Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Ko nosi, i ko ce nositi kulturnu bastinu Mostara i Mostaraca » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
LACA
SexNepoznat

Poruka: 317

Ko nosi iko ce nositi kulturnu bastinu Mostara i Mostaraca Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Nisam, jednom dozivio da mi kazu, kako vi Mostarci volite svoj grad MOSTAR.
Stvarno to je istina. Ja mislim ,da niko na svijetu ne voli tako svoj grad kao mi MOSTARCI.
Ali nekad se zapitam, kako to sve zadrzati,odrzati?

___________________________________________________________________
e golemo

04-12-2004 17:26 LACA is offline Pregledaj poruke od LACA Dodaj LACA u listu prijatelja
LACA
SexNepoznat

Poruka: 317
pokretac teme Thread Started by LACA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zna se, kratko i jasno MOSTARCI. Oni nose. Ko ce nositi, zna se ,kratko i jasno
MOSTARCI.Oni ce nositi. ......Ali koji?

___________________________________________________________________
e golemo

04-12-2004 17:35 LACA is offline Pregledaj poruke od LACA Dodaj LACA u listu prijatelja
LACA
SexNepoznat

Poruka: 317
pokretac teme Thread Started by LACA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vaha u Fr , Miso u Gb, .....ili Dzuda u Dk , ili ......?

___________________________________________________________________
e golemo

04-12-2004 17:40 LACA is offline Pregledaj poruke od LACA Dodaj LACA u listu prijatelja
LACA
SexNepoznat

Poruka: 317
pokretac teme Thread Started by LACA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Forum je izuzetan i stvarno fantastican vid odrzavanja bastine Mostara i Mostaraca
( i ja zelim biti na Forumu , bas iz tih razloga) , .....JA mislim ..ozivljavamo sjecanja... jeli bas to dovoljno....to je iz tvog teksta...
Jer ti svi su ostavili dio sebe ..

___________________________________________________________________
e golemo

04-12-2004 21:13 LACA is offline Pregledaj poruke od LACA Dodaj LACA u listu prijatelja
obala obala is a Female
puterica


Poruka: 80

RE: Ko nosi iko ce nositi kulturnu bastinu Mostara i Mostaraca Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Dzuda:

    Nisam, jednom dozivio da mi kazu, kako vi Mostarci volite svoj grad MOSTAR.
    Stvarno to je istina. Ja mislim ,da niko na svijetu ne voli tako svoj grad kao mi MOSTARCI.
    Ali nekad se zapitam, kako to sve zadrzati,odrzati?


Tacno je da smo nekako posebni..kad je u pitanju Mostar

mislim da ta nasa ljubav prema gradu,koju svi nosimo u sebi

( a evo nas na sve strane svjeta) je dovoljna da to odrzimo..dokaz je i ovaj forum

I jos sto Djemila rece..prenijeti na djecu tu nasu ljubav prema gradu

a dok je god te ljubavi..ni ta veza sa gradom se nece prekinuti 01.gif

04-13-2004 00:49 obala is offline Pregledaj poruke od obala Dodaj obala u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Koliko sam samo puta cuo: "Vi Mostarci ste ko SHiptari"

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

04-13-2004 12:09 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
Maja Maja is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 307
Location: Oslo

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Stoji to za nas. Ali samo se upitajte koliko ce te ljubavi biti kod nase djece. Ljubav prema Mostaru ili Bih nije moguce tek samo tako prenijeti na djecu koja se goje na desetim planetama od Mostara. Znam da je sve i do roditelja i kakav odnos imaju prema rodnom gradu, samo nisam sigurna da cemo to moci dozivjeti i kod nase omladine, da su tako ludi za Mostarom kao sto smo mi.

___________________________________________________________________
Zivjeli 100 godina!

04-13-2004 12:53 Maja is offline Posalji Email za Maja Pregledaj poruke od Maja Dodaj Maja u listu prijatelja
Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
Licnost godine '05




Poruka: 9968
Location: Eo me tu sam !!

