Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ***primako se sudnji dan*** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (6): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
nik obrisan
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Do sada se zna kako nastaju tzunami, tj. bar djelimicno, moze se izmjeriti jacina i brzina kretanja, i pravac je u medjuvremenu moguce izracunati isto djelimicno, ali sve to naknadno. Koliko sam ja upucena ne postoji jos nikakav program niti metoda da se predvidi dalje od nekoliko minuta samo. Spominjali su neki dan nesto o sat vremena, ali ne znam dali je to tacno. Gledala sam vise emisija zadnjih par godina, govorili su poznati svjetski seismolozi... koliko sam mogla vidjeti iz tih emisija dosada nije zadesio ni jedno nenaseljeno podrucje.

12-28-2004 17:44
metallica metallica is a Male
moforaja




Poruka: 8228
Location: CH.WILLA(uglavnom)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

kad saznam taèno kad æe sudnji dan
dobro æu se naoružati svim i svaèim smile314.gif ~55~ ~145~

pozvati neku žensku osobu zaintersovanu za party 17.gif
uoèi sudnjeg dana 18.gif 27.gif

i onda YUHUUU 23.gif 18.gif

sve dok ne nestane resursa ili nas ne signe sudnji èas 26.gif 19.gif

___________________________________________________________________

    12-28-2004 18:08 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
    metallica metallica is a Male
    moforaja




    Poruka: 8228
    Location: CH.WILLA(uglavnom)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    a inaèe mi je žao ljudi 16.gif
    stvarno haos inaèe se i klima i sve
    ostalo promijenilo u zadnjih dvadesetak godina
    a šta nas još èeka to samo dragi allah zna 14.gif

    ___________________________________________________________________

      12-28-2004 18:10 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      tragedija jastaje, mozda najveca u istoriji covjecanstva, mislim od prirodnih nepogoda

      malo mi je tesko povjerovati da su znali da ce biti belaja par sati unaprijed i da su odlucili da sute zbog turista. ne znam ....

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      12-28-2004 19:00 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      nik obrisan
      Gost


      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ako me je neko pogresno shvatio, moguce da se desilo, objasnicu malo kasnije. Sad nemam vremena.

      12-28-2004 19:03
      metallica metallica is a Male
      moforaja




      Poruka: 8228
      Location: CH.WILLA(uglavnom)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ma nije se nièemu èuditi imamo mi iskustava iz rata
      da su neke stvari naši politièari znali unaprijed pa iz
      nekih obiènim ljudima nepoznatih razloga nisu htjeli
      ni reagovati ni obavijestiti javnost 21.gif 08.gif
      pa je zbog toga.... 38.gif bolje da prekinem

      ___________________________________________________________________

        12-28-2004 19:04 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
        Dzenan_B Dzenan_B is a Male
        avenija kruzno


        Poruka: 121
        Location: Svicarska

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        danas sam i ja o tome razmisljao dok sam sa starim gledao vijesti. prvo mi je stari pomislio da je od testiranja atomskih bombi doslo do pomjeranja.

        onda kad sam poceo dublje o tome razmisljati ..

        ili je stvarno simuliran zemljotres sa nekom bombom.

        ili je zemljotres dosao kao nekakva bozja kazna.

        ako je bio zemljotres .. lici stvarno na bozju kaznu ljudima zbog podvodnih testova atomskih bombi.

        skoro iste posljedice kao da se desavaju ljudima kao sto bi ja to predpostavio da se desava pod vodom podvodnim bicima.

        jaki udarni valovi sto ubijaju, a evo se prema vijestima ocekuje i sirenje epidemije. vjerovatno se to tako nekako i odigravalo pod vodom.

        mozda su upravo od zagadjenja mora iskakali i oni silni delfini i valovi na obale. kako ih ja poznajem preko dokumentarnih filmova, rekao bih kao da i te zivotinje imaju dusu, a ne samo nekakve instinkte.

        ___________________________________________________________________
        ~187~ ~187~ ~187~ ~187~ ~187~ ~191~ ~187~ ~187~ ~187~ ~187~ ~187~

        U budzetu ide lova od jednog do drugog pola i okolo kao atomi u bateriji. Evropa kupuje u svicarskoj svicarske produkte, a nasa dijaspora kupuje u BiH vecinom evropske proizvode. opet smo u tom krugu i bez EU.

