Register Kalendar Lista Forumasa Administratori i Moderatori Pretraga Foruma Pitanja i Odgovori Forum
Moforaja » NAUKA I DRUŠTVO » RELIGIJA, FILOZOFIJA I PSIHOLOGIJA » sejtan ili djavo » Vozdra Gost [Sezame otvori se|Registruj se]
Zadnja Poruka | Prva Neprocitana Poruka Print Page | Preporuci Prijatelju | Dodaj Temu u Favorites
Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » Postavi novu temu Odgovori
Autor
Odgovor/Poruka « Prethodna Tema | Slijedeca Tema »
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)

sejtan ili djavo Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne morate se prepadati 07.gif

nije sejtan onaj sadista kako nam prikazuju u horor filmovima. ne nanosi on nikavu bol, njegov zadatak je da pravi pometnju i da navodi ljude na krivi put. i nema on nikakve veze sa paklom, jer su u paklu 19 meleka (andjela).

po kuranu je sejtan jedan od dzina i zove se iblis. kad je bog napravio adama i evu naredio je melecima (medju kojima je bio i dzin iblis) da se poklone adamu i evi i da im izraze postovanje.

svi meleci su slijepo poslusali naredbu (inace meleci nemaju volju, osjecanja, izbor, ni jos neke karakteristike koje su date ljudima i dzinima)

iblis, kojem je bilo dozvoljeno da bude prisutan u raju zajedno sa melecima, je odbio da se pokloni. inace iblisu je dozvoljeno prisustvo zbog njegove ogromne vjere i vjerovanja. iblis je dakle odbio da se pokloni ademu i evi sa obrazlozenjem da ne zeli da se pokloni bicu koje je inferiorno u odnosu na njega. adam i eva su napravljeni od blata, dok je iblis napravljen od vatre. interesantno je da se SVI hemijski sastojci u covjekovom organizmu mogu naci u blatu.

nakon sto je odbio poslusnost iblis je prognan iz raja, i uz bozju dovolu je sebi odredio put nevjere i zavodjenja ljudi i odvracanja ljudi od pravog puta.

    11. I doista, stvorili smo vas, zatim vas oblikovali, potom rekosmo melecima: “Uèinite sedždu Ademu!” Tad padoše nièice, izuzev Iblisa, nije bio od onih koji padaju na sedždu.
    12. (Allah) reèe: “Šta te je zadržalo da nisi pao na sedždu kad sam ti naredio?” Reèe: “Ja sam bolji od njega. Mene si stvorio od vatre, a njega si stvorio od ilovaèe.”
    13. (Allah) reèe: “Onda silazi iz njega!*Pa nije za tebe da se oholiš u njemu. Zato izlazi! Uistinu, ti si od poniženih.”
    14. Reèe: “Odloži mi do Dana kad budu podignuti.”
    15. (Allah) reèe: “Uistinu, ti si od onih kojima se odlaže.”
    16. Reèe: “Pa zato što si me zaveo, sigurno æu im biti u zasjedi na putu Tvom pravom.
    17. Zatim æu im sigurno prilaziti ispred njih i iza njih, i s desnih strana njihovih i s lijevih strana njihovih. I neæeš naæi veæinu njih zahvalnim.”
    18. (Allah) reèe: “Izlazi iz njega pokuðen i prognan. Sigurno onaj od njih ko te bude slijedio - sigurno æu napuniti Džehennem s vama zajedno.”

kuran sura 7, ajeti 11-18

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

11-02-2005 20:22 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

takodje u kuranu pise da sejtan "tece u nasim zilama"
dok nam je bog "blizi od zile kucavice"

to je ona vjecna borba izmedju dobra i zla. svaki covjek ima u sebi i dobro i zlo, i on ce sam da se odluci za jedno ili drugo. stvar izbora. pravo izbora je nesto sto nas ljude i dzine razlikuje od zivotinja.

evo jedna lijepa pricica kao ilustracija:

Nekada davno je stari Cherokee svome unuku isprièao jednu životnu istinu:
U nutrini svakog èovjeka se vodi bitka, kao borba izmeðu dva vuka, u nutrini svakoga od nas.

Jedan vuk predstavlja zlo: predstavlja bijes, zavist, ljubomoru, žaljenje, pohlepu, aroganciju, samosažaljenje, krivnju, grijeh, srdžbu, inferiornost, laž, lažni ponos, egoizam...

Drugi vuk predstavlja dobro: predstavlja ono što pruža užitak, mir, ljubav, nadu, vedrinu, poniznost, ljubaznost, dobrohotnost, srdaènost, darežljivost, istinu, suosjeæanje i vjeru.

