Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ***kako prihvatit neciju smrt*** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
nidze veze nidze veze is a Female
miss foruma '05


Poruka: 4765
Location: na stolu

kako prihvatit neciju smrt Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Smrti oko nas je puno..evo i sami primjer sta se sve u svjetu desaje,od rata pa do prirodni katastrofa

svi mozemo zalit,izrazavai sucut i pokusati poistovjecit se s tim ljudima ali opet nemamo neki puno osjecaja

tesko je, tuzno i zalosno 21.gif

ali kad smrt dodirne nekog naseg, bliznjeg ili poznatog..boli, boli da nemozete vise podnositi bol

u zadnjoj godini sam imala puno smrtni slucajeva ali ...ovo danas 16.gif

ali moram ovo podjelit s vama i pitat vas neke sitnice 29.gif

danas sam bila na sahrani momka,djeteta ( po meni je jos djete) od 20 godina

pocela vrtoglavica i blaga temperatura, bolnice i svasta nesda bi se otkrilo da je dobio neki virus ( sad stvarno neznam kako se zove taj virus) ali sam saznala da taj virus u jednoj godini dobije 5 ljudi u svjetu i Gogo je bio jedan od tih 5 ljudi

poceli bubrezi otkazivati, oticati tjelo i nastupilo naprsnuce pluca

za mjesec ipo od mladog zivota nista

nestao je momak koji je bio osmjeh ovog grada, volio brzine i daljine, kao djecak od 13 godina se zaljubio u motore i od tad je uvijek na motorima( a mozda je i naslijedio tu ljubav od svog oca)

momak koji se sam brinuo o svom zivotu i mlad se poceo boriti i zaradjivat sebi za zivot jednostavno na poslu mu samo se zamantalo 21.gif

....

gledam danas gradsko groblje Sutina puna ..puna omladine

oko 200 djevojaka i mladica od 16 do 25 godina

i bog sami zna koliko je bjeli ruza stavljeno na sanduk, bijeli sanduk,bijeli vjenci uhhhh

djevojka ..djevojcica drzi govor dok se bori sa suzama, oprastaju se sa svojim prijateljem kojeg ce citav zivot pamtiti

njegova djevojka pati i na grobu se zaklinje da za nju vise niko nikad nece postojati

roditelji,sestra ,brat..tuga

majka umjesto da kupuje odjelo za zenidbe..kupuje ga za odara 21.gif

kako se postaviti kad mladost nestaje???

ovaj sam primjer postavila jer me danas to tako potreslo

a puno mladosti oko nas jednostavno nestaje u cvjetu svog djetinjstva ili mladosti 26.gif

najvise sam postavila temu zbog ove jadne djevojke

ona je mlada i da li se treba tako postavit, mislim to zaklinjanje i ..jer ko zna sta zivot nosi..mozda se opet zaljubi u nekog kao sto je bio Gogo

kako joj pomoci da se neprepusti svom bolu i tuzi??

tesko i tuzno

samo jos jednom

Gogo laka ti ova mostarska zemlja 33.gif

___________________________________________________________________

    Ljudi su, opcenito,
    nalik na pse koji pocnu lajati
    cim izdaleka zacuju
    lajanje drugih pasa.

12-29-2004 19:15 nidze veze is offline Posalji email za nidze veze Pregledaj poruke od nidze veze Dodaj nidze veze u listu prijatelja
al capone al capone is a Male
moforaja




Poruka: 5015
Location: grad andjela

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

tuzno N V... tuzno do bola 21.gif


tesko je prezalit nekog ko ti je bio jako blizak...

ja sam izgubio brata koji je imao 9 godina kad je poginuo i tu cu ranu nosit citav zivot na srcu 26.gif

___________________________________________________________________



    http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

    12-29-2004 19:22 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
    nidze veze nidze veze is a Female
    miss foruma '05


    Poruka: 4765
    Location: na stolu
    pokretac teme Thread Started by nidze veze

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    tesko DK
    pogotovo kad je mladost u pitanju i rana tesko da zacijeli

    u mene prije 20 dana umro svekar,boli i tesko je ali kad malo realno razmislis opet on je nesto prozivjeo,vidio i dozivio u svom zivotu, mada po goinama to nije neka starost i mogao je jos zivjeti ali..

    ali mladost, puka mladost..tuga ,jad i cemer 21.gif 26.gif
    nedo bog nikom ..nedaj boze nijednoj majci da prozivljava ono sto sad teta Jasna prozivljava


    p.s.samo molim modere nek stave zvjezdice na ovu temu i molim bez off-ova

    ___________________________________________________________________

      Ljudi su, opcenito,
      nalik na pse koji pocnu lajati
      cim izdaleka zacuju
      lajanje drugih pasa.