        12-28-2004 19:12 Dzenan_B is offline Pregledaj poruke od Dzenan_B Dodaj Dzenan_B u listu prijatelja
        shpica shpica is a Female
        hrcak




        Poruka: 2339
        Location: visim sa plafona

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        objasnjenje: tektonski pokreti - odjel geologija 10.gif

        dugo je jos do smaka svijeta, ne brinite. ovo su normalne pojave.

        ___________________________________________________________________
        nopityA.gif

        12-28-2004 19:15 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
        Ferrari Ferrari is a Male
        mister foruma '03, '04




        Poruka: 1841
        Location: Maranello

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Gluho bilo , evo sad javljaju da vec ima
        oko 45.000 mrtvih , i da se nadaju
        u sljedecim danima da ce ta cifra biti jos mnogo veca. 21.gif

        ___________________________________________________________________
        Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

        12-28-2004 19:40 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
        Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
        Licnost godine '05




        Poruka: 9968
        Location: Eo me tu sam !!

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Eo tamn citam o tome tragedija u pm nedo bog nikom. Zalost !!!!! 21.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________


          Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
            13.gif

            12-28-2004 19:45 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
            Dzenan_B Dzenan_B is a Male
            avenija kruzno


            Poruka: 121
            Location: Svicarska

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            nakon osjecaja koji ljude zahvataju nakon sto se negdje dogodi nekakva katastrofa razmislja se sto je potrefila jedan od najsiromasnijih regiona na ovom svijetu.

            Dok stignu sa pomoci , sa strucnjacima, sa vozilima, dok se sakupe pare (i ja kontam uplatiti barem nesto simbolicno od sebe kad negdje vidim konto) covjek se pita gdje su bili prije da urade nesto da i taj region bude sposoban pobrinuti se za ljude. Skoro nista se nije moglo gledati o nekakvim prethodnim akcijama evakuiranja , a i kuce kao da su sklepane od papira.

            Kao sokiran covjek gleda kada covjek na vijestima prica da zbog sprecavanja sirenja epidemije trpaju i po 25 djece u masovne grobnice. Okolo se ne primjeti nikakva strucna oprema i strucnjaci koji bi mogli pomoci ljudima. Covjek covjeku pomaze rukama i lopatama kao da je kameno doba.

            Nadam se da ce prezivljeli ljudi u tom regionu nakon ove katastrofe dobiti potrebnu paznju i brigu koja ce i njima omoguciti zivot dostojan covjeka barem nakon ovog uzasa kroz koji danas prezivljeli prolaze. Koliko samo prezivljelih ima koji su izgubili barem nekog od svojih najmilijih, uzasi koje su gledali, strahovi koje su osjecali, imovinu koju su izgubili, cekanje na pomoc, sve to ne prolazi tako brzo kao valovi koji su nanjeli tu katastrofu.

            ___________________________________________________________________
            ~187~ ~187~ ~187~ ~187~ ~187~ ~191~ ~187~ ~187~ ~187~ ~187~ ~187~

            U budzetu ide lova od jednog do drugog pola i okolo kao atomi u bateriji. Evropa kupuje u svicarskoj svicarske produkte, a nasa dijaspora kupuje u BiH vecinom evropske proizvode. opet smo u tom krugu i bez EU.

            broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Dzenan_B dana 12-28-2004 u 20:00.

            12-28-2004 19:54 Dzenan_B is offline Pregledaj poruke od Dzenan_B Dodaj Dzenan_B u listu prijatelja
            tana tana is a Male
            rigorozni




            Poruka: 17879
            Location: na prinudnom radu :)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            mozda je pasha u pravu, mozda je ovo stvarno pocetak kraja.

            ___________________________________________________________________
            kad ce mostar mama?

            12-28-2004 20:18 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
            Dzenan_B Dzenan_B is a Male
            avenija kruzno


            Poruka: 121
            Location: Svicarska

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Gledao sam neki dan negdje za krscanski praznik bozic film o zivotu Ise ili Jesusa.

            Ako bi covjek kao vjernik posmatrao i druga ziva bica kao bozja stvorenja onda samo jedna recenica moze na neki nacin objasniti zemljotres.

            Otprilike ide "Onako kako cinite drugima, tako ce i vama biti cinjeno. "

            U istom dijalogu u tom filmu sam se i dobro nasmijao kada se navodno otprilike obracao ljudima .. " vidite one ljiljane tamo na polju, nista ne rade " .. i onda ja dalje nisam mogao od smijeha pratiti ali vazno je da je i na njih u filmu ukazivao kao da su dio svega.

            Zbog tog filma sam danas nekako ovako stvari posmatrao.

