Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » ISTORIJA / POVIJEST » Da li su ljudi bili na mjesecu? » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Ti si rekao da je cudno da lete na mjesec a ne znaju napravati avion sa vertikalnim uzletanjem.
A ja mislim da razlog nije neznanje nego nesto drugo.

Neke firme si pokusavali da razviju tu tehnologiju i u Americi (bas kao i "krilo dizajn"), ali vojna doktrina nije ishla u tom pravcu nije bilo finansijske potpore pa su mnoge i bankrotirale zbog toga (prezivjeli su digli ruke). Generali i kongres su napravili racunicu i zakljucili da im je isplatljivije da uzimaju kod Britanaca koji su vec bili uspjesni u toj tehnologiji, a da se fokusiraju na bitnije.
Kada im je racunica bila da ga naprave, izdali konkurs i dobili ga. Ovaj avion mjenja nekoliko drugih i ima vise verzija (za sve rodove vojske). U ratovima kakvi se danas vode za novu americku vojnu doktrinu su neophodni avioni ovog tipa.
Harijer je odmah odustao i prikljucio sa LM timu jer znaju da nemaju shansi.
Tako je bilo i sa B-2.

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

10-08-2005 11:05 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
daors daors is a Male
brato




Poruka: 817
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

imali su oni te avione u razvojnim varijantama, ne mogu se sjetiti oznaka, ali su im svi koncepti bili neuspjesni
to sto ti pricas je nastalo tek kasnije
govorim o vremenu kad se ravijala tehologija i koncept mlaznih motora koji su koristeni na Harijeru
ovim primjerom sam samo htio pokazati da to sto ti imas neku mocnu tehnologiju ne znaci da mozes nesto uspjesno i realizirati
eto u taj vakat ameri imali mocnu tehbologiju pa nisu napravili uspjesan avion za vertikalno uzlijetanjem, drugi ga napravili, a uspjesno poslali covjeka na mjesec
hocu samo da pobijem tezu da ako si u necemu uspjesan i mocan mozes uraditi sta zamislis
moze bit da su upravo taj propagandni fazon i iskoristili da ubjede ljude da su sletili na mjesec
mislim, ja nemam dokaza da nisu, a bogami ni ameri da jesu

danas je sega napraviti avione sa vertikalnim uzliujetanjem, problem su samo pare , kao sto ti kazes, a u programu Alpollo nisu bile problem pare ni politicka odluka problem je imas li pouzdanu tehnologiju da mozes uspjesno realizovati neki poduhvat

___________________________________________________________________
Budi na kojoj si

10-08-2005 11:36 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od daors:


    ovim primjerom sam samo htio pokazati da to sto ti imas neku mocnu tehnologiju ne znaci da mozes nesto uspjesno i realizirati

Utome se slazem , ali treba napomenuti da je raketna tehnologija dovoljno uznapredovala za let na mjesec. Cak sta vise Rusi su bili u prednosti.
Treba napomenuti da su prije leta na mjesec obje drzave slale covjeka u orbitu oko zemlje (koja je vodjena automatskim sistemom kontrole).

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

10-08-2005 11:51 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    http://www.moonmovie.com/

Ako ne govorite
    dobro
engleski, don't waste your time
Ovo je Sibrelov* web-sajt na kome se moze kupiti DVD koji dokazuje ( ili "dokazuje" 19.gif ) da covjek nije mogao ici na mjesec.
Ako odete na ovaj url sacekajte da se intro pojavi. 19.gif 10.gif
(Za nas koji ne znamo tacne podatke, podatci koji se tamo iznose djeluju prilicno uvjerljivo)

Ja smatram da je ovaj "Lunagate" 35.gif samo jedna urbana legenda u nizu.
Nisam prisustvovao slijetanju ,ali ipak to tvrdim.
Tvrdim jer za sve mora postojati motiv. Kada ga utvrdimo onda kroz raspravu o njemu (motivu) mozemo utvrditi istinu.
A ima i drugi razlog. 29.gif
Ako bi nas izradili ne vjerujem da bi Ruse.
Sa druge strane i teorija kospiracije mora imati svoje motive. Moje misljenje je da su pare.

*Flmadzija koji vjeruje da covjek nije bio na Mjesecu i koji je napravio sacekushu Aldrinu (ovaj mislio da ide na interwju sa japanskim nvinarima), pa ga je ovaj spuco shtocem u glavu 19.gif

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

10-08-2005 12:45 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
kapljica
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

vjerujem da je covjek bio na Mjesecu
zasto?
zato 35.gif

10-08-2005 12:55
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

E nek si i ti nesto pametno rekla.
Hajmo sad fajrunt. 19.gif
Gasi temu 35.gif

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

10-08-2005 12:57 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
kapljica
Gost


Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Senad Hadzifejzovic:

    E nek si i ti nesto pametno rekla.
    Hajmo sad fajrunt. 19.gif
    Gasi temu 35.gif

pa ja mislim da se nema vise sta reci na ovu temu, ja sam sve rekla 19.gif

10-08-2005 12:59
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Jesi, jesi 13.gif

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

10-08-2005 13:02 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

A sad opet ozbiljno 12.gif

    http://science.nasa.gov/headlines/y2001/ast23feb_2.htm

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

10-08-2005 13:13 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
glumica glumica is a Female
Trn u oku


Poruka: 4415

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

u mene mi moju rahmetli mi nenu, niko nije mog'o ubjediti da su ljudi bili na mjesecu.

