Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » TRADICIJE MOSTARA » KUHINJA » Salate » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Maks Maks is a Male
ZVER


Poruka: 202
Location: Sverige

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

kad ovo otvorimo
proce i ti problemi


Klikni da pogledas u stvarnoj velicini

10-25-2003 22:54 Maks is offline Posalji Email za Maks Pregledaj poruke od Maks Dodaj Maks u listu prijatelja
First Lady First Lady is a Female
samo sto nisam




Poruka: 1404
Location: NY

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

kako se kod nas zovu "capers"

male zelene bobice, malkice kiselkastog ukusa... mislim da raste vecinom u spanij (mislim da sam ovo za spaniju izmislila, pojma nemam odakle mi ovaj podatak)


zelena salata sa tunjevinom, narezem na tanke kriske limuna i dodam ovih "capers"

___________________________________________________________________
Live, and let LIVE!!!

10-26-2003 05:35 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
babusha babusha is a Male
Licnost Foruma '03




Poruka: 2959
Location: donji trap

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Kolko je meni dostupno
oblize on to i bez capersa
komforno 13.gif (e jes mi drag ovaj Makso)

___________________________________________________________________



      19.gif

      10-26-2003 08:06 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
      Maks Maks is a Male
      ZVER


      Poruka: 202
      Location: Sverige

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      lady
      taj capers se zove kapar na nasem
      a dill je kopar

      10-26-2003 10:06 Maks is offline Posalji Email za Maks Pregledaj poruke od Maks Dodaj Maks u listu prijatelja
      First Lady First Lady is a Female
      samo sto nisam




      Poruka: 1404
      Location: NY

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      hvala, Maks

      capers=kapar

      nek sam i ja nesto naucila 01.gif

      ___________________________________________________________________
      Live, and let LIVE!!!

      10-27-2003 06:30 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      hm .... a sta je kapar 14.gif

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      10-27-2003 06:58 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      First Lady First Lady is a Female
      samo sto nisam




      Poruka: 1404
      Location: NY

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      male zelene bobice

      otidji do bricka sljedece sedmice na rucak i naruci patku
      one male zelene bobice sto plivaju u onom sosu, e to su capers

      ___________________________________________________________________
      Live, and let LIVE!!!

      10-27-2003 07:06 First Lady is offline Posalji email za First Lady Pregledaj poruke od First Lady Dodaj First Lady u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      haj probacemo i to cudo

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      10-27-2003 07:07 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      Sunchica
      SexNepoznat



      Poruka: 33
      Location: Skandinavija

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Makso dil nije u bobicama

      ___________________________________________________________________
      i skromnost je vrlina

      10-27-2003 08:45 Sunchica is offline Pregledaj poruke od Sunchica Dodaj Sunchica u listu prijatelja
      daors daors is a Male
      brato




      Poruka: 817
      Location: Mostar

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od tana:

        hm .... a sta je kapar 14.gif

      to su ti male zelene koscele

      ___________________________________________________________________
      Budi na kojoj si

      11-13-2003 22:35 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
      Dosadno
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      13.gif 13.gif

      mislio babo makaroni sa nekim zezama 24.gif

      06-13-2004 19:29
      d_g_s d_g_s is a Female
      nisam vise posmatrac




      Poruka: 174
      Location: tu sam

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      0.5 kg krumpira
      1 konzerva tunjevine
      2 glavice crnog luka (moze i mladog)
      senf
      biber
      persin

      Krumpir dobro obarite i isijecite na kockice. Dodajte sitno isjeckani crni luk, malo senfa i malo bibera. Sve lagano pomijesajte sa tunjevinom, po potrebi malo posolite i dodajte 1-2 zlice ulja. Servirajte u staklenoj zdjeli, prelijte sokom od jednog limuna i pospite zlicicom sjeckanog persina.

      ___________________________________________________________________

        broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane d_g_s dana 06-13-2004 u 22:17.

        06-13-2004 22:16 d_g_s is offline Posalji email za d_g_s Pregledaj poruke od d_g_s Dodaj d_g_s u listu prijatelja
        d_g_s d_g_s is a Female
        nisam vise posmatrac




        Poruka: 174
        Location: tu sam

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        50 dag mladog krumpira
        1 glavica luka
        3 tvrdo kuhana jaja
        25 dag mladih listica spinata
        vezica persina
        4 hrenovke
        sol, papar
        ulje, ocat

        Posebno skuhajte krumpir, a posebno hrenovke. Oljusteni luk narezite na kolute.
        Tvrdo kuhana jaja oljustite i sitno naribajte. Pomijesajte s octom i uljem, posolite i popaprite. Ogulite i narezite krumpire, pomijesajte s hrenovkama, lukom i persinom. Dodajte obareni spinat.
        Neposredno prije posluzivanja zacinite.

