Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » ZABAVA » LJUBAV » Kako znati je li vrijeme za kraj? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
d_g_s d_g_s is a Female
nisam vise posmatrac




Poruka: 174
Location: tu sam

Frown Kako znati je li vrijeme za kraj? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Stvarno, kako prepoznati pravo vrijeme da staviš The End na kraj prièe i okreneš novu stranicu?
Èini mi se da sam prije to èinila puno lakše... Kao da s godinama gubim onu malu dozu odluènosti i hrabrosti bez koje se život svodi na vegetiranje.
Nikad nisam bila strašno radikalna, u smislu da sam lako kidala emotivne veze bez obzira na njihovu vrstu, sastav i utjecaj na moj život...
Nikada nisam mogla slijediti životnu devizu moje dobre prijateljice koja je razvila teoriju da u bilo kojoj vezi treba ostati samo dok ti je dobro ili kako ona (doktorica) to voli reæi : "kad tkivo postane kancerogeno, rez je jedino rješenje".
E pa ja nekako uvijek mislim, da možda još nisu iscrpljene sve moguænosti. A i bude mi nekako žao te druge strane, koju bi po toj logici, trebala odbaciti nakon što uzmem sve vrijedne sastojke. Opet, znam da bi po moje mentalno zdravlje bilo puno bolje kad bi to mogla... Baš kao što bi bilo bolje da u postupcima pojedinih ljudi vidim samo èinjenice, a ne tražim skrivene motive koji su ih pokrenuli na odreðeni korak.
Život je kratak, kaže jedna latinska poslovica. Druga veli Carpe diem. A ja?
Ja nekako puštam taj isti život da prolazi još uvijek uzgajajuæi duboko u sebi svoje moralne principe.
Za koji sat ON bi trebao krenuti k meni na jedan od "naših" vikenda... No još uvijek ne zna hoæe li... Meni je svejedno. Jer ponekad se osjeæam kao da me ON samo sputava... Ne u smislu da bi ja sad htjela biti s nekim drugim. To je najlakše. Ako je to tvoj izbor. A moj nije.
Kad kažem sputava, onda mislim da mi život usmjerava u nekom drugom smjeru od onog kojim ja želim iæi... More kompromisa gutam. Mojih. Od njegovih ni K. A premlada sam da zaboravim milijun želja koje se gnijezde pod mojom kosom. Vire mi iz oèiju. Premlada sam da se odreknem svojeg života i živim tuði. A opet prestara da tako lako sijeèem tkivo. Koje je možda ipak zdravo. Možda... Tko zna? Da bar imam kristalnu kuglu ili vremenski stroj...

    Èarolija.
29.gif

Sad bar znam što mi fali! 16.gif

___________________________________________________________________

    11-12-2004 14:09 d_g_s is offline Posalji email za d_g_s Pregledaj poruke od d_g_s Dodaj d_g_s u listu prijatelja
    Branto Branto is a Female
    seka




    Poruka: 703
    Location: MEKLAUDLAND

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Mensecini da ga ne volis...nista fino ne zraci iz ovog tvog posta...
    Prije nego sto i sta pocnes rezati,preupitaj se volis li ga iskreno.
    Sve ostalo se da zasiti 10.gif

    ___________________________________________________________________
    ahtung ahtung

      ahtung ahtung
      01.gif ~287~ ~289~ smile332.gif SMRT MATERACIJU

      11-12-2004 14:20 Branto is offline Posalji Email za Branto Pregledaj poruke od Branto Dodaj Branto u listu prijatelja
      d_g_s d_g_s is a Female
      nisam vise posmatrac




      Poruka: 174
      Location: tu sam
      pokretac teme Thread Started by d_g_s

      RE: Kako znati je li vrijeme za kraj? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          citat od d_g_s:

          Za koji sat ON bi trebao krenuti k meni na jedan od "naših" vikenda... No još uvijek ne zna hoæe li...
        Meni je svejedno. Jer ponekad se osjeæam kao da me ON samo sputava...
          Ne u smislu da bi ja sad htjela biti s nekim drugim. To je najlakše. Ako je to tvoj izbor. A moj nije.