Mali Indijanac se zamisli na nekoliko trenutaka. Sve svoje misli vrijedno usmjeri u dubinu djedovih rijeèi, te ga zapita: Koji vuk na kraju pobijedi?

Stari Cherokee odgovori:

    Pobjeðuje uvijek onaj kojega hraniš ...

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

11-02-2005 20:24 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
tana tana is a Male
rigorozni




Poruka: 17879
Location: na prinudnom radu :)
pokretac teme Thread Started by tana

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

nadam se da ce nam neko napisati sta pise u bibliji o djavolu: kako je nasto, sta mu je zadatak, da li je ono istjerivanje djavola iz filmova osnovano ili se samo radi o horor filmovima, itd .....

___________________________________________________________________
kad ce mostar mama?

11-02-2005 20:28 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
Sjeta Sjeta is a Female
seka




Poruka: 528

Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

ne znam sta pise u bibliji, ali sam bas citala interesantu intepretaciju Raja i Pakla, sto bi se moglo staviti na ovu temu.


Raj ili Pakao nisu mjesta niti geografska podrucja. To je jednostavno odraz drustvene svijesti. Raj - visoke, Pakao - niske drustvene svijesti.

A zivot na zemlji - je materijalizova manifestacija te iste svijesti. Po tome, trenutna situacija je tako/tako. Negdje se osjete nizi stadiji drustvene svijesti i to se odrazava na zivot na zemji (ratovi, gladi, kriminali, bolesti), a visa drustvena svijest se odrazava u svemu onome lijepom na ovoj planeti, kao sto je priroda, sretne familije, ljubavi isl.

znaci, ako uspijemo uzdignuti nasu licnu svijest, samim time doprinosimo i uzdizanju drustvene svijesti .... ako dovedemo tu drustvenu svijest na zavidno visok nivo, ona ce se kao takva - manifestovati na zemlji, i imacemo ono sto bi bilo stvarno super 10.gif Raj na Zemlji.



a u suprotnome .... 29.gif

___________________________________________________________________

    11-27-2005 07:21 Sjeta is offline Pregledaj poruke od Sjeta Dodaj Sjeta u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    ovo sto si napisala prilicno se poklapa sa budizmom

    oni otprilike furaju da smo mi ljudi tvorci svega i da mi ljudi pravimo i cinimo universe i sve ostalo, i da je svijet nerealan, nesto kao hologram ... i da ljudi uticu na SVE stvari oko sebe i da postoji neka kolektivna svijest koja ima veliku snagu da pravi universe i planete, zivot i sve ostalo.

    a opet budisticka teorija se poklapa prilicno sa kvantnom teorijom, ali to je sada druga tema ....

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    11-27-2005 08:19 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    mostarac na sluzenom mostarac na sluzenom is a Male
    moforaja




    Poruka: 2481
    Location: milano

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    vidi sejtana sto sr iavljaju 19.gif 11.gif

    ___________________________________________________________________
    Kad si ljut -broj do cetri ,kad si jako ljut-psuj

    09-21-2009 21:08 mostarac na sluzenom is offline Pregledaj poruke od mostarac na sluzenom Dodaj mostarac na sluzenom u listu prijatelja
    pasha pasha is a Male
    Super Moderator




    Poruka: 9503
    Location: uh jebo te

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    sta je bola tana tebe neki dzini i sejtani spopali 01.gif

    ___________________________________________________________________

      neki naprave radost gdje god odu, neki kad god odu.
    Oscar Wilde

    09-21-2009 21:10 pasha is offline Posalji Email za pasha Pregledaj poruke od pasha Dodaj pasha u listu prijatelja
    mostarac na sluzenom mostarac na sluzenom is a Male
    moforaja




    Poruka: 2481
    Location: milano

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    to je kad covjek u godine udje pa lupne glavom u zid 21.gif
    sta je radio do sad 19.gif

    ___________________________________________________________________
    Kad si ljut -broj do cetri ,kad si jako ljut-psuj

    09-21-2009 21:14 mostarac na sluzenom is offline Pregledaj poruke od mostarac na sluzenom Dodaj mostarac na sluzenom u listu prijatelja
    tana tana is a Male
    rigorozni




    Poruka: 17879
    Location: na prinudnom radu :)
    pokretac teme Thread Started by tana

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    hajde ako nemate sta pametno reci ovdje his odavde

