Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Poplave, ki » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (18): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jos je jednog covjek danas odnijela voda ali zaboravih gdje . Hvala Allahu prestade kisa u nw Bosni . Ne daj Boze gore

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

05-17-2014 18:33 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

        citat od refleksija:

      tuzno je da na ovoj temi svemir ispoljava svoje frustracije i komplekse sto ga niko ne ferma....
      ko zeli i moze pomoc i ima neke vijesti sa podrucja koja su poplavljena neka napise....ljudima treba pomoc....konstantna pomoc....pojavit ce se sad i raznorazne bolescine pa ne bi bilo lose ako neko ima prijedlog ili radi u zdravstvenoj ustanovi u dojaspori da se javi nekoj nasoj...pokusa pomoc...i evo svemire ako vec imas toliko nekretnina primi porodice koje su izgubile krov nad glavom....tvoji komentari izlaze iz svih okvira ljudskosti...
      ako imate odjece saljite....dijaspora u austroji cuda cino...mislim da mogu i drugo pomoc...eto svemire u svedskoj si sto nesto ne organiziras?!



    Ja svoje obavio davno . Jos jutros




Provjeri jesi li pustio vodu u WC-šolji nakon obavljenog.



---------------------------

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

05-17-2014 18:55 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7085
Location: BiH
pokretac teme Thread Started by green

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

interaktivna mapa pogoðenih podruèja, evo šta je sve pod vodom...



    http://balkans.aljazeera.net/vijesti/interaktivno-poplave-i-klizista-u-regiji

___________________________________________________________________

    05-17-2014 19:00 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    vvb vvb is a Male
    brato


    Poruka: 518
    Location: MO/sa

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Postavio sam temu na Humanitarne akcije, ali evo i ovdje..


    Situacija je grozna, nesto sto u svom zivotu nisam vidio. Katastroficno, cijela naselja nestala, voda prekrila i prve katove. trenutno je najgore na sjeveru jer je plimni val prosao sredisnju Bosnu, Maglaj, Zavidovice. Sve je poharano. Strahuje se od povratnog plimnog vala, bolesti koje prouzroci bujica-zarazne bolesti, od novih klizista ali i od minskih polja zaostalih u ratu, posebno oko Zavidovica.

    Pomoc je zaista neophodna:

      http://www.klix.ba/vijesti/bih/federalna-vlada-otvorila-donatorske-racune-za-pomoc-stradalima/140517065

    05-17-2014 19:04 vvb is offline Posalji Email za vvb Pregledaj poruke od vvb Dodaj vvb u listu prijatelja
    semirizsvemira semirizsvemira is a Male
    raja


    Poruka: 1860

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Na Mapi nema KLjuca i Sanskog Mosta koji je jucer bio skroz pod vodom

    ___________________________________________________________________
    "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
    (Johann Wolfgang Goethe)

    05-17-2014 19:08 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
    Stari Grad Stari Grad is a Male
    moforaja




    Poruka: 10597
    Location: iza zvijezde

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od semirizsvemira:

      ZAŠTO SU NAM SE DESILE POPLAVE?
      Zato što nam se djeca ismijavaju s namazom i islamskim svetinjama.
      Zato što se naši tinejdžeri ismijavaju s djevojkom koja u društvu kaže: 'Elhamdulillah!'.
      Zato što nas Bošnjaka ne klanja 90 posto i više,
      a ne posti 75 posto i više.
      Zato što se meðu Bošnjacima nalaze najveæi islamofobi !!!
      Zato što nas rat nije opametio i što smo, èast izuzecima,
      postali još gori!
      Zato što po Sarajevu podižemo kipove Allahovih neprijatelja i najavljujemo podizanje novih - klasièna višebožaèka svijest predislamskih Arapa.
      I zato što psujemo Boga na svakom koraku, a nisu nam mrske za opsovat ni druge islamske svetinje.
      I zato što pljujemo po svome da bi se dušmanima dodvorili, a oni se nimalo nisu promjenili - uvijek æe nastojati da nas istrijebe i eliminišu sa naših vjekovnih ognjišta !!!
      I zato što danonoæno èinimo harame, poroci nam postaše slast,
      a nepokornost Allahu i Njegovim propisima smisao života.
      I zato što nema dana kada voda ne zatraži dozvolu od Allaha Uzvišenog da potopi èovjeka zbog zla kojeg radi i grijeha koje stalno èini, samo Allah Milostivi ne dopušta iz milosti Svoje nepresušne prema insanu kojeg je stvorio, sve dok kap ne prelije èašu ..
      "I kad je zapovijed Naša pala i voda s površine Zemlje pokuljala.." (Hud, 40.)
      I zaista Allah neæe promijeniti stanje jednog naroda, dok taj narod ne izmijeni svoj odnos prema Allahu, dok se ne popravi i kvalitativno ne izmijeni! Pa, hoæemo li se opametiti, hoæemo li se pokajati, tobe doæi, hoæemo li Allahu na sedždu pasti?!
      Samo da ne budemo kao oni koji iskreno dovu upuæivaše kad su bili u opasnosti, a èim ih Allah izbavi i vrati u normalu, oni se ponovo okrenuše i starim se lošim navikama vratiše, kao da nikad Allaha nisu ni spomenuli. Ovakvi su najgori!
      Sanin Musa

