Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » *** P O N O S*** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Joki
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

dignut je ponos haman uvjek

06-02-2003 15:03
First Lady First Lady is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1404
Location: NY

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od tana:

        citat od tarik:

      a vidi Tane sto sa zenama naprduje.....

      Dr. Karaklajic kaze da je rijec: PAPUCAR

      i to onaj debeli 35.gif

    aha tjesi se, ispricaj se bice ti lakse debeli.
    vidjeli smo juce ko je debeli a ko je tvigi 19.gif
    svi su rekli: a vidju tane ko stiglic pored tarika 02.gif
    kolega pomiri se vec jednom sa istinom .... pitaj lady da ti potvrdi


PONOS

ja sam ponosna jer je jutros spremio opremu, ide covjek vjezbati poslje posla 10.gif

a ti tana gledaj kako ces 04.gif

___________________________________________________________________
Live, and let LIVE!!!

06-02-2003 20:07 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
Zuta Zuta is a Female
miss foruma '03




Poruka: 1115

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zbog offtopica, izbrisana je po jedna poruka Tani, Jokiju, Djemili i Hanki a Asji dvije.

Nego.... sta imate reci na temu "ponos" ? Ako nema nikakvih vise komentara, da pravimo fajront? 05.gif

___________________________________________________________________

    06-03-2003 13:52 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
    Maggie Maggie is a Female
    moforaja




    Poruka: 2736
    Location: daleko

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Ja sam ponosna na svog oca. Na sve ono sto je bio. Sto je nas naucio. I iz ponosa prema njemu cu dosta nekih stvari uraditi ili ne uraditi.

    ___________________________________________________________________

      06-03-2003 22:18 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
      Asja
      Ruzica



      Poruka: 337

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ja sam najponosnija kad sam ponosna na sebe.

      06-03-2003 23:48 Asja is offline Posalji email za Asja Pregledaj poruke od Asja Dodaj Asja u listu prijatelja
      nadia nadia is a Female
      bice nesto od mene




      Poruka: 400
      Location: CH

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      e kad je rijec o ponosu ...
      ponos moze dosta toga da unisti.
      nesto zamisljam situaciju kod nas ( kad sam ja bila mlada 05.gif )
      ides sa momkom i on kaze da te voli i tako to ali kad ga raja pita ,,je..es li ti to? " u vecini slucajeva ce se sepuriti kao paun i potvrdice ...
      negdje drugo bi bilo normalno da se nova ljubav brani ali kod nas u mostaru je strah da te raja ne zahaka jaca od svih ostalih osjecanja...

      nisam sigurna da se uklapa u temu ali sam , razmisljajuci o ponosu , dosla na ovu pomisao.
      pa reko, da ne otvaram novu temu , uguracu ja to ovdje...a i onako ste otisli sa teme...

      ___________________________________________________________________

        \ | /

        (@ @)

        -----o00-(_)-00o-----

      06-07-2003 08:23 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
      obrisana
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od First Lady:

        ponos je naj veci grijeh


      bas me interesuje Lady ..mislis li stavrno ovako

      da je ponos ,,najveci grijeh 14.gif

      03-31-2004 08:34
      hanka kafanka
      carica, gaborka i prva nanulasica

      Poruka: 1119

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      -

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane hanka kafanka dana 04-28-2006 u 09:18.

      03-31-2004 15:45 hanka kafanka is offline Pregledaj poruke od hanka kafanka Dodaj hanka kafanka u listu prijatelja
      -Svjetlost- -Svjetlost- is a Male
      raja




      Poruka: 1736
      Location: :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ponos za mene.....hm

      Kada covjek uvijek stoji iza onog sta jeste......

      kada nije covjek dvolican...i kad si posten.....

      kad se nepravis da si nesto sto nisi...............


      Budi te ponosni sta god da ste 10.gif as long as you are HAPPPYYY... 04.gif

      03-31-2004 16:35 -Svjetlost- is offline Posalji email za -Svjetlost- Homepage of -Svjetlost- Pregledaj poruke od -Svjetlost- Dodaj -Svjetlost- u listu prijatelja
      obala obala is a Female
      puterica


      Poruka: 80

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Sama rijec "ponos" nekako gordo zvuci(pomislis na pozitivnu osobinu)

      ali isto kao sto neko rece,moze se svrstati u negativne karakteristike

      iz ponosa uradio ovo ili ono..mozda cak na svoju stetu

      dali se tu radi o inatu,tvrdoglavosti,tastini???

      03-31-2004 16:51 obala is offline Pregledaj poruke od obala Dodaj obala u listu prijatelja
      Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
      Licnost godine '05




      Poruka: 9968
      Location: Eo me tu sam !!

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ja mislim da se u PONOS pojavljuje mnogo toga. Rijec je o hrabrosti, inatu, ljubavi, radu,samostalnost,iskrenost i na sve te teme gdje mi kao ljudi pravimo vise uloge nego ta sama rijec. To je velika rijec PONOS jer to reprizentira ne samo nas kao ljude nego i nase dalje uspjehe u zivotu i radu prema boljem zivotu. Ja mislim da je Ponos kao neka vrsta DROGE jer nam daje puzdanja da mozemo ostvariti sve u zivotu ako se ponosimo svojim radom ponasanjeim i djelom. Neznam makar tako meni zvuci !!!!!!!!! 10.gif

      ___________________________________________________________________


        Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
          13.gif

          03-31-2004 19:47 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
          obrisana
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Svako od nas ima svoj ponos . Kod svakog covjeka je razlicito gledanje na ponos.Imas

          ljudi koji ispoljavaju svoj ponos snaznije i onih kod kojih je manje izrazen.Ali u granicama

          neke normale ..mislim da je pozitivno imati ponosa.