    ___________________________________________________________________
    kad ce mostar mama?

    09-21-2009 21:22 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
    mostarac na sluzenom mostarac na sluzenom is a Male
    moforaja




    Poruka: 2481
    Location: milano

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    za sve je Komunizan kriv 21.gif


    a to je moia vjera bila
    u svasta se vjerovalo 19.gif

    ___________________________________________________________________
    Kad si ljut -broj do cetri ,kad si jako ljut-psuj

    09-21-2009 21:24 mostarac na sluzenom is offline Pregledaj poruke od mostarac na sluzenom Dodaj mostarac na sluzenom u listu prijatelja
    tvrancic tvrancic is a Male
    moforaja




    Poruka: 5028
    Location: Umag - Mostar

    Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

    Postoje oni koji kažu da nam je Bog dao slobodnu volju, ali ti isti ljudi tvrde da æe te ako ne poslušaš Boga, poslati u pakao. Kakva je to slobodna volja? Nije li to èisto sprdanje s Bogom?
    Pakao postoji, ali nije ono što nam se predstavlja u crkvi. To je iskustvo najgoreg moguæeg ishoda tvojih izbora, odluka i èinova. To je prirodna posljedica svake misli koja negira Boga. TO JE BOL KOJU TRPITE PUTEM POGREŠNOG MIŠLJENJA. Ipak, èak i izraz «pogrešno mišljenje» je pridavanje pogrešnog naziva, jer ne postoji tako nešto kao što je pogrešno ili loše. Pakao je suprotnost veselju. To je neispunjenje. To je saznanje Tko i Što Jesi, i propuštanje da se to iskusi. To je biti nešto manje. Ali pakao nije mjesto gdje goriš u vjeènoj vatri. To mjesto smo stvorili mi ljudi u svojoj mašti.
    Èak i da se Bog držao te ne-Božje pomisli da ne zaslužujemo raj, zašto bi imao potrebu da traži neku osvetu ili kaznu za naš neuspjeh. Ne bi li Bogu bilo jednostavnije da nas se naprosto riješi? Koji osvetoljubivi dio Boga bi tražio da nas podvrgne vjeènim mukama? Postoji samo jedno iskustvo duše tako nesretno, tako nepotpuno, tako manje od cijeloga, tako odvojeno od Božje najveæe radosti, da bi to za našu dušu bio pakao. Ali, sigurno Bog nas ne šalje tamo, niti nam On nameæe to iskustvo. Mi svaki put stvaramo to iskustvo kad odvojimo svoje Ja od naše najviše misli o sebi.
    - Znaèi li to da se može èiniti što god želiš bez straha od kazne? Zar je strah ono što trebaš da bi bio i èinio ono što je stvarno dobro? Mora li ti se prijetiti da bi «bio dobar»?
    Ti postavljaš sâm svoja pravila. Ti odluèuješ jesi li dobro èinio, radiš li dobro. Jer kako bi Bog mogao procjenjivati svoje vlastito Božje djelo i nazvati ga lošim? Da je On želio da budeš i èiniš sve savršeno, naèinio bi te potpuno savršenog. Cijeli smisao procesa je u tome da otkriješ sebe, da stvoriš svoje Ja. Zar bi te On kažnjavao zbog izbora kojega ti je sâm ponudio? Da nije želio da uèiniš taj drugi izbor, zašto bi ga stvarao.

    ___________________________________________________________________

      broj ispravljanja poruke: 2, zadnji put od strane tvrancic dana 09-21-2009 u 21:30.

      09-21-2009 21:27 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
      tana tana is a Male
      rigorozni




      Poruka: 17879
      Location: na prinudnom radu :)
      pokretac teme Thread Started by tana

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      mostarac brate evo vec treci put te molim da ne ofiras temu.

      moras li se na bas svakoj temi pokazati kako smo duhoviti, kako se znamo nasaliti i slicno
      tema na forumu ima tacno 13414, slovima: preko trinest hiljada tema

      i pored silnih tema a ti ofiras bas na filozofiji i religiji.

      fala na razumijevanju

      ___________________________________________________________________
      kad ce mostar mama?

      09-21-2009 21:28 tana is offline Posalji email za tana Homepage of tana Pregledaj poruke od tana Dodaj tana u listu prijatelja
      gandalf gandalf is a Male
      Mo-Starac




      Poruka: 4675
      Location: NEBUCHADNEZZAR

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      A koga predstavlja/simbolise ona zmija sto je zahebala Evu?
      I zasto bas zmija?
      Sto nije majmun?

      ps. Tana, ovo nije sprdnja. 02.gif

      ___________________________________________________________________
      Sto drug rece, i prodjose dani, i crni i sjajni, ali jos nesto nije sjelo mi na mjesto...
      Jer necega nema, i vazda fali, i uvijek je tijesno, kad su ljudi mali....