        Kad kažem sputava, onda mislim da mi život usmjerava u nekom drugom smjeru od onog kojim ja želim iæi...
          More kompromisa gutam. Mojih. Od njegovih ni K.
        A premlada sam da zaboravim milijun želja koje se gnijezde pod mojom kosom. Vire mi iz oèiju. Premlada sam da se odreknem svojeg života i živim tuði. A opet prestara da tako lako sijeèem tkivo. Koje je možda ipak zdravo.


      e moj branto, volim ga, jasta.
      da ga ne volim ne bi me raspi*dilo ovo gore boldirano. 29.gif

      ___________________________________________________________________

        11-12-2004 14:25 d_g_s is offline Posalji email za d_g_s Pregledaj poruke od d_g_s Dodaj d_g_s u listu prijatelja
        nadia nadia is a Female
        bice nesto od mene




        Poruka: 400
        Location: CH

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        zao ti je napraviti rez ?

        a mozda je sve postalo rutina ? mozda vam treba podstrek i neka novina , nesto sto ce vas probuditi iz ucmalosti ...

        da ga ne volis , dileme nebi bilo ... ovako se lomis izmedu nekih stvari i trazis razloge i razloge .

        jesi li mu rekla kako se osjecas , mozda mali predah , mozda ... ma svasta nesto .

        ___________________________________________________________________

          \ | /

          (@ @)

          -----o00-(_)-00o-----

        11-12-2004 14:27 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
        Branto Branto is a Female
        seka




        Poruka: 703
        Location: MEKLAUDLAND

        RE: Kako znati je li vrijeme za kraj? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od d_g_s:

              citat od d_g_s:

              Za koji sat ON bi trebao krenuti k meni na jedan od "naših" vikenda... No još uvijek ne zna hoæe li...
              Jer ponekad se osjeæam kao da me ON samo sputava...
                Ne u smislu da bi ja sad htjela biti s nekim drugim. To je najlakše. Ako je to tvoj izbor. A moj nije.

              Kad kažem sputava, onda mislim da mi život usmjerava u nekom drugom smjeru od onog kojim ja želim iæi...
                More kompromisa gutam. Mojih. Od njegovih ni K.
              A premlada sam da zaboravim milijun želja koje se gnijezde pod mojom kosom. Vire mi iz oèiju. Premlada sam da se odreknem svojeg života i živim tuði. A opet prestara da tako lako sijeèem tkivo. Koje je možda ipak zdravo.


            e moj branto, volim ga, jasta.
            da ga ne volim ne bi me raspi*dilo ovo gore boldirano. 29.gif


          Dobro...nisam te bas shvatio..ovo crveno me je iznenadilo 14.gif
          Vjerovatno ga dobro poznajes i samim tim znas ga i citati....
          Zar ne mozes provaliti njegove osjecaje...
          Jel tu za vikende samo radi jedne stvari ili ima nesto vise?

          Slusaj curo moja...malo je teze davati zakljucke kad forum vas ne poznaje...ima tu svasta nesto sto bi se moglo reci
          Slijedi svoju ljubav prema njemu..na kraju i ako pogrijesis(kraj),mozes komforno reci sebi,ko ga hebe,bilo mi je fino,volila sam ga tada...a vrijeme lijeci sve(ljubav,zatvor,rat,itd) 33.gif

          ___________________________________________________________________
          ahtung ahtung

            ahtung ahtung
            01.gif ~287~ ~289~ smile332.gif SMRT MATERACIJU

            11-12-2004 14:38 Branto is offline Posalji Email za Branto Pregledaj poruke od Branto Dodaj Branto u listu prijatelja
            inga inga is a Female
            bice nesto od mene




            Poruka: 343

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            kazes sad bar znas sta ti fali...
            uzmi sebi neko vrijeme za razmisljanje,ako si u mogucnosti otidji na mali odmor sama,smo jedan vikend i razmisli o svemu...stavi sve na papir,pisi svaki tvoj osjecaj,funkcionise vjeruj mi,i poslje balansiraj pozitivu i negativu...
            to ti mogu reci...
            33.gif

            ___________________________________________________________________
            ~263~

            11-12-2004 14:40 inga is offline Pregledaj poruke od inga Dodaj inga u listu prijatelja
            nepoznat
            Gost


            RE: Kako znati je li vrijeme za kraj? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od d_g_s:

              Sad bar znam što mi fali! 16.gif



            Znas? 29.gif
            Zasto ne zamolis za restart i iznova?
            Ste ti smeta kod njega - konkretno?

            Djeluje mi da ste dosegli ljestvicu i da se nalazite na ivici strmine;
            trebali li poduzeti neku novu dimenziju, novu liniju....daljina vas dijeli?
            Dali bi bilo drugacije da zivite u istom mjestu?
            Uvijek je tu kada ti je potreban a istovremeno imas svoj kutak - mozes zatvoriti vrata iza sebe.

