Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Mustafa Busulad » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (33): « prva ... « prethodna 28 29 30 [31] 32 33 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Boza:

    Nije Baja uzeo za primjer ove u Sarajevu,niti one u Mostaru,butum Banjaluka i sva njena sela vec
    20 godina vrve od imena cetnickih vojvoda,svuda straze dzenerala Draze,nidze traga Srbima
    partizanima,sve sorgali
tachno. I treba da se stide . Imali su srbi mnogo partizana a izgleda da im prijaju chetnici sada. Neka...... Valjda che uvidjeti da od pokvarenog inata nema nishta.

10-25-2017 21:05 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..on jeste bio dopisnik neki novina i piso je neke clanke u kojima je podrzavo Ustasku ideologiju i Fasizam ,ako to nije bio grijeh u to vrijeme kad se cjeli svjet borio portiv tog zla zvanog fazisam i ne biti osudjen od Partizana kao takav bio bi presedan u tom vremenu
..danasni politicari su mnogo gori od tog Mustafe ,Karadzic ,Mladic i svi osudjeni ratni zlocinci su mngo veceg zla napravili od Mustafe ,danas je takvo vrijeme i drugacije se gleda na sve to ..danas mozes javno reci da si Cetnik ili Ustasa neces biti ni kaznjen ni opomenut ,cak sto vise bices pozdravljen i respektovan ,jedna drzava koja tezi demokratskom svjetu i zeli da udje u EU a to je Srbija rehebilituje Drazu ..ako poredimo Drazu i Mustafu onda Mustafa i zasluzuje naziv skole ili ulice po danasnjim normama morala i pravednosti kad u samoj Bosni i Hercegovini vec imamo spomenik Drazi i jos nazive ulica i trgova
..ja uvjek pricam da je fazizam za mene nista drugo vec fasizam i ovog i onoga vremena i on nema vremenski rok trajanja i on je uvjek opasan i treba ga osudjivati

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-25-2017 21:19 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mustafa rahmetli je bio antifasista i evo dokaza . Citati iz njegovih tekstova
-" Fasizmi , da bi opcarali gomile i prikrili njutarnje vrijenje i nezadovoljstvo , bacili su se u ratne pustolovine i avanture . Dakle treba poci novim putevima "
-"Islam , prirodni protivnik komunizma i fasistickoh shvatanja"
-" drzave su pribjegle raznim ekstremnim ideologijama kao sto su komunizam , fasizam i nacionalni sovinizam"
-"komunizam i fasizam ne zadovoljavaju" itd itd

Dakle samo budala ne konta poentu "kaljanja ugleda" kod Bosnjaka srpsko cetnicko komunistickog lobija u BiH i Mustafe Rahm i Alije rahm i svih drugih koji nesto znace kod Bosnjaka a u tom poslu im pomaze naivna fgr koja sa politikom pojma nema . U slucaju rahm. Mustafe je sve jasno. Kritikovao je i fasizam i komunizam a , crveni kmeri su jedva docekali da ga ubiju , naravno prodajuci maglu naivnim i glupim Bosnjacima da je bio ustasa .Istovremeno zidovski fasisti se ne protive imenima ulica skola Ive Andrica a evo pojavio se i snmak na paradi kada je posjetio i velikog Firera

    http://www.blic.rs/slobodno-vreme/vesti/redak-snimak-kada-je-ivo-andric-bio-na-nacistickoj-vojnoj-paradi-u-nemackoj-video/m1vnd99.
I sad Ivo Andric prava raja a sa uzbudjenjem se rukovao sa Hicom a Mustafa rahm je bio Ustasa . hahahahahahahaha glupana

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

10-27-2017 16:57 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..sema ne sramoti se zakona ti 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-27-2017 19:53 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

    Mustafa rahmetli je bio antifasista i evo dokaza . Citati iz njegovih tekstova
    -" Fasizmi , da bi opcarali gomile i prikrili njutarnje vrijenje i nezadovoljstvo , bacili su se u ratne pustolovine i avanture . Dakle treba poci novim putevima "
    -"Islam , prirodni protivnik komunizma i fasistickoh shvatanja"
    -" drzave su pribjegle raznim ekstremnim ideologijama kao sto su komunizam , fasizam i nacionalni sovinizam"
    -"komunizam i fasizam ne zadovoljavaju" itd itd