        ___________________________________________________________________

          06-13-2004 22:19 d_g_s is offline Posalji email za d_g_s Pregledaj poruke od d_g_s Dodaj d_g_s u listu prijatelja
          d_g_s d_g_s is a Female
          nisam vise posmatrac




          Poruka: 174
          Location: tu sam

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          0.5 kg krastavaca
          salica jogurta
          2-3 cesna bijelog luka
          ljuta papricica (po ukusu)
          malo soli

          Oljustene krastavce isijecite na kolutove i ostavite da se ocijede. Dodajte isjeckan bijeli luk po ukusu, ako zelite dodajte papricicu, prelijte jogurtom i dobro izmijesajte.

          ___________________________________________________________________

            06-13-2004 22:20 d_g_s is offline Posalji email za d_g_s Pregledaj poruke od d_g_s Dodaj d_g_s u listu prijatelja
            amra p. amra p. is a Female
            carica mjeseca maja




            Poruka: 5017
            Location: DK

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Meni je zakon ona sa paradajzom i mozzarela sirom , mogla bih je jest svaki dan a i ona Tataziki ili sto bi moja nena rekla "haj boga ti , od krastavaca i kiseline " 11.gif

            ___________________________________________________________________

              28.gif

              06-18-2006 00:11 amra p. is offline Pregledaj poruke od amra p. Dodaj amra p. u listu prijatelja
              laverna laverna is a Female
              seka




              Poruka: 898
              Location: i ja se pitam

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              isjeci tikvice i patlidžane na kolutove tanke.
              ispeci ih na rostilju zajedno sa šampinjonima
              u tavi popržiti kockice hljeba na maslacu.
              sve to pomijesati i zaciniti.

              06-18-2006 14:54 laverna is offline Pregledaj poruke od laverna Dodaj laverna u listu prijatelja
              laverna laverna is a Female
              seka




              Poruka: 898
              Location: i ja se pitam

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              ispeci paprike
              u jednu zdjelu izgnjeciti saransak,biber,so ulje.
              slagati u zdjelu red paprika,red kriski mocarele i polijevati sa zacinima.

              06-18-2006 14:55 laverna is offline Pregledaj poruke od laverna Dodaj laverna u listu prijatelja
              mojati1966 mojati1966 is a Female
              mofo beba


              Poruka: 5

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Dosadno:

                jest da zurim ali moram nesto smjesno ispricat (posjetila si me sa tim hljebom)

                Kad mi je rah.nena umrla otisla mi mama u BiH a ja ostala da kuham porodici nasoj i tad sam prvi put napravila ovu salatu. Ustala ujutro da napravim dorucak kad u kuhinji nadjoh tavu i salatu u njoj. Moj babo je podgrijo i doruckovo 24.gif 24.gif 24.gif

                04.gif 04.gif 04.gif
              Evo i ja da dodam nesto tako,kad sam se ja udala,ja glumila domacicu,pa ti napravim tepsiju pice.Moj svekar poceo da jedei kaze meni: mlada moja dobro ti ovo pravo, molim te dodaj mi koju krisku hljeba,pa ce biti jos bolje! 01.gif

              11-07-2006 01:02 mojati1966 is offline Pregledaj poruke od mojati1966 Dodaj mojati1966 u listu prijatelja
              behar behar is a Female
              samo sto nisam




              Poruka: 1141

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              joj, tako sam ja pravila svekru rahm. supu s onim zrncima sto lice na bosansku tarhanu/tahranu (nikad ne znam kako se pravilno kaze), a ono djever bjeshe donio neki caj iz njemacke, cini mi se od limuna 04.gif

              Iskuhala meso i zaspem punu saku tih zrncadi, promijesam, nidje nista, rekoh raspade se sve, ko kupovna 04.gif , te ja jos shaku, opet nista, promijesam, oprobam, kad ono ljuto, kiselo 08.gif

              Joj, kako me sam bilo stid, dedo sjedi i sve vidi, nista ne govori.

              Da ne offiram, mogu zivjeti od salata.

              bilo koje povrce, obareno i zacinjeno maslinovim uljem , saransakom i limunom ili sircetom meni je vanj tako 10.gif

              ___________________________________________________________________

                11-07-2006 17:03 behar is offline Posalji email za behar Pregledaj poruke od behar Dodaj behar u listu prijatelja
                hercegovka84 hercegovka84 is a Female
                raja




                Poruka: 1874
                Location: planet earth

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                italijanska salata

                3 paradajza
                3-4 svježe paprike
                2 obarena jaja
                majoneza
                pavlaka
                so&biber
                par listova zelene salate isjeckane na manje komadice
                crne masline

                ___________________________________________________________________

                  girl.gif

                  broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane hercegovka84 dana 11-07-2006 u 19:42.

                  11-07-2006 19:30 hercegovka84 is offline Pregledaj poruke od hercegovka84 Dodaj hercegovka84 u listu prijatelja
                  Stranica (4): « prethodna 1 2 [3] 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                  Postavi novu temu Odgovori
                  Go to:
                  preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com