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Vremena se mjenjaju i postovanje prema naprimjer starijim sve vise i vise lici na ovo Americko i Evropsko ponasanje i odgoj djece. Ali nasom voljom i doznanjem prema mladjim moze se makar unjeti malo ljubavi i ljepote o tim nasim divnim danima i djetinsvu sviju nas. Sto naprimjer neko nemoze da tumaci svom sinu/kcerki kao sto je moj stari meni prije i dan danas tumaci i spominje ta lijepa vremena. Drago mi je cuti i dozivjeti neku slobodu i veselje kroz njegove price i sve ljepe dozivljaje. Ali dejca isto moraju biti voljna da to prihvate sa srcem kao sto smo svi mi prihvatali prije i dan danas prihvatamo. Savjetovanje, kultura i istorija naseg grada moze samo doprinjeti mali dio realnosti nasoj djeci ali djeca moraju biti voljna da prihvate i da se interesuju o svemu tome. Tesko je u ovim vremenima da se sve to slozi kao kockica jer smo svi mi dozivjeli jedan dio nostalgije i tuge prema nasim situacijam i gradu inache.

Ali nadam se da nasa nova generacija moze da ucini i da promjene sve te kriterije sto se dogadjaju i da se Mostar i mladost vrati na one prave i jedinstvene puteve od prije. 10.gif

___________________________________________________________________


    Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
      13.gif

      04-13-2004 18:41 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
      LACA
      SexNepoznat

      Poruka: 317
      pokretac teme Thread Started by LACA

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od KENZO:

        Koliko sam samo puta cuo: "Vi Mostarci ste ko SHiptari"

      Znas onu,IMA NAS MOSTARACA VISE OD KINEZA sad skontaj...

      ___________________________________________________________________
      e golemo

      04-13-2004 20:20 LACA is offline Pregledaj poruke od LACA Dodaj LACA u listu prijatelja
      LACA
      SexNepoznat

      Poruka: 317
      pokretac teme Thread Started by LACA

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      To sto smo danas potice od nasih najmilijih;nase danasnje misli grade nase potomstvo.na najljepsi nacin,ali mi nemozemo prenijeti dozivljaje, nemozemo prenijeti rijecima mjesto beskrajne radosti, a mjesto beskrajne radosti je....

      ___________________________________________________________________
      e golemo

      04-13-2004 20:43 LACA is offline Pregledaj poruke od LACA Dodaj LACA u listu prijatelja
      LACA
      SexNepoznat

      Poruka: 317
      pokretac teme Thread Started by LACA

      RE: Ko nosi iko ce nositi kulturnu bastinu Mostara i Mostaraca Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od obala:

            citat od Dzuda:

          Nisam, jednom dozivio da mi kazu, kako vi Mostarci volite svoj grad MOSTAR.
          Stvarno to je istina. Ja mislim ,da niko na svijetu ne voli tako svoj grad kao mi MOSTARCI.
          Ali nekad se zapitam, kako to sve zadrzati,odrzati?


        Tacno je da smo nekako posebni..kad je u pitanju Mostar

        mislim da ta nasa ljubav prema gradu,koju svi nosimo u sebi

        ( a evo nas na sve strane svjeta) je dovoljna da to odrzimo..dokaz je i ovaj forum

        I jos sto Djemila rece..prenijeti na djecu tu nasu ljubav prema gradu

        a dok je god te ljubavi..ni ta veza sa gradom se nece prekinuti 01.gif
      Zasto posebni ,sta je to , to probam naci sa vama svima; Da otkrijemo graditelja . da otkrijemo , taj kodeks sto ga Mostarci imaju .... koji , kakav ,...

      ___________________________________________________________________
      e golemo

      04-13-2004 21:01 LACA is offline Pregledaj poruke od LACA Dodaj LACA u listu prijatelja
      LACA
      SexNepoznat

      Poruka: 317
      pokretac teme Thread Started by LACA

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Gdje djeca stanuju ---to je mjesto beskrajne radosti---,nemojte im to uzimati.

      Ko je izgradio taj duh u Mostarcima? Mostar , to cini Mostar.

      Mostar je izgradio u ljudima, beskonacnost slobode,lakocu izraza...

      MOSTAR RADJA DUH U LJUDIMA

      Stari most
      Skakaci
      Rodjeni
      Planinari
      Kajakasi.....
      .....ti planinari za mene uvijek, neki mistican svijet, strasna raja ,drugovi ,imao sam puno prijatelja, poznanika medju njima ali nisam eto puno bio sa njima iako su me uvijek zvali na neku turu i tako . Samo sam jednom bio sa njima i to nikad necu zaboraviti , dva nezaboravna dana ,vec je bilo pocelo na Rondou, rano u jutro , gdje smo se trebali skupiti
      ....prohladno ljetno jutro ... tihi dijalog ..onako mi novi malo napeti ... i tako ..slusamo starije
      Uf ... jao.. kako mozes to zorom..
      ....suti bona ,da je srece vec bi povracala..
      TO JE TO ...LAKOCA IZRAZA::
      ....ti kajakasi

