vatikanu je predložio proglasenje svetim da bi se moglo dogoditi u decembru , izvještava novinska agencija ANSA u utorak .

Papa Francis je dao zeleno svjetlo za kanonizaciju John XXIII , koji je bio papa 1958-1963 koji je modernizirao katolièku crkvu i imao u jednom trenutku nadimak " dobri papa . "

Prema glasnogovorniku Vatikana Federico Lombardi, uèinjen je izuzetak od pravila kod pape Ivana XXIII , sto se moze povezati samo jedno èudo .
- Ali svi znaju njegove vrline i njegove licnosti , tako da za ovo ne treba objasnjenje , kaže Lombardi.


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

04-27-2014 10:34 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..sad ce vatikan otvoriti svetiste na grobu gdje sahranjen sveti Papa

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

04-27-2014 11:06 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Japrak Japrak is a Male
moforaja




Poruka: 2118
Location: kad bi i ja znao

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Absurdno je daj crkva znala za sexualno zlostavljne......





SAVONA. Sa pet godina u svojim ranim tinejdžerskim godinama, on je zlostavljan i silovan od sveštenika. Francesco Zanardi je jedna od bezbrojnih žrtava pedofila u Italiji. On je jedan od rijetkih koji se otvoreno usudio da istupe i isprièaju svoju prièu. Tamna pozadina prièe je da Katolièka crkva je poznavala dugo vremena i cinila sve da se sakrije od istina

Francesco Zanardi, koji je 43 danas otvoreno gej. Po struci je elektrièar, ali najveæi dio svog vremena, organizacije Rete L'abuso - Mreža protiv zlostavljanja - što je sam osnovao i vodi.

- Mi smo stvarni i imamo dva pravnika koji rade puno radno vrijeme. Trenutno pratimo sedam sluèajeva italijanskog sveštenika, on kaže da DN.

Francesco Zanardi je odrastao u selu Spotorno sa 3.800 stanovnika u Liguriji u Sjevernoj Italiji . Tamo je došao 1982 mladi sveæenik Nello Giraudo na svoj prvi stalni župe usluga .

- Jednog dana došao je u moju sobu u župnoj dvorani . Don Nello sjeo na stolicu pored mene i poèeo razgovor . Tako je skinuo gaæe i poèeo masturbirati i nastavili dok se dogodilo meni . Zatim je napustio sobu . To je bio poèetak . Imao sam dvanaest godina , kaže Zanardi u tihim glasom , kao što smo sjediti u njegovom mraku , nose i preko - namješten stan u gradu Savona , takoðer se nalazi u Liguriji .

Francesco Zanardi je tipicnia zrtva pedofilije u pozadini . Bio je usamljen momak koji je usvojen . Zivotni uvjeti su bili teški bez odsutnog oca i bezdusnij majci koja ga je smjestila u crkvi kao ministrant . Katolièka crkva i župna kuæa , gdje je dobio svoju sobu , ce uskoro postati cijeli njegov svijet . Za mladog sveæenika , on je bio idealna žrtva , koji ne bi rekla roditeljima što se dogodilo s njim .

- Don Nello nadreðenih èesto kamp za nas u subotu naveèer , dan prije poèetka sajma . Bila su dva šatora i bili smo uvijek trojicom . Imamo - smenjuju spavala s njim .

Francesco Zanardi je dodao da oni nikada nisu rekli jedni druge o onome što se dogodilo u šatoru sveštenika .

- Shvatio sam da ono što se desilo je nešto prljavo . Vremenom , zloupotrebe redovne i došao do ukljuèuju punu seksualni odnos i puno nasilja i uvreda . Sveštenik je imao dvostruku prirodu .

16 godina uspjeli Francesco Zanardi razbijanje iz Spotorno . Bilo bi potrebno 15 godina prije nego što se vratio u obližnju Savona . Na njegovo iznenaðenje , on je vodio onda Nello Giraudo , koji je prebaèen u drugu parohiju u biskupije i da Zanardi kaže lakonski , " je još uvijek u pokretu . "

Ova dobio Francesco Zanardi da izvještaj policije i da traga za ostalim žrtvama . Suðenje je završena Nello Giraudo priznao krivicu . Ali on je osuðen na samo 18 mjeseci zatvora koja je postala uslovna osuda . Nizak kazna je opravdana sa zastarjeloscu i samo je jedan slucaj noviji .

- Apsurd je da je katolièka crkva znao za zlostavljanja u naselja .