            Kako zivotinje biljkama, tako ljudi zivotinjama, tako i bog ljudima.

            A i izmedju sebe se i biljke, i zivotinje i ljudi takmice instiktivno za neku prevlast nad drugima, a bog nam je podario vjeru da bi zivjeli u harmoniji jedni sa drugima i da bi bili svjesni nasih djela koje cinimo jedni drugima.

            Instikti su ljudima talenti, a duse su nagrada od boga svakom da bi uzivali u harmoniji. Veca dusa se stekne ponasanjem sto blize bozjoj volji.

            A ponasanje je karakter, ponasanje je savjest, ponasanje je pomaganje, ponasanje je vjera u boga.

            Da li je covjek sa dusom u njegovom tjelu samo jedna obicna cahura iz koje se rodi novo bice?

            Razmisljajte o tome. Da li je zadatak covjeka da preko svog ponasanja dosegne dusu iz koje ce se roditi kao neko novo bice.

            Vjera u boga je po mom misljenju tu da bi iz te "cahure" izasao .. "leptir" kada bude vrijeme.

            Mozda bice koje je iznad covjeka kao sto covjek moze biti bice iznad zivotinje.

            Iznad u ovoj mojoj zadnjoj recenici znaci biti blizi bogu.

            ___________________________________________________________________
            ~187~ ~187~ ~187~ ~187~ ~187~ ~191~ ~187~ ~187~ ~187~ ~187~ ~187~

            U budzetu ide lova od jednog do drugog pola i okolo kao atomi u bateriji. Evropa kupuje u svicarskoj svicarske produkte, a nasa dijaspora kupuje u BiH vecinom evropske proizvode. opet smo u tom krugu i bez EU.

            broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane Dzenan_B dana 12-28-2004 u 21:22.

            12-28-2004 21:03 Dzenan_B is offline Pregledaj poruke od Dzenan_B Dodaj Dzenan_B u listu prijatelja
            pasha pasha is a Male
            Super Moderator




            Poruka: 9503
            Location: uh jebo te
            pokretac teme Thread Started by pasha

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ja se nesto ne mogu nikako sa ovim da slozim da za tako kratko vrijeme i toliko veliki broj
            ja sam prezivio i zemljotresa i rat i poplava ali ovo nesto me jeza obuzme

            ___________________________________________________________________

              neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
            Oscar Wilde

            12-28-2004 21:19 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
            obrisana
            Gost


            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            ne odmicem se od TV ...stalno novi podaci , snimci, razgovor sa ocevidcima

            grozota i tuga 29.gif

            12-28-2004 21:23
            Dzenan_B Dzenan_B is a Male
            avenija kruzno


            Poruka: 121
            Location: Svicarska

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Nesto vazno samo da nadodam na ove gornje misli , a staviti cu ovo i na temu gdje sam jednom upitao za prevod rukje na nas jezik.

            U nekoj drugoj temi sam vam vec pisao o tome kako sam ja osjetio da postoji i materijalni i duhovni svijet. u islamu se spominju dzinovi i sejtani kao bica koja mogu utjecati na covjeka kao sto los covjek moze utjecati i na covjeka i na zivotinju.

            u tom duhovnom svijetu prema tome ima opet i dobrih i zlih kao i medju ljudima.

            kada ti se zlo bice priblizi ,covjek musliman ga moze otjerati i cak osakatiti samo sa tim sto ce spomenuti bozje ime.

            tako slicno moze uraditi i zivotinja covjeku , a moze mu i biti poslusna.

            ja sam imao danas priliku da sam samo jednom iskasljao kako sam ocima slucajno presao preko rukje na arapskom jeziku koja je sastavljena da se covjek odbrani od tog zla. poslije sam se osjecao skoro isto , mozda samo malo slobodnije . nisam primjetio da je prestao neki utjecaj na mene, mozda me je i nesto pokusalo savladati , a ja sam opet bio iznutra jaci.

            i ta rukja je negdje na ovom forumu.

            i ko voli ovo da zapamti , ja sam to tada instiktivno prenjeo u ordner sa mojim imenom i danas sam to slucajno otvorio. onda kontam neredovno usput barem ocima preci preko toga iako ne znam znacenje na nasem. same oci citaju te rijeci tako da mogu otjerati zlog duha iz covjeka koliko je to istina kako je ja shvatam i osjetim.

            inace se ne bavim sa tim , ali tako nekako reagujem ja na to sve instiktivno, a mozda je moj talent tu i nekom drugom koristan.