    Dakle samo budala ne konta poentu "kaljanja ugleda" kod Bosnjaka srpsko cetnicko komunistickog lobija u BiH i Mustafe Rahm i Alije rahm i svih drugih koji nesto znace kod Bosnjaka a u tom poslu im pomaze naivna fgr koja sa politikom pojma nema . U slucaju rahm. Mustafe je sve jasno. Kritikovao je i fasizam i komunizam a , crveni kmeri su jedva docekali da ga ubiju , naravno prodajuci maglu naivnim i glupim Bosnjacima da je bio ustasa .Istovremeno zidovski fasisti se ne protive imenima ulica skola Ive Andrica a evo pojavio se i snmak na paradi kada je posjetio i velikog Firera
      http://www.blic.rs/slobodno-vreme/vesti/redak-snimak-kada-je-ivo-andric-bio-na-nacistickoj-vojnoj-paradi-u-nemackoj-video/m1vnd99.
    I sad Ivo Andric prava raja a sa uzbudjenjem se rukovao sa Hicom a Mustafa rahm je bio Ustasa . hahahahahahahaha glupana
Svemire....svaka ti dala. 10.gif 13.gif 13.gif

10-27-2017 20:09 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..sema ne sramoti se zakona ti 13.gif 13.gif
ne kontam sta je smijesno ? ismijavanje i vrijedjanje je odlika glupih ljudi koji nemaju protuargumnet . A vidim ti si tako toliko postavio citata od rahm Mustafe koji potvrdjuju da je bio ustasha . da si ti neki musliman , , onda bio znao ko je Ebu Hanife , ko je Ibn Baz, ko je Ebu Jusuf , Ibn Hanbel ,imam >Shafija . Ali tebi je drag Ivo Andric , znam ja to . Ti si ko ,mogi clanovi uleme koji se prislanjaju uz aktualnu vlast

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

10-27-2017 21:47 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..kako cu ljepo pisati o Ustasi ,kako Sema haj mi ti to objasni ..neka njemu dragi Bog podari sve najbolje na onom svjetu ali za mene je bio ustasa ong vremena ..mozda bi se on danas uklopio u ovo drustvo jer ima i gori od njega medju zivima danas

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-27-2017 22:01 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..nemoj bolan svemu dodavati zacine islama ,islam je nesto licno sto svaki covjek osjeca za sebe ..evo vidim kako tumace ovi iz Isila islam ,ja bi ga se postidio i na ovom i na onome svjetu ..mozda su za tebe ovi iz Isila upraznjavaju najcistiji islam ,ja vjerujem da ih ti obozajes

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-27-2017 22:04 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od vjetar:

    ..kako cu ljepo pisati o Ustasi ,kako Sema haj mi ti to objasni ..neka njemu dragi Bog podari sve najbolje na onom svjetu ali za mene je bio ustasa ong vremena ..mozda bi se on danas uklopio u ovo drustvo jer ima i gori od njega medju zivima danas
. Halo zvjezdane . DOKAZ DA JE BIO USTASA JE ? je li Ivo Andric bio nacista ? Dokazano . I sta onda ? Ivo haj Hitler Andric moze skola ali ne moze Mustafe Busuladzica . Procitaj nesto u zivotu , nemoj samo citati Avaz i oslobodjenje 19.gif
    https://sh.wikipedia.org/wiki/Sarajevska_rezolucija.
Evo ovdje ti pise . Ovo treba da zna svaki pametan Bosnjak i da zacepi svakom usta

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

10-27-2017 22:35 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vidi , ti si negirao Poslanika s.a.w.s. i njegov Sunnet kao i haisku nauku . Idzmom vecine ucenjaka svih pravnih skola ti si izasao iz Islama pa te prema tome..... Knjigu u sake i uci i nauci . Nemoj bolan ne bio rekla kazala . Za tebe je Mustafa ustasa zato sto ti je neki seljak iz Trebinja rekao da je bio ustasa . A covjek preselio iz Trebinja sa godina pet ili tako nesto

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

10-27-2017 22:39 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sema, gdje i za koga je radio rahmetli Busuladžiæ tokom drugog svjetskog rata ?


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

10-27-2017 22:58 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Radio za Antu Pavelicha 19.gif Bio profesor , covjek predavao u mom rodnom gradu . S druge strane da vidimo za koga je radio nas "cijenjeni" nobelovac ( svakakva je shusha dobijala tu nagradu ) inace nacista . pa evo da vidimo :Ivo Andriæ je bio simpatizer èetnièkog pokreta generala (ðenerala) Draže Mihailoviæa. O toj navodnoj bliskosti Ive Andriæa i voðe èetnièkog pokreta, može posvjedoèiti i Dimitrije Ðorðeviæ u drugom tomu svoje knjige “Ožiljci i opomene II” (Srpska književna zadruga, Beograd, 1995), gdje autor izmeðu ostalog kaže: “Brana Stranjkoviæ je bio prisutan kada je 1942. godine Ivo Andriæ poseæivao njegovog strica, profesora Dragoslava Stranjkoviæa, èlana Dražinog Centralnog nacionalnog komiteta. Inaèe, poznato je da je Andriæ pisao Draži Mihailoviæu na Ravnu Goru: “Vi ste naš novi Karaðorðe.”