      01-14-2010 15:00 gandalf is offline Posalji Email za gandalf Pregledaj poruke od gandalf Dodaj gandalf u listu prijatelja
      Pipi Duga Carapa
      SexNepoznat



      Poruka: 2170
      Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      Ima odgovor mozda cak i na vikipediji, ali za frankofone...

        http://fr.wikipedia.org/wiki/Symbolique_du_serpent


      Ima i ovo, na engleskom je losije nego na francuskom

        http://fr.wikipedia.org/wiki/Lilith


      Interesantno...

      Ovaj je najbolji do sad, najimpresivniji

        http://www.esoblogs.net/Le-symbolisme-du-serpent.html


      Za ove s engleskog govornog podrucja, interesantan link

        http://www.themasonictrowel.com/Articles/Symbolism/general_files/the_snake/symbolism_of_the_snake_by_meij.htm

      broj ispravljanja poruke: 3, zadnji put od strane Pipi Duga Carapa dana 01-14-2010 u 16:35.

      01-14-2010 15:15 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
      metallica metallica is a Male
      moforaja




      Poruka: 8228
      Location: CH.WILLA(uglavnom)

      Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

      ne bih htio da se neko nadje uvrijedjen ali je djavo i njegova uloga kod Hriscana malo izmijenjena tj. nije ista niti uloga niti druge stvari

      i Islamu nema opravdanja tipa "zaveo me shejtan" kaze se "shejtanovo je da te nagovara a tvoje da poslusas ili NE"

      Isto kao sto se u Kuraanu kaze da niko nicije Grijehe ne moze oprati ni Isus ni Muhamed ni tvoji roditelji Svako svoje grijehe nosi i paltit ce za njih kad daodje vakat

      dok sam recimo cuo vise puta da se propovijeda kako je Isus patio i pati za ljudsku vrstu na zemlji itd.

      nema nista od toga

      ___________________________________________________________________

        01-14-2010 16:51 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
        Pipi Duga Carapa
        SexNepoznat



        Poruka: 2170
        Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Pronadjoh jednom prilikom interesantan tekst o nosenju tudjih grijeha u Islamu.
        Kazuu da, svaki put kad ogovaras jednu osobu, preuzimas na sebe njene grijehe i za njih ces odgovarati.

        S ostatkom teksta metalcevog posta se slazem.
        Ipak, danas je banalizovano znacenje sejtana ili djavla, njegovi simboli su svukuda u svakodnevnom zivotu, postali su banalni.
        Ljudi ga slave, ne znajuci ni sami da to radde.
        Izvjesni vjerski rituali najvecih religija slave ga takodje.
        Jos nesto, smatram da nije previse dobro ici u istrazivanje tog terena, jer trazeci informacije o njemu, prizivas ga.
        Sto bi stari rekli, ne pisi ime sotone po zidu, jer rizikujes da ti dodje.

        Za sve zainteresovane za simobliku vezanu sa satanizmom, preporucujem ovaj site, koji je meni ganda preporucio i na kome ima dosta toga.

          http://vigilantcitizen.com/

        01-14-2010 16:59 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
        tvrancic tvrancic is a Male
        moforaja




        Poruka: 5028
        Location: Umag - Mostar

        Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

        Po meni o ovome je iluzorno raspravljati. Ako se uzme u obzir što sve najveæe religije svijeta zagovaraju, može se sažeti ukratko:
        1. Bog je svemoguæ, sveobuhvatan, jedan jedini...alfa i omega...
        2. Ako je to tako zašto bi on stvorio djavola i bakæao se cijelo vrijeme s njim?
        Po tom pitanju ja sam više naklonjen deizmu. Jedan od najpoznatijih englesko/amerièkih filozofa, Thomas Paine, je "definirao" deizam jednom reèenicom u svome djelu "Doba razuma", pa kaže:
        "Vjerujem u jednoga Boga, i ništa više. "

        I to bi ukratko bilo to. Deisti nemaju organiziranu religiju, dapaèe, vrlo su anti-religijski nastrojeni. Evo što Paine kaže o "abrahamskim religijama":
        "Ja ne vjerujem u vjerovanje koje ispovjeda Židovska crkva, Rimska crkva, Grèka crkva, Turska crkva, Protestantska crkva, ili bilo koja crkva koju znam. Moj um je moja crkva.
        Sve crkvene institucije, bile one židovske, kršæanske ili turske, èine mi se ništa drugo doli ljudski izum izmišljen da bi zastrašio i porobio èovjeèanstvo, te monopolizirao moæ i profit."
        U istu tu svrhu je izmišljen i djavo.

