Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » FORUMAŠI » IN MEMORIAM » ZAUVIJEK U NASHIM SRCIMA » Mom didu » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (2): [1] 2 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
nik obrisan
Gost


Mom didu Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Dragi dide!


Nazalost ovo pismo kasni. Svi smo mislili, nadali se da ces jos jednom otici svojoj kuci, na svoju zemlju koju si uvjek toliko volio i cjenio. Isto kao i svoju vjeru i lagane setnje do dzamije, i sve svoje komsije, svakoga jednostavno. Zao mi je sto te se nisam cesce sjecala, sto te nisam pitala mnoge stvari koje bi mi sigurno rekao, da sam te pitala, da me je interesovalo. Zao mi je sto mi tek od nedavno sve tvoje dolazi, tvoj cisti, blagi i strpljivi glas, kad si ti nesto pricao bilo je kao da citav svijet moze cekati, i ta prica sama da dodje sva. Mene je samo umirivalo kad sam bila mala, sjecam se, i kako je sve usutilo kad si pricao… ti si jednostavno davao sve sto si dobivao, a ostalo prepustao dragom Allahu. Zao mi je jer tek sada shvatam kakav si bio covjek i musliman. Zao mi je dide sto smo se kacili oko tvoje kafe i raznih sitnica prije cetiri godine. Malo si mi isao na zivce, nane je bila bolesna i nekako si mi ti bio kriv za to. Iako nisi, znam da nisi dide, znam da je bolest od dragog Allaha, a nane se nije ni htjela tako cuvati kao ti. Zao mi je sto sam te tad poslednji put vidjela, na ovom svijetu insallah. Zao mi je sto nisam bila pametna kao danas, zao mi je sto sam bila precesto u svom svijetu i egoisticna, ali se nadam iskreno i to mi puno daje, nadam se da je bilo momenata i da si vidio i da si mogao cuti i preko telefona kako sam brinula za tebe i cjenila te dide, puno, kako jesam trazila sve te lekcije, kako me bolila tvoja izolovanost zadnjih godina, iako sve samo na te momente, i nadam se dide da si mogao vidjeti kakva vjernica bi mogla biti. Velika dide, i insallah ostati. Zao mi je dide sto su bili samo momenti, ali se sjecam djetinjstva, sjecam se tvog “kotaca”, sjecam se one sprave sa slikama iz Mekke od koje se po citav dana nisam odvajala, sjecam se kako si lijepo ucio Kur’an… i znam da si nam se radovao puno. Sjecam se kako si prao zube, i sjecam se kako si uzimao abdest, i sjecam se kako si se blago smijao kad bi nesto pogrijesili – kad sam ti umjesto misvaka donjela metlu i lopatu. Sjecam se kako si jeo i sjedio obavezno jedno vrijeme poslije… i sve polagahno, sve saburli i fino. Zao mi je sto nisam nosila diktafon bar da snimim tvoj glas, a kameru tek – da gledamo tvoje cisto skoro uvjek nasmijano lice. Bio si i strog, ali neka si - i to je bilo cisto. Sad znam dide sta je cast i znam sta je pamet i znam sta u zivotu vrijedi – znam sta znaci biti muslimanka.

Pruzao si najljepse i uvjek se borio za sve najljepse. Puno si nam ostavio!
I zao mi je dide sto ti nane ne rece mozda nikad da ne voli onog vaseg cuku vise, i ne voli CNN… samo se pravi pametna i galami bezveze sa daljinskim na njih. Mora na nekoga, i bolje, da nije vazda na tebe. “Razumis ti…” Dragi moj dide, puno toga bi ti jos volila reci i poruciti od drugih, ali kasno je… dragi dide, prekjuce ti je bila dzenaza, molim dragog Allaha da ti podari rahmet dusi i lijepu kucu u Dzennetu!

