Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » Napokon da laz bude ono sto jeste, lazi i glupost » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (11): « prva ... « prethodna 7 8 9 [10] 11 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

U zemlji gdje ja zivim ljudi postuju druge bilo sta da rade pozitivno i ispravno. Ne kaze se nikada za nekog ko je inteligentan ili je postigao nesto u svom zivotu, vidi jebo mater sto se pravi pametan. Postujeu druge vjernika ma koje vjere bili. Ovdje se prave vicevi o onima gdje semir zivi i smiju se ali im nikada nisu pozeljeli nesto lose. Svak je uspjesan i ima svoj zivot a ne mjesa se kosiji u vjeru i posao. Pa za neupucene Islamski uredjena drzava samo se zove kraljevina i ima krst na zastavi...

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

04-12-2019 07:54 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860
pokretac teme Thread Started by semirizsvemira

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

        citat od tana:

      cuj pitas me KAKO je pcela napravljena da sluzi ljudima?

      je li stvarno ocekujes da ti odgovorim na to. ja ti samo mogu dati svoje misljenje o tome, sto sam i uradio. bog ih je napravio da nama sluze. to je moje misljenje.

      ne ocekujes valjda od mene neki dokaz, ili tehnicku analizu procesa nastanka pcela?
      pito si me za misljenje, ja ga reko bezbroj puta. ne znam sta ti vise mogu odgovoriti.

      rado bi te pito pitanje vezano za pcelu, ali ne mogu dok ne pogledas video.
    Da. Pchela je napravljena od ljudi. Ova danashnja pchela je modificirana od ljudi. Mnoge pchele nisu. Afrika na primjer, juzna amerika na primjer. Pitaj pchelare iz evrope da li bi rizikovali svoj zivot za nekih 5 kila meda shto lovci za med rizikuju u africi??? Znachi da stvoritelj nije imao vremena da pripitomi pchele na drugom kontinentu????? Pa kakav je to sveznajuchi stvoritelj??? Kako bola da obichno drvo ima daleko dugovochniji zivot nego chovjek? Zamisli da su Tesla ili Ajnshtajn imali prostora da zive 3000 ili 5000 godina??? Koliko bi tu izuma , teorija, rjeshenja za zivotna pitanja iskrsnulo??? Mozda je to shto ti kazesh ...svemirski sklad . Ako je to sklad u svemiru ,stvoritelj mora da je imao tezak dan. Mozda stvarajuchi sazvjezdja.... unishtavajuchi druga koja je vech stvorijo. Shta je on? Neki zajebant?
Buhahahahahahaha ja gluplje odavno nisha ne procitah . Stvoritelj nije imao vremena 13.gif kakish.gif ajkula

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

04-13-2019 20:12 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860
pokretac teme Thread Started by semirizsvemira

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od prowler2:

    Volio bi i ja da nisi u pravu . Mislim da se mlade generacije u velikom broju drzava odriche te rigidne indokrinacije putem religija. Shto vishe znaju to se vishe distanciraju od popova , hodza, fratara, monaha . Nadam se da che ta tendencija rasti. Neki pretjeruju..moram rechi ali su u manjini.
Neki dan deset mladih skandinavaca preslo na Islam , tj po islamskom , vratili se Islamu 19.gif . Naravno , dzabe ti je lova , dzabe ti sve ljepote prolaznog zivota a u Svedskoj npr godisnje se ubije oko 4000 ljudi , U Danskoj 1500 i Norveskoj isto toliko . U Njemackoj se ubije godisnje otprilike 8000-9500ljudi i u svim tim drzavama je 60 posto mladjih od 35. Ako dodamo tome da se broj homoseksualaca i ovih sto mjenjaju polove drasticno povecao i da skoro 30 posto ljudi na Zapadu zive sami shvacam kako je dr Zakir Naik bio u pravu . Allahova kazna je tu i dove onih kojima je ucinjena nepravda se sada , kao sto rece dr Zakir Naik sada vide kao primljene kod Allaha . Naravno nevjernici ne mogu to shvatiti . Jer radi se o srcu , i kao sto rece jedan poznati daija , inace bivsi krscanin a sada musliman , srce nevjernika je kao tunel bez svijetla . Crno, mrachno , osudjeno na propast

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane semirizsvemira dana 04-13-2019 u 20:24.

