Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Napokon da laz bude ono sto jeste, lazi i glupost » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (11): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Moj Tana. Chuj Bog je stvorio matematiku. Znachi da matematichki nishta se nemoze stvoriti u neshto? Dali sam dobro razumio? A to o avionu je starinska. Znamo ko je stvorio avion. Znamo koliko radnika, inzenjera, tehnichara uchestvuje u izgradnji aviona. Znachi da svaki taj prosuti dio djelo nekoga za kojeg imamo dokaz. Pitanje....kako to da je taj tvoj stvorioc bio selektivan? Nekome je dao znanje a nekome ne? Pogotovu shto se tiche religija. Zbog chega kinezi nisu usvojili Islam ili Katolichanstvo? Kinezi su u davninama bili jedni od najnaprednijih naroda shto se tiche nauke. Ali ...nisu znali za Kuran ili Bib Ili TaL. Ali glavno pitanje je ..ako sve mora imati pochetak, tj mora imati nekoga koji je to sve stvorio, kazi mi ko je stvorio tog vrlog stvoritelja. Jer po tvojim istrazivanjima sve mora da je dizajnirano.

03-15-2019 17:19 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

naravno da je bog napravio matematiku. pa je onda napravio sve druge zakone bazirano na matematici.

haj vako - slazes li se da se svemir ponasa po utvrdjenim pravilima koja su dobro komplikovana?
to moras da se slozis ako imalo vjerujes u nauku.

dakle zakoni postoje. ali ko je napravio zakone - da nije darwin?

zar mislis da tako nesto komplikovano moze da bude proizvod slucajnosti? matematika, fizika, hemija? slucajno? tesko tesko, vrlo tesko.

zar moze jedna "fibonacci sequence" biti slucajnost? to je matematicka formula koju u prirodi vidimo na sve strane. guglaj. nije fibonacci izmislio formulu, on je samo primjetio u prirodi i pretvorio u matematicki algoritam. ovo je samo jedan od primjera, a ima ih na hiljade.

pitas me zasto je bog selektivan? uopste nije selektivan. kad je kuran objavljen on je objavljen ljudima. svim ljudima. neki su odlucili da vjeruju, a neki nisu.

na pitanje ko je stvorio boga - to ti ne mogu ni pokusati odgovoriti. ili bilo koje pitanje o bogu je jako tesko odgovoriti. nas mozak nije dovoljno napredan da mozemo da pojmimo neke stvari. zato se i zove VJERA.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-15-2019 21:39 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
makso makso is a Male
Super Moderator




Poruka: 2849
Location: andaluzija

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dobar tana.
Predubok.

Mada, ne znam sta da ti kazem.
Bog ili kreator.
Hajde da kazemo da je ok.

A ko je onda stvorio boga ili kreatora?

Meni opet u vugla jedna epizoda iz zagorovog romana.

Veliki svemirski brod i dječak (manitu) ispred brdo kompjutera


Mozda je sve slucajno nastalo a ima negdje u svemiru inteligencija veca od nase i bog/kreator programirao nasu vasionu.
Neki drugi bog programirao druge vasione
29.gif

___________________________________________________________________
prest'o sam 18.gif

03-16-2019 12:10 makso is offline Pregledaj poruke od makso Dodaj makso u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    naravno da je bog napravio matematiku. pa je onda napravio sve druge zakone bazirano na matematici.

    haj vako - slazes li se da se svemir ponasa po utvrdjenim pravilima koja su dobro komplikovana?
    to moras da se slozis ako imalo vjerujes u nauku.

    dakle zakoni postoje. ali ko je napravio zakone - da nije darwin?

    zar mislis da tako nesto komplikovano moze da bude proizvod slucajnosti? matematika, fizika, hemija? slucajno? tesko tesko, vrlo tesko.

    zar moze jedna "fibonacci sequence" biti slucajnost? to je matematicka formula koju u prirodi vidimo na sve strane. guglaj. nije fibonacci izmislio formulu, on je samo primjetio u prirodi i pretvorio u matematicki algoritam. ovo je samo jedan od primjera, a ima ih na hiljade.

    pitas me zasto je bog selektivan? uopste nije selektivan. kad je kuran objavljen on je objavljen ljudima. svim ljudima. neki su odlucili da vjeruju, a neki nisu.

