Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ***Brak izmedju istih polova*** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (16): « prva ... « prethodna 13 14 15 [16] Postavi novu temu Odgovori
Anketa: Da li ste za sklapanje braka izmedju pripadnika istog pola?
Ne protivim se 32 52.46%
Protivim se 28 45.90%
Nemam misljenje o pitanju 1 1.64%
Total: 61 Votes 100%
 
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ja mislim da bi ta djeca bila bolje cuvana i pazena nego li i ujednom domu za sirocad, i vjerujem da da ljubavi ne bi manjkalo..

05-25-2005 14:55 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza
pokretac teme Thread Started by Senad Hadzifejzovic

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Slazem se sa tobom KAT, ali to nije argument kojim bi se mogla pobiti stav onih koji su protiv.

Kad mogu oni, hocemo i mi?!?

Za napomenu:
Maltretirana djeca iz "normalnih" brakova se oduzimaju takvim roditeljima.

U nekim zemljama postoji i zakon koji daje pravo djetetu da podigne tuzbu protiv svojih roditelja zbog zloostavljanja.

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

05-25-2005 14:57 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

sta su normalni a sta nenormalni brakovi, ko spada u ove prve a ko u druge?

05-25-2005 15:01 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza
pokretac teme Thread Started by Senad Hadzifejzovic

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Amire, to pitanje je ranije postavljeno i raja su odgovarala, svako po svom misljenju.
Vrati se, procitaj, reci svoje misljenje.

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

05-25-2005 15:02 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
Kat Kat is a Female
Agent Kat




Poruka: 165
Location: Punjab

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Senade, ok, slazem se i ja donekle da to nije argument. Ali, jeste ilustracija, jer se ipak uzimaju podaci iz brakova sklopljenih izmedju muza i zene. Ali to tvoje pitanje, kad mogu oni hocemo i mi?!? po meni znaci osudjivati nesto u startu bez da je to uopste testirano u praksi. Barem se to meni tako cini.
Amir hvataj 33.gif , bas sam mislila na Old Cromton St, gdje je kafa i kolac u Valerie's najbolji u centralnom Londonu.

___________________________________________________________________
Does the body rule the mind
or does the mind rule the body?

05-25-2005 15:04 Kat is offline Pregledaj poruke od Kat Dodaj Kat u listu prijatelja
Plastic Plastic is a Male
moforaja


Poruka: 2533
Location: space

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Senad Hadzifejzovic:

    Amire, to pitanje je ranije postavljeno i raja su odgovarala, svako po svom misljenju.
    Vrati se, procitaj, reci svoje misljenje.
Ok moje misljenje je da brakove ne treba svrstavati u "normalne" i "nenormalne" to je apsolutno isti cin, zna se sta je cilj jednog braka, pa prema tome, sto da ih dijelimo na gore pomenute...... 25.gif asto se tice usvajanja i odgajanja djece, to sam vec rekao!!

05-25-2005 15:07 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza
pokretac teme Thread Started by Senad Hadzifejzovic

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Kat:

    Senade, ok, slazem se i ja donekle da to nije argument. Ali, jeste ilustracija, jer se ipak uzimaju podaci iz brakova sklopljenih izmedju muza i zene. Ali to tvoje pitanje, kad mogu oni hocemo i mi?!? po meni znaci osudjivati nesto u startu bez da je to uopste testirano u praksi. Barem se to meni tako cini.


Priznajem, izgleda tako, ali nije bila namjera.
Ja licno nisam homofob a nisam ni fan njihovog lifestila.

Apsolutno sam protiv njihove diskriminacije i jedino zelim ono sto je najbolje za dijete pa ako se utvrdi da je to gay brak, onda neka im se omoguci usvajanje.

Ovdje smo da damo svoje misljenje.
Nikom od njega (misljenje, jelte) nece nastradati.

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

05-25-2005 15:11 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
Licnost godine '05




Poruka: 9968
Location: Eo me tu sam !!