04-13-2019 20:18 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
Litice Litice is a Male
moforaja


Poruka: 3411
Location: Melbourne

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kakve gluposti covjek da cita.

___________________________________________________________________
33.gif

04-14-2019 10:45 Litice is offline Pregledaj poruke od Litice Dodaj Litice u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

        citat od prowler2:

      Volio bi i ja da nisi u pravu . Mislim da se mlade generacije u velikom broju drzava odriche te rigidne indokrinacije putem religija. Shto vishe znaju to se vishe distanciraju od popova , hodza, fratara, monaha . Nadam se da che ta tendencija rasti. Neki pretjeruju..moram rechi ali su u manjini.
    Neki dan deset mladih skandinavaca preslo na Islam , tj po islamskom , vratili se Islamu 19.gif . Naravno , dzabe ti je lova , dzabe ti sve ljepote prolaznog zivota a u Svedskoj npr godisnje se ubije oko 4000 ljudi , U Danskoj 1500 i Norveskoj isto toliko . U Njemackoj se ubije godisnje otprilike 8000-9500ljudi i u svim tim drzavama je 60 posto mladjih od 35. Ako dodamo tome da se broj homoseksualaca i ovih sto mjenjaju polove drasticno povecao i da skoro 30 posto ljudi na Zapadu zive sami shvacam kako je dr Zakir Naik bio u pravu . Allahova kazna je tu i dove onih kojima je ucinjena nepravda se sada , kao sto rece dr Zakir Naik sada vide kao primljene kod Allaha . Naravno nevjernici ne mogu to shvatiti . Jer radi se o srcu , i kao sto rece jedan poznati daija , inace bivsi krscanin a sada musliman , srce nevjernika je kao tunel bez svijetla . Crno, mrachno , osudjeno na propast
13.gif 13.gif 13.gif 13.gif 10.gif 11.gif

04-14-2019 21:34 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Naik je osoba iz kojega crpish svoje znanje. Dovoljno recheno. Shvatam te sad.

04-15-2019 18:17 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Naik je teshki islamski nacionalista, na rubu Isilovih uchenja. Teshko tebi moj Sema ako si upao u tu rupu Islama.

04-15-2019 18:21 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od semirizsvemira:

        citat od prowler2:

      Volio bi i ja da nisi u pravu . Mislim da se mlade generacije u velikom broju drzava odriche te rigidne indokrinacije putem religija. Shto vishe znaju to se vishe distanciraju od popova , hodza, fratara, monaha . Nadam se da che ta tendencija rasti. Neki pretjeruju..moram rechi ali su u manjini.
    Neki dan deset mladih skandinavaca preslo na Islam , tj po islamskom , vratili se Islamu 19.gif . Naravno , dzabe ti je lova , dzabe ti sve ljepote prolaznog zivota a u Svedskoj npr godisnje se ubije oko 4000 ljudi , U Danskoj 1500 i Norveskoj isto toliko . U Njemackoj se ubije godisnje otprilike 8000-9500ljudi i u svim tim drzavama je 60 posto mladjih od 35. Ako dodamo tome da se broj homoseksualaca i ovih sto mjenjaju polove drasticno povecao i da skoro 30 posto ljudi na Zapadu zive sami shvacam kako je dr Zakir Naik bio u pravu . Allahova kazna je tu i dove onih kojima je ucinjena nepravda se sada , kao sto rece dr Zakir Naik sada vide kao primljene kod Allaha . Naravno nevjernici ne mogu to shvatiti . Jer radi se o srcu , i kao sto rece jedan poznati daija , inace bivsi krscanin a sada musliman , srce nevjernika je kao tunel bez svijetla . Crno, mrachno , osudjeno na propast


koje gluposti...ti si covjece prava antireklama islama...toliko iskljucivosti i zlobe...ti burazeru ne mozes biti dobar vjernik...razmisli malo prije sudis drugim ljudima koji nisu kao ti...ne valja to bolan ne bio...nije ljudski...

04-16-2019 12:08 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma to je po "njegovom Islamu". EEE moj crni Svemiru...valjda che ti nekad dochi iz guzice u glavu.

