Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » RAZNO » SVAŠTARA » Tanak Led » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (19): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

onakav ljiljan k'o u Gradaccu podici na
Fortici da se sa Vlasica vidi .
Eto nista mjesec i zvijezda , ta to je vazda iznad
glave .

10-24-2017 01:52 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk
pokretac teme Thread Started by vjetar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..bice i ovaj vidljiv sa desne obale ,dovoljno za dobro jutro

..da ,mjesec i zvjezda je uvjek iznad svih glava


..sad ce problem biti cije je ljiljan 02.gif

..mogli bi ga i Hrvati svojatat 02.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane vjetar dana 10-24-2017 u 02:01.

10-24-2017 02:00 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
STECAK STECAK is a Male
moforaja


Poruka: 3604
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nek' svojataju tako i treba
jos kad im se i Srbi pridruze
dze ce Bosni i H biti kraj.
Rek'o je davno meni jedan Halil.K "kacit ce se oni za
vrh svakog ljiljana " 13.gif misleci na slepanje. 13.gif
Pitam se samo hoce li im "vrijedjati" nazzionale filings.

10-24-2017 02:21 STECAK is offline Pregledaj poruke od STECAK Dodaj STECAK u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

okliznu se 01.gif

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

10-24-2017 07:26 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9495
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

na sabahu 18.gif

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

10-24-2017 07:27 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk
pokretac teme Thread Started by vjetar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ti se znas klizat 01.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-24-2017 12:01 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk
pokretac teme Thread Started by vjetar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od STECAK:

    nek' svojataju tako i treba
    jos kad im se i Srbi pridruze
    dze ce Bosni i H biti kraj.
    Rek'o je davno meni jedan Halil.K "kacit ce se oni za
    vrh svakog ljiljana " 13.gif misleci na slepanje. 13.gif
    Pitam se samo hoce li im "vrijedjati" nazzionale filings.



..ne bi trebalo da im se vrijedja taj osjecaj ,jer se oni pozivaju odnosno svojataju kralja Tvrtka kao Hrvatskog bana 02.gif a ne Bosanskog

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-24-2017 12:04 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

RE: Tanak Led Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    ne brini se vjetre. to je nekad bilo.

    niko vise nije toliko glup da nasjedne na prozirne trikove.


... glede toga æe se možda situacija popraviti ako otvorimo temu s naslovom "Debeo Led" ...

.... malo više manevarskog prostora i sigurnosti za navlaèenje...

... mada vidm da ne fali ni ovdje ... samo vi nastavite... 02.gif pamet nije nipošto skupa nikad bila... 02.gif


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 10-24-2017 u 12:18.

10-24-2017 12:17 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

        citat od vjetar:

      ..kad nije toliko glup cemu onda tvoja kuknjava ili obrazlozenje da je neko isprovociran i navucen da nesto kaze ili da znas sta neko msli a ne kaze ..meni pomalo smijesno sa tvoje strane kad nekog branis i kazes ja mislim da je on mislio drugaccije ...ova teme me asocirala da je napravim najvise na osnovu tvoji obrazlozenja za pojedine clanove foruma ,vise mi smjesno vec sto ozbiljno mislim da ima tako navini koji se mogu isprovocirati ili navuci na tanak led ..za takve sam ja i otvorio ovu temu pa bujrum ko voli da se navuce na talank led neka se prijavi ovde na ovu temu 02.gif 02.gif ili neka ne dolazi ako su takvi lakomisleni i naivni ,bez da ga posle neko brani
      ..tana probaj da uredjujes forum samo na osnovu onog sto neko kaze a ne na osnovu sta je neko mislio a nije napiso ..svi smo mi ovde nekakvi pisci odnosno autori neki tesktova ,kao sto neko cita Kunderu a neko cita Krlezu ,pa kaze tezak i dosadan pisac ,tako je svako od nas pomalo tezak i pomalo lagan pisac kojega neko lakse i teze razumije ili ne svata nikako

    Za racun normalnog razgovora....
    Kada neko nesto kaze (prevedeno, napise), receno je (napisano) iz percepcije, shvatanja, stajalista, elokventnosti, trenutnog razmisljanja, osjecaja, onoga koji se izrazio.
    To moze, a ne mora imati nikakve veze sa percepcijom, shvatanjem i tako dalje, onoga koji slusa (cita) te iste rijeci.
    Sam si primjer drugacijeg shvatanja onog sto je receno i napisano sa moje strane, ne jednom vec 4 ili 5 puta.
    Tako da kada Tani kazes da uredjuje na osnovu izgovorenog, a ne sta je neko mislio, zelis li to da kazes da on cita misli kod drugih, a da ti znas tacno sta su drugi htjeli da kazu i sta su rekli?



