Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » KULTURA » Kako bi preveli? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (7): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Maja Maja is a Female
bice nesto od mene


Poruka: 306
Location: Oslo
pokretac teme Thread Started by Maja

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

E ovo sad je da se ukinete. U Mostaru sam cula jednu curu kako je za Extra Virgin Olive Oil rekla,'Ma stavili nam neko ulje sa Djevicanskih ostrva'.

___________________________________________________________________
Zivjeli 100 godina!

06-01-2003 10:03 Maja is offline Posalji Email za Maja Pregledaj poruke od Maja Dodaj Maja u listu prijatelja
Rondo Rondo is a Male
stalni dopisnik


Poruka: 1085

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Sjeta:

    mene jedna cura koja je nasega porijekla, ali samo natuca nas ... pita jednom da joj objasnim rijec golemo.

    ja se ziva salomila ....

    te amazing, te vako te nako, na kraju smo se slozile da je WOW ... the best prevod 10.gif

A kako bi joj onda prevela "golemo bruka jedna"?
Mozda It´s shame how WOW!

06-02-2003 01:03 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
Sjeta Sjeta is a Female
seka




Poruka: 528

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nije BOLA ~18~


nego ... WOW, what a shame .....

ali nije to to ...

nemere niko s nama 02.gif

___________________________________________________________________

    06-02-2003 01:52 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17853
    Location: na prinudnom radu :)

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    nije ni tako, vidi ovo: wow shame one

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    06-02-2003 02:30 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    Rondo Rondo is a Male
    stalni dopisnik


    Poruka: 1085

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Kako se na engleskom kaze cmicak (ono na oku)? 02.gif
    Salu na stranu, ovo me interesuje. Ljetos kad smo sjedili na banji i pili one koktele, pocela je ona prica sta mi raja koja smo vani pijemo itd.. I dosli smo do onoga klasicnog osvjezavajuceg Vodka-Cranberris!
    E sada kako se Cranberries kaze na nasem? Jelde da su to drenjine? Meni neka raja iz amerike poceli soliti pamet da su to crvene ribizle ali ribizla je na engleskom currant(vodka sa okusom crnih ribizli je ona Abslolut Kurant)
    E de mi sad recite kako su cranberries na nasem?

    P.S. Golemo ako su drenjine, zamisli narucis kod nas u nekoj kafani " Daj mi jednu Vodku-drenjine!" 04.gif Ja da sam konobar pito bi "hos li da ti jos i pekmeza od njih na mazem?" 35.gif

    06-02-2003 02:39 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
    Zuta Zuta is a Female
    miss foruma '03




    Poruka: 1115

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    I ja bih rekla da su crvene ribizle a nisam "iz Amerike" Rondo 23.gif

    ___________________________________________________________________

      06-02-2003 02:59 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
      Rondo Rondo is a Male
      stalni dopisnik


      Poruka: 1085

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Pazi Zutka, u Norge si pa ces razumjeti sta cu ti napisati na svedskom
      Na svedskom je ribizla vinbär, engleski prevod u rijecniku je currant!
      Na svedskom tranbär a na engleskom cranbarry, kako u rijecniku pise. E sada nemam naseg rijecnika na svedski kako bih mogao vidjeti kako se tranbär na nasem kaze... 14.gif

      06-02-2003 03:11 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
      Sjeta Sjeta is a Female
      seka




      Poruka: 528

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      drenjine, nego sta. 02.gif

      ___________________________________________________________________

        06-02-2003 04:13 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
        tana tana is a Male
        rigorozni




        Poruka: 17853
        Location: na prinudnom radu :)

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        drenjine, drenjine, moje omiljeno pice.

        ___________________________________________________________________
        kad ce mostar mama?

        06-02-2003 04:14 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
        Sjeta Sjeta is a Female
        seka




        Poruka: 528

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        meni se usta skupe. ne volim ih.

        ___________________________________________________________________

          06-02-2003 04:16 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17853
          Location: na prinudnom radu :)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          sto moj jaran kaze dodju usta ko cmar :)

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          06-02-2003 04:17 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          Sjeta Sjeta is a Female
          seka




          Poruka: 528

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          30.gif

          ___________________________________________________________________

            06-02-2003 04:18 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
            tana tana is a Male
            rigorozni




            Poruka: 17853
            Location: na prinudnom radu :)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            upravo ...

            ___________________________________________________________________
            kad ce mostar mama?

            06-02-2003 04:19 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
            DarthVader DarthVader is a Male
            ne more meda




            Poruka: 17
            Location: Death Star

            what the f... is brusnica? Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            Drenjina na engleskom = cornelian cherry!!!