    12-29-2004 19:28 nidze veze is offline Posalji email za nidze veze Pregledaj poruke od nidze veze Dodaj nidze veze u listu prijatelja
    al capone al capone is a Male
    moforaja




    Poruka: 5015
    Location: grad andjela

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    N V nevolim da se sjecam rata...

    ali kad pogledam x y oni su opet nesto prozivili ali sta je djete od 9 godina nekom skrivilo 21.gif 26.gif

    to je ono sto najvise boli kad neko mlad izgubi zivot 26.gif

    ___________________________________________________________________



      http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

      broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane al capone dana 01-07-2005 u 20:18.

      12-29-2004 19:33 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
      nidze veze nidze veze is a Female
      miss foruma '05


      Poruka: 4765
      Location: na stolu
      pokretac teme Thread Started by nidze veze

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      o tom upravo i hocu da pricamo

      kako podnjeti tu bol

      ili iz mog primjera kako pomoci ovoj djevojci

      jeli uredu da se zaklinje na grobu da nece nikad muslkarac vise u njenom zivotu postojati

      da li je to u redu 21.gif

      ___________________________________________________________________

        Ljudi su, opcenito,
        nalik na pse koji pocnu lajati
        cim izdaleka zacuju
        lajanje drugih pasa.

      12-29-2004 19:46 nidze veze is offline Posalji email za nidze veze Pregledaj poruke od nidze veze Dodaj nidze veze u listu prijatelja
      al capone al capone is a Male
      moforaja




      Poruka: 5015
      Location: grad andjela

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      vrjeme lijeci sve rane zapravo nemoze je nikad izlijecit ali moze ono malo zalijecit ali ona ostaje uvjek prisutna u covjeku/zeni


      nije uredu da mlada zena daje takvu zakletvu jer cisto sumnjam da tu zakletvu moze odrzat


      npr.. znam zenu koja je izgubila sina i muza dosta stariju od ove djevojke pa se doduse nakon dugo vremena opet udala

      ___________________________________________________________________



        http://www.youtube.com/watch?v=yqErQ-OeIoY

        12-29-2004 19:53 al capone is offline Posalji email za al capone Homepage of al capone Pregledaj poruke od al capone Dodaj al capone u listu prijatelja AIM Screenname: shef YIM Screenname: no name
        Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
        Licnost godine '05




        Poruka: 9968
        Location: Eo me tu sam !!

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Slusaj nesto to bol ce nju pratiti citav zivot.Nazalost 21.gif 33.gif Na umu ce joj on biti uvjek ali nemoze ni ta patnja sa njom zivjeti citav zivot. Ubice se ona u pojam radi te tuge koja nije zdrava za nju. Neznam svak moze pricati ponesto ali kad se to tebi bas desi to je onda drikcije jer je tesko govoriti i pricati sa strane. Neznam tesko je govorit i razmisljat o necemu kad ce to dozivotno kurlat u nama !!!! 21.gif 33.gif

        ___________________________________________________________________


          Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
            13.gif

            12-29-2004 19:56 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
            shpica shpica is a Female
            hrcak




            Poruka: 2339
            Location: visim sa plafona

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od nidže veze:

              o tom upravo i hocu da pricamo

              kako podnjeti tu bol

              ili iz mog primjera kako pomoci ovoj djevojci

              jeli uredu da se zaklinje na grobu da nece nikad muslkarac vise u njenom zivotu postojati

              da li je to u redu 21.gif


            najbolja joj je pomoc po mom misljenju pustiti je da tugu odtuguje kako ona samo zna....neko place, nekom nestane suza....ali dati joj do znanja da si tu kad joj zatrebas....

            ljudi izgube mnoge drage i nakon sto vrijeme ucini svoje rijese ponovo pokusati novu ljubav, novi zivot, radi sebe....jer ipak nama ostaje da zivimo. oni sto su otisli sigurno svoje najmilije ne bi volili vidjeti u tolikoj tuzi.....nego neka se zivot nastavi.

            33.gif

            ___________________________________________________________________
            nopityA.gif

            12-29-2004 20:03 shpica is offline Posalji email za shpica Pregledaj poruke od shpica Dodaj shpica u listu prijatelja
            beli beli is a Male
            moforaja




            Poruka: 4109
            Location: USA

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Zvjezdice postavljene na zahtjev autora teme.... 23.gif 10.gif
            Kazu da ozaloshcene treba razgovorit...
            Shta mislim, tu veliku odigraju prijatelji i rodbina, koji(kako gdje i u koga)
            organizuju vrijeme da provedu sa ozaloshcenima, i da im malo skrenu misli od
            boli i slika koje se neminovno vrte po glavi nakon gubitka drage osobe...

            ___________________________________________________________________
            audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
            autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
            Princ cuvaj mjesto na seciji....

            12-29-2004 20:07 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
            zucko zucko is a Female
            puterica


            Poruka: 80

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            NV uvijek se zaklinjemo sto se tice te djevojke da nikad vise neceemo voliti. I ja sama evo sad nesto razmisljam ono nedo Bog da mi se momku nesto desi , a j aovdje na drugoj strani svijeta. Ta se osoba nikad neprezali, i vrijeme nemoze da izlijeci tu bol. Ali zivot ide dalje. Na nama preostaje samo da cuvamo uspomene te osobe sa nama...