Mene je u ovoj prièici primarno uvijek zanimala percepcija i feeling onih porodica i najbližih, od žrtava
na Markalama... šta i da li uopšte oni imaju kao percepciju na to što vjetar ne shvata ili percipira
(kao po svoj prilici ni ja) stvari kao autor; a i ne ono što je napisano na temi u prvom redu, (mada i
to), nego akt povlaèenja te teme, u kombinaciji sa njenim sadržajem, a ništa manje od toga njenim
tajmingom - kada je ona postavljena...

Tu su stvarno sasvim moguæe svakakve percepcije... pa i moja i vjetrova... i tako još nekih...


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane Stari Grad dana 10-24-2017 u 12:40.

10-24-2017 12:23 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od STECAK:

        citat od gandalf:

          citat od STECAK:

        "Sve sretne porodice na svijetu sretne su
        na isti nacin.
        Sve ne sretne porodice na svijetu ne sretne su na
        svoj nacin."

        Sta li sam htio reci ?


      Da bi se nesretne trebalo pisati odvojeno?


    Ne samo otojo ,
    vec da su ovo rijeci pretocene u pisano slovo
    slavnoga ruskog pisca Lava Nikolajevica Tolstoja.
    Da ga pitamo sta je htio reci bilo bi nadasve glupo i nemoguce ,a sta je htio reci
    ta- znamo svi i ne treba nam tumac,jel' tako.


10.gif


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

10-24-2017 12:25 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od STECAK:

    Nekoc se meni desavalo da sam tako perfidno vodjen sa one druge strane na nesto sto nikad nisam niti napisao a ne pomslio .Onda bi bratija u dva /tri lika "dosla' do zkljucka i oplela .Tako da je svako branjenje bilo bez svrhe i koristi.Crnjak bi nastao (od nekih clanova) koji bi "usli" u taj vir ili pustili se ko niz valove Neretve, a onda bi opet "bracha" oplela.Vec vidjeno .A bilo je interesantno,od nekih ala tepsija ulagivanje,dodvoravanje, istrazivanje , laganje ,sunjanje ,uvlacenje , tepanje ,pa onda jebavanje, nabijanje ,hrakanje -karina od covjeka -tj.govno. 21.gif na dvije noge.


Uh, jebo te, što me ovdje fleš spuca (bliže aoristu nego imperfektu)...


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

10-24-2017 12:29 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

        citat od vjetar:

      evo ti odgovor Ganda ..Ti postavljas jasno temu o Markalam a dodje Tana pa kaze ,nije mislio tako ..ima on pravo da misli tako ja se tu ne bunim ,evo nisam ja jedini koji je shvatio temu na taj nacin kako sam je ja i drugi svatili ..neki dan tvrdis da je bila samo pitanje ,ja ti postavio pitanje neki dan ,cemu pitanje ako znas odgovor ..znaci tema je bila ocigledan provokacija ili si trazio od nekog muslimana da ti izrazi sumnju na taj dogadjaj kao sto ima neki kosovaca koji su vec poznati javnosti pa odu u Beograd pa tu pricu diple za svoj sitan car ,tebi je poznat jako dobro stav Srba po tom pitanju ili dogadjaju ,njihov stav je da su to uradili Muslimani ..onda ti dodjes i nama postavljas tu temu da mi izkazujemo sumnju ,sam kazes da ti znas da su to uradili Srbi ..sta ti je onda bilo nejasno ili kakav si odgvor ocekivo ako si vec znao ko je to uradio


    Da nisi lagao, ne bih komentarisao...
    Ja nigdje nisam napisao da TACNO ZNAM, jedino sam mogao insinuirati da znam sta VJERUJEM...



Niko nije debatirao uopšte to o èemu govoriš, nego kombinaciju te teme i njenog tajminga, i mislim
da ti je od odreðenog borja èlanova jasno dato njihovo mišljenje o tom svemu.
Na kraju, ne kontam ni sekunde èemu povlaèenje te teme, ako je tvoja postavka da bi stvari trebale
biti otvorene za diskusiju, i to otvorene sa svih strana.

Ako je tebi neprihvatljivo kako neko tvoju prièu oko svega može vidjeti kao provokaciju, pogledaj
slobodno stav "foruma" prema samim provokacijama, što STECAK napisa...

s druge strane, bez obzira na držanje i vlasti i frakcija meðu ljudima, u politici, ideologiji,
socijalno i svjetovno, kod ljudi postoji osjeæaj za balans, i za ravnotežu, nekad ih izda -
rauberati ljude se može, ali je pitanje dokle.

