Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Pitanja i obja » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (15): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] 12 13 14 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..upravo zbog toga sto se i smijemo na milione ljudi hoda po svjestu sa psihickim problemima koji su sa medicinske strane nepoznati

..green bili za tebe bilo bitno na koji nacin ce ti biti bolje ili lakshe ako imash neki tegoba sa svojim fizickim ili psihickim zdravljem ,ko i kako i na koji nacin ce ti neko pomoci .,dali se radi o nekoj tableti ili nekom hodzinom zapisu ..cilj je pomoci covjeku ..naravno da nije vjernik toliko zalupan kakvim ga ti smatras da ce neko otici kod nekog hodze ako mu pukne slijepo crijevo ..vjera se isto tako ogradjuje ili ti iscjelitelji kazu koji to rade da oni ne mogu rjeshavati fizicka oboljenja ,duhavna sigurno da mogu ..pa zasto onda ne uzeti shansu i nekome ne pomoci ili ne prihvatiti takvu pomoc .

.meni je jako smijesno ignorisati takvu vrstu pomoci

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

03-16-2015 18:42 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
green green is a Male
Super Moderator


Poruka: 7086
Location: BiH
pokretac teme Thread Started by green

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

zato nam je ovakva država, jer hodže lijeèe slijepa crijeva

___________________________________________________________________

    03-16-2015 18:44 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ...


    Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    03-16-2015 18:51 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    vjetar vjetar is a Male
    moforaja


    Poruka: 13977
    Location: dk

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od green:

      zato nam je ovakva država, jer hodže lijeèe slijepa crijeva




    ..nije tacno .ja mislim da si ti to sebi umislio

    ___________________________________________________________________
    laku vam noc pijuni

    spavajte ko lavovi i ko kraljevi

    03-16-2015 18:57 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
    green green is a Male
    Super Moderator


    Poruka: 7086
    Location: BiH
    pokretac teme Thread Started by green

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        citat od vjetar:

          citat od green:

        zato nam je ovakva država, jer hodže lijeèe slijepa crijeva




      ..nije tacno .ja mislim da si ti to sebi umislio




    s bismilom nana... 21.gif

    to ima samo na Balkanu

    ___________________________________________________________________

      03-16-2015 19:02 green is offline Pregledaj poruke od green Dodaj green u listu prijatelja
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od green:

        zato nam je ovakva država, jer hodže lijeèe slijepa crijeva


      Zato je i Amerika nako tehnološki nerazvijena i zaostala, jer imaju tv programe u kojima sveæenici i pastori lijeèe narod od teških bolesti uživo ?

      ... ima 30-40 godina ili tako...




      -

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 03-16-2015 u 20:45.

      03-16-2015 20:44 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      prowler2 prowler2 is a Male
      moforaja


      Poruka: 5249
      Location: usa

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      koka

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane prowler2 dana 03-16-2015 u 21:17.

      03-16-2015 21:17 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
      Ferrari Ferrari is a Male
      mister foruma '03, '04




      Poruka: 1841
      Location: Maranello

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Interesantan tekst ...


        http://www.novihorizonti.net/mnogo-toga-o-uroku-i-djeci-korisno-i-za-odrasle/


      Necu puno pisati o ovim stvarima jer ih ne poznajem dovoljno ,
      ali za mene je i óvo kao sve sto je vezano za religiju ...
      ili vjerujes ili ne vjerujes .
      Ali mi ovo o crvenoj boji upade u oci ...

      citat 1 :
      To su sve narodne gatke koje su se nekad prièale po sijelima, a prièali su ih sihrbazi, posebno kad je u pitanju crvena boja, bilo da je konèiæ u pitanju ili krpa, jer je crvena boja zaštitni znak sihirbaza koji saraðuju sa džinnima.

      ciat 2 :
      Sve nabrojano nema efekta u èuvanju i zaštiti od uroka, veæ, naprotiv, ima kontraefekt. Crvena boja je je boja džina. Stvoreni su od plamena vatre crvene boje koju oni vole. Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao je: "Šejtan voli crveno. Zato, klonite se crvenog, a svaka pocijepana odjeæa je upadljiva".