    na pitanje ko je stvorio boga - to ti ne mogu ni pokusati odgovoriti. ili bilo koje pitanje o bogu je jako tesko odgovoriti. nas mozak nije dovoljno napredan da mozemo da pojmimo neke stvari. zato se i zove VJERA.
Prvo da odgovorim na jedno pitanje. Dali se slazem da se svemir "ponasha"po utvdjenim pravilima koja su komplikovana? Ne. Svemir e ne ponasha nego se razvija. Svemir ide za vremenom. Svemir unishtava sazvjezdja a i pravi ih. ( tu teorija o skladnosti otpada ) Znachi da je svemir opshti kaos. Nema matematichko tachnih formula kako zvijezde umiru a kako se stvaraju. Nisam pogledao tu fibonacci formulu ali ako je od kreacionista ne zelimje pogledati jer ti takozvani nauchnici kreacionisti nemaju potporu vechine nauchnika u svijetu. Pogledaj statistiku (matematika) koliko je tih nauchnika citirano u nauchnom svijetu. Veoma nizak postotak. I molim te ako mozesh sazmi taj njegov algoritam da ga i mi obichan zivalj mozemo shvatiti. Shto se tiche Kurana tu lazesh . Da, kazem da lazesh jer kuran nikada nije stigao u sve dijelove svijeta. Kako te nije stid da obmanjujesh ljude koji chitaju forum. Da je ovo napisao Sema , nebi se chudio. Ali moderator foruma???

03-16-2019 19:59 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Pogledao fabonacija i opet mi nije jasno kako to ima ikakve veze sa vjerovanjem u bilo shta. Volio bi da mi Tana to objasni na narodnom jeziku. Sve shto se nemoze objasniti na jeziku koji vechina razumiju , ne zasluzuje da se spominje uopshte jer nema smisla. Naprijed Tana... obrazlozi zbog chega mislish da taj algoritam dokaz za kreatora.

03-16-2019 20:24 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ko je ono pito sto se ne diskutuje na forumu 13.gif

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

03-16-2019 21:07 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dali je ovo isti Tana shto reche da su krave i pchele date bogom da opsluzuju chovjeka? Mogao bi se svrstati u pratitelje TKZ nauchnika koji je tvrdio da je banana ochiti primjer kako bog iliti kreator formira svijet na osnovu ljuckih potreba.

03-16-2019 21:21 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pravimostarac:

    Ko je ono pito sto se ne diskutuje na forumu 13.gif
Ne kontash ti to care.

03-16-2019 21:22 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Meni je godra da ti kontas pa eto nastavi, naravno ako se ovim drugima da

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

03-16-2019 21:28 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kada nemash odgovor...bolje je shutiti nego paljevine prosipati. Ja sam samo pitao Tanu ako mi moze pojasniti neshto shto tvrdi a ja ne razumijem. Zar je to toliko teshko shvatiti?

03-18-2019 21:24 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

    Ja sam samo pitao Tanu ako mi moze pojasniti neshto shto tvrdi a ja ne razumijem. Zar je to toliko teshko shvatiti?


i onako usput nazvo ga lazovom i manipulatorom u tebi svojstvenom stilu

kazni_se.gif

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

03-19-2019 17:51 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

    Prvo da odgovorim na jedno pitanje. Dali se slazem da se svemir "ponasha"po utvdjenim pravilima koja su komplikovana? Ne. Svemir e ne ponasha nego se razvija. Svemir ide za vremenom. Svemir unishtava sazvjezdja a i pravi ih. ( tu teorija o skladnosti otpada ) Znachi da je svemir opshti kaos. Nema matematichko tachnih formula kako zvijezde umiru a kako se stvaraju. Nisam pogledao tu fibonacci formulu ali ako je od kreacionista ne zelimje pogledati jer ti takozvani nauchnici kreacionisti nemaju potporu vechine nauchnika u svijetu. Pogledaj statistiku (matematika) koliko je tih nauchnika citirano u nauchnom svijetu. Veoma nizak postotak. I molim te ako mozesh sazmi taj njegov algoritam da ga i mi obichan zivalj mozemo shvatiti. Shto se tiche Kurana tu lazesh . Da, kazem da lazesh jer kuran nikada nije stigao u sve dijelove svijeta. Kako te nije stid da obmanjujesh ljude koji chitaju forum. Da je ovo napisao Sema , nebi se chudio. Ali moderator foruma???


dakle ti mislis da je universe haos. ne postoji naucnik na svijetu koji ce reci da je svemir haos.
dakle ti ne vjerujes u nauku. pa sta onda imamo dalje pricati i o cemu. posto ne vjerujes u nauku i posto si bezobrazan necu ni pokusati da ti objasnim fibonachi. prvo se nauci razgovarati kao civilizovan covjek, pa tek onda mozemo razgovarati. izvini mi se sto me nazivas lazovom i nastavicemo razgovor. dotle - ne daj se ti ometati.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-19-2019 17:55 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

    naravno da je bog napravio matematiku. pa je onda napravio sve druge zakone bazirano na matematici.

    haj vako - slazes li se da se svemir ponasa po utvrdjenim pravilima koja su dobro komplikovana?
    to moras da se slozis ako imalo vjerujes u nauku.