      ___________________________________________________________________
      e golemo

      04-14-2004 18:41 LACA is offline Pregledaj poruke od LACA Dodaj LACA u listu prijatelja
      Maggie Maggie is a Female
      moforaja




      Poruka: 2736
      Location: daleko

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Duh Mostara ce u nama da ostane zauvijek, a na nama je da koliko toliko priblizimo taj duh nasoj djeci. Drugacije nece znati. Moje dijete je jos uvijek malo, ali sestrina mala samo prica o Mostaru. Tu se rodila i sa 11 mjeseci dosla u Ameriku, ali punih usta uvijek kaze da se rodila u Mostaru. Kada samo tek stigli trazili su nam srednja imena. Njezino je Mostar. Niko od nje ponosniji. Vazda zapitkuje, pa kako je ovo, kako je ono u Mostaru. Bila je samo jednom do sada i ne moze docekati da ide opet.

      Kroz nju mi prozivljavamo svoju ljubav i bliskos sa tim gradom. 33.gif

      ___________________________________________________________________

        04-14-2004 18:56 Maggie is offline Posalji email za Maggie Pregledaj poruke od Maggie Dodaj Maggie u listu prijatelja
        LACA
        SexNepoznat

        Poruka: 317
        pokretac teme Thread Started by LACA

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Maggie:

          Duh Mostara ce u nama da ostane zauvijek, a na nama je da koliko toliko priblizimo taj duh nasoj djeci. Drugacije nece znati. Moje dijete je jos uvijek malo, ali sestrina mala samo prica o Mostaru. Tu se rodila i sa 11 mjeseci dosla u Ameriku, ali punih usta uvijek kaze da se rodila u Mostaru. Kada samo tek stigli trazili su nam srednja imena. Njezino je Mostar. Niko od nje ponosniji. Vazda zapitkuje, pa kako je ovo, kako je ono u Mostaru. Bila je samo jednom do sada i ne moze docekati da ide opet.

          Kroz nju mi prozivljavamo svoju ljubav i bliskos sa tim gradom. 33.gif

        Jako bih bio sretan i nadam se da ce vasa djeca ,kao i moja djeca , Uz TU jaku zelju, za Mostarom tamo nesto i lijepo dozivjeti pa da ga pamte ida ih veze ist kao inas... ali zapamti MAGGIE beskrajna djecija radost je tamo gdje zive...

        ___________________________________________________________________
        e golemo

        04-14-2004 19:33 LACA is offline Pregledaj poruke od LACA Dodaj LACA u listu prijatelja
        LACA
        SexNepoznat

        Poruka: 317
        pokretac teme Thread Started by LACA

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        zaboravljena tema....ili...onoko
        nemojte me tu dirati...........
        ili nesmijemo priznati , da ce to mozda biti neko drugi...
        na neki drugi nacin...
        NE BOJMO SE TO CE BITI MOSTARCI KOJI DOLE ZIVE; ONI NOSE I ONI CE IZNIJETI
        KULTURNU BASTINU MOSTARA I MOSTARACA i jedan po meni zadnjih godina, koji to cini ( mislim i uvijek cinio)je Salko Saric.
        mislim da su uvijek bile licnosti , koji su bili ti koji su manifestovali nas grad i gradili
        neraskidivu sponu u nama , prema gradu, ljubav prema gradu, ili sto drugi kazu
        pa vi ste mostarci fanatici kao da vi samo imate svoj grad

        ___________________________________________________________________
        e golemo

        05-09-2004 13:47 LACA is offline Pregledaj poruke od LACA Dodaj LACA u listu prijatelja
        LACA
        SexNepoznat

        Poruka: 317
        pokretac teme Thread Started by LACA

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Dzuda:

          zaboravljena tema....ili...onoko
          nemojte me tu dirati...........
          ili nesmijemo priznati , da ce to mozda biti neko drugi...
          na neki drugi nacin...
          NE BOJMO SE TO CE BITI MOSTARCI KOJI DOLE ZIVE; ONI NOSE I ONI CE IZNIJETI
          KULTURNU BASTINU MOSTARA I MOSTARACA i jedan po meni zadnjih godina, koji to cini ( mislim i uvijek cinio)je Salko Saric.
          mislim da su uvijek bile licnosti , koji su bili ti koji su manifestovali nas grad i gradili
          neraskidivu sponu u nama , prema gradu, ljubav prema gradu, ili sto drugi kazu
          pa vi ste mostarci fanatici kao da vi samo imate svoj grad

        zaboravih reci isto ljubav prema familiji i prijateljima 33.gif

        ___________________________________________________________________
        e golemo

        05-09-2004 13:50 LACA is offline Pregledaj poruke od LACA Dodaj LACA u listu prijatelja
        podhumski hadzija podhumski hadzija is a Male
        rodjeni