Andriæev plagijat nabijanja Radiosava na kolac u njegovom djelu Na Drini Æuprija.
Evo originalnog prepisa''nabijanja na kolac'' Nabijeni se zove Sulejman el-Halabi: Ivo Andriæ, srboslovenski kvazi nobelovac je tu scenu nabijanja na kolac prepisao, ukrao od jednog francuskog pisca koji je opisivao nabijanje na kolac Arapina, Alžirca od strane francuskih vojnika.

"Na zemlji je stajao jedan kolac od sedam osam stopa duljine. Dok je Bartolomeo Sera svojim bodežom oštrio vrh kolca, Sulejman je stajao posve ravnodušno. Njegova je desna ruka bila posve izgorena i pretvorena u ugljen. Krvnik ga povali na tle i zareže mu nožem veliku ranu na tragu. Poslije približi kolac ovoj rani i poène ga jednim maljem utjerivati u tijelo. Kad mu je kolac došao u prsa, zaveže mu ruke, digne ga u zrak i zabije u zemlju. Dok se ova grozna kazna vršila, bijedni mladiž, osim što se nije tužio, nije od sebe davao ni glasa. Naravno da mu je duša gorjela i da je osjeæao najžešci bol, ali mu se na licu moglo vidjeti da ovo nije htio da oda. Kad je dignut u zrak pogledao u narod, visokim glasom izrekne "Kelimei-šehadet"-svjedoèanstvo da je Bog samo jedan, i zamoli da mu donesu vode. Jedan vojnik koji je èuvao stražu kod koca htio mu je ispuniti želju. Bartolomeo Sera mu to zabrani rekavši "Šta to èinis? Ako mu dadneš vode odmah æe krepati". Sulejman je na uspravljenom kocu živjeo èetiri sahata.Ponekada je uèio neke citate iz Kur'ana, a pogled je upro u nebo. Da se iza odlaska Sera stražar nije smilovao i dao mu vode, možda bi jos nekoliko sati žovio. Sulejman je umro èim je popio vodu. Glava mu je pala na lijevo rame, i tako je na kocu ostavljen èetrdeset i osam sati. Sulejmanov kostur je oèistio vojnièki hirurg Larrey i onda je otpremljen u Pariz da se izloži u Muzeju".

Niko Miroševiæ Sergo, prijatelj Ive Andriæa i konzul nekadašnje Kraljevine Jugoslavije u Klagenfurtu u Austriji napisao je pjesmu "Kairski bazar" koju je posvetio Ivi Andriæu.

"Mujezin pjeva sure svome bogu
Alah da mu oprosti jerbo lažno pjeva
Nije to ljubavi veæ pjesma gnjeva
Poziva na kavgu a odbija na slogu.
Pastirova koza, vezana za nogu,
Oko sebe mlijeko nevješto proljeva,
A muhe se kupe. Lijeni Arap zjeva
U prljavu svoju obavijen togu.
U prašini gustoj djeca zamazana
Otresaju neèist sa èupave glave,
Dok džamija stara, ko krastava rana
Zapušteno zjapi, svjedok prošle slave,
K nebu se uzdiše miomiris gnoja
I Homerov masni dio ovnujskoga loja."

Ivo Andriæ odgovorio je svome prijatelju Niki Miroševiæu pismom u kome izmeðu ostalog kaže:

“Naroèito me veseli tvoja lepa zbirka pesama, u kojoj ima i jedna posveæena meni. Mene takoðer ova sredina smrada, loja, lenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Beogradu nego u Bosni.”

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

10-27-2017 23:07 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

O Andriæu sam ja napisao sve to što ti navodiš puno prije tebe, i o tom nema potrebe da ponavljaš
veæ napisano.

Pitanje koje ti na razraðeno seljaèko primitivno bezobrazan naèin zaobilaziš (što ti nije prvi put u bilo
kakvoj debati na forumu, nego što je tvoja ustaljena praksa)
je za koga je radio Busuladžiæ (ne Ivo Andriæ, nego Busuladžiæ)

i zašto ?

Nemoj zaboraviti da je tadašnja NDHazija bila Hitlerov saveznik i da su pod njom uèinjeni strašni
zloèini nad kako srbima, tako i romima, bošnjacima (mahom komunistima ili onima koji su bili za to
osumnjièeni). O tome i danas postoje živa svjedoèanstva i takve èinjenice ne možeš negirati.


