Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » MOSTAR NEKAD I SAD » TAZE IZ MAGAZE » Aluminij » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (23): « prva ... « prethodna 18 19 20 [21] 22 23 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo gledam na teveu federacija pravi novu firmu koja ce da spasi aluminij?

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

06-27-2019 07:47 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
Administrator




Poruka: 6264
Location: Boston,MA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nece nista da promjene, nema jeftine struje a morjau zadrzati sve radnike. I nova firma ce praviti milion gubitka dnevno.

___________________________________________________________________
zzzzik ~ 모스타

06-27-2019 13:35 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
hari hari is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1110
Location: Sverige
pokretac teme Thread Started by hari

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ovo ti traje na jedan te isti nacin jos od EAL-a pocetkom 80-tih pa do dan danas samo su se strane izmjenile samo imenom aa ne i nacinom postupanja. Ja sam vodio nebrojene sporove sa taedasnjom Elektroprivredo m BiH , bilo je prijetnji iskljucenja struje sto je bilo samo prazno trabunjanje jer ja kao laik znam da je Aluminij bio u energetskom prstenu bivse drzave i mislim da bi bilo nemoguce izrsiti iskljucivanje i prekinuti snabdijevanje regije. Ja predpostavljam da je isto i danas jer od trafostanice u Culama ide dalekovod u Bacevice a odatle nastavlja prema TE Gacko itd. Mozda nisam u pravu a vi presudite ili me korigirajte.

06-27-2019 18:57 hari is offline Pregledaj poruke od hari Dodaj hari u listu prijatelja
Boza Boza is a Male
moforaja




Poruka: 4600
Location: ni na nebu ni na zemlji

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ma nije samo cijena struje ucinila ovaj program nerentabilnim,Hari mnogi parametri su drukciji,da
skratim,nema logike da se gura produkcija necega sto se moze nabaviti na trzistu po manjoj cijeni
od njene proizvodne cijene
Ovo sve ce se opet zakamuflirat politickim dilom,potrazivanja ce se otpisati na teret poreskih
obveznika,hoce li Sviceri ili neko drugi ugristi da ulazu u ovaj program veliko je pitanje,jedno je
sigurno,nece bez sunecenja broja uposlenih,pomest ce one koji su se politicki uhljebili, odjebat
ce one koji sisaju kao da im je babovina

06-27-2019 20:13 Boza is offline Pregledaj poruke od Boza Dodaj Boza u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4412
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sa hajrom bilo gasenj.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

07-02-2019 14:05 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
pasha pasha is a Male
Super Moderator




Poruka: 9503
Location: uh jebo te

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sa Hajrom il bez Hajre gasi se u petak. Ovdje je veliki problem sto je na platnoj listi vise u administraciji nego u proizvodnji, veliki broj onih koji nikada nisu ni vidjeli aluminijski a primaju platu...

___________________________________________________________________

    neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
Oscar Wilde

07-02-2019 16:24 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4412
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ja gubim 25 000 maraka,kao imnogi drugi akcionari.

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

07-02-2019 17:53 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
Administrator




Poruka: 6264
Location: Boston,MA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Meni ovo lici na veliki blef (gasenje).

___________________________________________________________________
zzzzik ~ 모스타

07-03-2019 12:56 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
hari hari is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1110
Location: Sverige
pokretac teme Thread Started by hari

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Slazem se da je i ovo ubleha kao i sve ostalo oko drage nam bivse firme koju sakali, hijene,kojoti i ostali lesinari rascerupase naravno sve planski TLM Sibenik prestade, EAL ostade, TGM prestade Birac Zvornik ostade i tako dalje i tako blize.

07-03-2019 21:09 hari is offline Pregledaj poruke od hari Dodaj hari u listu prijatelja
HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
Administrator




Poruka: 6264
Location: Boston,MA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

evo nastavljaju sa radom, bila ubleha. Mjesto da sada kad su dobili struju jos malo i da krenu u planirano gasenje oni ce i dalju radit punu proizvodnju i pravit milion gubitka dnevno, a onda kad nebude vise dzabe struje kazace moramo ugasiti navratnanos i sve ce propast.

___________________________________________________________________
zzzzik ~ 모스타

07-04-2019 14:59 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
hari hari is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1110
Location: Sverige
pokretac teme Thread Started by hari

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sta ja rekoh

07-04-2019 20:59 hari is offline Pregledaj poruke od hari Dodaj hari u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

bas me cudi da su tako neodgovorni 13.gif

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

07-05-2019 19:13 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
Administrator




Poruka: 6264
Location: Boston,MA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

mene čude ovi dobavljači što im daju robu na veresiju a nema šanse da bude plaćena

___________________________________________________________________
zzzzik ~ 모스타

07-07-2019 16:02 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4412
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Gasenjem Aluminija dolina Neretve bi prodisala.