          Koliko puta sam cula kad neko prica o drigima i sve mu se kod drugih cini bolje i ljepse

          nego kod njega samog . Takvoj osobi fali ponos a njegovo ja .

          Ko kaze da je kod tih drugih sve naj naj i daj je taj neko drugi bolji od samih nas.

          Mislim da nisam ni najbolja a ni najgora ,isto kao sto gledam i na druge ljude .

          Takva kakva jesam ..trazim te svoje pozitivne strane i ponosna sam na njih .

          Ponosna sam na djecu ... i to pokazem ..ne pretjerano jer znam da i oni imaju svojih

          negativnih strana ....kao uostalom svi mi

          Treba imati ponosa ali i samokriticnosti i onda je sve OK

          Ne volim samo ,kad kod ljudi ponos predje u oholost ..to je vec nesto drugo

          03-31-2004 20:29
          nepoznat
          Gost


          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Lela:

                citat od First Lady:

              ponos je naj veci grijeh


            bas me interesuje Lady ..mislis li stavrno ovako

            da je ponos ,,najveci grijeh 14.gif



          I mene zivo interesuje... 29.gif

          Druga je situacija kada principi ovladaju egom, a covjek misli da je "ponos",
          to nije ponos vec extremna glupost i egotripp.

          10-26-2004 09:52
          GARAVUSA GARAVUSA is a Female
          Misiica ljeta 07




          Poruka: 8664
          Location: Holland

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          bogami ja izmedju ostalog , sto kaze Djemka najveci ponos mi je Mostar , a pored njega ja sama .Ponosna sam na sebe sto sam ovakva kakva sam , nisam ufurana i nevolim se faliti , al mi srco ko kuca kad cujem sta narod oko mene kaze o meni , ali i kada sama sjednem pa razmisljam o sebi i svom zivotu , svaka mi cast pa sam u pameti ..

          ___________________________________________________________________

            NIJE LAKO BITI JA ! ! !

          10-26-2004 11:17 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
          shpica shpica is a Female
          hrcak




          Poruka: 2339
          Location: visim sa plafona

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ponosna na drage ljude oko sebe i njihove uspjehe...i ono malo neba odakle dodjoh....

          to ti ga je to.

          ___________________________________________________________________
          nopityA.gif

          10-26-2004 14:50 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
          adis b adis b is a Male
          rambling reck




          Poruka: 1083

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ja mislim da u religiji sto na engleskom se kaze "pride" na nasem se misli na oholost

          jeste da pride se bukvalno prevede u ponos ali u tom slucaju bi bila oholost...


          a sto se tice ponosa kao ponosa, covjek ako izgubi ponos sta onda ima u zivotu

          zato treba biti ponosan na svoje uspjehe, familiju, grad, drzavu, fudbalski klub...
          treba pomoci svemu sto je drago tako da kasnije mozemo biti ponosni i na sebe sto smo pomogli i na uspjehe koje su ostvarene sa pomoci...

          ___________________________________________________________________
          ...

          10-26-2004 15:38 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
          Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
          Licnost godine '05




          Poruka: 9968
          Location: Eo me tu sam !!

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          de hajte raja pricajte malo !!! Kakvi su vam utisci na ponos prosle godine i sta mislite sta mozete Ponosom doprinjeti ove godine ?

          ___________________________________________________________________


            Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
              13.gif

              01-04-2005 20:21 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
              First Lady First Lady is a Female
              samo sto nisam




              Poruka: 1404
              Location: NY

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Enigma:

                    citat od Lela:

                      citat od First Lady:

                    ponos je naj veci grijeh


                  bas me interesuje Lady ..mislis li stavrno ovako

                  da je ponos ,,najveci grijeh 14.gif



                I mene zivo interesuje... 29.gif

                Druga je situacija kada principi ovladaju egom, a covjek misli da je "ponos",

                to nije ponos vec extremna glupost i egotripp.




              tako stoji u knjigama 29.gif
              ima na prvoj ili drugoj stranici lista ostalih (uz ponos) 6 grijehova...
              i rasprava o tome zasto se smatra najtezim grijehom

              p.s. ponos je bukvalno prevedeno sa engleskog "pride"...



              adis, ne znam da je oholost pravi prevod ove rijeci...

              ___________________________________________________________________
              Live, and let LIVE!!!

              01-04-2005 21:27 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
              antiprotivan antiprotivan is a Male
              moforaja




              Poruka: 2825
              Location: Norway

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              hmmm...ponos i oholost....

              to bi se moglo porediti sa patriotizmom i nacionalizmom..

              Isto kao patriotizam, koji je pozitivan, kad se predje odredjena granica, postaje nacionalizam, tako i ponos koji je takodje pozitivan, pretjeravanjem postaje oholost..

              Sav fazon u tome je znati naci pravu granicu... 23.gif

              (i da se zna, moja granica i "tvoja" granica ne moraju da se podudaraju, a
              onda dolazi do nesporazuma, odnosno sukoba)

              ___________________________________________________________________

                21.gif

                01-04-2005 21:38 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
                tana tana is a Male
                rigorozni




                Poruka: 17879
                Location: na prinudnom radu :)

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                lady mislim da je adis ovdje u pravu, ni ja ge ne bi preveo u ovom slucaju bukvalno "ponos"

                jer je ponos pozitivna stvar, a oholost ili tastina nije pozitivna.


                dobro ap rece i dobar mu je primjer za patriotizam i nacionalizam.

                radi se o mjeri.

                ___________________________________________________________________
                kad ce mostar mama?

                01-04-2005 22:07 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com