''pu b'jesni se slikali i skakali, ispeli se na hum"


to je bio njen komentar kad bi vidila onaj cuveni snimak hodanja po ''Humu'' 02.gif

10-11-2005 10:00 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
ervin ervin is a Male
guster


Poruka: 68
Location: canada

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Evo bas pogledah dokumentarac "Did America land a man on the Moon" i kontam da su ovo dovoljno dobri dokazi da nevjerujem da je covjek bio na mjesecu.Ali kao sto je receno u filmu jedini nacin da se potpuna istina sazna je u teleskopu koji bi bio u mogucnosti da napravi snimke LUNAR LANDERA,LUNAR ROVERA kao i same Americke zastave postavljene na mjesecu.NASSA planira "sljedeci" moonlanding 2020 te.

10-22-2005 05:26 ervin is offline Posalji email za ervin Pregledaj poruke od ervin Dodaj ervin u listu prijatelja
daors daors is a Male
brato




Poruka: 817
Location: Mostar

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

postojanje lunar landera i rovera i zastava na mjesecu nisu nikakav pouzdan dokaz da su ljudi bili tu, realno je moguce da se moduli posalju, ali poslati covjeka je sasvim drugi par opanaka

___________________________________________________________________
Budi na kojoj si

10-22-2005 15:12 daors is offline Posalji Email za daors Homepage of daors Pregledaj poruke od daors Dodaj daors u listu prijatelja
Senad Hadzifejzovic Senad Hadzifejzovic is a Male
rezimski novinar




Poruka: 3241
Location: Iza

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Zaboravljate da du ljudi godinama prije sletanja na mjesec slati u orbitu ili su i to bili filmski trikovi. 35.gif

___________________________________________________________________
Volim, fudbal, kosarku, tenis, .... al' od svega najvise volim sport.

10-22-2005 16:10 Senad Hadzifejzovic is offline Pregledaj poruke od Senad Hadzifejzovic Dodaj Senad Hadzifejzovic u listu prijatelja
beli beli is a Male
moforaja




Poruka: 4109
Location: USA

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Sve je stvar uvjerenja...
Ja ipak mislim da su bili, kao i to da su ih rusi prije
toga debelo razvalili u trci ko ce prvi biti u svemiru...
jer mi neshto nelogicno , a ako uzmemo da ameri lazu i prodaju maglu, da i rusi rade isto i u isto vrijeme, a sve u cilju da bi se dokazalo ko je bolji, brzi, ko ima bolju tehnologiju, itd., itd... Nemojmo zaboraviti da je citav svijet pratio shta se deshava izmedju ove dvije super-sile u ono vrijeme...i da je previshe montaze da bi se sve poklopilo u detalje...

___________________________________________________________________
audicija u Holiwoodu sutra akshamli...
autobus iza Hita polazi oko sedam ujutru, ako vozac ne potegne prethodne noci....
Princ cuvaj mjesto na seciji....

10-22-2005 16:38 beli is offline Posalji Email za beli Pregledaj poruke od beli Dodaj beli u listu prijatelja
ervin ervin is a Male
guster


Poruka: 68
Location: canada

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od Senad Hadzifejzovic:

    Zaboravljate da du ljudi godinama prije sletanja na mjesec slati u orbitu ili su i to bili filmski trikovi. 35.gif
ljudi su slati u orbitu i to se zna ali slati ih u orbitu i na mjesec nije isto.mjesec je 250 000 milja udaljen.u tome i jeste problem jer ljudi koji su radili na projektu slanja covjeka na mjesec tvrde da su astronauti kruzili orbitom 8 dana dok je "faked"video prikazivan na tv.

10-22-2005 21:23 ervin is offline Posalji email za ervin Pregledaj poruke od ervin Dodaj ervin u listu prijatelja
ervin ervin is a Male
guster


Poruka: 68
Location: canada

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      citat od beli:

    Sve je stvar uvjerenja...
    Ja ipak mislim da su bili, kao i to da su ih rusi prije
    toga debelo razvalili u trci ko ce prvi biti u svemiru...
    jer mi neshto nelogicno , a ako uzmemo da ameri lazu i prodaju maglu, da i rusi rade isto i u isto vrijeme, a sve u cilju da bi se dokazalo ko je bolji, brzi, ko ima bolju tehnologiju, itd., itd... Nemojmo zaboraviti da je citav svijet pratio shta se deshava izmedju ove dvije super-sile u ono vrijeme...i da je previshe montaze da bi se sve poklopilo u detalje...
Ja mislim da Rusi i jesu razlog za lazni video jer je postojala utrka za osvajanjem mjeseca,ali kao sto vrhunski ruski astronaut u to vrijeme govori da oni nisu htjeli poslati covjeka na mjesec jer svijet u to vrijeme nije imao tehniku i opremu koja je u stanju da izdrzi tu jacinu radiacije i topline.(misli se na spaceship i astronautska odijela)

