Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » ***Primitivizam*** » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
gandalf gandalf is a Male
Mo-Starac




Poruka: 4675
Location: NEBUCHADNEZZAR

***Primitivizam*** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Mislim da je to jedno stanje "duha", zato stavljam ovu temu na taj podforum.

Potaknut jednim tv-programom od sinoc, (priznajem, kriv sam, gledao sam htv1 11.gif 19.gif 13.gif ) i diskusijom koju je vodio Denis L. htjedoh da probam da popricamo o toj pojavi koja je izuzetno rasirena na prostorima nase drzave a i susjednih joj drzava (nisam mislio na Sweden i Skandinaviju 19.gif 35.gif ).

Sta je primitivizam, kako se ispoljava, gdje ga mozemo naci, koliko je bitan, koliko je opasan, eto....

bujrum.. 18.gif 35.gif

___________________________________________________________________
Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

10-04-2005 09:34 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
Black_Mamba Black_Mamba is a Female
rodjena




Poruka: 1055

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Primitivizam je bazirati svoja misljenja na neznanju i siriti ih kao apsolutnu istinu.

Primitivizam je kombinacija lukavosti i gluposti.

Primitivizam je nemogucnost mjenjanja sebe i navika


Primitivizam je opsan u smislu da primitivni ljudi uvijek imaju jako oruzje protiv ovih drugih manje primitivnih. Primitivci uvijek znaju gdje stoje i sta trabaju da rade/kazu i "znaju" da su u pravu.

___________________________________________________________________
Eh kakve je Pesta kupleraje imala

10-04-2005 10:17 Black_Mamba is offline Pregledaj poruke od Black_Mamba Dodaj Black_Mamba u listu prijatelja
antiprotivan antiprotivan is a Male
moforaja




Poruka: 2825
Location: Norway

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

Fine ti ove definicije, Mamba ! 10.gif

Evo vam jedno poredjenje...

Kad je fasizam pobijedjen, '45, "Nikoletine Bursaci" su bili prvi i jedini lokalni (i sire) mocnici, i da ne objasnjavam puno, trebalo nam je 50-tak godina da se taj primitivizam koliko toliko kultivise... 19.gif

E sad imamo nove "Nikoletine", samo su im nova imena, novi ideali, ali trebace nam 100-tinjak godina da se kultivisu... 35.gif

Primitivizam je znaci i nacin zivota za mnoge, dusevna hrana, a to je i jedino sto oni vide u svojim malim mozgovima a do kojih nista drugo i ne dopire. 21.gif

Primitivizam je i pokusaj prilagodjavanja sebi urbanog zivota u gradu umjesto prilagodjavanja sebe urbanom zivotu u gradu. Primitivizam je "ja imam bolje auto od tvoga, bolju kucu od tvoje, bolju ves masinu od tvoje (ima vise programa) !!! 04.gif

___________________________________________________________________

    21.gif

    10-04-2005 12:43 antiprotivan is offline Pregledaj poruke od antiprotivan Dodaj antiprotivan u listu prijatelja
    Rondo Rondo is a Male
    stalni dopisnik


    Poruka: 1085

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Primitivizam - to smo mi!!!
    Tako je!!!-povikase seljaci!!

    10-04-2005 23:03 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
    Lvisz Lvisz is a Male
    avenija kruzno




    Poruka: 114

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ja sam prije poistovjecivao primitivizam sa animalizmom, a sada bi da se duboko izvinem svim zivotinjama, jer su one na visem duhovnom nivou svijesti od primitivaca...
    kako definirati primitivce: to su prije svega superegoisticne osobe, koje ne obracaju paznju na druge, i kojima je primaran cilj osobno zadovoljstvo...sve drugo im je manje bitno...duhovno su zakrzljale osobe, oglusene na sve poruke sa "onoga" svijeta, i u stanju su nemogucnosti budjenja...samo ih treba staviti u karanten sa ostalima slicnima, da uvide sami na svojoj kozi svu negativnost primitivizma...

    ___________________________________________________________________

        10-23-2005 16:34 Lvisz is offline Posalji Email za Lvisz Homepage of Lvisz Pregledaj poruke od Lvisz Dodaj Lvisz u listu prijatelja
        taja_ch taja_ch is a Female
        cernichka




        Poruka: 1358
        Location: U najljepsem gradu na svijetu!

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

            citat od Black_Mamba:

          Primitivizam je bazirati svoja misljenja na neznanju i siriti ih kao apsolutnu istinu.