04-17-2019 00:06 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

uskrs je nedo bog slaviti taki vlaski praznik al dobro dodje placeno a slobodni pa i do Mostara se moze skoknuti
kontam ma necu slobodno radit cu nece oni mene placati da sjedim i neznam sto sam dosho u ovu da nekazem
ko zna zasto je to dobro...

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

04-17-2019 22:14 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Drago ti je slaviti vlaski praznik, jer ne radis. Svakom covjeku je drago kada ne mora raditi obaveze koje su mu nametnute kroz bilo koji rezim.
Bio on krscjanski ili neki drugi.
Meni su protestanti legende. Imaju vise slobodnih dana vec bilo koja druga konfesija.
Zato je lijepo zivjeti u protenstaskoj zemlji. Zamisli kako je zivjeti kod katolika ili muslimana.

Koji ste vi oportunisti, mamu vam vasu... i ja sam, samo sto mene to ne brine. Kazu neki ovde da je bog sve stvorio. Mozda jeste, ali nikako da se oslobodim misljenja da oni nemaju pojma sta je bog (bas kao ni ja), i kako oni znaju to sve.
Dosta je vise prce@@@@

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

04-18-2019 00:45 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
Administrator




Poruka: 6258
Location: Boston,MA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od gandalf:

    ... oni nemaju pojma sta je bog (bas kao ni ja)..

10.gif

___________________________________________________________________
zzzzik ~ 모스타

04-18-2019 13:21 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nemaju pojma ali misle i tvrde da znaju. U tome je problem. Sve im se svodi na jednu jedinu knjigu.

04-18-2019 20:49 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ubih se sve s guza na guz pa neznam sta cu

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

04-19-2019 17:59 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ustani.

04-19-2019 20:05 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Boza:

    Nije nimalo lako zagovarati evoluciju a ona te zaobidze
    Konta da je argumentirano sorgo nebeskog pa se sad obrusio na vorumskog stvoritelja


Boza care ovo treba uokvirit i to u Glibe Barise birvaktile

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

04-20-2019 16:03 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
Bridge Keeper
SexNepoznat

Poruka: 360

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od pravimostarac:

        citat od Boza:

      Nije nimalo lako zagovarati evoluciju a ona te zaobidze
      Konta da je argumentirano sorgo nebeskog pa se sad obrusio na vorumskog stvoritelja


    Boza care ovo treba uokvirit i to u Glibe Barise birvaktile


Uokvirite i ovih par definicija i bacite pogled na njih svaki put kad dobijete nagon da polemisete o necemu u sto bas i niste upuceni:

'Dunning-Krugerov efekt je sklonost prema kojoj ljudi ispodprosječne inteligencije smatraju da su inteligentniji nego što to jesu u stvarnosti i istodobno podcjenjuju inteligenciju ljudi koji im stoje nasuprot.'

'
    Sklonost potvrdi
je sklonost ka traženju, interpretiranju, favoriziranju i prizivanju informacija koje potvrđuju nečija uvjerenja ili hipoteze. To je oblik kognitivne sklonosti i sustavne pogreške induktivnog zaključivanja. Ljudi iskazuju ovu sklonost kada prikupljaju ili prikazuju informacije na selektivan način ili kada ih interpretiraju na neobjektivan način.
    Učinak je jači kod pitanja koja su nabijena emocijama, te kod duboko usađenih vjerovanja.
Ljudi također imaju sklonost prikazivanja nejasnih dokaza u smislu potvrde vlastite pozicije.'

04-21-2019 00:47 Bridge Keeper is offline Posalji email za Bridge Keeper Pregledaj poruke od Bridge Keeper Dodaj Bridge Keeper u listu prijatelja
pravimostarac
SexNepoznat

Poruka: 3132
Location: Zaluto

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Bridge Keeper:

        citat od pravimostarac:

          citat od Boza:

        Nije nimalo lako zagovarati evoluciju a ona te zaobidze
        Konta da je argumentirano sorgo nebeskog pa se sad obrusio na vorumskog stvoritelja


      Boza care ovo treba uokvirit i to u Glibe Barise birvaktile


    Uokvirite i ovih par definicija i bacite pogled na njih svaki put kad dobijete nagon da polemisete o necemu u sto bas i niste upuceni:

    'Dunning-Krugerov efekt je sklonost prema kojoj ljudi ispodprosječne inteligencije smatraju da su inteligentniji nego što to jesu u stvarnosti i istodobno podcjenjuju inteligenciju ljudi koji im stoje nasuprot.'