      Opet ja sa mojim pitanjima :
      Znaci li da sam i ja sejtan ako obucem nesto crveno ?
      Meni se cini da u Saudijskoj Arabiji nose one marame nesto crveno bjele boje ....
      jesu li i oni sejtani ?
      Ako se dobro sjecam i zastava osmanskog carstva je bila vecinom crvena sa 3 polumjeseca(ako se ne varam)
      Ako je to vec tako , zasto onda ne zabrane komplet crvenu boju ,
      i zasto to nije oficijelno zabranjeno kao npr. Alkohol ili svinjetina ?
      Odakle ove i ovome slicne informacije , opet postavljam pitanje
      da mi neko od ovih nacitanih vjernika odgovori ,
      jeli ovo oficijelni stav npr. IZ BiH , i slicnih organizacija ?
      Imam osjecaj da ce me opet neko pogresno shvatiti ,
      ali me to stvarno interesuje .
      Znaci li to da su generacije i generacije mojih predaka
      zivjele u zabludi i cijeli svoj zivot bili grijesnici ,
      jer su recimo nosali nesto crveno (pogledajte bosnjacku narodnu nosnju)
      i koje boje na njoj dominiraju.
      jos jednom pitam :
      Jesu li ovo Siiti , Kurdi , Vehabije ... ?
      Ja stvarno ne znam odakle ovi likovi crpe ove informacije ,
      i jeli njih neko namjerno poslo da uniste od vjere i ono malo sto je ostalo ?

      ___________________________________________________________________
      Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

      03-16-2015 21:24 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od green:

            citat od vjetar:

              citat od green:

            zato nam je ovakva država, jer hodže lijeèe slijepa crijeva




          ..nije tacno .ja mislim da si ti to sebi umislio




        s bismilom nana... 21.gif

        to ima samo na Balkanu






      ..ne vidim da ova nana operishe kamen u zuci

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      03-16-2015 21:28 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..ferari sve ovo sto si ti naveo za majice ili za neke boje nema nikakva znacenja u vjeri ,osim bapski gatki i mitoloskog znacenja ,znaci spada i mitove i legende ..sad neko zlo namjeran moze to uvjek zloupotrjebiti da je to osnov neke religije u ovom slucaju islama

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      03-16-2015 21:32 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..koga zanima islam kao religija ,ja mu mu toplo preporucujem da procita kur an ,ne da cita novine i forume..opet forumi izvlace iz konteksta ajete koji njima odgovaraju ne prikazujuci prije a ni posle sta kaze odredjeni ajet ,onda se kaze da je u islamu dozvoljeno ubijanje ljudi i da to nije grijeh

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane vjetar dana 03-16-2015 u 21:34.

      03-16-2015 21:32 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      Ferrari Ferrari is a Male
      mister foruma '03, '04




      Poruka: 1841
      Location: Maranello

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      @ vjetar


      Vidim ja da si ti vjernik i to postujem
      valjda sam dosad 1.000 puta dokazo
      da nisam provokator i da sam tolerantan .
      Pa zato sasvim iskreno pitam ..
      i postavljam sasvim direktno pitanje ,
      i molio bi da mi ovo neko od pravih vjernika prokomentarise .

      citat :
      jer je crvena boja zaštitni znak sihirbaza koji saraðuju sa džinnima.
      Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao je: "Šejtan voli crveno. Zato, klonite se crvenog.

      Ovo su vrlo ozbiljne rijeci ..
      i ako vidimo kako neki ozbiljno shvacaju sve sto im
      neko od 'posrednika' plasira .. onda
      ako je ovo gore tacno ... mozemo ocekivati da me
      recimo sutra neko na ulici ubije jer sam obuko crvenu majicu .
      I imo bi opravdanje u ovim gore citatima ...
      kontas sta hocu da ti Kazem ?
      Ne pricam ja ovde o prosjecnom vjerniku koji radi 5 dana u sedmici i ide petkom na dzumu.
      Vec o parazitima Koje financiraju neki sumnjivi izvori.
      valjda svi vidimo
      sta se sve radi u ime 'Boga' i na sta su sve pojedinci ispranih glava spremni .
      I zato me interesuje jeli ovo oficijelni stav IZ BiH i ima li ovo ikakve veze sa Islamom ?

      ___________________________________________________________________
      Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

      03-16-2015 21:44 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od prowler2:

        koka



      Lijepa pameti, nipošto nisi skupa...