            Prevodi online (steta sto nema nedje dobar bosanski, al' u nedostatku dobar je i ovaj):

              http://www.krstarica.com/recnik/index.php?u=cornelian+cherry

              http://www.krstarica.com/recnik/index.php?u=cranberry


            Dalje:

            CORNELIAN CHERRY
            The cornelian cherry, a shrub or small tree with red, olive sized sour fruit, is a member of the dogwood family. The fruit is used in jellies or preserves, pickled like olives, or used to make wine. Also known as dog cherry and Siberian cherry.

            evo kako se od "ovoga" pravi dzem:
              http://www.baku-az.com/cookery/Images/0199.html


            na ovoj stranici:
              http://www.shadetrees.com/scripts/treedetail.asp?thistree=135

            gdje je opisan Cornelian Cherry Dogwood
            mozes kliknuti na detail fruit i vidjeces sliku:
              http://www.shadetrees.com/images/COMA000_DFR_L.jpg


            CRANBERRY
            na ovoj stranici:
              http://www.cranberrycreations.com/

            je fino sve opisano a ako kliknes na link sa lijeve strane: Growing Information
            vidjeces i kako se sade, beru i cuvaju.

            evo i jednog produkta:
              http://www.vitamin.co.yu/en/proizvodi/cajevi/vocni/crna-ribizla.html


            Meni cranberry pravo lici na ribizlu a ovo zakljucivam radi drveta (grma) na kome raste. Drenjina nije grm ona izgleda ko drvo.

            Doduse ima malo zabune u ovom istrazivanju. Ja sam nailazio na nekoliko prevoda za ribizlu: currant (Benson-ov rjecnik) i cranberry (internet) dok sam za drenjinu nasao samo jedan: cornellian cherry(Benson-ov rjecnik). Bensonov rjecnik kaze da je cranberry brusnica?! What the f... is brusnica?

            Ja za ovu brusnicu nikada cuo nisam:
              http://www.advent.hr/proizvodi/brusnice.htm

            ili
              http://www.herbateka.com/brusnica.html


            E hajde nek neko drugi nastavi ovo istrazivanje posto i mene pravo interesuje. Ja odo spavati 17.gif

            06-02-2003 10:57 DarthVader is offline Posalji Email za DarthVader Pregledaj poruke od DarthVader Dodaj DarthVader u listu prijatelja
            babusha babusha is a Male
            Licnost Foruma '03




            Poruka: 2957
            Location: donji trap

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                citat od Rondo:

              Pazi Zutka, u Norge si pa ces razumjeti sta cu ti napisati na svedskom
              Na svedskom je ribizla vinbär, engleski prevod u rijecniku je currant!
              Na svedskom tranbär a na engleskom cranbarry, kako u rijecniku pise. E sada nemam naseg rijecnika na svedski kako bih mogao vidjeti kako se tranbär na nasem kaze... 14.gif




              http://lexikon.nada.kth.se/
              sve-bos.shtml

              http://lexikon.nada.kth.se/cgi-bin/
              sve-eng


            Nema prevoda za tranbär nazalost

            ___________________________________________________________________



                19.gif

                broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane babusha dana 06-02-2003 u 11:28.

                06-02-2003 11:22 babusha is offline Pregledaj poruke od babusha Dodaj babusha u listu prijatelja
                Zuta Zuta is a Female
                miss foruma '03




                Poruka: 1115

                Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                30.gif norvezaniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

                Kako 'no se ovo kazze na norveskom? Tyttebær? (da znam sta da trazim u rjecniku)
                To je onaj pekmez sto ga jedu sa shniclama, jel'de ??

                A sto nas zabavi ovaj mali, babo ti ne jadan. 21.gif


                (Al' ja jos uvijek mislim da je ovo crvena ribizla. Drenjina izgleda totalno drugacije. Koliko sam ih samo pobrala po Bishini 29.gif )

                ___________________________________________________________________

                  06-02-2003 11:36 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
                  Joki
                  Gost


                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Cranberry (Vaccinium macrocarpon), a prostrate, North American shrub that grows in acidic, boggy soils. A number of cultivated varieties are grown commercially. The fruit is a fleshy, many-seeded berry that is too acidic to be eaten raw. It is used in drinks, jellies, pies, muffins, puddings, ice cream, and the traditional "cranberry sauce" of Thanksgiving dinners.



                    http://waynesword.palomar.edu/images/cranbe1b.gif

                  06-02-2003 13:08
                  Joki
                  Gost


                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  meni najvise lici na ribizlu

                  06-02-2003 13:09
                  Zuta Zuta is a Female
                  miss foruma '03




                  Poruka: 1115

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Ma jasta je nego ribizla Joki, 'ta znaju tana i Sjeta 23.gif

                  ___________________________________________________________________

                    06-02-2003 13:16 Zuta is offline Posalji email za Zuta Pregledaj poruke od Zuta Dodaj Zuta u listu prijatelja
                    tana tana is a Male
                    rigorozni




                    Poruka: 17853
                    Location: na prinudnom radu :)

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    ako je ribizla ovo na slici (par postova iznad) onda to nije vidilo drenjine
                    evo slike, ko sto vidite ova ribizla je tamne boje dok je drenjina boje sipurka

                    ___________________________________________________________________
                    kad ce mostar mama?

                    06-02-2003 16:22 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
                    Stranica (7): « prethodna 1 2 [3] 4 5 6 sljedeca » ... zadnja » nove poruke | aktuelne teme | forum
                    Postavi novu temu Odgovori
                    Go to:
                    preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com