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

a bruke ove sa ovim brakom qq ! 21.gif a sve razvedeno !!! 13.gif

___________________________________________________________________


    Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
      13.gif

      05-25-2005 15:27 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
      Plastic Plastic is a Male
      moforaja


      Poruka: 2533
      Location: space

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      samo ja jos nisam cuo komentar o tome sta bi, ovi koji su protiv, uradili da saznaju da im je neko od blize rodbine ili dugogodisnji prijatelj, prijateljica gay, da li bi bili razocarani i prestali komunicirati i druziti se?

      05-25-2005 15:34 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
      Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
      Licnost godine '05




      Poruka: 9968
      Location: Eo me tu sam !!

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Nebi Amirice, ako sam poznavao coeka koji je dobre duse, sto bi ja sada okrenuo ledja njemu nebi brato 10.gif U ovem businessu u kojem sam vidjam i naletim na dosta njih ali sve je to sasvim ok za mene jer ljudi imaju mozak i dusu. Ne volim da ljudi pametuju ovo ono ako saznaju da je neko Gay. Sto ? Ako nije bilo prije niakkvih problema sa njim kao coekom sto bi ja sada trabo da mislim da je on Peder i da nije dobre duse ? Sto ? Nisam taki za mene su svi ok ? To sto oni rade iza zatvorenih vrata je njihov biznis isto tako kao sto mi imamo svoj!!! 10.gif

      Ma da su ljudi malo vise opusteniji u realnom zivotu sve bi bilo drugacije !!!! 10.gif

      ___________________________________________________________________


        Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
          13.gif

          05-25-2005 15:48 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
          Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
          rezimski novinar




          Poruka: 3241
          Location: Iza
          pokretac teme Thread Started by Senad Hadzifejzovic

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Ja licno poznajem masu hetero-brakova koji su uspjesno podigli i po troje-cetvoro, pa i vise, djece 19.gif

          ___________________________________________________________________
          Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

          05-25-2005 15:51 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
          Black_Mamba Black_Mamba is a Female
          rodjena




          Poruka: 1055

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Moram jos jedan off po svaku cijenu cak i po cijenu nemilosrdnog brisanja

          prince primjetih da pises rijec Peder velikim slovom. Imal to neko znacenje il ti to samo tako? 19.gif

          ___________________________________________________________________
          Eh kakve je Pesta kupleraje imala

          05-25-2005 15:52 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
          Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
          Licnost godine '05




          Poruka: 9968
          Location: Eo me tu sam !!

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ma nema bona nego samo da se istakne jer ne vidim da se iko buni ovde protiv Lezbejki, jer izgleda da je o musim glavna rijec ! Thats all bona, jao jao 21.gif 35.gif 23.gif

          ___________________________________________________________________


            Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
              13.gif

              05-25-2005 15:53 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
              Plastic Plastic is a Male
              moforaja


              Poruka: 2533
              Location: space

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Princ-s-Neretve:

                Nebi Amirice, ako sam poznavao coeka koji je dobre duse, sto bi ja sada okrenuo ledja njemu nebi brato 10.gif U ovem businessu u kojem sam vidjam i naletim na dosta njih ali sve je to sasvim ok za mene jer ljudi imaju mozak i dusu. Ne volim da ljudi pametuju ovo ono ako saznaju da je neko Gay. Sto ? Ako nije bilo prije niakkvih problema sa njim kao coekom sto bi ja sada trabo da mislim da je on Peder i da nije dobre duse ? Sto ? Nisam taki za mene su svi ok ? To sto oni rade iza zatvorenih vrata je njihov biznis isto tako kao sto mi imamo svoj!!! 10.gif

                Ma da su ljudi malo vise opusteniji u realnom zivotu sve bi bilo drugacije !!!! 10.gif
              Cijenim tvoj stav, a ne cudi me kad ja mislim gdje si ti, vecina stanovnistva je gay....mislim na SF

              05-25-2005 15:57 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
              Princ-s-Neretve Princ-s-Neretve is a Male
              Licnost godine '05




              Poruka: 9968
              Location: Eo me tu sam !!

              Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  citat od Amir:

                    citat od Princ-s-Neretve:

                  Nebi Amirice, ako sam poznavao coeka koji je dobre duse, sto bi ja sada okrenuo ledja njemu nebi brato 10.gif U ovem businessu u kojem sam vidjam i naletim na dosta njih ali sve je to sasvim ok za mene jer ljudi imaju mozak i dusu. Ne volim da ljudi pametuju ovo ono ako saznaju da je neko Gay. Sto ? Ako nije bilo prije niakkvih problema sa njim kao coekom sto bi ja sada trabo da mislim da je on Peder i da nije dobre duse ? Sto ? Nisam taki za mene su svi ok ? To sto oni rade iza zatvorenih vrata je njihov biznis isto tako kao sto mi imamo svoj!!! 10.gif

                  Ma da su ljudi malo vise opusteniji u realnom zivotu sve bi bilo drugacije !!!! 10.gif
                Cijenim tvoj stav, a ne cudi me kad ja mislim gdje si ti, vecina stanovnistva je gay....mislim na SF



              jes brato ali vecina raje su cool, znas ono svaki block ili party ima svoje, volja tebi tamo ili vamo.

              ___________________________________________________________________


                Kompleks je ko qrac kad se digne jebaji ga 19.gif
                  13.gif

                  05-25-2005 16:05 Princ-s-Neretve is offline Posalji Email za Princ-s-Neretve Pregledaj poruke od Princ-s-Neretve Dodaj Princ-s-Neretve u listu prijatelja
                  VraGicA VraGicA is a Female
                  trudim se




                  Poruka: 193
                  Location: Rujiste, odma ispod doma desno

                  Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                  Evo samo da ubacim jedan clanak sto sam procitala juce



                  Engleska sveæenica Debbie Gaston i njena partnerka Elaine Cook su jedan od tri para koja bi trebala izreæi sudbonosno "da" 21. decembra ove godine u Brightonu.

                  Vjenèat æe se sekundu nakon ponoæi prvog dana kada na snagu stupi zakon o "graðanskom partnerstvu" kojim se legaliziraju istospolni brakovi. 46-godišnja Gaston iz crkve metropolitske zajednice i sedam godina starija Elaine su zajedno 16 godina i imaju dvoje djece.

                  "Kao vikarica, oèito je da svim srcem vjerujem u koncept braka. I sama sam vjenèala više od 30 parova. Elaine i ja smo mnogo godina èekale kako bi se na ovaj naèin mogli obvezati na vjernost jedna drugoj i novi zakon vidimo kao golemi korak prema ravnopravnosti. Ipak, tek smo djelomièno stigli. Dok ne budem mogla imati pravovaljanu ceremoniju pred oèima Boga, neæu se osjeæati potpuno ispunjenom." – rekla je vikarica Gaston.

                  ___________________________________________________________________
                  ~102~

                    ~102~

                    05-27-2005 09:53 VraGicA is offline Posalji Email za VraGicA Pregledaj poruke od VraGicA Dodaj VraGicA u listu prijatelja
                    Plastic Plastic is a Male
                    moforaja


                    Poruka: 2533
                    Location: space

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od VraGicA:

                      Evo samo da ubacim jedan clanak sto sam procitala juce



                      Engleska sveæenica Debbie Gaston i njena partnerka Elaine Cook su jedan od tri para koja bi trebala izreæi sudbonosno "da" 21. decembra ove godine u Brightonu.

                      Vjenèat æe se sekundu nakon ponoæi prvog dana kada na snagu stupi zakon o "graðanskom partnerstvu" kojim se legaliziraju istospolni brakovi. 46-godišnja Gaston iz crkve metropolitske zajednice i sedam godina starija Elaine su zajedno 16 godina i imaju dvoje djece.

                      "Kao vikarica, oèito je da svim srcem vjerujem u koncept braka. I sama sam vjenèala više od 30 parova. Elaine i ja smo mnogo godina èekale kako bi se na ovaj naèin mogli obvezati na vjernost jedna drugoj i novi zakon vidimo kao golemi korak prema ravnopravnosti. Ipak, tek smo djelomièno stigli. Dok ne budem mogla imati pravovaljanu ceremoniju pred oèima Boga, neæu se osjeæati potpuno ispunjenom." – rekla je vikarica Gaston.