    '
      Sklonost potvrdi
    je sklonost ka traženju, interpretiranju, favoriziranju i prizivanju informacija koje potvrđuju nečija uvjerenja ili hipoteze. To je oblik kognitivne sklonosti i sustavne pogreške induktivnog zaključivanja. Ljudi iskazuju ovu sklonost kada prikupljaju ili prikazuju informacije na selektivan način ili kada ih interpretiraju na neobjektivan način.
      Učinak je jači kod pitanja koja su nabijena emocijama, te kod duboko usađenih vjerovanja.
    Ljudi također imaju sklonost prikazivanja nejasnih dokaza u smislu potvrde vlastite pozicije.'

Niti polemisem niti imam namjeru polemisati...
Hvala na tekstu ali
pozicija forumskog psihologa je vec popunjena
All the best in your future endeavours

___________________________________________________________________
Do not lose sleep over what the Almighty has bestowed on others. What is not meant for you will never be yours. Be thankful for what YOU have.

04-21-2019 04:20 pravimostarac is offline Pregledaj poruke od pravimostarac Dodaj pravimostarac u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Bridge Keeper:

        citat od pravimostarac:

          citat od Boza:

        Nije nimalo lako zagovarati evoluciju a ona te zaobidze
        Konta da je argumentirano sorgo nebeskog pa se sad obrusio na vorumskog stvoritelja


      Boza care ovo treba uokvirit i to u Glibe Barise birvaktile


    Uokvirite i ovih par definicija i bacite pogled na njih svaki put kad dobijete nagon da polemisete o necemu u sto bas i niste upuceni:

    'Dunning-Krugerov efekt je sklonost prema kojoj ljudi ispodprosječne inteligencije smatraju da su inteligentniji nego što to jesu u stvarnosti i istodobno podcjenjuju inteligenciju ljudi koji im stoje nasuprot.'

    '
      Sklonost potvrdi
    je sklonost ka traženju, interpretiranju, favoriziranju i prizivanju informacija koje potvrđuju nečija uvjerenja ili hipoteze. To je oblik kognitivne sklonosti i sustavne pogreške induktivnog zaključivanja. Ljudi iskazuju ovu sklonost kada prikupljaju ili prikazuju informacije na selektivan način ili kada ih interpretiraju na neobjektivan način.
      Učinak je jači kod pitanja koja su nabijena emocijama, te kod duboko usađenih vjerovanja.
    Ljudi također imaju sklonost prikazivanja nejasnih dokaza u smislu potvrde vlastite pozicije.'
Da. To je problem mnogih. Mogao bi malo proshiriti tu definiciju ako chesh analizirati postove nasheg vrloga Starog Gmaza ...ups Starog Grada. Imalo bi se tu shto shta analizirati i dokuchiti psihu ovog chlana foruma. 01.gif Analizu ochekujem nestrpljivo jer chitavshi vashe postove dodjoh do zakljuchka da bi vi , ako niko drugi, bili vjeshti objasniti taj fenomen .

broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane prowler2 dana 04-21-2019 u 20:50.

04-21-2019 20:44 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
prowler2 prowler2 is a Male
moforaja


Poruka: 5249
Location: usa

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od Bridge Keeper:

          citat od Boza:

        Nije nimalo lako zagovarati evoluciju a ona te zaobidze


      U potpunosti se slazem. Upravo zbog toga pojedinci zagovaraju kreaciju. Znatno lakse i, usudjujem se reci, prihvatljivije na arbitrarnim forumima poput ovog.


    nisi ti skonto bozu jarane. TI si taj koji zagovara evoluciju.
Tana jadan ne bio. Ovo mi je promaklo. Jesi li skonto da si se prosuo ko riza ?

04-21-2019 21:10 prowler2 is offline Pregledaj poruke od prowler2 Dodaj prowler2 u listu prijatelja
Stranica (11): « prva ... « prethodna 7 8 9 [10] 11 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com