            Prije 2 godine je poginuo dobar drug (neka mu je vjecni rahmet) u sarajevu na magistrali....da izbjegne sudar, on je na kraju stradao. Takva mu je sudbina bila. Njegove dvije rodice zive ovdje u CA. I dan danas nam je tesko kad se sjetimo veceri kad smo na festi bile i primile poziv o njegovoj smrti. Uvijek se guta u grlu stvori kad pricamo o njemu, al sta ces...takav je zivot. Pricale smo, plakale, gledale slike, sutile....i tako dan za dan smo se pocele suocavati sa istinom....da kad opet odemo u sarajevo nece njega biti. I nije nas to pogodilo sve dok opet nismo otisle u BiH.

            Zalost je velika kada osoba umre, narocita mlada. Pred njima je cijeli zivot bio. Svako na svoj nacin se tjesi i lijeci svoje rane. Kao sto si rekla, umjesto da mu majka sprema odijelo za svadbu, ona za odara. Najvaznije je biti uz voljene osobe, jer oni nam jedino mogu pomoci da nastavimo zivjeti nekim normalnim zivotom. Ta djevojka ce jednog dana prihvatiti da taj momak vise nije tu....i ono sto je najteze shvatit ce da zivot ide dalje 26.gif

            Mene naprimjer tjesi, bilo to istina ili ne, da jednog dana aBd i ja cu preci na onaj svijet i biti sa najdrazima.

            Neka je Gogi lahka zemlja 33.gif

            ___________________________________________________________________
            *od koljevke pa do groba najljepse je u koljevci*

            01-06-2005 08:47 zucko is offline Posalji Email za zucko Pregledaj poruke od zucko Dodaj zucko u listu prijatelja
            tekija2 tekija2 is a Female
            carica decembra '03


            Poruka: 1116

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Laka mu zemljica bila 33.gif

            Kako je njegovoj majci,ocu, familiji 16.gif nedaj boze od svog djeteta tako nesto dozivit.
            To je jedna velika bol,pa ta djevojka zalosno, zalosno 21.gif sta drugo reci. 16.gif

            ___________________________________________________________________
            ZaGuzicu.gif

            01-07-2005 06:52 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
            nadia nadia is a Female
            bice nesto od mene




            Poruka: 400
            Location: CH

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            kako prihvatiti neciju smrt ?

            PRIHVATITI SE NE MOZE NEGO SE SAMO NAUCI ZIVJETI SA TIM !!!


            a ta njegova djevojka je jos uvjek jako povrijedena i sada se tako zakljinje ali vrijeme ce donijeti svoje , priroda i potrebe pomazu nam da savladamo i nesavladivo.

            kad je moja majka umrla , mislila sam da je to KRAJ , da tu zivot zavrsava...ali nakon izvjesnog vremena , pristale smo na to da se nas otac opet ozeni i sada , kad odem kod njih , gledam drugu zenu na njenom mjestu. sve u meni jos uvjek rezdire od bola zbog majke ali mogu normalno da zivim i prihvatam da je druga na njenom mjestu.

            zivot , jednostavno , ide dalje ... neumitno .

            ___________________________________________________________________

              \ | /

              (@ @)

              -----o00-(_)-00o-----

            01-07-2005 08:37 nadia is offline Posalji Email za nadia Pregledaj poruke od nadia Dodaj nadia u listu prijatelja
            Black_Witch Black_Witch is a Female
            rodjena




            Poruka: 985
            Location: na zemlji

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            naslov teme me mori citavo vrijeme, nekad' mnogo razmisljam o tome i odlutam, pa onda sebi kazem ne smijem bas tako crno gledat' na smrt, pogotovo na smrt iz uze porodice. mada sam se uvjerila da sam uzasno osjetljiva, sve me to tako uzasno pogadja..... 26.gif samo bi plakala sto umiru/sto cu umrijeti i sto su umrli.... 26.gif

            ___________________________________________________________________
            .............

            01-07-2005 11:55 Black_Witch is offline Posalji Email za Black_Witch Pregledaj poruke od Black_Witch Dodaj Black_Witch u listu prijatelja
            Rondo Rondo is a Male
            stalni dopisnik


            Poruka: 1085

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Nazalost, smrt je jedina realnost u zivotu i to se desi prije ili poslije. Stvarno je, hajmo reci, nepravedno i neposteno, sto nekada tako mladi ljudi napuste ovaj svijet. E ta nepravda nas vise boli i srdi nego ono kad je sto se kaze sve po redu...

            01-07-2005 20:07 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
            nove poruke | aktuelne teme | forum
            Postavi novu temu Odgovori
            Go to:
            preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com