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

10-27-2017 23:10 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    https://akos.ba/david-kamhi-ugledni-bosansko-sefardski-intelektualac-o-mustafi-busuladzicu/

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

10-27-2017 23:40 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bio je zaposlen u Sarajevu kao profesor u Šerijatskoj gimnaziji, a honorarno je radio u Ženskoj medresi, Realnoj gimnaziji i Srednjoj tehnièkoj školi. Pored prosvjetnog i pedagoškog rada mnogo je pisao i prevodio

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

10-27-2017 23:42 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

I sad ko je gori za tebe . Ivo Andric koji je sa zadovoljstvom isao kod Hitlera i Busuladzic Rahm Mustafa , Allah ga pocastio najvecin stepenom u Dzennetu kao sehidom , za kojeg nema nikakvih dokaza da je bio ustasha . I jos jednom i ti pogledaj

    https://sh.wikipedia.org/wiki/Sarajevska_rezolucija

i haj sad razguli. Dosadan si jer ti treba sve nacrtati . Izvini ako imas manje od 20 godina

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

10-27-2017 23:47 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

    I sad ko je gori za tebe . Ivo Andric koji je sa zadovoljstvom isao kod Hitlera i Busuladzic Rahm Mustafa , Allah ga pocastio najvecin stepenom u Dzennetu kao sehidom , za kojeg nema nikakvih dokaza da je bio ustasha . I jos jednom i ti pogledaj
      https://sh.wikipedia.org/wiki/Sarajevska_rezolucija

    i haj sad razguli. Dosadan si jer ti treba sve nacrtati . Izvini ako imas manje od 20 godina


Eto vidim da si bio s njim u Dzenetu...
Pa sto nisi osto tamo?

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

10-27-2017 23:54 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

        citat od vjetar:

      ..kako cu ljepo pisati o Ustasi ,kako Sema haj mi ti to objasni ..neka njemu dragi Bog podari sve najbolje na onom svjetu ali za mene je bio ustasa ong vremena ..mozda bi se on danas uklopio u ovo drustvo jer ima i gori od njega medju zivima danas
    . Halo zvjezdane . DOKAZ DA JE BIO USTASA JE ? je li Ivo Andric bio nacista ? Dokazano . I sta onda ? Ivo haj Hitler Andric moze skola ali ne moze Mustafe Busuladzica . Procitaj nesto u zivotu , nemoj samo citati Avaz i oslobodjenje 19.gif
      https://sh.wikipedia.org/wiki/Sarajevska_rezolucija.
    Evo ovdje ti pise . Ovo treba da zna svaki pametan Bosnjak i da zacepi svakom usta



..Sema o Andricu se manje vise sve zna ali ovde nije rjec o Andricu vec o Mustafi ,Halllooo ..zna se bolan koje novine je uredjivo Mustafa i koga i ciji pokret je podrzavo i to je jasno kao dan

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-28-2017 00:33 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

        citat od semirizsvemira:

      I sad ko je gori za tebe . Ivo Andric koji je sa zadovoljstvom isao kod Hitlera i Busuladzic Rahm Mustafa , Allah ga pocastio najvecin stepenom u Dzennetu kao sehidom , za kojeg nema nikakvih dokaza da je bio ustasha . I jos jednom i ti pogledaj
        https://sh.wikipedia.org/wiki/Sarajevska_rezolucija

      i haj sad razguli. Dosadan si jer ti treba sve nacrtati . Izvini ako imas manje od 20 godina


    Eto vidim da si bio s njim u Dzenetu...
    Pa sto nisi osto tamo?
zijeva.gif smiley24.gif ubij_se.gif

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

10-28-2017 00:36 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
Stari Grad Stari Grad is a Male
moforaja




Poruka: 10597
Location: iza zvijezde

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

    Bio je zaposlen u Sarajevu kao profesor u Šerijatskoj gimnaziji, a honorarno je radio u Ženskoj medresi, Realnoj gimnaziji i Srednjoj tehnièkoj školi. Pored prosvjetnog i pedagoškog rada mnogo je pisao i prevodio


Što bolan ne spomenu za koju je radio stanicu radio, tj. emitovao, usred 2. svj. rata ?

Znaju se i ostale stvari i šta je propagirao tokom rata.


-

___________________________________________________________________
ne zelim biti niciji advokat , ali mislim da se tvojim zlobama i proganjanjima ljudi treba stati na put...
on je nastavljao da svojim kvaziintelektualnim napadima izvrgava mene (

    moju licnost , a ne moj forumski lik!!!
) uzasnoj , SVAKODNEVNOJ , kampanji proganjanja i omalovazavanja...
...sad ce se on malo presabrat pa napisat jedno dvije stranice seciranja moje licnosti i djela...sa papagajskim ponavljanjem niza neistina...
.. dosta je vise i tebe i tvoje
    tiranije
...

10-28-2017 00:39 Stari Grad is offline Pregledaj poruke od Stari Grad Dodaj Stari Grad u listu prijatelja AIM Screenname: later YIM Screenname: later
Stranica (33): « prva ... « prethodna 28 29 30 [31] 32 33 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com