      Jos jedno dokazano i pokazano koliko je insam mal i nemocan pred Bozjom , Allahovom silom , opomenom i kaznom






    I opet, pored svega navedenog, taj bezbožnièki, bogohulnièki i nevjernièki narod pokazuje ono najfinije što im je Bog dao i ugradio u njih... i to iz puno težih i kudikamo siromašnijih uslova od majke Švedske... gdje se za jedno jutro sve "obavi" ... i onda "mirna savjest"... tj. "dosta"...

      http://www.radiosarajevo.ba/novost/151771


      http://www.radiosarajevo.ba/novost/151776






    ----------------------------------

    ___________________________________________________________________
    ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
    on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

      moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
    ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
    ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
    .. dosta je vise i tebe i tvoje
      tiranije
    ...

    05-17-2014 19:15 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
    semirizsvemira semirizsvemira is a Male
    raja


    Poruka: 1860

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Stari Grad , imas neki problem . Sta bi trebo sad , plakati ko dijete , prodati sve da bi ti zadovoljan bio . Obavio sam sta sam obavio i dao i pomogao vise nego treba i hvala Allahu na tome . Ima i po dugim dijelovima kugle zemaljske a da li si se ti sjetio nekad nekoga pomoci 21.gif Gledaj sebe a znam da sam dao 10 puta vise nego ti

    ___________________________________________________________________
    "Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
    (Johann Wolfgang Goethe)

    05-17-2014 19:23 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7085
    Location: BiH
    pokretac teme Thread Started by green

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ljudina...

    ___________________________________________________________________

      05-17-2014 19:28 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od semirizsvemira:

        Stari Grad , imas neki problem . Sta bi trebo sad , plakati ko dijete , prodati sve da bi ti zadovoljan bio . Obavio sam sta sam obavio i dao i pomogao vise nego treba i hvala Allahu na tome . Ima i po dugim dijelovima kugle zemaljske a da li si se ti sjetio nekad nekoga pomoci 21.gif Gledaj sebe a znam da sam dao 10 puta vise nego ti



      Jesi i 100 puta, a ne 10 puta, po svom "tefteru" u toj paèi, gdje tako biježiš i mjeriš "zasluge"....

      A "ljankase" ( u glavi ) su uvijek bili poznati po isticanju sebe u prvi plan i hvaljenju vlastitim "dostignuæima".

      Problem jeste, itekakav, što postavljaš onakve gluposti od postova i pokušavaš upliæati religiju na temu koja se radi o belaju kakav odavno nije zahvatio zemlju.

      Nek te je stid i sram.




      ---------------------------------

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 05-17-2014 u 19:35.

      05-17-2014 19:33 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      vvb vvb is a Male
      brato


      Poruka: 518
      Location: MO/sa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      I još nešto vrlo važno, pomoæ u materijalu, bilo hrani ili lijekovima, potrebno je da se pazi da bude olakšano administrativnim organima. Razlog je jednostavan - rok trajanja koja se mora zakonski provjeriti. U ratu je svašta poklanjano, skoro smo svi vidjeli. puno toga se nije moglo koristiti.

      Znaèi, hrana konzervirana a lijekovi zapakirani sa vidljivim rokom trajanja.