        Poruka: 944
        Location: Sweden

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        uhuh behar smokve sipci uhuh

        ___________________________________________________________________
        Bio sam u Cernici sabajile kasnije ne idem vrvi od mostaraca

        05-10-2004 20:31 podhumski hadzija is offline Posalji Email za podhumski hadzija Pregledaj poruke od podhumski hadzija Dodaj podhumski hadzija u listu prijatelja
        Musala Musala is a Male
        rodjeni




        Poruka: 1304
        Location: pod pecinom izmedju Evrope i Lire

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Duh Mostara na zalost vise nikad nece biti onaj kakvog mi nosimo u sebi. Mislim da govorim ispred moje generacije.
        Koliko god mi to negirali onaj Mostar vise ne postoji a dali ce ikad vise vrijeme ce pokazati. Rane su duboke da bi tek tako brzo zarasle. Kultura i drustvo su bili duh Mostara i danas kad pricam sa ljudima koji nisu Mostaraci a koji su bili u Mostaru, nemogu da mi vjeruju jer ono sto su oni vidjeli i ono sto smo mi imali je totalno razlicito.
        Svaki put kad odem u Mostar sve vise primjecujem da oni sto u njemu sada zive malo vode brige o svom gradu. Prepustili su tu brigu o gradu drugima. A kad danas pogledam sebe i koliko ja caznem za Mostarom, ipak mislim mislim da je njima lakse.
        Duh Mostara je u nasim srcima i tu treba i da ostane. Jeste Dzuda mi i jesmo fanatici.
        Drago mi je otici na sva popularna i poznata mjesta koja se jos mogu posjetiti a za mnoga mi je zao jer ih niko ne odrzava.
        A valjda ce doci nova vremena. Eto recimo moji momci poludise za Mostarom, a vide ga 2-3 puta godisnje. Dali ce oni kao Mostarci biti nosioci novoga Mostarskog duha to sad vise ne zavisi od mene vec od Mostaraca kako ih prihvate.
        Vec je dvije godine kako ne mogo otici u Mostar i skoro sam se ucrvao. Samo me jos tjese slike Mostara po zidovima u kuci i sjecanja na onaj Mostar u kojem sam proveo 30 godina svog zivot.


        Nadam se da nisam nikog oneraspozio.

        ___________________________________________________________________
        -Ja se ne slažem niti s jednom rijeèi koju si izgovorio, ali æu uvjek braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.

        05-10-2004 21:08 Musala is offline Posalji email za Musala Pregledaj poruke od Musala Dodaj Musala u listu prijatelja
        Sandy Sandy is a Female
        moforaja




        Poruka: 3842
        Location: kod Hita...

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Mislim da je tesko penijeti djeci koja su odrasla na zapadu, ljubav ovu koju mi imamo prema gradu, moze njima biti lijepo jedan mjesec godisnje, bez obaveza, ljeto, more......naravno da uzivaju, al sam sigurna da ne pozele produziti svoj boravak , mozda par njih.........mozemo mi njima do zore pricati kako nam je bilo lijepo, al haj im sad pokazi o cemu smo pricali.........na zalost, vecina te djece ce ostati cijeli zivot tamo gdje su sada, na zalost.....ili na njihovu srecu......ne znam vise.

        05-10-2004 21:59 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
        supa93 supa93 is a Male
        rodjeni




        Poruka: 780
        Location: ta nisam iz Èapljine . . .

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Svi mi imamo neku ljubav prema Mostaru, uza sve sretne trenutke, tragedije i golgote koje smo prosli u njemu ostaje nam Mostar...naravno da cu uvijek shiriti rijec o Mostaru o njegovim gradjanima,kulturi,svemu ostalom...treba shiriti Mostarski duh jer on jedini moze ovaj grad dovesti u priblizno stanje od prije 15 godina...

        ___________________________________________________________________
        Samo 4 mil. imaju srecu da zive u BiH, ostali nemaju tu srecu . . . ali imaju sve ostalo!

        05-11-2004 13:15 supa93 is offline Posalji Email za supa93 Pregledaj poruke od supa93 Dodaj supa93 u listu prijatelja
        Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
        Postavi novu temu Odgovori
        Go to:
        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com