Dato gasi govna.Odricem se dionica,samo da ga ugase!

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

07-07-2019 20:25 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
HaraIzMostara HaraIzMostara is a Male
Administrator




Poruka: 6264
Location: Boston,MA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

eno, ispada Å¡tela da se proda rusima

___________________________________________________________________
zzzzik ~ 모스타

07-07-2019 20:26 HaraIzMostara is offline Posalji Email za HaraIzMostara Pregledaj poruke od HaraIzMostara Dodaj HaraIzMostara u listu prijatelja
garinca garinca is a Male
rodjeni


Poruka: 989

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

bilo kako bilo...fakat je da jos jedan dio mostarske istorije odlazi u zaborav...za mene , laika koji se ne razumije u "laku i tesku industriju" i zakonitosti trzisne ekonomije , aluminij ce biti sjecanje na jedan period kada smo svi skupa vjerovali da nesto vrijedimo...da smo sposobni da gradimo aluminijske kombinate i da pravimo avione...neko ce reci "lako je bilo tudjim K-cem (kreditima) gloginje mlatiti" ili "sve je to bilo nerealno i gradjeno na politickim odlukama i jeftinoj struji" ili "tata jole se ponasao nedemokratski i radio sta je htio" itditd...ali ja nesto mislim , gonite se svi u neku stvar...halo bolan , bili smo najveci izvoznici , pravili avione... mogu li to ova danasnja djeca ikako zamisliti i shvatiti...

07-09-2019 16:34 garinca is offline Pregledaj poruke od garinca Dodaj garinca u listu prijatelja
hari hari is a Male
samo sto nisam




Poruka: 1110
Location: Sverige
pokretac teme Thread Started by hari

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bijase to rahmetli Dzeme i pokojnog Jole vizija pa eto kako zavrsise. Nisu se uklapali u scenografiju komada koji jos traje i trajace u nedogled. Mi mozemo biti nostalgicni ali ono sto najvise mrzim i kod sebe i kod drugih je e kako je onda bilo dje ne uradih ono mogao sa biti ovo itd. Sve u perfektu i pluskvamperfektu. Sto je bilo bilo je a sta ce biti dnas i sutra to ne zna niko ili zna ali nece sa nam kaze.

07-09-2019 16:47 hari is offline Pregledaj poruke od hari Dodaj hari u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od garinca:

    bilo kako bilo...fakat je da jos jedan dio mostarske istorije odlazi u zaborav...za mene , laika koji se ne razumije u "laku i tesku industriju" i zakonitosti trzisne ekonomije , aluminij ce biti sjecanje na jedan period kada smo svi skupa vjerovali da nesto vrijedimo...da smo sposobni da gradimo aluminijske kombinate i da pravimo avione...neko ce reci "lako je bilo tudjim K-cem (kreditima) gloginje mlatiti" ili "sve je to bilo nerealno i gradjeno na politickim odlukama i jeftinoj struji" ili "tata jole se ponasao nedemokratski i radio sta je htio" itditd...ali ja nesto mislim , gonite se svi u neku stvar...halo bolan , bili smo najveci izvoznici , pravili avione... mogu li to ova danasnja djeca ikako zamisliti i shvatiti...


bas tako jarane. tuga sta nam se dogadja.

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

07-09-2019 19:30 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
berber berber is a Male
moforaja


Poruka: 4412
Location: Na Tepi

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ugasen

___________________________________________________________________
nema vise ni tepe

07-10-2019 00:17 berber is offline Pregledaj poruke od berber Dodaj berber u listu prijatelja
semirizsvemira semirizsvemira is a Male
raja


Poruka: 1860

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Bas ja postavio na politiku . Gledo sad na Al dzaziri Balkan kako ugasise 19.gif realno gledano ta firma i nije nikad rentabilna bila jer je velika cijena struje uvijek bila prijetnja opstanku fabrike

___________________________________________________________________
"Da li je Kur`an od vjeènosti za to ne pitam. Da je on knjiga nad knjigama vjerujem iz muslimanske dužnosti!"
(Johann Wolfgang Goethe)

07-10-2019 00:22 semirizsvemira is offline Pregledaj poruke od semirizsvemira Dodaj semirizsvemira u listu prijatelja
Stranica (23): « prva ... « prethodna 18 19 20 [21] 22 23 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com