        ___________________________________________________________________

          01-14-2010 18:03 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
          Pipi Duga Carapa
          SexNepoznat



          Poruka: 2170
          Location: Ako nisam u Jazzbini, potrazite me u Pecini

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Interesantno pitanje zasto bi Bog stvorio sejtana i njime se bakcao...
          Interesantno je pitanje i postoji li sejtan uposte.
          Po meni postoji, mozemo ga nazvati kako god hocemo, strah, negativna energija, sejtan, sotona, ali postoji.
          Postoje kultovi njemu namijenjeni od praistorije, pa na ovamo, postoji odvracanje od vjere u Boga, zasto bi sve to postojalo ako zlo ne postoji?

          01-14-2010 18:12 Pipi Duga Carapa is offline Pregledaj poruke od Pipi Duga Carapa Dodaj Pipi Duga Carapa u listu prijatelja
          tvrancic tvrancic is a Male
          moforaja




          Poruka: 5028
          Location: Umag - Mostar

          Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

          Nitko nije govorio da zlo ne postoji. Ono postoji - to je bar oèito. Ali ne onako kako ga religija želi prikazati - da je dano od djavola, vraga. Treba shvatiti da organizirana religija – da bi uspjela – mora natjerati ljude da vjeruju kako im je potrebna. Da bi ljudi mogli svoju vjeru predati neèemu drugome, vragu, djavolu, zlu...najprije je moraju izgubiti u sebe. Tako je prvi zadatak religije natjerati èovjeka da izgubi vjeru u sebe. Drugi zadatak je da on povjeruje kako religija ima odgovore koje on nema. I treæi, najvažniji zadatak jest natjerati èovjeka da prihvaæa njezine odgovore bez pitanja...

          ___________________________________________________________________

            01-14-2010 19:01 tvrancic is offline Posalji email za tvrancic Pregledaj poruke od tvrancic Dodaj tvrancic u listu prijatelja
            metallica metallica is a Male
            moforaja




            Poruka: 8228
            Location: CH.WILLA(uglavnom)

            Odgovori i Citiraj         Odgovori Prijavi Moderatoru Idi na vrh Stranice

              djavo nije nista drugo nego nego virus koji svako od nas nosi u sebi i do nas je da li cemo ga probuditi ili ne zato i jeste krivnja na nama a ne na djavolu ! ako je neko Pohlepan ako neko voli tudje zene ako krade laze ubije to je sve iz njegovog organizma i glave doslo



            na samoj sredini Kuraana pise "dao sam vam lijepo 10 zapovijesti" i onda ih taxativno nabroji "pa ih niste poslusali a one su tako proste i jednostavne, pa sam vam onda poslao bibliju pa ste je dopisivali i iskrivljavali , evo vam sad ova kniga koja se ne moze prepravljati da vidim sta cete nauciti"

            ovo nije strogi citat nego sjecanje 10.gif


            ali su se "mudraci" dosjetili pa su i Serijatsko pravo prepravljali po svome kad vec Kuraan ne mogu pa danas imao rezime kao Talibanski u Afganistanu ili u Sudanu itd.


            Ludji su chudo 21.gif


            A Bog je i poslao DJAVOLA zato jer nam je dao vise intelekta nego bilo kojem drugom bicu na planeti i dao iskusenja da vidi koliko mozemo i dokle mozemo ali izgleda da ljudska glupost pohlepa i gadost nemaju graniica
            to se vidi ovde u BiH ovde pojedinci Ne kradu ne METU sve redom da "trava ne moze narasti posle njih"
            frajeri zaboravili da u GROB nista od bogatstva i para ponijrti nece a i ako ponesu "Firauni" ce da iskopaju i odnesu 23.gif

            ___________________________________________________________________

              broj ispravljanja poruke: 1, zadnji put od strane metallica dana 01-14-2010 u 21:33.

              01-14-2010 21:31 metallica is offline Posalji email za metallica Pregledaj poruke od metallica Dodaj metallica u listu prijatelja
              Stranica (3): [1] 2 3 sljedeca » nove poruke | aktuelne teme | forum
              Postavi novu temu Odgovori
              Go to:
              preveo sa engleskog: T&T   contact: admin@moforaja.com