01-22-2005 17:48
Aleksandra Aleksandra is a Female
moforaja




Poruka: 10252
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

33.gif

___________________________________________________________________






          01-22-2005 19:47 Aleksandra is offline Posalji Email za Aleksandra Pregledaj poruke od Aleksandra Dodaj Aleksandra u listu prijatelja
          GARAVUSA GARAVUSA is a Female
          Misiica ljeta 07




          Poruka: 8664
          Location: Holland

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          tebi srcana nek je zdravo glava , djedu nek je vjecni rahmet 33.gif

          ___________________________________________________________________

            NIJE LAKO BITI JA ! ! !

          01-22-2005 20:52 GARAVUSA is offline Pregledaj poruke od GARAVUSA Dodaj GARAVUSA u listu prijatelja
          Sandy Sandy is a Female
          moforaja




          Poruka: 3842
          Location: kod Hita...

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Rahmet mu dushi 33.gif

          01-22-2005 20:55 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
          sultan sultan is a Male
          bice nesto od mene




          Poruka: 280
          Location: Zalik

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Rahmet mu dushi 33.gif

          ___________________________________________________________________

            01-22-2005 21:41 sultan is offline Pregledaj poruke od sultan Dodaj sultan u listu prijatelja
            tana tana is a Male
            rigorozni




            Poruka: 17879
            Location: na prinudnom radu :)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            pa gdje si srce bona sto te nema 33.gif 33.gif 33.gif

            ___________________________________________________________________
            kad ce mostar mama?

            01-22-2005 22:51 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
            obrisana
            Gost


            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            rahmet mu dusi 33.gif

            01-22-2005 23:17
            tekija2 tekija2 is a Female
            carica decembra '03


            Poruka: 1116

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Rahmet mu dusi 33.gif

            ___________________________________________________________________
            ZaGuzicu.gif

            01-23-2005 01:00 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
            nidze veze nidze veze is a Female
            miss foruma '05


            Poruka: 4765
            Location: na stolu

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            33.gif 33.gif

            ___________________________________________________________________

              Ljudi su, opcenito,
              nalik na pse koji pocnu lajati
              cim izdaleka zacuju
              lajanje drugih pasa.

            01-23-2005 03:04 nidze veze is offline Posalji email za nidze veze Pregledaj poruke od nidze veze Dodaj nidze veze u listu prijatelja
            zvechka zvechka is a Female
            samo sto nisam


            Poruka: 1374
            Location: Somewhere nice

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Rahmet mu dusi 33.gif

            01-23-2005 03:05 zvechka is offline Pregledaj poruke od zvechka Dodaj zvechka u listu prijatelja
            zucko zucko is a Female
            puterica


            Poruka: 80

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            rahemt mu dusi 33.gif

            ___________________________________________________________________
            *od koljevke pa do groba najljepse je u koljevci*

            01-23-2005 04:56 zucko is offline Posalji Email za zucko Pregledaj poruke od zucko Dodaj zucko u listu prijatelja
            pasha pasha is a Male
            Super Moderator




            Poruka: 9503
            Location: uh jebo te

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Allah Rahmeteile!

            01-23-2005 15:20 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
            Ferrari Ferrari is a Male
            mister foruma '03, '04




            Poruka: 1841
            Location: Maranello

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Nek mu je Rahmet Dusi










            Srce , kad ovo sve prodje i kad se opet vratis na Forum
            mozes li mi molim te da mi malo objasnis ovu recenicu .

              I zao mi je dide sto ti nane ne rece mozda nikad da ne voli onog vaseg cuku vise, i ne voli CNN… samo se pravi pametna i galami bezveze sa daljinskim na njih. Mora na nekoga, i bolje, da nije vazda na tebe.



            Ovo ostalo sam skonto i zamo mi je tvoga Dida
            ali ovu gore recenicu ne kontam nikako.

            ___________________________________________________________________
            Signatur wird geladen ... ... bitte warten !