      Mislim da bi dobro trebali pratiti portale koji ce informirati sta je najpotrebnije pa u tom smijeru pomagati.

      Nesto privatno: pozdravljam svoje dojucerasnje kolege, a vjeène prijatelje, koji su iz Maglaja danas otisli za Posavinu. Uvijek gdje je najgore..Mislim na vas!!!

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vvb dana 05-17-2014 u 20:33.

      05-17-2014 20:32 vvb is offline Posalji Email za vvb Pregledaj poruke od vvb Dodaj vvb u listu prijatelja
      green green is a Male
      Super Moderator


      Poruka: 7085
      Location: BiH
      pokretac teme Thread Started by green

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      pukla brana kod Bijeljine na èetiri mjesta...



      BIJELJINA - Savska brana izmeðu Batkoviæa i Raèe, nedaleko od Bijeljine pukla je na èetiri mesta, prenela je televizija BN, prikazujuæi snimke koje je napravio njen snimatelj iz helikoptera!

      NAèelnik Bijeljine naredio evakuaciju 10 hiljada ljudi...

        http://www.kurir-info.rs/zastrasujuce-pogledajte-kako-puca-brana-na-savi-kod-bijeljine-clanak-1373451

      ___________________________________________________________________

        05-18-2014 00:13 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
        green green is a Male
        Super Moderator


        Poruka: 7085
        Location: BiH
        pokretac teme Thread Started by green

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        mostarski volonteri...

        ___________________________________________________________________

          05-18-2014 02:09 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
          vjetar vjetar is a Male
          moforaja


          Poruka: 13977
          Location: dk

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ..kao uvjek do sada narod je pokazo svoju humanost a ima i oni koji su poceli tu humanost da zloupotrebljavaju za svoju korist .pa su se meshetari i lopovi vec organizovali poreko noci da ovo sto se poshalje okrene u svoju korist

          ___________________________________________________________________
          laku vam noc pijuni

          spavajte ko lavovi i ko kraljevi

          05-18-2014 10:52 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
          vjetar vjetar is a Male
          moforaja


          Poruka: 13977
          Location: dk

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Upozorenje graðana Maglaja: Stvari koje nam šaljete prodaju se, molimo vas da hranu dajete direktno u ruke!pozorenje graðana Maglaja: Stvari koje nam šaljete prodaju se, molimo vas da hranu dajete direktno u ruke!


          Situacija u Maglaju je i danas teška, iako se voda povukla stanje je i dalje dramatièno. Pomoæ sa svih strana stiže u grad i svi su uz Maglaj.

          Zbog teške situacije i dosta vode koja je još u nekim udaljenijim dijelovima grada neki su dobili dio pomoæi u hrani, dok do nekih još uvijek nije stigla.

          Na Facebook grupama "Maglaj" i "Informacije iz Maglaja" mogu se pronaæi sve informacije ukliko želite pomoæi, gdje, kome i koja vrsta pomoæi je trenutno najpotrebnija. U ovim grupama nalaze se ljudi koji cijelu sedmicu objavljuju postove i informacije o ugroženim, kao i o trenutnom stanju u Maglaju.

          S obzirom na velike kolièine hrane koja se šalje za Maglaj dobro je znati kome uruèiti kako bi pomoæ stigla do svih, poruèuju sa ovih facebook stranica.

          Takoðer u ovoj grupi graðani Maglaja žale se da pomoæ ne stiže do svih onih koji je trebaju, kao i da neki zloupotrebljavaju ovu situaciju. Ovo su samo neki od postova:

          "Situacija u gradu je dramatièna, masovno se kradu stvari, hrana i preprodaju po enormnim cijenama. Ako znate nekog da je na putu za Maglaj trenutno informisite ga da ne ostavlja pomoæ nigdje usput, u nekim sabirnim centrima, veæ ukoliko je moguæe vozi direktno u grad i podijeli sve direktno iz auta, kedija, kamiona"

          "Upravo prièam sa sestrom na telefon, zamolila je sve vas koji raspolažete donacijama da više ne šaljete u Misurice, da pošaljete na Bijelu Ploèu, taènije Polja, ljudi dole GLADUJU !!!! Omerdino polje takoðer i Lijesnica! Kaže da nesto poduzmete, NEKI LJUDI MASOVNO KRADU DOK DRUGI NEMAJU ŠTA JESTI. Ljudi poduzmite NEŠTOOOOOOO !!"