            11-12-2004 14:51
            d_g_s d_g_s is a Female
            nisam vise posmatrac




            Poruka: 174
            Location: tu sam
            pokretac teme Thread Started by d_g_s

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            kad je tu sve je fantasticno, vjerujte mi, ima i ljubavi, i osjeæaja, i prepirki, i sexa, i nesexa...
            al nije uvijek tu
            a tako mi treba

            mislim da je high time da predjemo u novu fazu veze - "geografsko zbližavanje"

            ___________________________________________________________________

              11-12-2004 14:59 d_g_s is offline Posalji email za d_g_s Pregledaj poruke od d_g_s Dodaj d_g_s u listu prijatelja
              Branto Branto is a Female
              seka




              Poruka: 703
              Location: MEKLAUDLAND

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od d_g_s:

                kad je tu sve je fantasticno, vjerujte mi, ima i ljubavi, i osjeæaja, i prepirki, i sexa, i nesexa...
                al nije uvijek tu
                a tako mi treba

                mislim da je high time da predjemo u novu fazu veze - "geografsko zbližavanje"


              ali on nece,jelde 10.gif

              ___________________________________________________________________
              ahtung ahtung

                ahtung ahtung
                01.gif ~287~ ~289~ smile332.gif SMRT MATERACIJU

                11-12-2004 15:01 Branto is offline Posalji Email za Branto Pregledaj poruke od Branto Dodaj Branto u listu prijatelja
                inga inga is a Female
                bice nesto od mene




                Poruka: 343

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                uzmi sebi jedan vikend,poslusaj me,kao prvo njemu sve objasni,i bice ti sve jasnije,jer sam sigurna da ti ustvari znas sta zelis.

                ___________________________________________________________________
                ~263~

                11-12-2004 15:02 inga is offline Pregledaj poruke od inga Dodaj inga u listu prijatelja
                Luna Luna is a Female
                bice nesto od mene




                Poruka: 279
                Location: gdje Dunav ljubi nebo

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                MOje misljenje je da se odvojis od njega i dobro o svemu razmislis...Mozda ga i sokiras svojom odlukom pa ga podstaknes da i on razmisli o svemu..Poslije toga uvijek se mozete naci, sjesti i razgovarati sta tebe smeta , sta ti fali i koliko je on spreman da promjeni stvari da budes i ti zadovoljna...

                Ako on ne prilazi tvojim potrebama za ozbiljno..znaci da je vrijeme da trazis nekoga ko to moze i zna...U pravu si da je zivot kratak...zato i treba svaki dan disati punim plucima i radovati se svakom jutru...

                Ne savjete od drugih ljudi jer odgovor ces najbrze naci u sebi....Osluskuj svoju dusu ona ti je najbolji savjetnik

                Sretno 10.gif

                ___________________________________________________________________
                Ustvari, covjekova sreca zavisi od toga koliko je proklet

                11-12-2004 15:07 Luna is offline Pregledaj poruke od Luna Dodaj Luna u listu prijatelja
                inga inga is a Female
                bice nesto od mene




                Poruka: 343

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                koliko mogu da vidim on neradi nista posebno sto tebi smeta,jednostavno...praznina...
                (?)

                ___________________________________________________________________
                ~263~

                11-12-2004 15:09 inga is offline Pregledaj poruke od inga Dodaj inga u listu prijatelja
                adis b adis b is a Male
                rambling reck




                Poruka: 1083

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                jes vala inga, bash tako

                koliko sam mogao da procitam iz teksta, on joj je samo prepreka na nekakvom putu koji vodi negdje...
                samo je stvar u tome sto ni ona ne zna gdje...

                ___________________________________________________________________
                ...

                11-12-2004 15:11 adis b is offline Pregledaj poruke od adis b Dodaj adis b u listu prijatelja
                GARAVUSA GARAVUSA is a Female
                Misiica ljeta 07




                Poruka: 8664
                Location: Holland

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od d_g_s:

                  kad je tu sve je fantasticno, vjerujte mi, ima i ljubavi, i osjeæaja, i prepirki, i sexa, i nesexa...
                  al nije uvijek tu
                  a tako mi treba

                  mislim da je high time da predjemo u novu fazu veze - "geografsko zbližavanje"


                De bona ti svog vidis bar vikendom , eh da mi je i dotog doc, mislim da si ti sad ljuta i da si sve izroncala, samo sabur , skontaj i ako ti bas smeta tolike trehni mu sve u lice izbaci sve iz sebe , pa ces viditi na cemu si po njegovoj reakciji 10.gif
                Svaka prica ima dvije strane, .,
                Da li su poznati i opravdani razlozi zasto ,, mozda,, nemoze doci neki vikend?
                Razmisli i ohladi glavu pa u napad 33.gif

                ___________________________________________________________________

                  NIJE LAKO BITI JA ! ! !