            01-23-2005 16:28 Ferrari is offline Pregledaj poruke od Ferrari Dodaj Ferrari u listu prijatelja
            nik obrisan
            Gost


            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Hvala svima. :o) Bio je puno ljubomoran na njega Ferrari, nane ga vazda mazila i tepala mu, a on skoro nikad. Samo se uslikao jednom dvaput s njim, ko fol. Ufuran skroz na tim slikama - ko ja sam finiji. :o) Tako. A CNN i uz to galama je bila isto nanina preokupacija. Did je bio napolju cijeli dan, u basci, ili je klanjao.

            01-24-2005 15:56
            Zadavalica Zadavalica is a Female
            bice nesto od mene




            Poruka: 1632
            Location: s dna kace

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            rahmet mu dusi 33.gif

            ___________________________________________________________________
            ...ko ne pamti, iznova prozivljava...

            01-24-2005 16:00 Zadavalica is offline Posalji Email za Zadavalica Pregledaj poruke od Zadavalica Dodaj Zadavalica u listu prijatelja
            alaga alaga is a Male
            moforaja




            Poruka: 5566
            Location: Zabrdalje

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            33.gif 33.gif
            Rahmet mu dusi

            ___________________________________________________________________
            UT TU MIHI , ITA EGO TIBI

            01-24-2005 19:32 alaga is offline Pregledaj poruke od alaga Dodaj alaga u listu prijatelja
            tekija2 tekija2 is a Female
            carica decembra '03


            Poruka: 1116

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od 1_heart:

              Hvala svima. :o) Bio je puno ljubomoran na njega Ferrari, nane ga vazda mazila i tepala mu, a on skoro nikad. Samo se uslikao jednom dvaput s njim, ko fol. Ufuran skroz na tim slikama - ko ja sam finiji. :o) Tako. A CNN i uz to galama je bila isto nanina preokupacija. Did je bio napolju cijeli dan, u basci, ili je klanjao.


            Koji Ferrari nista te ja nekontam 14.gif

            ___________________________________________________________________
            ZaGuzicu.gif

            01-24-2005 21:41 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
            Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
            Licnost godine '05




            Poruka: 9968
            Location: Eo me tu sam !!

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od tekija2:

                  citat od 1_heart:

                Hvala svima. :o) Bio je puno ljubomoran na njega Ferrari, nane ga vazda mazila i tepala mu, a on skoro nikad. Samo se uslikao jednom dvaput s njim, ko fol. Ufuran skroz na tim slikama - ko ja sam finiji. :o) Tako. A CNN i uz to galama je bila isto nanina preokupacija. Did je bio napolju cijeli dan, u basci, ili je klanjao.


              Koji Ferrari nista te ja nekontam 14.gif


            bona i ne cudim se da ti ne kontas ? 21.gif 35.gif Bona Srce se obracalo Ferariju jer je on pitao nesto, usta ti gledas zivota ti BelajTekija !!! 13.gif 35.gif

            ___________________________________________________________________


              Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
                13.gif

                01-24-2005 21:42 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
                tekija2 tekija2 is a Female
                carica decembra '03


                Poruka: 1116

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                Evo gledam al opet nekontam 14.gif QQ sta se samnom desava" more bit bidne" da mi je ovaj snijeg udario u glavu 19.gif

                Ps ti bi na guzicu progovorio platices mi 35.gif

                ___________________________________________________________________
                ZaGuzicu.gif

                01-24-2005 21:47 tekija2 is offline Homepage of tekija2 Pregledaj poruke od tekija2 Dodaj tekija2 u listu prijatelja AIM Screenname: . YIM Screenname: .
                beli beli is a Male
                moforaja




                Poruka: 4109
                Location: USA

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                33.gif 33.gif
                Rahmet mu dushi...

                ___________________________________________________________________
                audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
                autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
                Princ cuvaj mjesto na seciji....

                01-25-2005 00:08 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
                Stranica (2): [1] 2 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
                Postavi novu temu Odgovori
                Go to:
                preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com