-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane Stari Grad dana 10-24-2017 u 12:54.

10-24-2017 12:35 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

        citat od vjetar:

      ..Stecak ne desaje se uvjek reakcija dva hemijska spoja na buran nacin ,nekad zavisi kojim redom ih spajas

      ..recimo KUV ..Kiselina u vodu ,nista se nece desiti

      ..VUK ,,Voda u kiselinu burna reakcija ..sama rjec u skracenici znaci opasnost

      ..tako nam je i Ganda zelio smjestiti temu ispod zita

      ..da je napiso ja mislim da su to napravili Mulismani ,gorio bi forum

      ..ovako je upsjeo i da ga neko i odbrani da ne misli tako 02.gif

      ..njegov problem je bio samo u tome sto ga je neko skonto i nista vise pa se onda htjeo izvaditi poclacnjem teme i kasnije sve dublje i dublje tono u svemu tome


    Ipak ostaje ona da je neko glup, a neko zao...
    Jedino je utjesno da je zlo samo jedan veci nivo gluposti....



Postoji moguænost da je neko i glup i zao... možda ne ostaje, ali sigurno lebdi negdje u eteru...



-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

10-24-2017 12:38 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Sarajlija ba Sarajlija ba is a Male
moforaja




Poruka: 5943
Location: U podrumu

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

.....eto se i @ganda talizno na......tankom ledu.....! 07.gif 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
Moj Mostare ko ti lomi grane,
ko zavadi mostarske jarane,
ko to tebi istoriju piše,
ko to želi da te nejma više.

10-24-2017 13:47 Sarajlija ba is offline Posalji Email za Sarajlija ba Pregledaj poruke od Sarajlija ba Dodaj Sarajlija ba u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk
pokretac teme Thread Started by vjetar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

...do jaja se zaglavio 13.gif 13.gif

..

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-24-2017 13:52 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk
pokretac teme Thread Started by vjetar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    https://www.bljesak.info/vijesti/svijet/seks-skandal-trese-europski-parlament/216513




..koliko ovde zene imaju prava pred Bogom i pred zakonom

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-24-2017 16:08 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk
pokretac teme Thread Started by vjetar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..jedna spomenika dva odbora ...to samo moze kod nas

..neko je nekgo htjeo navuci na tanak led

    https://www.oslobodjenje.ba/dosjei/teme/jedan-spomenik-a-dva-odbora

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-24-2017 17:13 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..meni ne treba otvarati temu imali Boga jer ja to znam i vjerujem da ima ,tu temu obicno otvaraju Atesiti ili ljudi koji Ne vjeruju ..ti kazes da znas u sta Vjeruejs ..zasto otvaras nesto u sta vjerujes


Tu temu na ovom forumu je otvorio covjek koji je vjernik. Toliko o tome.

Zasto ti potvrdjujes znznje sa necim sto vjerujes, to samo mozes ti objasniti. Ja sam siguran da ne mozes znati, ali isto tako sam siguran da mozes vjerovati u to sto vjerujes.

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

10-24-2017 21:08 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk
pokretac teme Thread Started by vjetar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

        citat od vjetar:

      ..meni ne treba otvarati temu imali Boga jer ja to znam i vjerujem da ima ,tu temu obicno otvaraju Atesiti ili ljudi koji Ne vjeruju ..ti kazes da znas u sta Vjeruejs ..zasto otvaras nesto u sta vjerujes


    Tu temu na ovom forumu je otvorio covjek koji je vjernik. Toliko o tome.

    Zasto ti potvrdjujes znznje sa necim sto vjerujes, to samo mozes ti objasniti. Ja sam siguran da ne mozes znati, ali isto tako sam siguran da mozes vjerovati u to sto vjerujes.




..ti kazes da znas u sta vjerujes po pitanju Markala

..da cujemo od tebe ako vec kazes da znas u sta vjerujes

..ako u nesto vjerusjes onda nema potrebe da otvaras temu o Markalama i mogo si to vjerovanje zadrzat za sebe bez ga nekoga pitas na forumu

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-24-2017 21:17 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk
pokretac teme Thread Started by vjetar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..vjeorovatno si ocekivo da ti neki Musliman kaze kako su Musliman sami sebe gadjali 13.gif 13.gif mada ja vjerujem da ima i takvih izroda 13.gif 13.gif samo si malo zakasnio jer takvi nije puno ostalo na forumu 13.gif ili si mozda trebo postaviti tu temu na onome tamo forumu ,tu bi te sigurno podrzali 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-24-2017 21:21 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
Stranica (19): « prva ... « prethodna 6 7 8 [9] 10 11 12 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com