          Primitivizam je kombinacija lukavosti i gluposti.

          Primitivizam je nemogucnost mjenjanja sebe i navika


          Primitivizam je opsan u smislu da primitivni ljudi uvijek imaju jako oruzje protiv ovih drugih manje primitivnih. Primitivci uvijek znaju gdje stoje i sta trabaju da rade/kazu i "znaju" da su u pravu.



        potpisujem! 10.gif 10.gif 10.gif

        ___________________________________________________________________

          La sagesse d'une personne se reconnais par sa patience...

          11.gif

          10-23-2005 18:25 taja_ch is offline Posalji email za taja_ch Pregledaj poruke od taja_ch Dodaj taja_ch u listu prijatelja
          Sandy Sandy is a Female
          moforaja




          Poruka: 3842
          Location: kod Hita...

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          bravo mala 10.gif

          10-23-2005 18:33 Sandy is offline Posalji Email za Sandy Pregledaj poruke od Sandy Dodaj Sandy u listu prijatelja
          Rondo Rondo is a Male
          stalni dopisnik


          Poruka: 1085

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Put do prosvjetiteljstva vodi samo sekularizacijom drustva!!!
          Kod nas je proces obrnut...

          10-27-2005 23:11 Rondo is offline Posalji email za Rondo Pregledaj poruke od Rondo Dodaj Rondo u listu prijatelja
          glumica glumica is a Female
          Trn u oku


          Poruka: 4415

          RE: ***Primitivizam*** Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od gandalf:

            Mislim da je to jedno stanje "duha", zato stavljam ovu temu na taj podforum.

            Potaknut jednim tv-programom od sinoc, (priznajem, kriv sam, gledao sam htv1 11.gif 19.gif 13.gif ) i diskusijom koju je vodio Denis L. htjedoh da probam da popricamo o toj pojavi koja je izuzetno rasirena na prostorima nase drzave a i susjednih joj drzava (nisam mislio na Sweden i Skandinaviju 19.gif 35.gif ).

            Sta je primitivizam, kako se ispoljava, gdje ga mozemo naci, koliko je bitan, koliko je opasan, eto....

            bujrum.. 18.gif 35.gif


          ''osvrnes'' se po forumu..i eto...prototip primitivizma...
          svaka definicija bi suvisna bila

          10-29-2005 22:25 glumica is offline Posalji Email za glumica Pregledaj poruke od glumica Dodaj glumica u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17879
          Location: na prinudnom radu :)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          eto sad joj vise forum primitivan 35.gif

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          09-01-2010 21:48 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          Sevels Sevels is a Male
          moderator tra-la-la




          Poruka: 6556
          Location: Cernica-Mo-London

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          ma to je prije bilo,sad je promjenula misljenje 35.gif
          2010 je pa se osvrnes i odrastesh 11.gif

          ___________________________________________________________________
          volim te svojse-volim te svekoliko...djenabetu moj

          13.gif basket.gif basket.gif basket.gif 26.gif basket.gif basket.gif basket.gif 13.gif
          "Za mudru osobu cijeli je svijet uèitelj, a za budalu je cijeli univerzum pun neprijatelja." Charaka

          09-01-2010 21:51 Sevels is offline Pregledaj poruke od Sevels Dodaj Sevels u listu prijatelja
          tana tana is a Male
          rigorozni




          Poruka: 17879
          Location: na prinudnom radu :)

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          to je to .... 13.gif

          ___________________________________________________________________
          kad ce mostar mama?

          09-01-2010 22:33 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
          MoNeRa MoNeRa is a Female
          avenija kruzno


          Poruka: 116
          Location: Ovdje nisam a tamo me nema...

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              citat od Black_Mamba:

            Primitivizam je bazirati svoja misljenja na neznanju i siriti ih kao apsolutnu istinu.

            Primitivizam je kombinacija lukavosti i gluposti.

            Primitivizam je nemogucnost mjenjanja sebe i navika


            Primitivizam je opsan u smislu da primitivni ljudi uvijek imaju jako oruzje protiv ovih drugih manje primitivnih. Primitivci uvijek znaju gdje stoje i sta trabaju da rade/kazu i "znaju" da su u pravu.



          10.gif 10.gif

          08-03-2011 15:36 MoNeRa is offline Pregledaj poruke od MoNeRa Dodaj MoNeRa u listu prijatelja
          nove poruke | aktuelne teme | forum
          Postavi novu temu Odgovori
          Go to:
          preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com