    dakle zakoni postoje. ali ko je napravio zakone - da nije darwin?

    zar mislis da tako nesto komplikovano moze da bude proizvod slucajnosti? matematika, fizika, hemija? slucajno? tesko tesko, vrlo tesko.

    zar moze jedna "fibonacci sequence" biti slucajnost? to je matematicka formula koju u prirodi vidimo na sve strane. guglaj. nije fibonacci izmislio formulu, on je samo primjetio u prirodi i pretvorio u matematicki algoritam. ovo je samo jedan od primjera, a ima ih na hiljade.

    pitas me zasto je bog selektivan? uopste nije selektivan. kad je kuran objavljen on je objavljen ljudima. svim ljudima. neki su odlucili da vjeruju, a neki nisu.

    na pitanje ko je stvorio boga - to ti ne mogu ni pokusati odgovoriti. ili bilo koje pitanje o bogu je jako tesko odgovoriti. nas mozak nije dovoljno napredan da mozemo da pojmimo neke stvari. zato se i zove VJERA.

Interesantno da se ne moze odgovoriti na pitanje koje stvorio tog nekog boga, ali se moze logickim razmisljanjem doci do toga da je bog stvorio svijet...
Ne kontam...
Uglavnom su svi tzv proroci kroz neke dojave skontali neke stvari, samo sam ovde procitao da je neko logicnim razmisljanjem shvatio da je bog napravio svijet...

A sta ako je, nedaj boze, ovaj svijet samo takav kakav je, i da nije takav ne bi ni nas bilo...
Cini mi se da ti Tana govoris da smo mi ljudi sa nekog drugog svijeta, i da nas je tu bog doveo... Pa cemo opet na taj neki drugi svijet za kojeg niko nista ne zna... Ma bola ni do mjeseca ne mozes, a ne do nekog drugog svijeta... Ili mozes, ali poneses sa sobom komad atmosfere i hrane sa zemlje...

Ja ne mislim da se mi ista razlikujemo od jabuka... Kako god se na drvetu radjaju jabuke, na drugom sljive, tako se i mi radjamo i umiremo na zemlji...
Da mi je znati koja jabuka ide u raj....

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

03-19-2019 23:29 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

I mozda nije bas ok u nekoj argumentaciji u istom textu prizivati VJERU i LOGIKU...

Mijesamo kruske i boga onda....

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

03-19-2019 23:40 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od prowler2:

      Prvo da odgovorim na jedno pitanje. Dali se slazem da se svemir "ponasha"po utvdjenim pravilima koja su komplikovana? Ne. Svemir e ne ponasha nego se razvija. Svemir ide za vremenom. Svemir unishtava sazvjezdja a i pravi ih. ( tu teorija o skladnosti otpada ) Znachi da je svemir opshti kaos. Nema matematichko tachnih formula kako zvijezde umiru a kako se stvaraju. Nisam pogledao tu fibonacci formulu ali ako je od kreacionista ne zelimje pogledati jer ti takozvani nauchnici kreacionisti nemaju potporu vechine nauchnika u svijetu. Pogledaj statistiku (matematika) koliko je tih nauchnika citirano u nauchnom svijetu. Veoma nizak postotak. I molim te ako mozesh sazmi taj njegov algoritam da ga i mi obichan zivalj mozemo shvatiti. Shto se tiche Kurana tu lazesh . Da, kazem da lazesh jer kuran nikada nije stigao u sve dijelove svijeta. Kako te nije stid da obmanjujesh ljude koji chitaju forum. Da je ovo napisao Sema , nebi se chudio. Ali moderator foruma???


    dakle ti mislis da je universe haos. ne postoji naucnik na svijetu koji ce reci da je svemir haos.
    dakle ti ne vjerujes u nauku. pa sta onda imamo dalje pricati i o cemu. posto ne vjerujes u nauku i posto si bezobrazan necu ni pokusati da ti objasnim fibonachi. prvo se nauci razgovarati kao civilizovan covjek, pa tek onda mozemo razgovarati. izvini mi se sto me nazivas lazovom i nastavicemo razgovor. dotle - ne daj se ti ometati.


Evo ja i necu reci da sam vjernik u nauku... Ali cak i nauka kaze da ima masa nekih drugih univerzuma.
Sto onda mozda moze da znaci i da je fibonachi tamo drugaciji
A sta to jos moze, a ne mora, da znaci, je da ima po tvom i drugih bogova, ili da tamo vladaju mozda neki drugi zakoni... Ne moze covjek biti pametan...
Ali logicki spoznat boga, to jos nisam cuo...
interesantno...
To bi mozda znacilo da je tvoja logika bolja od moje... Mozda...
Samo ko ce to da ocijeni...
A ja, vidi mene budale.....