10-22-2005 21:34 ervin is offline Posalji email za ervin Pregledaj poruke od ervin Dodaj ervin u listu prijatelja
vjetar vjetar is a Male
moforaja


Poruka: 13977
Location: dk

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

..ako zanemarimo radijaciju koja je nevidljiva a koja ipak iznosi nekoliko stotina puta veca od one koja iznosi na zemlji onda nije tesko primjetiti mnostvo cudnih detalaja na svakoj prikazanoj slici ..

vidjecemo da svaka slika koja prikazuje objekte i ljude na mjesecu ima vise izvora svjetlosti ,odnosno da sjene koje se javljaju iza objekata i ljudi imaju vise smjerova u istome trenutku ,sto znaci da je slika radjena uz pomoc razlicitih izvora svjetlosti odnosno iz razlicitih uglova usmjerena svjetlost na objekat koji se nasao u objektivu .tako da na pojedinim objektima imamo dva pa cak i vise smjerova sjena u istome trenutku .

jedno laicko pitanje :a ko je uslikao onaoga prvog kosmonauta koji otvara vrata svemirskog broda ??? .i drugo pitanje kako je moguce da na svakoj fotografiji i filmu nije moguce primjetiti zvijezde u pozadini tih scena ili slika .I samo neposredno spustanje kapsule svemirskog broda nije izazvalo kovitlanje prasine usled snaznog potiska raketnih motora .i jos masa cudnih stvari i dogadjanja u samom hodanju kosmonauta po mjesecevoj povrsini .


.. same cinjenice o misterioznom nestanku svih direktora i odgovornih ljudi govori ipak nesto vise od toga .naravno da je dokazano u mnogim centrima sirom svijeta pa cak i sve europske tv kuce objavile su snimke sa mnostvom dokaza koje sada bezmisleno izlagati .a sve to uz dokaz i izjavu jednog od vaznih ljudi iz tadasnjeg APOLO programna koji je u to vrijeme bio aktuelan .Jednostavno posle te emisije nije vise covjek u stanju da vjeruje u sve ono o cemu se vec do tada govorilo ...

___________________________________________________________________
laku vam noc pijuni

spavajte ko lavovi i ko kraljevi

10-22-2005 23:28 vjetar is offline Pregledaj poruke od vjetar Dodaj vjetar u listu prijatelja
alaga alaga is a Male
moforaja




Poruka: 5566
Location: Zabrdalje

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nisu i gotovo

___________________________________________________________________
UT TU MIHI , ITA EGO TIBI

01-19-2006 00:27 alaga is offline Pregledaj poruke od alaga Dodaj alaga u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

tacka!

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

01-19-2006 19:28 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
R2-D2 R2-D2 is a Male
BUKACHAAAAA


Poruka: 5594
Location: La La Land

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

kratak odgovor (djeci se izvinjavam na jeziku)...
JESU PICHKU MATERINU 13.gif 13.gif
Kada god dodje do ovoga topica ja se najezim...
U ono vrijeme hladnoga rata ono je bio jedini izlaz za Amere..da demoralishu Ruse i da ih uspore.....
O cinjenicama i teorijama necu ni da pocinjem...al evo ovako ubrzo...
Moonwalk...kada levat pepka usporeno je ustvari 8mil film vrachen i usporen 3X..
Nadamo se da narod na forumu zna da je space in vacuum..nema vjetra,zraka itd etc...
A americhka zastava se tako fino vijori....
Pa onda kada se pogleda polozaj zvijezda koje su ustvari u mjesecevoj orbiti...(ne lezi)..
I onda najsmjesnije je ...DELAY in voice...u glasu(kasnjenje glasa).....koji bi od mjeseca do nas ovdje trebao biti od 3 do 4 secunde....A levati sa Hustonom pricaju ko iz druge sobe...

Najteze mi padne kada delegati sto pravdaju i vjeruju spustanje na mjesec...kazu...MI NISTO IMALI TEHNOLOGIJU U ONA DOBA...DA SIMULIRAMO ONAKO SPUSTANJE NA MJESEC... Smijesno zar ne....Nema se tehnologije za simulacije...a ima se tehnologija za do mjeseca otici...
MENI JE KRIVO SHTO OSKAR NIJE DODJELJEN ZA ONO....
Sramota akademije 13.gif 13.gif

___________________________________________________________________
I am sick,demented,perverted,arogant,sarcastic egomaniac and I am a living god ..
Sha-Shi is my name..and off course,

    I do piss excellence in the morning..

02-23-2006 18:45 R2-D2 is offline Pregledaj poruke od R2-D2 Dodaj R2-D2 u listu prijatelja
Stranica (4): « prethodna 1 [2] 3 4 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
Postavi novu temu Odgovori
Go to:
preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com