          "Dobro, ok ,pokušavam da shvatim. Objasnite mi: Gladan sam, živim u Maglaju ili Lijesnici, kome i gdje treba da se obratim za pomoæ?? Treba mi odgovor kratko i jasno?!"

          Ovim putem,poruèuju sa Facebook stranice, apelujemo na sve graðane da ukoliko uoèe da neko koristi ovakvu situaciju sve prijave policiji ili pripadnicima CZ koji su na terenu i koji æe sigurno uèiniti sve da svi budu obezbjeðeni i da svi doboju pomoæ u hrani i drugim stvarima koje su im sada potrebne.

          ___________________________________________________________________
          laku vam noc pijuni

          spavajte ko lavovi i ko kraljevi

          05-18-2014 10:55 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
          green green is a Male
          Super Moderator


          Poruka: 7085
          Location: BiH
          pokretac teme Thread Started by green

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          otvoren je broj telefona za prijavu trgovina koje su poveæale cijene... Vlada FBiH otvorila telefon, pogledati na Klix.ba - ima veæ dosta prijavljenih trgovina

          stanje na terenu: u Bosanskom Šamcu vire samo semafori iznad vode, sve drugo je ispod 21.gif javljanje uživo sa terena



          na sarajevski aerodrom stigli specijalci za pitanja poplava iz Liverpoola i Londona

          ___________________________________________________________________

            05-18-2014 13:07 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
            green green is a Male
            Super Moderator


            Poruka: 7085
            Location: BiH
            pokretac teme Thread Started by green

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            UN je osigurao fond od 400 000 amerièkih dolara za bosanska podruèja pogoðena poplavama

            na sarajevski aerodrom sletio avion iz Londona sa specijalcima za pitanja poplava

            ___________________________________________________________________

              05-18-2014 13:11 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
              green green is a Male
              Super Moderator


              Poruka: 7085
              Location: BiH
              pokretac teme Thread Started by green

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              EVALA LJEPOTICE

                ___________________________________________________________________

                  05-18-2014 13:29 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
                  vvb vvb is a Male
                  brato


                  Poruka: 518
                  Location: MO/sa

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Važno i korisno!!!!

                    http://www.klix.ba/vijesti/bih/sta-svi-koji-dopremaju-humanitarnu-pomoc-u-bih-moraju-znati/140518045

                  05-18-2014 15:14 vvb is offline Posalji Email za vvb Pregledaj poruke od vvb Dodaj vvb u listu prijatelja
                  green green is a Male
                  Super Moderator


                  Poruka: 7085
                  Location: BiH
                  pokretac teme Thread Started by green

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  uživo javljanje u TV program iz Maglaja...

                  mještani apeluju da narod ne donira hranu u tolikoj mjeri...

                  "potrebne su nam lopate, èizme, voæarske makaze, te radna snaga, mladi ljudi, ako su u moguænosti..."

                  da oèiste bar mulj iz Doma zdravlja koji je potpuno uništen

                  ___________________________________________________________________

                    05-18-2014 15:17 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
                    STECAK STECAK is a Male
                    moforaja


                    Poruka: 3604
                    Location: Mostar

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od semirizsvemira:

                      Stari Grad , imas neki problem . Sta bi trebo sad , plakati ko dijete , prodati sve da bi ti zadovoljan bio . Obavio sam sta sam obavio i dao i pomogao vise nego treba i hvala Allahu na tome . Ima i po dugim dijelovima kugle zemaljske a da li si se ti sjetio nekad nekoga pomoci 21.gif Gledaj sebe a znam da sam dao 10 puta vise nego ti


                    Ne trebas ti nista prodavati , djavo/sejtan ce ionako jednog dana doci po svoje .Ti znas koliko si dao i je li bilo od srca -koliko je ko dao (i mogao) nije tvoj problem usporedjivati.Ne posti se zbog sela i mahale vec zbog samoga sebe,pa selo i mahala to i ne mora /ne treba da zna .

                    05-18-2014 16:00 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
                    Stranica (18): « prethodna 1 2 3 [4] 5 6 7 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                    Postavi novu temu Odgovori
                    Go to:
                    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com