                    10.gif 33.gif

                    05-27-2005 11:39 Plastic is offline Posalji email za Plastic Pregledaj poruke od Plastic Dodaj Plastic u listu prijatelja
                    Rondo Rondo is a Male
                    stalni dopisnik


                    Poruka: 1085

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Prinac,


















































                    pederuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! 35.gif

                    05-30-2005 22:59 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
                    Luna Luna is a Female
                    bice nesto od mene




                    Poruka: 279
                    Location: gdje Dunav ljubi nebo

                    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                    Totalno sam liberalna po tom pogledu........Privatni zivot, nacin na koji ga ljudi zive i uzivaju u njemu je njihova stvar i to postujem....

                    Imam prijatelja pedera ...poznajem jos par njih..... Da se izjasnim na brzinu;

                    Mislim da je totalno pogresno (na nasim prostorima) sto ljudi, koji su stvarno homoseksualci, ne mogu biti ono sto jesu...i sto je to tooolika sramota da ih ljudi ne mogu nista drugo nego ismijavati......

                    Isto tako smatram za pogresno (na ovim ovdje prostorima 07.gif ) sto se to tooliko reklamira, sto je to vise postala moda....Sto se ljudi ne rode sa tim saznanjem da su drugaciji od ostalih vec im u pubertetu homoseksualnost postaje opcija...Hallo opcija!!!!

                    Sjecate li se vi svojih dana formiranja???? Ja se sjecam nekih milion puteva pred sobom i svaki je bio privlacan...Mogla sam krenuti svakim od njih .....

                    Homoseksualnost je jedna vrsta psihicke deformacije koju, opet PONAVLJAM, ne osudjujem, podrzavam jer mislim da svako ima pravo da zivi kako zeli bez da drugom skodi sa svojim zivotnim stilom...Ipak smatram da se takve stvari previse integriraju na teliviziji....primjer.....tinejdzerske serije u kojima je ljubav izmedju dva muskarca jedna sasvim normalna veza.....

                    U istoj takvoj tinejdzerskoj seriji pojavljuje se ljubav izmedju brata i sestre...I tako pate ti oni, pate...ona dobija Leokemiju od sekiracije..itd.....

                    E sad vi meni recite dokle i gdje to ide..... 21.gif

                    Da nece i to nekad postati "normalno"? 14.gif

                    ___________________________________________________________________
                    Ustvari, covjekova sreca zavisi od toga koliko je proklet

                    05-31-2005 10:17 Luna is offline Pregledaj poruke od Luna Dodaj Luna u listu prijatelja
                    Lvisz Lvisz is a Male
                    avenija kruzno




                    Poruka: 114

                    RE: Brak izmedju istih polova Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

                        citat od Senad Hadzifejzovic:

                      Polazeci od pretpostavke da svako ima pravo na vlastitu seksualnost, sta mislite o koraku vise, odnosno sklapanju braka medju istim polovima?


                    postoji mišljenje da svaka bolest nosi svoju poruku èovjeèanstvu, i da se nijedna bolest ne pojavljuje sluèajno...kakve to veze ima sa ovom temom...pa, AIDS kao najopasnija bolest današnjice, kojom su dominantno zaraženi homiæi, ima za poruku to, da društvo kao kategorija treba da znatno "popusti" po pitanju javnog mišljenja o istospolnim brakovima...naime, meni lièno ne smeta da se ljudi koji se vole uzimaju [više mi smeta kad se uzimaju iz interesa]...odnosno da ih se ne osuðuje unaprijed, tj. da ovi ne moraju to kriti...niti proglašavati homosexualnost i lezbejstvo bolestima...ljudi trebaju biti više liberalniji...makar se to dešavalo postepeno...

                    ___________________________________________________________________

                        08-23-2005 16:28 Lvisz is offline Posalji Email za Lvisz Homepage of Lvisz Pregledaj poruke od Lvisz Dodaj Lvisz u listu prijatelja
                        Stranica (16): « prva ... « prethodna 13 14 15 [16] nove poruke | aktuelne teme | forum
                        Postavi novu temu Odgovori
                        Go to:
                        preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com