            ___________________________________________________________________
            ~187~ ~187~ ~187~ ~187~ ~187~ ~191~ ~187~ ~187~ ~187~ ~187~ ~187~

            U budzetu ide lova od jednog do drugog pola i okolo kao atomi u bateriji. Evropa kupuje u svicarskoj svicarske produkte, a nasa dijaspora kupuje u BiH vecinom evropske proizvode. opet smo u tom krugu i bez EU.

            broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane Dzenan_B dana 12-28-2004 u 22:17.

            12-28-2004 22:15 Dzenan_B is offline Pregledaj poruke od Dzenan_B Dodaj Dzenan_B u listu prijatelja
            beli beli is a Male
            moforaja




            Poruka: 4109
            Location: USA

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Neznam za ostale ali ovo meni sve vishe lici na onu:
            Sirotinjo i bogu si mrska.... 16.gif 16.gif
            Javishe da je bilo i par "Guzonja" ali da su evakuisani prije udara, shto
            opet dovodi u sumnju da je se znalo, ali da nisu sviju obavjestili.... 21.gif 21.gif

            ___________________________________________________________________
            audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
            autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
            Princ cuvaj mjesto na seciji....

            12-28-2004 22:16 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
            pasha pasha is a Male
            Super Moderator




            Poruka: 9503
            Location: uh jebo te
            pokretac teme Thread Started by pasha

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Smak svijeta, odnosno totalno unistenje nije samo trenutacna, odnosno moderna tema.
            O njegovom predskazanju govorile su generacije koje su zivjele vjekovima prije nas.
            Pojam sveopsteg unistenja bio je vjekovima popularan kao zastrasivajuce sredstvo kaznjavanja razuzdanog naroda koji u toku odredjenog vremenskog perioda pocne vracati korjenima, tj. pracovjeku, naravno ne po izgledu vec po ponasanju, odnosno postane takav da totalno izgubi smisao za ljudskost i postojanja covjeka kao drustvenog bica koje se relativno humano treba ponasati u okolini koja ga okruzuje.

            ___________________________________________________________________

              neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
            Oscar Wilde

            12-28-2004 22:33 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
            pasha pasha is a Male
            Super Moderator




            Poruka: 9503
            Location: uh jebo te
            pokretac teme Thread Started by pasha

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Ratovi su vazan faktor ljudskog drustva, a kako civilizacija tehnoloski napreduje oni imaju sve veci faktor unistenja. Svi se predmeti sada usavrsavaju, pa tako i ona glavna ljudska posast-oruzje.

              , malo Bin promasio vrijeme, kao datum posljednje kataklizme, a neki pak to ostavljaju za 2012 godinu. Sta ce se uistinu desiti pokazat ce sutrasnjica.

              ___________________________________________________________________

                neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
              Oscar Wilde

              12-28-2004 22:37 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
              zvechka zvechka is a Female
              samo sto nisam


              Poruka: 1374
              Location: Somewhere nice

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              Kod nas su objavili izjavu Chandrike Kumaratunga, predsjednice Sri Lanke,
              koja je rekla da jos nikad nisu dozivjeli nesto tako i da jos nikad u istoriji
              Sri Lanke nije bilo cunamija i potresa i da zato nisu bili pripremljeni.
              Zamolila je za medjunarodnu pomoc i pozvala sve doktore iz Engleske,
              gdje je bila na odmoru kad se desio potres, da dodju i da im pomognu
              u ovim teskim trenutcima 15.gif

              Po dosadasnjim vijestima je samo u Sri Lanki umrlo vise od 17.600 ljudi ,
              a 20.520 ih je ranjenih. Sve ukupna katastrofa je, za sad 56 000 ljudi 21.gif


              Uzas, zar se moze nesto tako dogoditi od prirodnih nepogoda, kome su ti
              "obicni smrtnici" nesto skrivili i zbog cega su morali umrijeti 26.gif 33.gif

              Kako je i zasto Svijet toliko razlicit ? Na jednoj strani razvijen toliko da skoro
              pocinje raditi protiv sebe, a na drugoj strani ne znaju ni za TV, kamoli za kakve
              moderne instrumente, koji bi preprecili ovakve tragedije 21.gif

              12-28-2004 22:41 zvechka is offline Pregledaj poruke od zvechka Dodaj zvechka u listu prijatelja
              Stranica (6): « prethodna 1 [2] 3 4 5 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com