Francesco Zanardi imenuje trojcu biskupa biskupije Savona koji su imali tijekom ovih godina , ukljuèujuæi i posljednje Domenico Calcagno napravio karijeru i postati kardinal. Zanardi daje DN kopije jednog pisma koja jasno pokazuje da je Crkva u Rimu znao za zlostavljanja .

Pisma su iz preliminarnu istragu i rezultat hrabrog istražnog sudije koji se odluèio za pretraživanje i otvori sef u uredu biskup pin u Savona .

U pismu od 8. septembra 2003 Kongregacije Vatikana - crkve Ministarstva unutrašnjih poslova - piše biskup Domenico Calcagno kardinalu Joseph Ratzinger . Ton je zabrinut kada Calcagno piše da je Don Nello žele da nastave sa župe uslugu : " Koliko god je to moguæe , ja bih pokušati izbjeæi da je ostao u kontaktu s djecom i mladima ", kažu .

Ratzinger , koji je manje od dvije godine kasnije postao papa Benedikt XVI , jedva su bili svjesni . U CV preko Nello Giraudo poslao u kolovozu iste godine je naglasio da je zlostavljanje trajalo decenijama .

" Ali ništa je došao u medijima i bez prigovora su napravljene , " sveštenik Andrea Giusto na pin ured u Savona . Vatikan mogao u drugim rijeèima , biti mirni i nema potrebe brinuti o Papa Ivan Pavao II .

- Biskupi o Savona znao što se dogodilo . Pomogli su indirektno don Nello naæi nove žrtve i na taj naèin držao mirno . Zašto bi oni neka se otvori smještaj za mlade ljude , od kojih je nekoliko imala imigrantskog porijekla ? Savršeno žrtvu koja nikada neæe biti vjeruje da su razgovarali .

Francesco Zanardi teško skriva svoju ljutnju i kaže da ovo nije samo o crkvi koja je pokušala tamne zlostavljanja.

- Ovo je crkva koja je svjesno i aktivno uèestvovala u zloèinaèkom poduhvatu .

Ako kanonizacije Ivana Pavla II želi Francesco Zanardi nije rekao mnogo . To je trijumf za Crkvu kao instituciju na takav popularan papa postaje svetaca . Cijela stvar je uèinjeno za vrijeme papa Benedikt vremena . Novi Papa , Francis nije mogla drugaèije uèiniti , kaže on .

- Kada je John Paul je umro 2005 , plakao sam . Jedino što želim reæi je danas da on ne bi trebao biti sveci .

___________________________________________________________________

    04-27-2014 16:59 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
    Japrak Japrak is a Male
    moforaja




    Poruka: 2118
    Location: kad bi i ja znao

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Prevedeno sa googlom, ima gresaka ali mi se nije dalo da sve sam prevodim. Inace text je iz Svedskog Dagens Nyheter.........

    ___________________________________________________________________

      04-27-2014 17:00 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5249
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Bash sam na to pomislio prvo. Kako moze biti proglashen svecem a da nije nishta uradio oko zlostavljanja djece ??? Pih .

      04-27-2014 17:30 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..ako je imo tu moc zasto je grijo stolicu u vatikanu ili sto se za zivota ta njegova moc nije obznanila pa da pomogne hiljadama ljudi ,ako je pomgo jednome moge je barem naci josh nekoga ..sto kazete znao za zlostavljanje djece po crkvama a nije uradio gotovo nista ..ovo je meni jedna obican propaganda vatikana i nacin da nekoga proglase za sveca ,Alojzija Stepinca su proglasili svecom 13.gif 13.gif

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      04-27-2014 17:36 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      Japrak Japrak is a Male
      moforaja




      Poruka: 2118
      Location: kad bi i ja znao

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Puno je paradoksa u dansnjem svijetu........ i sto kaze ona narodna :nije zlato sve sto sija je pravo primjenjiva u ovom slucaju a bogami i u svim danasnjim religijama.................

      ___________________________________________________________________

        04-27-2014 20:59 Japrak is offline Pregledaj poruke od Japrak Dodaj Japrak u listu prijatelja
        semirizsvemira semirizsvemira is a Male
        raja


        Poruka: 1860

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Dzhenem ce biti njihovo boraviste a njihovi strazari zebanije

        ___________________________________________________________________
        "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
        (Johann Wolfgang Goethe)

        05-10-2014 01:17 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
        nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com