      -

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      03-16-2015 22:28 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..znam da tvoje pitanje nije provokacija ,pokuso sam ti odgovorit da to sa bojama nema utociste u vjeri ..to sto si ti cito to moze da bude neki Hadis od hiljade Hadisa koji se danas vrte na raznim portalima
      i najveci broj ih je neutemeljen i nezna im se porijeklo a ni autor ..ja ponavljam za sebe stalno da ja nisam ljubitelj tog tipa ucenja i spoznaje vjere putem Hadisa ,jer Hadise su ipak pisali ljudi ..sad da ti licno prisustvujes nekom dogadjaju i prepricas ga svome jaranu ,taj jaran ce ispricati sve to tvoje i nadodat ce nesto svoje ..za 1500 godina mozes i sam zamisliti u kojem obliku i na sta ce izaci ta tvoja prica i koliko ce pretrpiti izmjena i dopuna ..

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane vjetar dana 03-16-2015 u 22:34.

      03-16-2015 22:32 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..sto se tice boja slobodno ti oblaci sta god hoces ,moze i potkoshulja da ti bude izvracene ,jer postoji predanje i o izvracenoj potkoshulji ili gatka da nesto stavish na glavu dok ti zena sije dugme na koshulji koja je vec na tebi ,da ti ne ushije pamet 02.gif

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      03-16-2015 22:36 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      nisam pogledo video, ni procito clanak

      ali cim cujes da se u islamu "istjeruju dzini" znaj da taj koji istjeruje veze nema sa islamom.
      oni dzine poivjestovjecuju sa sejtanom, sto je apsolutno pogresno. samo jedan dzin je "zloban" i zove se iblis. u kuranu se nista lose ne kaze o dzinima.

      isto tako ako cujes da se "istjeruju sejtani" znaj da sudionici nemaju pojma o islamu.
      po islamu sejtan fakticki i ne postoji. on simbolicno predstanvlja ono "lose" u nama, onu mracnu stranu covjeka. dakle onaj dio :sejtan voli crveno" je takodje budalastina.

      u kuranu kaze, parafraziram:

        bog ti je blizi od zile kucavice, a sejtan tece tvojim venama.

      * kucavica je ona najveca vena u vratu, dakle direktni kontakt sa bogom.
      a sejtan ti je takodje veoma blizak jer tece tvojim venama.


      do tebe je kojeg ces vise hraniti. dobro ili zlo. pametnom dovoljno.

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      03-16-2015 22:37 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      jos jedna opaska - ferrari je vrlo tolerantan kao osoba i nikad od prvog dana foruma nije nikoga provociro, niti je ikoga ikada zabolila glava od ferrarija. da je vise takvih ko ferrari bolje bi bilo.

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      03-16-2015 22:40 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..sasvim je lijepo kad covjek kaze da mu se objasni i ta se namjera i razumije ..isto kao sto se razumije i provokacija ..tako da nema govora o ferarijevoj zlonamjernosti ..obicno kazu ko pita ne skita

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      03-16-2015 22:46 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      vjetar vjetar is a Male
      moforaja


      Poruka: 13977
      Location: dk

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ..posle ovoga objasnjenja mislim da ga niko vishe ne moze ubjediti u praznovjere o crvenoj koshulji 01.gif

      ___________________________________________________________________
      laku vam noc pijuni

      spavajte ko lavovi i ko kraljevi

      03-16-2015 22:48 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
      Stari Grad Stari Grad is a Male
      moforaja




      Poruka: 10597
      Location: iza zvijezde

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od tana:

        jos jedna opaska - ferrari je vrlo tolerantan kao osoba i nikad od prvog dana foruma nije nikoga provociro, niti je ikoga ikada zabolila glava od ferrarija. da je vise takvih ko ferrari bolje bi bilo.


      Nije na forumu... jest svojevremeno s ptièarkom... 13.gif



      -

      ___________________________________________________________________
      ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
      on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

        moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
      ) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
      ...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
      .. dosta je vise i tebe i tvoje
        tiranije
      ...

      03-16-2015 22:49 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
      Stranica (15): « prva ... « prethodna 8 9 10 [11] 12 13 14 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
      Postavi novu temu Odgovori
      Go to:
      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com