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

03-20-2019 00:08 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Tvoju logiku podrzava tvoja vjera, a moju logiku samo moja logika...
Pa naravno, znamo ko pobjedjuje...

Mislim da se ne bi trebali gadjati vjerom u logici, niti logikom u vjeri...

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

03-20-2019 00:11 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pravimostarac:

    Ko je ono pito sto se ne diskutuje na forumu 13.gif


Pitao sam ja.

Pa ne vidim da si logicki i bez cerekanja ista objasnio.

Ako ces objasnjavati rijecima iz svetih knjiga, naravno da o tome nema diskusije... Jer je to dogma i vjerovanje. O tome ne moze po definiciji biti diskusije.

To je SAMO TAKO.

Tvoje je pravo da vjerujes sta god da hoces. Cak i da se cerekas i da vjerujes da to tvom cerekanju ima argumentacije za tvoje vjerovanje.
Ja uvijek zaboravim uzrocnoposljedicnu vezu tvog vjerovanja i tebe... Pa ti repliciram... Naravno da sam i ja glup...

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

03-20-2019 00:32 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

        citat od pravimostarac:

      Ko je ono pito sto se ne diskutuje na forumu 13.gif


    Pitao sam ja.

    Pa ne vidim da si logicki i bez cerekanja ista objasnio.

    Ako ces objasnjavati rijecima iz svetih knjiga, naravno da o tome nema diskusije... Jer je to dogma i vjerovanje. O tome ne moze po definiciji biti diskusije.

    To je SAMO TAKO.

    Tvoje je pravo da vjerujes sta god da hoces. Cak i da se cerekas i da vjerujes da to tvom cerekanju ima argumentacije za tvoje vjerovanje.
    Ja uvijek zaboravim uzrocnoposljedicnu vezu tvog vjerovanja i tebe... Pa ti repliciram... Naravno da sam i ja glup...


ne kontam sto dzonom na mene
vjerovatno me nisi shvatio
pitanje je bilo cisto nako
hele nejse 25.gif

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

03-20-2019 00:52 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo malo logike:

Stvari mogu biti

1. Vjecne - bez pocetka i bez kraja
2. privremene- sa pocetkom i sa krajem
3. trajne - sa pocetkom i bez kraja

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

03-20-2019 01:00 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

    Interesantno da se ne moze odgovoriti na pitanje koje stvorio tog nekog boga, ali se moze logickim razmisljanjem doci do toga da je bog stvorio svijet...
    Ne kontam...
    Uglavnom su svi tzv proroci kroz neke dojave skontali neke stvari, samo sam ovde procitao da je neko logicnim razmisljanjem shvatio da je bog napravio svijet...

    A sta ako je, nedaj boze, ovaj svijet samo takav kakav je, i da nije takav ne bi ni nas bilo...
    Cini mi se da ti Tana govoris da smo mi ljudi sa nekog drugog svijeta, i da nas je tu bog doveo... Pa cemo opet na taj neki drugi svijet za kojeg niko nista ne zna... Ma bola ni do mjeseca ne mozes, a ne do nekog drugog svijeta... Ili mozes, ali poneses sa sobom komad atmosfere i hrane sa zemlje...

    Ja ne mislim da se mi ista razlikujemo od jabuka... Kako god se na drvetu radjaju jabuke, na drugom sljive, tako se i mi radjamo i umiremo na zemlji...
    Da mi je znati koja jabuka ide u raj....


ustvari je prilicno jednostavno, kad covjek sebi otvori oci.

mi vidimo bozje djelo, vidimo prirodne zakone, i na osnovu toga ja zakljucujem da postoji bog jer neko je moro da napravi te zakone. nisam ja shvatio da bog postoji citajuci vjerske knjige nego izucavajuci nauku. ne znam sta je tu nejasno.

na pitanje ko je stvorio boga - to ti niko ne moze odgovoriti.to je isto da pitas amebu da objasni razliku izmedju iphona i samsunga.

ti si mene potpuno pogresno shvatio. ja upste ne smatram da smo dosli iz nekog drugog svijeta, i da cemo se tamo vratiti. ne znak kako si to zakljucio.

apsolutno se ne slazem da su ljudi u istoj kategoriji sa vocem. zar ti nije nimalo "cudno" da bas mi ljudi smo jedina bica koja imaju slobodu volju, tj pravo na izbor. mi sami donosimo svoje odluke. cak ni andjeli ne donose svoje odluke nego slijepo slijede upute. samo ljudi imaju tu privilergiju.
zar te to ne "golica" da malo to istrazis? ako nista zbog radoznalosti.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

03-20-2019 18:47 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Stranica (11): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com