                11-12-2004 15:17 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
                nepoznat
                Gost


                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                DGS zna sta hoce....ali nije u stanju si to priustiti, jer za njenu odluku su potrebno DVOJE! 05.gif

                11-12-2004 15:22
                inga inga is a Female
                bice nesto od mene




                Poruka: 343

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    citat od adis b:

                  jes vala inga, bash tako

                  koliko sam mogao da procitam iz teksta, on joj je samo prepreka na nekakvom putu koji vodi negdje...
                  samo je stvar u tome sto ni ona ne zna gdje...



                kaze da zna(???)
                14.gif
                neznam,ja sam rekla svoje...mala pauza,obavezno sa objasnjenjem tako da io moze to isto vrijeme iskoristiti za razmisljanje...
                mogu li znati koliko ste skupa i dali se vidjate samo vikendom?

                ___________________________________________________________________
                ~263~

                11-12-2004 15:24 inga is offline Pregledaj poruke od inga Dodaj inga u listu prijatelja
                d_g_s d_g_s is a Female
                nisam vise posmatrac




                Poruka: 174
                Location: tu sam
                pokretac teme Thread Started by d_g_s

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                1,5 godina
                svaki vikend+povremeno po 10ak dana u cijelo (kad nam pos'o to dopusti)

                ___________________________________________________________________

                  11-12-2004 15:41 d_g_s is offline Posalji email za d_g_s Pregledaj poruke od d_g_s Dodaj d_g_s u listu prijatelja
                  shpica shpica is a Female
                  hrcak




                  Poruka: 2339
                  Location: visim sa plafona

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  ka'e jedan moj jaran

                    "kad felge pocnu otpadati mijenjaj citavo biciklo"
                  i dobro je fakat rek'o.

                  pokvareno niko vise ne popravi...cim ti osjetis onaj poznati osjecaj da nesto ne shtima....to je znak da je vakat reci ciao baby i traziti novu fish in the sea 15.gif

                  a to sto rece da je s godinama sve nekako teze i teze prekinuti emotivne veze....e pa to je onaj nas bioloski satic sto kucka i stalno nas opominje da nam jednog dana MOZE isteci vrijeme.....samo se na njega ne treba obazirati bas previse, da se kardinalne greske ne bi pravile u ljubavi.

                  bolje biti sam nego u vezi bez ljubavi.

                  good luck dgs 10.gif 33.gif

                  ___________________________________________________________________
                  nopityA.gif

                  11-12-2004 15:54 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
                  sarah sarah is a Female
                  bice nesto od mene


                  Poruka: 309
                  Location: stvaram novi svijet ...

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  A da ti otvoreno porazgovaras sa njim o tome kako se osjecas i eventualno o nekim zajednickim planovima? Mislim, ocito je toj vezi jedini minus to sto ste daleko i vjerovatno si se vise umorila od gledanja u kalendar i iscekivanja susreta ... a mozda je i on umoran od istih stvari dok se misli hoce li krenuti na put ili ne. Poslije razgovora ces barem znati sta i on misli o svemu i vjerovatno lakse donijeti odluku kako dalje.

                  11-12-2004 16:09 sarah is offline Posalji email za sarah Pregledaj poruke od sarah Dodaj sarah u listu prijatelja
                  Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
                  Licnost godine '05




                  Poruka: 9968
                  Location: Eo me tu sam !!

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Lutko moja ti najbolje znas o cemu se radi. Nego ti daj sebi malo vremena otidji negdje i dobro prokontaj i to sama za vid sebe. Sve te lijepe memorije i druzenja imaju kraj kao i nas zivot. Samo sebi reci da li sam ja dozvolila to? 21.gif Upitaj se ovako slobodno i nemoj odma da ti Fine mislis i sjecanja padaju na pamet. Nego prokontaj o svemu i onda kad zakljucis dokle si stala sa svojim misljenje vrati se nazad i njega fino sjedi i porazgovarajte kako treba. Nemoj pristat na ragovor u kojem ti neces imati glavnu rijec , jer o ovom slucaju se o tebi radi. Budi u kontroli i izhaberi sve sto ti je na umu. Ako te on ne shvati kako treba prvi put. Opet sjedi i daj sebi vremena da razmilsi i sastani se sa njim opet. AKo drugi put ne dobije odgovor na to tvoje pitanje i te skrivene motive, sine dragi kupi prnje i pocni sto nasi kazu Jovo na novo. 07.gif Kao sto sama kazes premlada si za tih glavobolja i tegoba(ovo ne mislim mentalno nego samo govorim)znas da zivot ide dalje. Za to vrijeme se okupljaj svojih kolegica i familje da prebrodis tu Emocijalnu krizu !!!

                  Zelim ti sve najbolje !!!! 33.gif

                  ___________________________________________________________________


                    Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
                      13.gif

                      11-12-2004 20:50 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
                      Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                      Postavi novu temu Odgovori
                      Go to:
                      preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com